Religie świata i inne

+
Nie radio maryja to regularne wojsko składające się w znacznej mieże z armii mocherowych beretów :p dodatkowo występują odziały specjalne czyli młodzież wszechpolska
 
Ostatnio głosno sie na religii zastanawiałem z kolegą, czy moherowe berety na rozkaz o. drektora nie zaatakuja polski :p fanatyków radia maryja jest ok. 3 mln w polsce :p :/
 
Tiaaa...Tyle wyszło z waszych raligii świata i innych...Gwindor zmień może nazwe tematu na "Nabijamy sie z głupich staruch" albo "Jeb*ć rydzyka" ewentualnie "Trzy słowa do księdza prowadzącego".Wałkujecie te żałosne mocherowe berety juz z 15 raz.
 
Nagi_Szopen-> Jak ci nie pasuje to sie nie wypowiadaj i nie zaglądaj... mi osobiście np. nie pasuje temat "Filmy Fantasy" ma on tyleż wspólnego z grą co i ten... (no chyba, że to, że wiedżmin ukazał sie jako film przemawia za tamtym tematem ).A co myślicie o Pierwszym Kościele Lucyfera?? Mam do nich pewien szacunek, ale troche mnie zdegustował sam Lavey ukazując się na wystąpieniach w czapeczce z różkami... Coś mi sie zdaje, że nigdy nie wyraże chęci przynależności do jakiejś określonej grupy...
 
Na temat tematu wypowiadałem sie nieco wczesniej..Tym razem chodziło mi o jego spłycanie pane Gwindor.Jak mam sie nie wypowiedzieć skoro krew mnie zalewa 19 raz czytając dowcip w stylu "mocherowe berety zaatakują Polskę hoho hihi"Rzeczy które mi nie pasują staram sie zazwyczaj korygować więc nawołuje do powrotu do wątku zgodnego z nazwą tematu.Fakty takie ze załozenie przez ciebie tamatu o wielce ambitnej nazwie było pretekstem do taniego pozjeżdżania z Rydzyka i reszty(też gnoja nie lubie ale ileż można),czego przykłady dajesz powyżej.
 
a co ma do cholery wspólnego Rydzyk i jego piep**one moherowe berety do Kościoła LaVey'a to, że ktoś od czasu do czasu rzuci hasłem o moherach uważam za całkiem normalne... tak samo, jk np. przy rozmowie o muzyce ktoś walnie coś śmiesznego o Tokio Hotel (bleh... ) ... skończcie dyskusje na temat beznadziejności tego tematu itp. jeśli macie coś ciekawego do powiedzenia to mówcie... a jeśli macie jakieś pretensje to możecie na PW napisać a nie robić tu syf...
 
Ostatnio pojawila sie bardzo ciekawa grupa wyznawcow latajacego potwora spagetti chyba pastafarianie warto o nich poczytac bo to nawet smieszne
 
Aha, racja. Twoja wypowiedź ma duży wpływ na prawie pięcioletnią dyskusję. Swoją droga, jakie są te inne religie? Te, które nie są religiami świata.
 

gower

Forum veteran
@FirnomirTwoje pytanie ma naturę silnie egzystencjalną... Aby na nie bowiem odpowiedzieć, musimy przyjąć konkretną definicję świata. Czy jest on tożsamy ze wszechświatem czy ograniczony do jakiejś jego części? A jeśli nawet tożsamy, to którym astronomom zaufamy? Tym, którzy mówią, że wszechświat jest tylko jeden czy też tym, którzy, ze względu na niezerową grubość rzeczywistości w czasie, utrzymują, iż w czasoprzestrzeni tworzą się odkształcenia i zagłębienia? Takie zagłębienie może w końcu, jak kropelka, oderwać się od wszechświata-matki i rozpocząć samodzielny żywot...Nie widzę zatem przeszkód, by w innych wszechświatach inne inteligentne istoty wyznawały inne religie;)
 
Rozważmy zatem słowo WSZECHŚWIAT.Zaraz Koziek naskoczy na mnie, że nie używam fachowego słownictwa, ale dla zwykłego człowieka to sklejka słów wszech- i -świat. Co oznacza wszech chyba wiemy, łatwo wiec wywnioskować, iż słowo to ma szerszy zakres znaczeniowy niż świat. Światem można by nazwać planetę. Wszechświat zawiera w sobie wiele światów.Powszechnie używa się tego słowa jako zamiennika kosmosu, czyli tego wszystkie dookoła. Ewentualne wszechświaty równoległe z definicji nie należą do naszego Wszechświata, ani tym bardziej świata. Rozmawiając więc o religiach świata mówimy prawdopodobnie o tych z planety Ziemia, ew. z naszego Kosmosu.A na zbiór wszechświatów widziałem kiedyś takie fajne słowo - multiwersum (po polsku zwany Wieloświatem).
 

gower

Forum veteran
Właśnie o tym mówiłem. Doszliśmy więc do porozumienia, że tytuł tego wątku ma jednak sens, jeśli dyskutować tu się ma także (hipotetycznie oczywiście) o religiach innych wszechświatów.
 
Nie!Autor zatytułował wątek religie świata.Świata, jednego świata, naszego świata. Zawiera się on w zbiorze wszystkich wszechświatów, ale to tylko pojedynczy element. Więc tytuł wątku jest głupi.
 

gower

Forum veteran
Przestałem Cię w takim razie rozumieć. Tytuł tego wątku to religie świata i inne, tak? Oznacza to, że głównym tematem rozmów są religie naszego, jednego świata, ale gdyby ktoś chciał pomówić o wierzeniach mieszkańców innych światów czy wszechświatów, to także mu wolno:p
 
Ok, w pewnym momencie sam się zaplątałem.Tak czy inaczej - rozmawianie o religiach innych wszechświatów jest bez sensu, bo z definicji NIC o nich nie wiemy.
 
Oj tam kombinujecie jak zwykle ^^Nie pamiętam o co mi chodziło jak zakładałem temat, ale może było to związane z religiami świata i innymi wierzeniami i wyznaniami np :p Szczerze powiedziawszy to sam zgubiłem się w kwiecistości własnych wypowiedzi sprzed x lat i po pierwsze: nie wiem po co ten temat zakładałempo drugie: nie wiem czemu pisałem to co pisałem :pA zatem... cieszmy się i radujmy, bo W2 blisko :D
 
Top Bottom