Ulubione postacie z książek i filmów

+
Tibor said:
................................. ......................... .............................Nie czytałem, ale słyszałem, że bohater jest troszkę czarno-biały i troszkę zbyt dziecinny, ile w tym prawdy?
Dziecinny....troche prawdy napewno w tym jest. Świadczy o tym sam fakt, że książka znajduje się w działach "młodzieżowe" a nie fantastyki (chociaż kolega mi mówił, że tam też można ją znaleźć) w sieci sklepów Empik. Autorem książki jest Christopher Paolini, który pisząc pierwszy tom tej książki miał 15 lat. Z tego względu książka ma charakter bardziej "luźny" i "baśniowy" jednak znaleźć w niej również można fragmenty, których nie powstydził by się sam Andrzej Sapkowski (chodzi o "twarda" treść). IMO książka ta jest przeznaczona zarówno dla młodych osób jak i dla tych starszych. Zaletą książki jest to, że czyta ją się bardzo lekko i przyjemnie. Porównując ją do jakiejś książki w pierwszej chwili przychodzi mi na myśl "Władca Pierścieni" jednak Eragon jest dużo łatwiejszą książką. Polecam wszystkim. Osobiście jestem fanem Eragona od kąd przeczytałem obie dostępne części i nie mogę się doczekać następnej.
 
Tibor said:
Mroku said:
Ostatnio moim ulubionym bohaterem książkowym jest Eragon i jego smoczyca SaphiraCzytal ktoś książki o Eragonie ?
Nie czytałem, ale słyszałem, że bohater jest troszkę czarno-biały i troszkę zbyt dziecinny, ile w tym prawdy?
Duzo! xP Paolini prawie wszystkie nazwy zabral z innych ksiazek (szczegolnie z Wladcy) i troche je przerobil...Ksiazke czyta sie tak latwo jak Harry'ego Potter'a xP. Fajna, jesli nie chcesz zbytnio sie zaglebiac.
 
Mroku said:
Ostatnio moim ulubionym bohaterem książkowym jest Eragon i jego smoczyca SaphiraCzytal ktoś książki o Eragonie ?
Czytałem, w "Eragonie" jest dużo ściągnięte z innych książek ale jak na 15-latka książka jest po prostu super, wątpie, żeby ktokolwiek z tych co krytykują Paoliniego za ściągnięcie pewnych elementów z innych książek, napisał coś lepszego. Natomiast w "Najstarszym" widać , że autor już trochę dojrzał i wymyśla już własne rzeczy.Przy okazji chciałbym przypomnieć lub poinformować (jakby ktoś nie wiedział), że w grudniu będzie premiera filmowa "Eragona"
 
15 lat to on miał kiedy zaczynał pisać, kiedy skończył był już kilka lat starszy. Do tego trzeba zwrócić uwagę na olbrzymią pracę korektorów. Nikt o zdrowych zmysłach nie wyda książki, która została napisana niedbale i z mnóstwem różnych błędów. Jest mnóstwo osób, które piszą lepiej od Paoliniego, ale nie mają szans aby się wypromować. To tak jak z Blog 27, są miliony osób, które śpiewają lepiej, ale nie mają ani szans, ani warunków. Nie czytałem "Eragona" i nie mam zamiaru, może i popełniam błąd. Na adaptację nie czekam.
 
Z sagi o wiedźminie najbardziej spodobał mi sie;Geralt, to chyba oczywiste Vesemira, nie wiem dlaczego, mało o nim było w ksiażce ale polubiłem "starucha"Dijkstra- arcyszpieg też miał cos w sobie, "uczciwy skurwysyn, a takich brakuje temu swiatu"Regis - za inteligentne dialogi i monologi, do ktorych czasem musiałem wracac by zrozumiec Cahir, Ciri, Vysygota, z magów raczej za nikim nieprzepadałem, gdyby brać z innych filmów czy ksiażek to zaduzo by tego było i zadługo musiałbym myslec Pozdrawiam!
 
A mi w pamiec zapadl jeszcze taki jeden dziadek samotnik, ktory mieszkal sam w lesie i jak Ciri (chyba?) go spotkala w tym lesie to on chcial ją... ekhm ten tego... wiadomo o co chodzi.Z tego co pamietam to zaraz potem Ciri go poslala do piachu, wiec jego rola byla dosc krotka ale mimo to zapadl mi w pamiec
 
A mi podobał się Tasslehof Flint i Fizban z Dragon Lance'u. Kto czytał ten wie za co
 
Z filmów naturalnie Jack Sparoow za:1. Wygląd2.Styl mówienia (Kapujesz?)3. Oraz Czarną PerłęPs. Można by jeszcze dorzucić ulubionych bohateró z gier np.Candrous z klanu Ordo z Kotora. 1. Mandaloriani.2. Walczył na Malachor V3. ma ciekawe rzeczy do powiedzenia.
 
a moimi ulubionymi postaciami z gier są Jolls i Joops z Cannon Foddera takich postaci nie było w zadnej grze kazdy chciał utrzymac ich przy zyciu jak najdłuzeja co do postaci z ksiązki to chyba najbardziej podobał mi się Jon Shannow z serii ksiązek "Opowieści Sipstrassi" (Gatunek technofantasy- Autor David Gemmel) gorąco polecam A z filmu to Forrest Gump (z filmu o tym samym tytule )
 
Hmmm, moim ulubionym gościem z filmów jest Indiana Jones...to jest gość...a zaraz po nim "Brudny Harry" Callahan, który ma takie teksty że każda inna postać przy Clint'cie Eastwood'zie wysiada...
 
"Make My Day...", tia, ten tekst rozwala , ja bym jeszcze dodał Don Vito Corleone ("Liften, liften, my fon" ) i Michael'a Corleone jeszcze Tony'ego Montanę ("Say "hello" to my little friend!!!"), charyzmatyczna postać.
 
Moimi ulóbionymi postaciami z książek są:Tomek Wilmowski z książek Alfreda Szklarskiego, kto czytał ten wie czemu, Horatjo Homblower, bardzo ciekawa postać, Tengel Dobry z "Sagi o ludziach lodu" Margit Sandemo i Bawole Czoło wódz miksteków z cyklu książek autorstwa Carola Maya "Ród Rodrigandów".A z naszej kochanej sagi dopler Telliko Lungwewirtetorte.
 
Griezzlie said:
A ja najbardziej lubiłem Toma Bombadila z Władcy Pierścieni. Szkoda że nie ma go w filmie.
Kurcze, Tom Bombadil... całkiem o nim zapomniałem, a swego czasu była to jedna z moich ulubionych postaci.3xM: Raj spamerów? Niemożliwe
 
- 3xM - said:
p.s. ten topik to raj spamerów IMHO
W takim razie powinienes sie tu czuc jak w raju. Hehe E:A jako że nie zauwyżyłem żeby ktoś wymienił licencjonowanego inkwizytora Mordimera, to ja go wlasnie wymieniam jako jedna z moich ulubionych postaci z książek.E2:DZIAAAAAADUUUUUU!!!Duzo mi jeszcze brakuje do uzaleznionego?
 
Top Bottom