Mechanika rzucania nożem

+
Wykupiłem perka że stealtherskiego drzewka pozwalającego na rzucanie krótkim nożem.

Obecnie po jednym rzucie nóż bezpowrotnie znika - nie pojawia się w świecie gry jako interaktywny przedmiot. Taki był pierwotny zamysł z czy to niedopracowanie? Bo jeśli tak miałoby zostać uważam perka za bezużytecznego.
 
Mam nadzieje że to znikanie noża to jest jakiś bug bo jak to tak ma wyglądać to masakra, zrobisz sobie epicki noż rzucasz i puff nie ma, mam nadziej że ktoś nam odpisze z CD i powie: "tak to bug pracujemy nad tym"
 
Dołączam się do pytania.
Obecnie jest to chyba jeden z najgorszych perków. Nikt przecież nie będzie marnował najlepszych noży podczas każdego rzutu, bo przecież tylko one są w stanie szybko zabić przeciwnika. Oby szybko to naprawili.
 
Wykupiłem perka że stealtherskiego drzewka pozwalającego na rzucanie krótkim nożem.

Obecnie po jednym rzucie nóż bezpowrotnie znika - nie pojawia się w świecie gry jako interaktywny przedmiot. Taki był pierwotny zamysł z czy to niedopracowanie? Bo jeśli tak miałoby zostać uważam perka za bezużytecznego.

Rzut nożem w głowę z ukrycia, doskonale zabija większość przeciwników. Ten perk "pomaga" jedynie w starciu z poważniejszymi przeciwnikami... co nie znaczy że sama idea "noża jednorazowego" jest po prostu beznadziejna.

Do głowy przychodzą mi dwa rozwiązania:
1) albo, nóż jest odzyskiwany z ciała zabitego
2) albo, noże do walki wręcz nie służą do rzucania i należy wprowadzić nową broń typu "broń miotana"

Ps. celowo napisałem "broń miotana" bo tu można wstawić tak modne bajery wśród Samurajów jak shurikeny :)
 
Proszę naprawcie mechanikę rzucania nożami. Po rzucie nóż trafia w cel i znika nie można go znowu podnieść nawet jak kosztuje 10K. Dodajcie jakieś umiejętności ,ze nóż sam wraca do ręki lub ,że masz więcej noży niż 1 oraz by same się zamieniały miejscami ,a nie ,że musze ręcznie to robić.
 
Szkoda. Bardzo dobrze do tej pory mi się grało w Cyberpunka (20h). Specjalnie zbierałem sobie punkty żeby sprawdzić, kim w końcu mi się będzie dobrze grało. W końcu po zdecydowaniu się, ZONK. Rzucam super nożem i znika po pierwszej próbie. Kto wpadł na ten "genialny" pomysł, że całe pięknie rozbudowane drzewko będzie działało w taki sposób? Po jednym rzucie, nóż znika. Przecież to niedorzeczne! Logiczne, że nie ma samoistnie wracać do mnie (chociaż hej, to cyberpunk, można by było wytłumaczyć, że ma wbudowany system w środku, który działa jak bumerang - ale fakt, byłoby to zbyt naciągane). Ale bardziej chodzi to o sam fakt rzucam->zabijam->wyciągam. Proste jak budowa cepa. Jak można było to zepsuć... Póki co, odkładam grę na półkę bo bardzo zirytowałem się tym problemem. Pozdrawiam i mam nadzieję, że taki system nie był zamiarem Twórców tylko bugiem.
 
Po jednym rzucie, nóż znika.
Nóż znika, niezależnie od tego czy trafisz czy nie :shrug:... jak spudłujesz to nóż znika, zostajesz z pustymi rękami a przeciwnik "umiera" ze śmiechu :giveup:

Ja próbowałem walczyć nożami... to że nóż znika to pestka. Jeszcze zabawniej się robi jak nóż nie zabije ofiarę. Ja miałem takie przypadki że rzuciłem nożem a gostek zostaje żyw z 5% zdrowia, odwraca się niczym zombie z nożem wbitym w czaszkę i wali do mnie... to jest dopiero zabawne.

A tak na poważnie - to przestałem w ogóle rzucać nożami i drugiej rozgrywce olałem tego perka.
 
Last edited:
Tak, o tym właśnie piszemy Yakin... :D Dzień dobry.
Dwa tematy zostały połączone... Z resztą przeze mnie. Moja odpowiedź była w tym, gdzie o znikaniu nie było jeszcze mowy... Uszczypliwości kompletnie niepotrzebne.
 
Top Bottom