Informacja o zamówieniach przedpremierowych złożonych u CDP Sp. z o.o.

+
Witam, czy ktoś prócz mnie nadal widzi status paczki w inpoście: "Przygotowana przez nadawcę"? Czy to tylko ja mam tyle szczęścia?

@Sylvin Hej czy otrzymałeś może już swoją paczkę czy nadal czekasz tak jak ja?
Jesteśmy w takiej samej sytuacji.
Wczoraj i dziś pisałem maila na wcześniej podawany adres zamowienia_pl@cyberpunk.net, jednak w tym wypadku nie dostałem żadnej odpowiedzi. Sprawdziłem inne maile jakie otrzymałem ostatnio i w tym ogólnym, zapewniającym o terminowym dostarczeniu gry był podany inny adres:
store-support@cdprojektred.com
Pod ten adres mailowy załączyłem wcześniej wysłaną wiadomość i dostałem odpowiedź o przyjęciu zgłoszenia. Ze względu na ilość zgłoszeń trzeba jednak cierpliwie poczekać, także trzeba uzbroić się w cierpliwość.
Możesz spróbować skontaktować się jeszcze z firmą przewozową, choć podejrzewam że również możesz zostać odesłany do nadawcy. Na pewno powinieneś napisać do cedepu opisując całą sytuację.

Dziś już raczej nie ma co liczyć na kuriera. Status nadal ten sam.
 
Last edited:
@Sylvin Dzwoniłem do inposta wczoraj i dzisiaj. Wczoraj twierdzili, że paczka dotrze do mnie jeszcze dziś tzn. wczoraj. Dzisiaj kazali mi kontaktować się z nadawcą czyli CDP RED. Pisałem do CDP ale nadal 0 odpowiedzi, tylko automatyczny mail, że przyjeli moje zgłoszenie.

No nic trzeba czekać :/
 
mi na czacie Inpostu gosc przyjal jakies zgloszenie. wczoraj niby interwencja, dzisiaj zgloszenie, po paczke do Dąbrowki nie mozna jechac samemu odebrac, bo Covid (i tak bym nie pojechal, az tak glupi nie jestem), a na koniec bedzie zwrot do nadawcy albo ze w ogole paczka zaginela (czyt. spadla z palety komus do plecaka i do odbioru na allegro)
 
Widzę, że nie tylko moja przesyłka zaginęła.
Na https://www.cyberpunk.net/pl/status-zamowienia widnieje, że wysłane
W śledzeniu inpost Przygotowana przez Nadawcę.
Telefonicznie się dowiedziałem, że wszystko się zgadza, dane do wysyłki są ok, że to cyberpunk jest i że express na wczoraj do 17, ale wygląda to tak jakby przesyłka nie została nadana. Idzie weekend to już niewiele się da załatwić, co najwyżej napisać maila i czekać, aż nadejdzie odpowiedź
 
Hej,

Pisałem już chyba wszędzie gdzie to możliwe. Support z zamowienia_pl nie odpisuje, cdpr gear nie odpisuje, twitter nie odpisuje, facebook nie odpisuje.

Ale do rzeczy.

Kupiłem grę półtora roku temu. Byłem wielokrotnie zapewnienany, że gra dojdzie w dzień premiery. Ostatni raz kiedy dostałem zapewnienie, że wszystkie kolekocjernki dojdą na czas było 8 grudnia. Kolekcjonerki w Polsce są wysyłane bezpośrednio przez CD Projekt Red.
Dzisiaj jest już sobota, gry ani widu, ani słychu. Inpost umywa ręcę i mówi, że gra nie została w ogóle im jeszcze przekazana.

Tracę już cierpliwość i liczę na pomoc. Proszę o kontakt.

firefox_6oSPI5xdjE.png


Pozdrawiam
Xaia
 
Last edited:
Ja też nie dostałem swojej edycji kolekcjonerskiej.
InPost twierdzi, że nadawca nie wydał jeszcze paczki, a status to "W trakcie przygotowania".
Trochę wstyd, że w ciągu 2 dni roboczych nikt się nawet nie odezwał, oprócz bota z automatyczną wiadomością.
Pani na infolinii InPost udzieliła mi informacji, że miała wyłącznie wiadomość, że paczki nie mogły być dostarczone przed premierą, poza tym nie mieli żadnego kontaktu w tej sprawie od CD Projekt Red i doradziła kontakt z nadawcą.
Na infolinii ogólnie jakiś błąd bo paczki tylko po ostatnich 4 cyfrach w ogóle nie wynajduje.
 
Dziś dostałem odpowiedź z zamowienia_pl@cyberpunk.net
Skontaktowałem się z magazynem w sprawie Twojej przesyłki, ponieważ wygląda na to, że paczka nigdy do Ciebie nie dotarła, ponieważ list przewozowy musiał zostać zerwany w transporcie i paczka wraca właśnie do magazynu. Zostanie stworzony nowy list przewozowy, jak tylko paczka dotrze z powrotem i zostanie wysłana ponownie.

Bardzo Cię przepraszamy za tę sytuację, postaramy się wysłać tę paczkę tak szybko, jak tylko to możliwe.
 
Dzięki za linka, już czytam :). Dla mnie to jest rzecz nie do pomyślenia, że nie mogli po prostu wysłać paczki kilka dni wcześniej, szczególnie, że cały świat już miał fizyczne kopie do kupienia.
 
Mojego kumpla jeszcze lepiej wyrolowało RTV Euro AGD - na urodziny miał dostać w prezencie preorderowanego Cyberpunka (ale premiera się przesunęła z września xD). Gra w edycji standardowej ze steelbookiem była zamówiona z odbiorem w sklepie, poszedł więc tam wczoraj, sprzedawca przez 20 minut szukał zamówienia, mówił o jakichś problemach ze znalezieniem, ale w końcu wydał pudełko. Kumpel wrócił do domu, otwiera je, a ono jest puste - okazało się, że sprzedawca wydał mu tylko steelbooka zamiast właściwej gry z kodem w środku... Miał dzisiaj pójść to wyjaśnić, ale nie wiem, jak się to skończy, bo w sklepie mogą się wszystkiego wyprzeć :/ Jak pomyślę, jakie partacze tam pracują...
 
Ale wydaje mi się, że to że inni sobie "radośnie" grają, to nie jest czyjakolwiek wina, tylko specyfika posiadania wersji cyfrowej. Wersję fizyczną trzeba dostarczyć i na to się niestety czeka.
A widzisz, tu się mylisz. Do każdej fizycznej kopii jest dopisany cyfrowy klucz. Wystarczyło ludziom wysłać mailowo klucze zaraz po kupnie edycji kolekcjerskiej by mogli sobie dodać do konta na gogu. Na paczkę z dodatkami można poczekać.
Niestety, ale padliście na logistyce i ludzie, którzy zapłacili najwięcej by was wesprzeć muszą czekać.
To nie jest w porządku.
 
ja mam nadzieje, ze paczka w ogole do mnie kiedys dotrze, bo na przyklad figurki specjalnie dla mnie raczej nie wyprodukuja, jesli oryginalna paczka gdzies zaginie
 
Ja ciągle nie dostałem żadnej informacji co się dzieje i dlaczego paczka nie doszła. Wygląda to jak zwykły scam. Wzięli pieniądze i cisza.
 
A widzisz, tu się mylisz. Do każdej fizycznej kopii jest dopisany cyfrowy klucz. Wystarczyło ludziom wysłać mailowo klucze zaraz po kupnie edycji kolekcjerskiej by mogli sobie dodać do konta na gogu. Na paczkę z dodatkami można poczekać.
Niestety, ale padliście na logistyce i ludzie, którzy zapłacili najwięcej by was wesprzeć muszą czekać.
To nie jest w porządku.
No ale jak ty sobie to wyobrażasz?
Mieli by otwierać pudełka i wysyłać z nich klucze? To tak nie działa. Jak ci zależy na kluczu, to kupujesz wersje cyfrową, jak zamawiasz pudło, to przychodzi razem z kluczem. Nie słyszałem, żeby jakąkolwiek grę dystrybuowano w sposób, który opisujesz.
 
Oczywiście, że nie. Myślisz, że nie ma bazy danych gdzie jest wyraźnie napisane gdzie i do czego jest klucz przypisany?
Każda kopia gry ma numer seryjny. Potraficie wygenerować klucz na gogu, a nie potraficie zaklepać klucza i przypisać do danej kolekcjonerki?
Zamówiłem pudło, pudła nie dostałem. Nie ma gry, pieniędzy i żadnej odpowiedzi. Jak ty sobie to wyobrażasz?

Wyboraź sobie, że idziesz do baru z ziomkami. Wszyscy zamawiają zwykłego burgera, ale ty, że lubisz ten bar zamawiasz specjalnego burgera z frytkami i ośmiorniczką i płacisz prawie 4 razy więcej. Pytasz się czy wszystkie składniki są dostepne. Dostajesz zapewnienie, że tak i na pewno dostaniesz swój posiłek w tym samym czasie.
Wszyscy dostają jedzenie, ale ty ciągle czekasz na swoje. Znajomi zachwycają się burgerem, a ty tylko siedzisz i patrzysz. Wszyscy już skończyli a ty ciągle nie dostaleś swojego, w końcu idziesz się pytać co się dzieje i gdzie twój burger z frytkami i ośmirniczką. Każdy cie ignoruje, kucharz już skończył pracę, kelner czyści stoliki. Ty zostałeś bez jedzenia i bez pieniędzy. Co robisz?
firefox_lvykCbKHgU.png
 
Myślisz, że nie ma bazy danych gdzie jest wyraźnie napisane gdzie i do czego jest klucz przypisany?
Każda kopia gry ma numer seryjny.
Jestem przekonany, że gdyby to było tak proste, jak opisujesz - to właśnie tak zostałoby to rozwiązane.
 
To jest tak proste. Student pierwszego roku na kolanie mógłby to napisać.

Ja zaufałem wam, że mi gre dostarczycie. Wy zaufaliście, w sumie nie wiem komu bo inPost mojej paczki jeszcze nawet nie dostał. Nie mając planu B zszargaliście swoją reputację w oczach graczy i moich.

Na moim koncie na gogu mam wszystkie wasze gry, kolekcjonerkę wiedźmina (i 3 kopie, które rozdałem rodzinie) mimo tego, że gram bardzo sporadycznie.
Niestety to ostatni raz kiedy kupiłem waszą grę przed premierą.
 
Z kluczami dałoby się pewnie zrobić tak żeby były wysyłane na maila podczas gdy w pudełku by ich nie było. Wtedy każdy mógłby sobie grę pobrać wcześniej i czekać tylko na odblokowanie, a samo pudełko byłoby jedynie gadżetem lub zbiorem gadżetów dla osób, które chcą mieć coś więcej niż samą grę i dlatego nie zakupiły samego klucza.

Wciąż jednak pozostaje problem konsol, bo w tym wypadku byłoby podobnie jak z wysłaniem edycji pecetowych odpowiednio wcześniej skoro i tak użytkownik ich nie odblokuje przed czasem. Głównym winowajcą tutaj jest moim zdaniem firma kurierska, ale nie ma się co dziwić, bo Inpost ma dość niską renomę, przynajmniej jeśli chodzi o kurierów, z paczkomatami o dziwo nie ma takich jaj (czemu został wybrany akurat Inpost? nie mam pojęcia). Klucz rozwiązuje jednak tylko część problemu. Jasne, grałbyś już, ale zawartość kolekcjonerki, za którą zapłaciłeś kupę kasy wciąż byłaby nie wiadomo gdzie. Trzeba cisnąć Inposta i mam nadzieję że REDzi też ich przycisną, bo przez nich tracą wizerunkowo.

Sytuacja jest kiepska i całkowicie rozumiem, że osoby pokrzywdzone mają pretensje do wydawcy. Sam spotykam się z takimi sytuacjami u siebie w sklepie. My wysyłamy w terminie odpowiednio zapakowany towar, ale kiedy coś się stanie (paczka nie dotrze albo dotrze uszkodzona) to wkurzony klient dzwoni z pretensjami do nas choć tak na dobrą sprawę niewiele możemy zrobić poza próbą kontaktu z firmą kurierską/pocztą (czyli dokładnie to samo co może zrobić klient) oraz wykombinować jak tu zadośćuczynić mimo iż problem nie wynika z naszej winy i w sumie moglibyśmy machnąć ręką. No, ale próbujemy.
 
Top Bottom