Hotfix 1.04 — lista zmian

+
Nie wiem czy to błąd, ale nie mogę ukończyć zadania prezent od T.Bug. Niby pojawia mi się kwestia u tej Japonki, że T. Bug mi coś zostawiła ale zamiast po prostu dać mi ten wszczep włącza mi się menu sklepu, z którego jak rozumiem ma ten wszczep kupić? Ale nawet jak to zrobię to i w dzienniku zadania ciągle pisze że mam to odebrać. Ja coś robię nie tak czy to gra? Podobnie jest z zdaneim Dobre uczynki połacają gdzie u Rydera taka opcja w ogóle się nie pojawia, jest tylko menu sklepu.
U Rydera: wybierz opcję z zapytaniem co u niego możesz kupić: póżniej "ręce" i darmowy jest tatuaż do odbioru :)
 
Mam rozumieć, że "wypłaszcznie gry" jest naprawione i jest zawarte w:

Wydajność i stabilność
Teoretycznie tak, aczkolwiek kolega co ma ten problem, mówił, że pobrał łątke i nadal nic sie pod tym względem nie zmieniło :(
 
Zostało jeszcze sporo innych błędów, oto kilka które pamiętam (mam za sobą 9h gry)
  • misja zdobycia Flatheada - scena w której jeden z NPCów przynosi skrzynkę z Flatheadem - skrzynka wędrowała sobie sama w powietrzu na oko jakiś metr przed gościem
  • scena w której dostajemy omegablockery - trzymana butelka z pigułkami wyrastała z kciuka lewej ręki bohatera
  • kilkukrotnie zauważone - NPC podczas chowania się za osłonami (skrzynie, samochody) zlewają się z przeszkodą - nie działa wykrywanie kolizji obiektów
  • scena w której leżąc na podłodze mam za zadanie sięgnąć po pistolet (scena niedługo po misji terrorystycznej jako Johnny) - jest tam taki moment w którym NPC, chyba to był Takamura, kopie pistolet po który usiłuję sięgnąć, nastąpił kopniak a pistolet poleciał dopiero po kilku sekundach,
  • brak niektórych kwestii mówionych podczas rozmów z NPCami - dialog się rozwija, postać rusza ustami ale nie ma dźwięku - znaczy słychać inne dźwięki ale nie wypowiadaną kwestię.
  • scena po pierwszej "kłótni" z Johnnym, gdy otrzymuję zadania opcjonalne "ubierz się, weź amunicję, sprawdź maila" - postać w menu ekwipunku jest naga nawet po założeniu spodni i koszulki, normalnie założone ubranie zaraz się pojawia,
  • prowadzenie samochodu to maskara, po mieście wolę biec niż jechać bo fizyka jazdy jest fatalna, samochód bardzo łatwo wpada w poślzg
  • możliwość sortowania w menu ekwipunku według DPS pozycji które nie mają parametru DPS - np. ubrań, znacznie lepsze i rozsądne byłoby sortowanie ubrań według wartości pancerza
  • przydałoby się wyraźne zaznaczenie które które rzeczy w plecaku są lepsze niż te które mamy założone
  • podczas zbierania łupów opcja podniesienia zdobyczy klawiszem F pojawia się gdy celownik jest skierowany nad lub pod obiektem, niekiedy wycelowanie tak aby była opcja podniesienia łupu jest w ogóle niemożliwe
  • do tego przydałoby się np. długie przytrzymanie F jako "zbieraj wszystko w zasięgu", albo na przykład opcja "autoloot" - zbieraj automatycznie wszystko co mijasz
Mój sprzęt to Ryzen 7 2700 + Geforce 1660 + 32 GB RAM, sterowniki Nvidia te nowe z 9 grudnia, specjalne pod Cyberpunka.
 
Wiem że są ważniejsze rzeczy np tekstury/stabilnosc na ps4 i bugi ale fajnie by było gdyby dziennik mówił ile jesteśmy winni Victorowi
 
Naprawili Blood Pump? (GOG nie chce współpracować przy instalacji patcha). Mimo, że mam go w quick slocie jego użycie nie robi nic, zero, nawet nie zmienia się ikonka, że się odnawia itd.
 
ja mam "Failed" przy probach sciagniecia patcha, takze ani go sciagnac, ani pograc
 
Naprawdę? Nic o przypisywaniu klawiszy? Jesteście głusi na feedback od graczy, którzy nie chcą grać na WSAD i mieć klawisza interakcji pod F? Pre-order kupiony i muszę czekać łaskawie, aż ktoś to naprawi? Niektórzy chcą grać na strzałkach, ale nie CDPR wie lepiej i blokuje mapowanie klawiszy Brawo!

Polecam
 
Ej Ej Ej, coś jest nie tak, po tej aktualizacji wogole gra mi sie nie włącza.... Od razu Cyberpunk się wypłaszcza wtf........
 
Świetna aktualizacja! Genialna!

Może i naprawia bugi ale usuwa też przy okazji grę... Mając 12h grania, po przejściu jakże nudnego, monotonnego, bez jakiegokolwiek polotu wstępu (do momentu pobudki w mieszkaniu po przejęciu biochipu) gra po prostu zniknęła z dysku.

Aktualizacja która zajmuje 1.5Gb pobierała się przez 20minut, po czym kiedy już była ukończona pojawił się komunikat że jednak to nie wystarczy i potrzebuje 2 dni na instalację? Po ponownym uruchmieniu steama gry już nie było na dysku, świetna aktualizacja! Jeśli tylko zostały usunięte moje postępy w grze na 100% będę pisał o refund. Nie chce tego gówna widzieć na oczy. Zabugowana, nudna, bez akcji gra na którą zostało wpompowane mnóstwo kasy że by ją tylko wypromować. Jak zwykle Polska stanęła na wysokości zadania :)
 
Zostało jeszcze sporo innych błędów, oto kilka które pamiętam (mam za sobą 9h gry)
  • misja zdobycia Flatheada - scena w której jeden z NPCów przynosi skrzynkę z Flatheadem - skrzynka wędrowała sobie sama w powietrzu na oko jakiś metr przed gościem
  • scena w której dostajemy omegablockery - trzymana butelka z pigułkami wyrastała z kciuka lewej ręki bohatera
  • kilkukrotnie zauważone - NPC podczas chowania się za osłonami (skrzynie, samochody) zlewają się z przeszkodą - nie działa wykrywanie kolizji obiektów
  • scena w której leżąc na podłodze mam za zadanie sięgnąć po pistolet (scena niedługo po misji terrorystycznej jako Johnny) - jest tam taki moment w którym NPC, chyba to był Takamura, kopie pistolet po który usiłuję sięgnąć, nastąpił kopniak a pistolet poleciał dopiero po kilku sekundach,
  • brak niektórych kwestii mówionych podczas rozmów z NPCami - dialog się rozwija, postać rusza ustami ale nie ma dźwięku - znaczy słychać inne dźwięki ale nie wypowiadaną kwestię.
  • scena po pierwszej "kłótni" z Johnnym, gdy otrzymuję zadania opcjonalne "ubierz się, weź amunicję, sprawdź maila" - postać w menu ekwipunku jest naga nawet po założeniu spodni i koszulki, normalnie założone ubranie zaraz się pojawia,
  • prowadzenie samochodu to maskara, po mieście wolę biec niż jechać bo fizyka jazdy jest fatalna, samochód bardzo łatwo wpada w poślzg
  • możliwość sortowania w menu ekwipunku według DPS pozycji które nie mają parametru DPS - np. ubrań, znacznie lepsze i rozsądne byłoby sortowanie ubrań według wartości pancerza
  • przydałoby się wyraźne zaznaczenie które które rzeczy w plecaku są lepsze niż te które mamy założone
  • podczas zbierania łupów opcja podniesienia zdobyczy klawiszem F pojawia się gdy celownik jest skierowany nad lub pod obiektem, niekiedy wycelowanie tak aby była opcja podniesienia łupu jest w ogóle niemożliwe
  • do tego przydałoby się np. długie przytrzymanie F jako "zbieraj wszystko w zasięgu", albo na przykład opcja "autoloot" - zbieraj automatycznie wszystko co mijasz
Mój sprzęt to Ryzen 7 2700 + Geforce 1660 + 32 GB RAM, sterowniki Nvidia te nowe z 9 grudnia, specjalne pod Cyberpunka.


Takie same problemy występują na PS5, więc faktycznie dotyczy to wszystkich platform, głównie kodu, nic pozostaje czekać aż załatają wszystko :)
 
Ekstra!

Cieszę się że CDPR pracują nad poprawkami. Fabuła gry jest świetna, mi się tak bardzo nie buguje gra więc przymykam oko. Jestem bardzo dumny z naszej polskiej firmy i ich nowego dzieła. Tak trzymać CDPR!! Pozdrawiam i trzymam za was kciuki.
 
Mam rozumieć, że "wypłaszcznie gry" jest naprawione i jest zawarte w:

Wydajność i stabilność

  • Poprawiono stabilność gry, w tym zawieszanie się gry.
?
nie, tzn u mnie po pobraniu i zainstalowaniu patcha nadal to samo, nawet do menu nie wszedłem....
Cyberpunkt rospłaszczony.... żal
 
Gra Świetna , a jak już pracujecie czy dałoby się zrobić jak jedziesz pojazdem to obszar w minipapie się oddala wraz ze wzrostem prędkości (jak w dobrym GPS ) Ile razy się nie wyrobiłem ze zjazdem bo za póżno się pojawiło gdzie mam zjechać.
czasami wręcz frustrujące to jest gdzie zjazd pojawia się znikąd :)

Pozdrawiam
 
Ja chyba odpadam. Kilkadziesiąt crashów gry. "Gra się wypłaszczyła". Czasem nawet się nie włącza. Czasem uda się pograć 15 sekund. Czasem godzinę. Na 6 godzin spędzonych przy komputerze postęp w grze to około godzina. Reinstalowane sterowniki, aktualizowany windows itd. Nie mam jakiejś starej karty bo RTX 2080 Super. Reszta podzespołów też dobra. Nigdy z inną grą nie było problemów, a gram sporo.
A sprawdzałeś zawartość błędu? Jak pojawi ci się raport to otwórz go i tam będzie plik stacktrace.txt, może ci to podpowiedzieć co jest nie tak. Wszelkie raporty powinieneś mieć tutaj:
C:\Users\Nazwa_użytkownika\AppData\Local\REDEngine\ReportQueue

#edit w razie czego wstaw tutaj zawartość tego pliku i mnie oznacz.

@Alicja.
Czy macie zamiar wprowadzić do menu opcję Anti aliasingu, która z jakiegoś powodu jest ukryta w plikach gry? Powoduje ona niesamowity ghosting a nie da się z nią nic zrobić, podobno naprawiliście ją kilka miesięcy temu (we wrześniu chyba była informacja o tym jak puściliście trailer z efektem ghostingu).
 
Top Bottom