Cyberpunk 2077 - Dyskusja ogólna

+
Ale czepiać się symulacji ruchu ulicznego? Nie to jest sednem gry, jeśli ktoś chciał zagrać w GTA VI, to mu się gry pomyliły.
No ale jednak takiej grze nie wypada robić systemu ruchu ulicznego w ktorym wystarczy zaparkować samochód/motocykl na ulicy żeby samochody utworzyły korek bo nie potrafia nic innego niż jeździć po sznurku. Myślę że z tych powodów też policja pojawia się z nikąd zamiast jeździć autami. Bo policja nie może jeździć jak normalne auta gdy jedzie na akcje. Ten system niestety to jest amatorszczyzna. Zdecydowanie najsłabsza część tej gry.
 
Na "żywe" miasto poszło 10 mln zł rządowego dofinansowania... Mogli wykupić technologię od Rockstara.

 
Na "żywe" miasto poszło 10 mln zł rządowego dofinansowania... Mogli wykupić technologię od Rockstara.


Takie to prawidło już, że państwowe pieniądze w gówno się obracają, niezależnie od branży. Doświadczenie z publicznych projektów w IT :).
 
Ktoś z CDPR odpowiedział już czy tylko będą optymalizować i usuwać bugi czy dodadzą w końcu SI do NPCów, samochodów i policji tak żeby się nie respili za plecami mając jedną gwiazdkę? Po patchu 1.04 nadal gra się wypłaszcza, wytrzymuje dłużej co prawda niż wcześniej ale widzę dużo pracy. Nie wiem czy dev team będzie chciał działać w tym kierunku czy już sobie odpuszczą i zastrajkują czy co? Bo jak dalej mam grać z 10 fpsami, glitchami i wypłaszczaniem się gry co godzinę to trochę kiepsko ; /
 
Ktoś z CDPR odpowiedział już czy tylko będą optymalizować i usuwać bugi czy dodadzą w końcu SI do NPCów, samochodów i policji tak żeby się nie respili za plecami mając jedną gwiazdkę? Po patchu 1.04 nadal gra się wypłaszcza, wytrzymuje dłużej co prawda niż wcześniej ale widzę dużo pracy. Nie wiem czy dev team będzie chciał działać w tym kierunku czy już sobie odpuszczą i zastrajkują czy co? Bo jak dalej mam grać z 10 fpsami, glitchami i wypłaszczaniem się gry co godzinę to trochę kiepsko ; /

Myślę, że w tym momencie, najwyższy priorytet ma rozwiązanie problemu ze starymi konsolami i pofixowanie bugów, które blokują progres w grze, AI to pewnie najniższy priorytet
 
Nehezbegar
Pytanie nasuwa się jedno : Jak te pieniadze zostaly zagospodarowane ? dlaczego odeszli np programista AI w trakcie robienia cyberpunka? Bo wczoraj tutaj widzialem skan wypowiedzi z portalu gryonline gdzie internauta o tym napisał. Czyli cos zgrzyta w tej firmie dlatego niedopracowany zostal Cyberpunk. Majac takei pieniadze mogli zatrudnic znakomitych specjalistow.
 
Nehezbegar
Pytanie nasuwa się jedno : Jak te pieniadze zostaly zagospodarowane ? dlaczego odeszli np programista AI w trakcie robienia cyberpunka? Bo wczoraj tutaj widzialem skan wypowiedzi z portalu gryonline gdzie internauta o tym napisał. Czyli cos zgrzyta w tej firmie dlatego niedopracowany zostal Cyberpunk. Majac takei pieniadze mogli zatrudnic znakomitych specjalistow.

Myślę, że specjaliści tam są i to bardzo dobrzy, ale jak zawsze problemem jest czas i priorytety (raczej nie pieniądze, bo CDPR miał i ma kasy jak lodu). Widocznie tego typu mechanizmy nie były priorytetem dla tej gry.
 
Nehezbegar
Pytanie nasuwa się jedno : Jak te pieniadze zostaly zagospodarowane ? dlaczego odeszli np programista AI w trakcie robienia cyberpunka? Bo wczoraj tutaj widzialem skan wypowiedzi z portalu gryonline gdzie internauta o tym napisał. Czyli cos zgrzyta w tej firmie dlatego niedopracowany zostal Cyberpunk. Majac takei pieniadze mogli zatrudnic znakomitych specjalistow.
No widocznie te tajemnicze maile i pogłoski od twórców CP2077 co wyskakiwały na reddicie były prawdą... i chyba crunch to najmniejszy problem tego studia skoro nie potrafią fundamentalnych rzeczy ogarnąć typu zarządzanie ludźmi albo implementacja AI. W jednym z takich postów rzekomego pracownika CDPR było napisane, że zarząd kompletnie się nie zna na rzeczy.
 
@Nehezbegar
Jak to jest z tym dofinansowaniem rzadowym bo z tego co mi wiadomo to tylko mogli dostac jesli bedzie przedstawiany wizerunek Polski w grze a cyberpunk promuje USA.
 
@Nehezbegar
Jak to jest z tym dofinansowaniem rzadowym bo z tego co mi wiadomo to tylko mogli dostac jesli bedzie przedstawiany wizerunek Polski w grze a cyberpunk promuje USA.

Nie znam się na zasadach przyznawania tego typu grantów, wiem jedynie tyle, że to marnowanie naszych (podatników) pieniędzy. Sam fakt, że gra jest z Polski może spełniać tego typu kryterium IMO.
 
sebogothic
Najwięcej dofinansowanych projektów zgłosiła firma CD Projekt, znana z serii gier o wiedźminie. Otrzyma ona środki na cztery projekty, w tym m.in. 9,9 mln zł na prace nad technologią "City Creation", służącą do stworzenia miasta w wielkiej skali, w którym gra toczy się w czasie rzeczywistym.

Dofinansowanie dla dwóch projektów otrzyma firma The Farm51 Group. Na przeprowadzenie prac badawczych związanych m.in. z hiperrealistyczną balistyką pocisków i pancerzy przeznaczy ona 2,3 mln zł. Kolejne 3,7 mln zł ma wspomóc skonstruowanie nowych - i rozbudowę istniejących już technik służących do tworzenia fotorealistycznej grafiki 3D.
 
Ale zastanawia mnie to, czy liczyli, że straty będą mniejsze, jak wydadzą niedopracowane? Nie można było wydać nextgenów jako pierwsze, żeby odzyskać już część pieniędzy i dopracować starszą generację?
Wydaje mi się, że liczyli na to, że uda im się w dniu premiery wydać patcha, który naprawi największe błędy na starych konsolach i spowoduje, że te wersje będą przynajmniej grywalne, ale niestety im się nie udało. Faktycznie popełnili błąd, że chcieli wszystko udostępnić w tym samym czasie, może powinni po prostu zacząć od PC, a później zająć się konsolami. Red Dead Redemption na początku było wydane na konsole, a dopiero dużo później na PC i nikt na takie rozwiązanie nadmiernie nie narzekał (choć wielu graczy narzekało na jakość wersji na PC ;) ).
 
Jeszcze co do AI to

Cyberpunk 2077 (2020) Police A.I VS GTA 3 (2001) A.I - YouTube

Ja się zastanawiam, jak to w ogóle przeszło XD, nie no to jest abstrakcja, że CDPR cos takiego wypuścił. Mam też wrażenie, że AI pojazdów jest lepsze w GTA3 niż w CP, tak jak któryś komentarz wspomniał w tym filmiku.

Chciałbym wierzyć, że po prostu jest jakiś bug w systemie, który powoduje nie włączanie się całego systemu policji, NPCów i ruchu drogowego w Cyberpunku...w co raz większym szoku jestem
 
Wydaje mi się że ruch drogowy i policja są nie do "naprawienia" w rozsądnym czasie, tam by trzeba było tę mechanikę od 0 napisać. A gra przecież już wyszła i nie będzie core gry remodelowany.
 
Nehezbegar
No niestety ja też byłem w szoku! Mamy rok 2020 wiec i tym samym wymagania co do gier wieksze a oni są powazną firma , mieli budzet najwiekszy w historii produkcji gier na swiecie. To powinno byc dopieszczone wszystko. Majac taka kase ja nie moge pojac tego ze mieli problemy zeby zrobic AI albo model jazdy lepszy przeciez majac taki budzet to chyba nie jeden programista by sie zgodzil dla nich pracowac skoro oni sobie z tym nie moga dac rady? Albo zrobili swoj silnik taki ze sami juz w nim sie nie moga odnalezc? Kto tam odpowiadal za animacje? Wpada auto do wody i nawet woda nie chlusnie, wyskakujesz z rozpedzonego auta i znajdujesz sie w normalnej pozycyji stojacej bez upadku. Ja wiem ze to jest RPG bo ludzie tak to tlumacza no ale to jest gra wysokobudzetowa! i jak zabrali sie za otwarty swiat to powinni to jakos zrobic zeby chociaz bylo podobnie do GTA w tak prostych aspektach jak np wyzej wspomniany wyskok z auta rozpedzonego. To sa razace bledy a podniesli sobie poprzeczke bardzo wysoko i kazdy spodziewal sie czegos naprawde wielkiego!
Post automatically merged:

Swooneb
Szkoda bo duzo gra na tym traci gdzie jest to bezsensowne spamowanie policji w miejscu gdzie popelnimy przestepstwo. To jest poziom gier z gazety a nie powaznego studia. niestety.
Mogli chociaz zrobic latajace pojazdy policyjne z ktorych wyskakuja policjanci i tym samym obeszli by to ze policja by jezdzila po ulicach. Latwiej by to bylo zrobic a tym samym bardzo by uatrakcyjnilo gre.
 
Nehezbegar
No niestety ja też byłem w szoku! Mamy rok 2020 wiec i tym samym wymagania co do gier wieksze a oni są powazną firma , mieli budzet najwiekszy w historii produkcji gier na swiecie. To powinno byc dopieszczone wszystko. Majac taka kase ja nie moge pojac tego ze mieli problemy zeby zrobic AI albo model jazdy lepszy przeciez majac taki budzet to chyba nie jeden programista by sie zgodzil dla nich pracowac skoro oni sobie z tym nie moga dac rady? Albo zrobili swoj silnik taki ze sami juz w nim sie nie moga odnalezc? Kto tam odpowiadal za animacje? Wpada auto do wody i nawet woda nie chlusnie, wyskakujesz z rozpedzonego auta i znajdujesz sie w normalnej pozycyji stojacej bez upadku. Ja wiem ze to jest RPG bo ludzie tak to tlumacza no ale to jest gra wysokobudzetowa! i jak zabrali sie za otwarty swiat to powinni to jakos zrobic zeby chociaz bylo podobnie do GTA w tak prostych aspektach jak np wyzej wspomniany wyskok z auta rozpedzonego. To sa razace bledy a podniesli sobie poprzeczke bardzo wysoko i kazdy spodziewal sie czegos naprawde wielkiego!
No cóż widocznie się nie znają na rzeczy i chcieli połknąć więcej niż są w stanie zjeść jak to się mówi... Co innego napisanie fajnej ładnej historii do gry co innego wdrożenie realistycznego, pełnego życia świata. Skala być może ich przerosła, przecież między W3 a CP2077 jest przepaść jeśli chodzi o gęstość npców, mechaniki typu jazda samochodem, AI itd. Rockstar robi GTA od dawna i potrafią zaimplementować te rzeczy bo wiedzą na czym to polega, CDPR poszło na łatwiznę jak widać. Przykre...
 
Swooneb
Ja liczylem ze nie dość że bedzie policja majaca latajace pojazdy to bedzie tez pogotowie czyli trauma team przylatywac gdy beda zabici na ulicach. Niestety za duze mielismy oczekiwania co do tej gry dlatego jest tak wielkie rozczarowanie. Na trailerach sie chwalili byly policyjne latajace pojazdy a takze trauma team wiec tym samym to bylo zamazanie prawdziwego wizerunku powodujace tylko napompowanie balona. Jak im mozna teraz uwierzyc w cokolwiek? Ja cos czuje ze oni nawet nie naprawia tej gry na konsole starszej generacji.
 
Ja liczylem ze nie dość że bedzie policja majaca latajace pojazdy to bedzie tez pogotowie czyli trauma team przylatywac gdy beda zabici na ulicach.
No ale to jest akurat kwestia lore, bo nie każdego stać na ubezpieczenie Trauma Team, a nawet powiedziałbym że usługa jest zarezerwowana dla pracowników korporacji na wyższych szczeblach.
Na trailerach sie chwalili byly policyjne latajace pojazdy a takze trauma team
No i są, tylko najczęściej w momentach fabularyzowanych.
W mieście można ich spotkać stacjonarnie, a nie przybywających na miejsce zdarzenia.
 
Crusher93
Tez tak mysle ze oni po prostu niepodolali wyzwaniu a pieniadze wiekszosc pewnie przeznaczyli na huczną kamapnie reklamowa zatrudnienie Keanu i pompowanie balona niz przylozenie sie do gry.
Post automatically merged:

Szincza
Ja wiem ze tylko dla bogatych ludzi to uwaza Pan ze w roku 2077 beda trupy lezec na ulicach i nikt sie nimi nie zajmie? Tak to mozna wszystko tlumaczyc po co policja ona bedzie tylko bronic bogatych?
Tutaj chodzi o jakikolwiek klimat a tego nie ma. Czlowiek czuje sie jakby gral w gre ktora zrobili amatorzy jesli chodzi o klimat miasta. Bo jak sie powazne studio jakim jest bezwątpienia CDPR zabiera za otwary swiat to powinien chociaz troszke nawiazac do normalnosci czyli Policja latajaca i karetki pogotowia latajace zabierajace zwkloki. Bez jazdy normalnie po ulicach to byloby latwiej wykonac a jak by to efektownie i fajnie wygladalo gdy taki pojazd przylatuje na miejsce wypadku.
 
Last edited:
Z tego co nam mówiono to na większej ilości gwiazdek powinien się nami zainteresować Max-Tac. Testował ich ktoś? Mają te wielkie latające AV czy też się teleportują za nasze plecy?
 
Top Bottom