Ulubione postacie z książek i filmów

+
Mi się też podobał Leo Bonhart :). Bardzo fajny kontrast - raz zabijał i odcinał głowy ludziom, a zaraz potem mówił że nie dla niego dola rolnika, bo "na widok gówna zbiera mu się na rzyganie". Zdecydowanie ciekawa postać. :)
 
Jak najbardziej Jaskier, ale tez Yarpen ;].Jaskier mial to w sobie, ze potrafil rozsmieszyc. Ale jak juz dochodzilo do powazniejszych sytuacji, to potrafil przestac (ze tak powiem) krecic beke :p.Yarpen to typowy krasnolud. Zazarty, majacy innych (oprocz ludu krasnoludow) w dupie :D.
 
Jak dla mnie to Coen i Milva byli ulubionymi postaciami z książki. (Nie wspominam o Geralcie i Jaskrze bo oni chyba dla wszystkich są ulubionymi postaciami)
 
Szkoda, że ten temat tyczy się tylko bohaterów pojawiających się w sadze o wiedźminie... Ale jeśli chodzi tylko o tych, to wymienię postaci takie jak Regis (za wspaniały nastrój, jaki tworzył swoją osobą, cynizm, wyszukaną ironię i inteligencję)... poza tym Triss (sam nie wiem za co ).
 
Dla mnie tez troche smutna postacia (w takim sensie, ze na koniec rozdzialu przyprawiala troche czytelnika o smutek), byla Essi Daven zwana Oczko...Te ostatnie zdanie (z pamieci nie jest dokladnie slowo w slowo):"Geralt juz nigdy jej nie spotkal. Pare lat pozniej Essia umarla z powodu epidemii w Wyzimie. Jaskier, jej najlepszy przyjaciel, pogrzebal ja wlasnymi rekoma [...]". Troche smutne dla mnie to zdanie bylo...
 
Tibor said:
Szkoda, że ten temat tyczy się tylko bohaterów pojawiających się w sadze o wiedźminie... Ale jeśli chodzi tylko o tych, to wymienię postaci takie jak Regis (za wspaniały nastrój, jaki tworzył swoją osobą, cynizm, wyszukaną ironię i inteligencję)... poza tym Triss (sam nie wiem za co ).
Dobry pomysł.Rozwinięcie tematu.Piszcie o bohaterach z różnych książek jak i filmów @Tibor Nie trudno się domyślić za co lubisz Triss...;p No to taki przykład.Postać Alfa ( ) z książek o tym samym tytule w wersji orygynalnej (wersja Polska była beznadziejnei przetłumaczona-zbyt ocenzurowana) dialogi kosmity są poprostu fantastyczne i z tych samych powodów kot Garfield
 
Świetnieee...wiec najlepszą postacią p.Sapkowskiego był Pan Vlk alias Żelazny Wilk, najemny morderca,polimorf działający na zlecenie Taboru,prawdopodobnie Prokopa Gołego. dlaczego?-był diablo inteligentny-miał olbrzymią wiedzę,był sprytny-grał świetnie wiele ról-za jego ostroznosc i profesjonalizm-wyśledził Pomurnika, zdemaskował ich(tzn dowiedział sie kto zrabował 500grzywien-i zrobił to szybko,a pół Śląska które tego próbowało dalej siedzi głupie) i poległ w pięknej walce-no i nie bał sie Pomurnika^^ tam przez te dwie częsci ,wszyscy wieją przed Pomurnikiem albo giną(wyjątek Samson ale on jest ogólnie wyjątkiem) ,a facet go wyśledził , dopadł i miał realną szansę zabic..szkoda tej wspaniałej postaci i szkoda ze wiecej o niej nie wiemy :/
 
A z gier może być? Bo jak tak to wpisuje Sama z Serious Sam Parodia Duke'a, i do tego z całkiem inteligentnym poczuciem humoru Do tego jeszcze może być Raziel z serii Legacy Of Kain, sam Kain w sumie też był fajny No wiecie, ten ich wampiryczny styl bycia Z filmów to na razie wymienię Selenę z Undreworlda, sam nie wiem czemu
 
Ostatnio moim ulubionym bohaterem książkowym jest Eragon i jego smoczyca SaphiraCzytal ktoś książki o Eragonie ?
 
Mroku said:
Ostatnio moim ulubionym bohaterem książkowym jest Eragon i jego smoczyca SaphiraCzytal ktoś książki o Eragonie ?
Nie czytałem, ale słyszałem, że bohater jest troszkę czarno-biały i troszkę zbyt dziecinny, ile w tym prawdy?No to skoro można wspomnieć o innych bohaterach, to nie omieszkam słów kilka powiedzieć o postaci takiej, jak Uther Doul. Bohatera tego mogliśmy poznać na kartach powieści "Blizna" China Mieville'a. Poznajemy go początkowo jako bezwzględnego mordercę, mistrza miecza, opanowanego oprawcę. Im bardziej jednak będziemy zagłębiać się w intrygę ksiązki, tym więcej szczegółów na temat Uthera będzie odsłaniane. Okaże się, że nie jest to zwykły, tępy żołdak potrafiący tylko wymachiwać mieczem. Doul jest kimś innym. Jest człowiekiem cichym, opanowanym i wyrafinowanym. Nie lubi towarzystwa - a może raczej, bardzo selektywnie je sobie dobiera. Jego przeszłość kryje się we mgle. Wiele rzeczy jednak się wyjaśni, poznamy świat, w którym się wychował Doul. Świat, w którym to żywi są czymś niezwykłym. Ogólnie rzecz ujmując, bardzo fajna postać
 
W sadze bardzo lubiłem Cahira.A z innych książek to Loki z opowiadań "Kłamca" Jakuba Ćwieka też jest ciekawą postacią (we wrześniu wychodzi kolejny tom opowiadań o nim )"Bezimienny"(w książce nie był przedstawiony z imienia ani nazwiska) z książki "Popiół i kurz" Jarosława Grzędowicza. i wielu innych...
 
jeśli chodzi o mnie to lubie filmy produkcji Vin Diesel'a, jako aktora też, a z ksiązek o wiedzminie to lubię tą dorosla Ciri no i pozostalych wiedzminow...
 
Top Bottom