Cyberpunk 2077 - Dyskusja ogólna

+
Być może użyła bardzo niefortunnych słów w tym filmiku, ale nie powiedziała w nim nic poza tym że nie chciało jej się sprawdzać niczego w tej grze bo uznała że nie było sensu i że w grze było tak dużo rzeczy że nie wie nawet od czego by zacząć.

Z takich wypowiedzi wynika, że albo dostała termin na absurdalnie krótki czas i rushowala grę bez próby poznania jej żeby jak najwiecej pobieżnie zobaczyć, albo potraktowała tę grę bardzo nieprofesjonalnie u niespecjalnie chciało jej się przyjrzeć tej grze. W obu przypadkach jest to dramat.

No własnie - nieprofesjonalnie. Dokładnie o to mi chodzi cały czas. Dziękuję i przepraszam, jeżeli uraziłem.

A co do terminu - jakoś inni dali rade ograć kilkadziesiąt godzin, zresztą sam pisałeś, ze pani miała (przynajmniej tak twierdziła) 35 godzin gry za sobą.

EDIT:
Odbiegając nieco od tematu niefortunnej recenzji. Nie wiem jak u was, ale ja już widzę sporo elementów, które ewidentnie potraktowano po macoszemu i powinny one zostać poprawione / rozbudowane:
- crafting jest ewidentnie slaby i powinien zostać podniesiony do poziomu minimum F4. Nie ma nic durniejszego niż składanie sobie dodatkowych granatów w inwentarzu w trakcie walki.
- Amunicja i mody. Jestem nieszczęśliwy, ze zamiast wprowadzenia rożnego rodzaju kalibrów i rodzajów amunicji, w grze jest "amunicja dla pistoletów", "amunicja do karabinów" itp., a efekty, np. zapalające osiąga się przy pomocy modyfikacji. Jak dla mnie - do kompletnej przeróbki.
- O policji i jej reakcji na przestępstwa już pisano. Do poprawy.
- Różnorodność broni i wszczepów. Jak na razie to nie widzę, żeby w grze było dużo więcej broni niż to, co pokazał CDPR w NCW. Tak samo cyborgizacje: z tego co wiem, to np. ręce to tylko: gorilla arms, mantis blades, monowire lub wyrzutnia granatów. Jeżeli to prawda, to straszna, straszliwa wręcz nędza.
- Modyfikacja pojazdów - nie musi być wizualna, ale niech będzie chociaż można wymienić i tuningować komponenty takie jak silnik czy zawieszenie.
 
Last edited:
Jedna recenzja w morzu wielu innych. Dziewczyna ewidentnie nie przepada za erpegami i ma kilka innych niefortunnych tekstów na koncie, ale nie widzę potrzeby, by ją za to wieszać. Rzetelność rzetelnością, ile recenzentów, tyle unikalnych podejść do gry z równie unikalną perspektywą. Skoro nie skorzystała z pobocznych aktywności, to widocznie wydały jej się źle, albo jak sama mówi - sztucznie - zaimplementowane. Ma prawo do swojego zdania. Sam uważam, że grę do oceny na tak istotnym portalu powinien dostać ktoś, kto łapie zarówno konwencje, jak i gatunek, ale serio nie widzę potrzeby ostrzyć wideł, nawet jeżeli uznamy, że brakuje jej kompetencji. To tylko jeden opis wrażeń. Wyluzujcie.
 
Jedna recenzja w morzu wielu innych. Dziewczyna ewidentnie nie przepada za erpegami i ma kilka innych niefortunnych tekstów na koncie, ale nie widzę potrzeby, by ją za to wieszać. Rzetelność rzetelnością, ile recenzentów, tyle unikalnych podejść do gry z równie unikalną perspektywą. Skoro nie skorzystała z pobocznych aktywności, to widocznie wydały jej się źle, albo jak sama mówi - sztucznie - zaimplementowane. Ma prawo do swojego zdania. Sam uważam, że grę do oceny na tak istotnym portalu powinien dostać ktoś, kto łapie zarówno konwencje, jak i gatunek, ale serio nie widzę potrzeby ostrzyć wideł, nawet jeżeli uznamy, że brakuje jej kompetencji. To tylko jeden opis wrażeń. Wyluzujcie.
Nie no, ja się nawet nie denerwuje bo i tak grę już mam kupiona, i na będę dla siebie jej najlepszym recenzentem. Po prostu mnie śmieszyła jej wypowiedź z filmiku :)
 
Przecież nie było jeszcze tradycyjnego zwiastuna CGI. Muszą dzisiaj jakiś pokazać, prawda? Albo na tym streamie, albo podczas eventu premierowego, bo nie byliby sobą :p
 
Zapewne na tym tajemniczym materiale na kanale Redów, będą to po prostu pierwsze streamy z gry:

Screenshot_11.png
 
Sorry, ale się unerwię zaraz. Ty czytasz w ogóle co ja piszę?
Oj, zaczyna cię ponosić.

Potraktowanie "po łebkach" może nie kluczowych, ale istotnych (zdarzenia poboczne, crafting, upgrady, loot, hackowanie) elementów w grze nie jest wg. mnie rzetelne i stawia pod znakiem zapytania cala recenzje tej pani.
Skoro gra pozwala traktować po łebkach istotne mechaniki to może jest po prostu źle zaprojektowana? W projektowaniu mechanik Redzi nigdy nie byli mistrzami.

A co do terminu - jakoś inni dali rade ograć kilkadziesiąt godzin, zresztą sam pisałeś, ze pani miała (przynajmniej tak twierdziła) 35 godzin gry za sobą.
Chyba sam nie umiesz czytać ze zrozumieniem, bo pisałem o 35 godzinach spędzonych na wykonywaniu samych zadań pobocznych.
 
Karta graficzna nie spełnia minimalnych.

Możesz poczekać i poszukać artykułów/filmów po premierze, które opisują działanie gry na konfiguracjach poniżej wymagań minimalnych i wtedy podjąć decyzję i ocenić ryzyko.
Nars, nie pisz rano bez kubka mocnej kawy! :sleep:
 
A ja bekę mam sam z siebie, jak to jest zawsze jak coś się skrupulatnie planuje to nigdy nic nie wychodzi, Cyber dojdzie jutro, ale wczoraj w nocy udało mi się dorwać kartę !

Co prawda nie taka jak była w planach, ale w obecnej sytuacji bierze się co wpadnie i najlepsze we wszystkim jest to że wziąłem, odświeżyłem a tu już pusto na sklepie mieli 1 sztukę! :ROFLMAO:
Najgorsze we wszystkim że nie ma nigdzie na necie recenzji tegoż modelu, oby nie był odrzutowiec, spakowane jedzie... powinno być jutro i cyber i karta



 
A ja bekę mam sam z siebie, jak to jest zawsze jak coś się skrupulatnie planuje to nigdy nic nie wychodzi, Cyber dojdzie jutro, ale wczoraj w nocy udało mi się dorwać kartę !

Co prawda nie taka jak była w planach, ale w obecnej sytuacji bierze się co wpadnie i najlepsze we wszystkim jest to że wziąłem, odświeżyłem a tu już pusto na sklepie mieli 1 sztukę! :ROFLMAO:
Najgorsze we wszystkim że nie ma nigdzie na necie recenzji tegoż modelu, oby nie był odrzutowiec, spakowane jedzie... powinno być jutro i cyber i karta




Ja planowałem Strix 3070, ale też udało mi się dostać tylko Aorus Master. Jak na razie sprawuje się nieźle a z mojego reaserchu wynika że karty Gigabyte są całkiem wytrzymałe.
 
Małe i może nieco głupiutkie pytanko:
Czy poniższe dodatki będą również dostępne jak kupi się grę po premierze w wersji pudełkowej? Czy tyczą się tylko preorderu?

Screenshot_12.png
 
Ja planowałem Strix 3070, ale też udało mi się dostać tylko Aorus Master. Jak na razie sprawuje się nieźle a z mojego reaserchu wynika że karty Gigabyte są całkiem wytrzymałe.
No ciekawe jak będzie, chociaż moja to trochę gorszy od Master - model RX 6800 Gaming OC - miałem już jeden odrzutowiec ale to stare czasy były.
 
No ciekawe jak będzie, chociaż moja to trochę gorszy od Master - model RX 6800 Gaming OC - miałem już jeden odrzutowiec ale to stare czasy były.

O tym RX 6800 nie słyszałem, ale skoro z serią Gaming OC nie ma problemów w przypadku kart Nvidii to i przy kartach AMD nie powinno.
 
Top Bottom