Nowe sterowniki Nvidia 466.47 [18.05.2021]

+
Pojawił się nowy sterownik w wersji 466.47


Na temat zmian, poprawek i znanych błędów przeczytacie klikając tutaj.

Sterownik instalujecie i pobieracie na własną odpowiedzialność.

Poniżej wersja dla dekstopów
Kliknij tutaj, aby pobrać.

Poniżej wersja dla laptopów.
Kliknij tutaj, aby pobrać.


Pozwolę sobie przypomnieć, że sterowniki kart graficznych Nvidia, AMD odinstalowujemy programem DDU w trybie awaryjnym systemu.
Dowiesz się, jak to zrobić klikając spoiler.

Zawsze najnowszy sterownik od Nvidia znajdziecie
bezpośrednio na stronie https://www.nvidia.pl/Download/index.aspx?lang=pl
W przypadku niektórych kart graficznych Nvidia zalecane jest zaawansowane wyszukiwanie na stronie https://www.nvidia.com/Download/Find.aspx?lang=pl-pl

Dla AMD będzie to strona https://www.amd.com/en/support

Poniżej odinstalowanie i zainstalowanie sterownika na przykładzie karty graficznej Nvidia.

Po pobraniu sterownika zapisz sterownik na dysku i nie uruchamiaj, bo na to przyjdzie czas.

Pobierz darmowy program DDU, którym odinstalujesz sterownik karty graficznej.

1 Pobierz na dysk program DDU > kliknij tutaj.
2 Zrób gdzieś na dysku folder o nazwie DDU, przenieś pobrany plik DDU exe do nowego folderu i uruchom.
3 Kliknij extract
4 Skasuj przeniesiony plik exe z nowego folderu DDU.
5 Będąc w folderze DDU otwórz podfolder > DDU v...
6 Odpal plik Display Driver Uninstaller.exe klikając na nim prawym przyciskiem myszki i wybierając > uruchom jako administrator.
7 Po uruchomieniu programu w oknie z opcjami zaznacz kwadraciki dokładnie tak, jak na poniższym zrzucie ekranu.

1607961683978.png


8 Po zaznaczeniu zamknij okienko z opcjami.
9 Wyłącz program DDU klikając znak X w prawym górnym rogu programu.
10 Ponownie uruchom program DDU jako administrator.
11 Pod trybem uruchomienia z rozwijanego menu wybierz tryb awaryjny zalecane.
12 Kliknij > uruchom w trybie awaryjnym.
***********************************************
Uwaga, poniższe zrzuty ekranu i opis pochodzą z jednego z moich starych poradników więc okienka mogą wyglądać inaczej.
***********************************************
13 Po uruchomieniu w trybie awaryjnym zainteresuj się prawą stroną okienka DDU i kliknij select device type wybierając gpu.
Posted Image


Jeśli program automatycznie nie wykryje karty > rozwiń „select device” i wybierz Nvidia.
Posted Image



14 Kliknij > usuń wszystkie sterowniki i uruchom ponownie.
Posted Image



15 Po uruchomieniu systemu odpal wcześniej pobrany sterownik karty graficznej. Poczekaj cierpliwie aż instalator rozpakuje pliki.
Posted Image



16 W nowym oknie zaznacz sterownik graficzny Nvidia i kliknij zgadzam się.
Posted Image



17 Zaznacz niestandardowa i kliknij dalej.
Posted Image



18 W nowym okienku zaznacz tylko i wyłącznie sterownik graficzny i PhysX, inne kwadraciki mają być puste.
Posted Image



19 Po odznaczeniu dla pewności zaznacz wykonaj czystą instalację i kliknij dalej.
Posted Image



21 Po zainstalowaniu sterownika uruchom ponownie system.
ps.
Po uruchomieniu systemu zaktualizuj proszę system windows 10 do najnowszej wersji 20H2, jeśli masz jego starszą wersję.
 
Last edited:
Nie ma info o cp2077.
To, że nie ma nie oznacza, że czegoś nie poprawili ;)
Oj nie całkiem :) Jest bardzo dużo informacji o aktualizacji do CP2077... ino na GeForce Experience
 

Attachments

  • zmiany w sterowniku.png
    zmiany w sterowniku.png
    1.4 MB · Views: 512
Oj nie całkiem :) Jest bardzo dużo informacji o aktualizacji do CP2077... ino na GeForce Experience
xD jest to informacja o tym, że cyberpunk wykorzystuje ray tracing, dlss, a nie o zmianach w nowym sterowniku ;)

Jesio coś. Nvidia geforce experience od dawna pierdzieli działanie gier więc nie polecam.
 
xD jest to informacja o tym, że cyberpunk wykorzystuje ray tracing, dlss, a nie o zmianach w nowym sterowniku ;)

Jesio coś. Nvidia geforce experience od dawna pierdzieli działanie gier więc nie polecam.
Nie "pierdzieli" tylko "wpierdziela się w ustawienia... jak na to przyzwolisz wciskając przycisk "Optymalizuj" - Dla mnie Experience jest doskonałym "punktem wyjścia" do własnych ustawień
Przykładowo dla poprzedniej wersji sterownika była zalecana rozdzielczość 1920x1080 - tak, tak, sam się zdziwiłem i takąż też ustawiłem... teraz widzę kolejne zdziwienie w najnowszej wersji już nVidia zaleca rozdzielczość 2560x1440 ... wiec coś istotnego się zmieniło! Z narzędzi trzeba umieć korzystać a nie obrażać się :)
 

Attachments

  • moje ustawienia nVidia.jpg
    moje ustawienia nVidia.jpg
    270.6 KB · Views: 232
(...) Z narzędzi trzeba umieć korzystać a nie obrażać się :)
Jeśli napisałem, że pierdzieli, to znaczy, że tak jest ;)
Pisząc pierdzieli nie miałem na myśli optymalizacji,

Zaręczam ci, że nie musisz mnie uczyć obsługi nvidia geforce experience, panelu sterowania nvidia nie zapominając o npi. Mam je w małym palcu od wieków, tak od wieków ;)

edit

Słusznie wspomniałeś o optymalizacji, bo też od wieków jest skopana. Może kiedyś poprawią.
 
Jeśli napisałem, że pierdzieli, to znaczy, że tak jest ;)
Pisząc pierdzieli nie miałem na myśli optymalizacji,

w moim przypadku gra działa po ich optytmalizacjach o wiele lepiej więc nie mam się do czego w tym sofcie przyczepić :)
 
w moim przypadku gra działa po ich optytmalizacjach o wiele lepiej więc nie mam się do czego w tym sofcie przyczepić :)
Program nie robi cudów tylko dobiera ustawienia, które sam mógłbyś wprowadzić w grze.
Ale dla leniwych to jest jakaś opcja ta optymalizacja
 
A takie pytanko czy używanie Mod Shader-ów np. "Reshade Shaders MOD" i troszkę manipulowanie refleksami itp w toku gry tak aby nadać tę nutkę nieomal realnego świata przy pomocy tych wszystkich filtrów i ustw. parametrów akceleracji wyświetlania jako taka gra akceptuje czy też jakiś anti-cheat guard będzie to traktował jako niedozwolone zachowanie sterowania procesami graficznymi i kick-of na pulpit z jakimś tam kodem błędu? 📆 :rolleyes:

TAk zazwyczaj się dzieje w wielu sieciowych release-ów (TC2 for ex.)
a złapanie takiego screenshota to jest czasem art,
no chyba ze jaki fotoengine na tyle rozbudowany w grze że nie trzeba się będzie do takich modów nawet się na myśl nie rzuci bo juz lepsze i tak nie będzie :) od wbudowanego ;)

Tak się pytam znaim pliki gry mi przyjdzie moderować i na nowo targać całe 64GB by reanimowac com spaprzę :)
B.


przykład co można uzyskać troszkę się bawiąc :)
TC2-Moded_Shader.jpg
 
U mnie po nich wzrosły FPS-dziwne??
Nie tylko u Ciebie podejrzewam, u mnie w wiekszosci gier skok fps na nowych (tych poprzednich 460.XX) sterach byl niesamowity... RDR2 o jakies 20-30fps, to samo Death Stranding, Control... Szok ogolnie. Tak jak w DS ciezko mi bylo utrzymac 144fps, tak teraz trzepie caly czas okolo 170. Na starych sterach RDR2 w 1080p na ultra mialo spadki ponizej 50fps, teraz nie schodzi ponizej 65fps. Szacun dla Nvidi.
 
Pojawiły się nowe sterowniki do naszych kart graficznych o numerku 461.09
Link do pobrania w pierwszym wpisie.
 
Mam więcej FPS po nowej aktualizacji nvidi. Pozatym polecam zaktualizować windows 10 do wersji 20h2.
 
Top Bottom