Duże spadki FPS

+
klemenskuba

Masz dobrą kartę graficzną,reszta z twojej specyfikacji to żart.
Twój procesor jest za słaby by uciągnąć karte z RTX,do tego taktowanie RAM na 2300 ???
Procesor ma 6 rdzeni i 6 wątków,ma ogarnąć jeszcze odbicia RTX,przy pamieci taktującej na 2300 MHZ ?
Nie wiem czy kupiłeś/dostałeś karte graf.,ale nie masz pojęcia o pewnych rzeczach.
Nie uzyskasz wiecej fps,bo cpu nie wyrabia,pamięć powinna być na min. 2933,Ray Tracing bardzo obciąża CPU.
Poza tym jakie parametry wyswietlania ? Rozdzielczosc,ile HZ ma monitor,co działa w tle ?
Radzę Ci wyłącz RayTracing...

Procek ma 8 rdzeni i 8 wątków. Pamięć może rzeczywiście czas zmienić. Pomimo wszystko, dlaczego innym na tym procesorze tak dobrze działa? Czy pamięć ma tak ogromne znaczenie?
Post automatically merged:

 
Chodzi mi o to że Ray Tracing bardzo obciąża cpu,ma duużo do obliczania.
To było widoczne gdy RTX'y weszły na rynek i Nvidia pokazała na demonstracyjnych filmikach jak to działa.
Wyglądało to zacnie,lecz kosztem drastycznego spadku fps.
W/g mnie ta innowacja nie jest jeszcze dopracowana,nie wspomne o CP2077,podejrzewam że zaimplementowanie tej technologii w grze która ma tyle błędów to pomyłka.
Co do procesora,mam Ryzen 5 1600,6 rdzeni,12 wątków(już tutaj mam przewagę w cpu-chociaż o wiele tańszy;).
Pamięć,swoją mam ustawioną na 2933(bo wiecej nie ustawię ze względu na procesor,podejrzewam że ty również,gdybyś miał odpowiednie kości).
CPU plus RAM daje mi teoretycznie większą wydajność,niż u ciebie,dlatego (oczywiscie bez RT,bo mam Vege 56) cpu mi chodzi z 30% obciążeniem,GPU 95%,wszystko mam na maxa w grafice(prócz rozmycia ruchu co strasznie obciąża cpu-radzę wyłączyć),1920x1080 fpsy pomiedzy 48 a 56.
Co bym radził? Na razie wyłącz RTX,dopóki Redzi nie załatają gry,ustaw w biosie wieksze taktowanie pamiecii(o ile możesz),
zmniejsz tłum w opcjach gry,wyłącz działąjące programy w tle.
 
Co do procesora,mam Ryzen 5 1600,6 rdzeni,12 wątków(już tutaj mam przewagę w cpu-chociaż o wiele tańszy;).
Jeśli chodzi o procesor to przewagi nie masz w przypadku cyberpunk.

A do autora tematu @klemenskuba
Nie bez powodu po twojej informacji, w której napisałeś, że grasz na ustawieniach ray tracing ultra napisałem, że masz za cienki sprzęt.
Mój błąd, że nie dodałem iż procek jest trochę za słaby dla tej karty.
Ceny procków intel spadły więc celuj przykładowo w i9 9900K, aby nie kupować nowej płyty głównej dla procka. Jeśli oczywiście twoja płyta przystosowana jest do takiego procka (sprawdź).
Mam go z RTX 2080 super gaming x trio i czerpię przyjemność z grania wraz z włączonym ray tracing.

ALE, przed ewentualną inwestycją w procka poczekaj na nową łatkę, bo może poprawią wydajność z naciskiem na wyraz może.
 
Jeśli chodzi o procesor to przewagi nie masz w przypadku cyberpunk.

A do autora tematu @klemenskuba
Nie bez powodu po twojej informacji, w której napisałeś, że grasz na ustawieniach ray tracing ultra napisałem, że masz za cienki sprzęt.
Mój błąd, że nie dodałem iż procek jest trochę za słaby dla tej karty.
Ceny procków intel spadły więc celuj przykładowo w i9 9900K, aby nie kupować nowej płyty głównej dla procka. Jeśli oczywiście twoja płyta przystosowana jest do takiego procka (sprawdź).
Mam go z RTX 2080 super gaming x trio i czerpię przyjemność z grania wraz z włączonym ray tracing.

ALE, przed ewentualną inwestycją w procka poczekaj na nową łatkę, bo może poprawią wydajność z naciskiem na wyraz może.

Ram jest na 3200, wczoraj ustawiłem. Rzeczywiście zdaję sobie sprawę, że procek jest trochę za słaby do tej karty, ale jednak pomimo wszystko nie tak, by osiągać po 45 fps z RT na 1080p.
 
Teraz zrobiłem tak - wszystko na high, RT kompletnie wyłączony, DLSS na performance i crowd density na low. Nadal jest 45 klatek...
Post automatically merged:

no i rozdzielczość 1080p
Post automatically merged:

gdy ustawiam wszystko na low - nadal 45fps
Post automatically merged:

1608033016097.png

1608033112386.png

Stojąc w mieście na tych ustawieniach, jakie napisałem.
 
Last edited:
A ta wartosc użytej i dostepnej pamięci 8GB do czego sie odnosi ?
Rozumiem ze twoja karta ma 10GB pamieci na textury,zaś RAMu masz 16 ?
I czemu w Load - Memory masz 50% ?
Może coś nie tak z kością pamieci ?
 
A ta wartosc użytej i dostepnej pamięci 8GB do czego sie odnosi ?
Rozumiem ze twoja karta ma 10GB pamieci na textury,zaś RAMu masz 16 ?
I czemu w Load - Memory masz 50% ?
Może coś nie tak z kością pamieci ?
Bardzo ciekawe, tylko w tym programie wyświetla że jest 8 GB. Wszędzie indziej 16 jest.
Obstawiałbym, że program źle pamięć wyświetla, skoro jest 50% usage.
1608035965363.png
 
Bardzo ciekawe, tylko w tym programie wyświetla że jest 8 GB. Wszędzie indziej 16 jest.
Obstawiałbym, że program źle pamięć wyświetla, skoro jest 50% usage.
Tyle gra potrzebuje do działania. Przykładowo gdy gram w cyberpunk, to dla gry i systemu potrzeba 10GB z 32, które mam.

1608039592719.png


Dodasz zrzuty ekranu ustawień graficznych z gry czy masz gdzieś osoby podpowiadające?

ps.
Lepszym programem do monitorowania jest HWINFO
 
Tyle gra potrzebuje do działania. Przykładowo gdy gram w cyberpunk, to dla gry i systemu potrzeba 10GB z 32, które mam.

View attachment 11087093

Dodasz zrzuty ekranu ustawień graficznych z gry czy masz gdzieś osoby podpowiadające?

ps.
Lepszym programem do monitorowania jest HWINFO
Okazuje się, że problem nie leży po stronie cyberpunka. W innych grach także się dzieje to samo. Niezależnie od ustawień graficznych ogromne zużycie procka i małe pamięci. Do tego ofc niskie fpsy niezależnie od ustawień graficznych.

Zaraz wrzucę swojego dxDiag
Post automatically merged:

 
Last edited:
Okazuje się, że problem nie leży po stronie cyberpunka. W innych grach także się dzieje to samo. Niezależnie od ustawień graficznych ogromne zużycie procka i małe pamięci. Do tego ofc niskie fpsy niezależnie od ustawień graficznych.

Zaraz wrzucę swojego dxDiag
Post automatically merged:

Nie napisałem, że problem jest po stronie cyberpunk.
Przypomnę co napisałem ;)

(...) Gdybym był na miejscu @klemenskuba to zadałbym sobie pytanie dlaczego wykorzystanie procka ma na 100% (...)
Już samo to powinno sugerować sprawdzenie innych gier, jak i bez grania w gry.

Widzę, że nie dbasz o płytę główną.
BIOS masz z roku 2018.
Przypominam, że mamy rok 2020 i nowy BIOS F10g z września 2020
 
Nie napisałem, że problem jest po stronie cyberpunk.
Przypomnę co napisałem ;)


Już samo to powinno sugerować sprawdzenie innych gier, jak i bez grania w gry.

Widzę, że nie dbasz o płytę główną.
BIOS masz z roku 2018.
Przypominam, że mamy rok 2020 i nowy BIOS F10g z września 2020
W takim razie czas się nauczyć porządnie obsługiwać hardware w kompie. Byłem pewien że się zaktualizował. Zrobiłem wszystko jak na yt i w sumie layout się zmienił.
Post automatically merged:

Niestety teraz, gdy mam pewność, że po update, nadal bez zmian.
 
Last edited:
W takim razie czas się nauczyć porządnie obsługiwać hardware w kompie. Byłem pewien że się zaktualizował. Zrobiłem wszystko jak na yt i w sumie layout się zmienił.
Mógł się zmienić ponieważ być może gdzieś kliknąłeś i zmieniło się tylko wyświetlanie ustawień.
No i nie masz czym się martwić, bo nie ma ludzi, którzy znają się na wszystkim.
 
Dobra, zwróciłem teraz po dłuższym czasie dopiero uwagę na to, że mam 4 szybkie beepy na startupie. 3 z rzędu i 1 po przerwie.
startup ofc pomyślny jest.
 
Nie może nic "beepać" przy starcie komputera,bo to świadczy o błędzie.
W zależności od tego jaki to bios (award,ami) ,odczytujesz kod błędu.
Zwrócilem wczesniej uwagę na te 8GB,podejrzewam że możesz miec uszkodzoną pamięć bądź kartę graf.
Na spokojnie wyłącz komp,zdejmij osłone,wyłącz prąd(przy zasilaczu na 0) i po kolei sprawdz czy wszystkie
podzespoły "siedzą" w slotach.
Moja vega jest na tyle ciężka ze wysunela sie troche z przedniej czesci slota,przez kilka dni mialem niespodziewane
wylaczanie sie kompa lub wyłączanie gry,czasami "mrówki" na ekranie.Taki drobiazg ...
Co do RAMu,dobrze gdybys mógł pozyczyc od kogos innego zeby sprawdzic czy bedzie różnica w odczytach z tego programu i czy nadal procek jedzie na 100%.
 
Problem chyba polega na tym, że odpalam kilka testów sobie i nic nie wyskakuje :/
1608076589922.png

Oraz ten ram wszędzie pokazuje, że jest go 16, nielicząc tego openHardwareMonitor
 
Top Bottom