Wiedźmin a inne gry.

+
Wiedźmin a inne gry.

Jak sądzicie czy Wiedźmin na długo zagości na liście najlepszych gier RPG czy też szybko zostanie wypchnięty.
 
To sie okaze, jak wyjdzie Fallout 3. Z tego co wiem, Bethesda tez celuje w gre dla doroslych graczy z nieliniowa fabula, gdzie konkretne wybory maja swoje konsekwencje.
 
po pierwsze to nie jest gra RPG a cRPG ;]a najprawdopodobniej zagości na całkiem długo imo, masa gier udających poważne crpg ktore zostały wydane w ostatnich paru miesiącach/latach to jakas parodi a ...konkretni konkurenci to oblivion+dodatki,nwn2+mask of betrayer i seria gothic (i jakies tam fable itp. ewentualnie) i w sumie to by bylo na tyle ;](fallout 3 i fable 2 niedługo mogą troche namieszać w tym rankingu;p) Jako że jestem polakiem i fanem Sapka wiedźmin wszystkie powyższe zjada na śniadanie, ale np. anglicy z ich okrojoną wersją(tekstów) mogą nie być już tacy pewni ... (ale i tak dalej moim osobistym faworytem crpg ktorego nic jeszcze nie miało szansy zepchnąć z piedestału jest fallout1/2 a na drugim planescape torment :p)
 

meciuk

Forum veteran
Na PC w najblizszym czasie nie ma obiecujacych tytulow, moze Fallout 3, ale on ma tyle samo zwolennikow (fani Obliviona) co przeciwnikow (fani poprzednich czesci Fallouta). Jesli jednak chodzi o gry cRPG z roznych platform to Wiedzmin moze przegrac ze zblizajacym sie Mass Effect na XBoxa 360.
 
Najlepszy dotychczas.Z pozostałych to tylko Gothic I i II są blisko_Oblivion najlepszy graficznie i technicznie, fajna realistyczna walka...ale fabułka i dialogi nagrane pod małe dzieci, że aż sie grac odechciało od samego słuchania.NWN2 wydawało się dobre ale za mało charakteru, takie wszystko z jakby z edytora na zasadzie rozstawione postacie z przypisanym tekstem i już. I walka w NWN2 taka umowna jak w MMORPG.
 
Pierwszymi tytułami nasuwającymi mi się na myśl to Neverwinter Nights 2 oraz Bard's Tale. Z Obvilionem byłbym bardziej ostrożny. Odnośnie tych pierwszych różnić jest więcej niż podobieństw. Weźmy na przykład poziom dialogów. Nie ma porównania. Wiedźmin uderza realizmem komentarzy i zachowań postaci. Oczywiście po pewnym czasie zachowania NPC stają sie przewidywalne, ale dochodzimy do tego stopniowo. W NVN2 nie ma nawet nad czym sie rozwodzić. Na szczególną uwagę zasługuje efekt deszczu oraz zapobiegania NPC zmoknięciu. Pomysły były już wiele razy wałkowane ale w "Wiedzminie" zostały one rozwiązane w sposób niezwykle oryginalny i ciekawy. Brawo. Myślę, że mogę tak wymieniać i wymieniać, ale celem owego tematu było chyba tylko przytoczenie gier "podobnych" "Wiedzminowi" lub po prostu kontrastujących z nim. Tak jak wczesniej pisalem. W pamieci mam wlasnie te dwa tytuly,
 
Cóż, Planescape: Torment, lidera mojego prywatnego rankingu Wiedźmin nie zepchnął z podium, zajął miejsce tuż zanim. Jeśli chodzi o gry, które pojawiły się w ciągu kilku ostatnich lat to Wiedźmin jest pozycją zdecydowanie najlepszą tak ze względu na fabułę jak i elementy akcji. Wątpię, żeby nowości dogoniły go. Hmm dla mnie największą wadą Wiedźmina jest to, że gra jest... zdecydowanie za krótka ;)
 
Ja czekam na FAllouta 3, jest to 2 pozycja na którą czekałęm w tym roku, a zapowiada sie ciekawie...widzieliscie gameplaye na youtube?
 
Osobiscie uwazam ze wiedzmin na dluzej zagosci w gornie klasykow rpg. Opieram to na tym ze ta gra posiada klimat(jesli chodzi o fantasy) rownie dobry jak (zapewne dal wiekszosci prehistoryczne) gry takie jak Ishar ,Eye of Beholder czy Betral at Krondor
 
Jedynym zagrozeniem moze byc chyba tylko Fallout 3...Mysle ze Wiedzmin pozostanie dlugo w pamieci graczy.
 
Wiedźmin na trwałe zapisze się w historii cRPG. jestem tego pewien. m.in z powodu że jest wyśmienitą grą, ale takze dlatego że choćby okazał sie klapą, ludzie bedą go i tak wspominać bo ma mnóstwo oryginalnych rozwiązań, które jesacze nigdzie sie nie pojawiłyps. zdecydowanie wyprzedza takiego choćby Gothica 3
 
Wiedźmin jest grą bardzo udaną, ale pamiętajmy, że w naszym kraju zawsze będzie posiadał dodatkowe fory - wielbiciele prozy Sapkowskiego, do których się też zaliczam, czekali wiele, wiele lat na tą grę i przeżyli nawet projekcję filmu... A to już nie lada wyczyn. Co do mnie, to w tym roku na pewno Wiedźmin jest - przynajmniej dla mnie najciekawszą grą RPG, choć ogólnie to muszę przyznać, że w dalszym ciągu darzę nostaliczną miłością stare Ishar... ;) To były czasy! Jeśli chodzi o RPG to największe wrażenie zrobiła na mnie Knights of the Old Republic, choć to oczywiście inna bajka, choć też RPG. Fabuła - sprawa najistotniejsza dla każdego rasowego Role Player'owca była w tej grze niesamowita.
 
Co do tego co do tej pory napisaliście to ja popieram że Fallout i Oblivion są mocnym przeciwnikiem Wiedźmina aczkolwiek według mnie Wiedźmin jest nowszy, bardziej rozbudowany no i tym podobne. Co do Gothica I i II to nie sądze.
 
kamilos said:
Ja czekam na FAllouta 3, jest to 2 pozycja na którą czekałęm w tym roku, a zapowiada sie ciekawie...widzieliscie gameplaye na youtube?
Z tego co wiem, nie ma jeszcze gameplaya F3. To co jest na youtube, to Van Buren, projekt anulowany chyba jeszcze w 2004 roku. Teraz Bethesda wziela sie za ta gre - troche boje sie oblivionowatosci, chociaz z zapowiedzi i wywiadow calkiem mi sie ta ichnia wizja Fallouta podoba.
 
Sczerze to Fallouta 3 sie zbytnio nie boje. Za bardzo wyeksploaatowany jest klimat postapokaliptyczny w grach zreszta juz tactics byl kaszaną. No chyba ze z Fallout 3 dokonają cudu i znów bedzie cos o takim klimacie jak stare falle( zycze im tego do dzis czasem wracam do 2)
 
hmmm w Polsce napewno pozostanie dlugo jako wazny cRPG, natomiast za granica no nie wiem. Chociaz jestem dobrej mysli, bo gra jest bardzo dobra, fabula jest na wysokim poziomie. Wazne bedzie to co zrobi CDprojekt Red, jak beda kontynuacje, jakies dodatki, a co za tym idzie nowe rozwiazania, to mysle, ze zajmie wazna pozycje jako RPG ;)A co do Fallouta 3, nie wiem jak to tam ma byc, ale jak nie bedzie turowej walki, to troche mnie do rozczaruje, w ogole brak mi dobrego RPG najlepiej w klimatach sredniowiecznych z turowa walka :(
 
Osobiście uważam, że wszystkie części Gothica w porównaniu do Wiedźmina są jak dobranocka przy połączeniu Piły z Trylogią Bourne'a. Co do klasyków( BG , Diablo ..itd.) to twierdzę, że Wiedźmin w kwestii fabuły spokojnie im dorównuje, a pod względem grywalności jest nawet lepszy !!! ;)Co do Fallout'a to fakt, chyba najlepszy RPG w jakiego grałem.... Teraz mając tak świetnego Wiedźmina możemy liczyć tylko na jakiś rażący błąd ze strony Bethesd'y , które się jej nieątpliwie zdarzały, który by zdyskwalifikował F3 jako konkurencję dla naszego już międzynarodowego Witchera !!! ;)
 
A ja będę niepoprawny politycznie i powiem: życzę sobie, by Fallout 3 się udał, by powstawały gry lepsze od Wiedźmina i by konkurencja między naszym tytułem a nowymi grami była jak największa. Będzie w co grać ;D
 
Jeśli porównywać Wiedźmina to mi wpierw skojarzył się Oblivion, Morrowind i Gothic.Oblivion z jednej strony jest lepszy bo oferuje ogromny otwarty świat, ale takie wyjście niesie ze sobą wiele wad.Niby więcej miast ale każde takie same i równie małe (w porównaniu do Wyzimy). Więcej questów ale większość sprowadza się do tego samego.Nie powtarzają sie modele ale twarze z generatora są obrzydliwe. No i fabuła z Wiedźmina jest o wiele lepsza. A co najgorsze w Oblivionie - lvl scaleing i goście w szklanej lub deaderycznej zbroi w karczmach gdy ma się 20lvl.Gothic II z kolei (porównuje do 2 bo 3 to totalny crap) wg mnie jest trochę lepszy. Co prawda o wiele gorszy graficznie, mniej efektowna walka, mniejszy świat, gorszy dubbing ale... ta gra ma coś magicznego w sobie. Jak dla mnie poza Gothiciem II, Wiedźmin to najlepszy RPG w jaki grałem.Lecz druga myśl jaka mi przyszła do głowy że gothic, oblivion i Wiedźmin to gry tak inne że nie sposób je porównać. Konstrukcja rozgrywki jest zupełnie inna. Wg mnie Wiedźmin jest bardzo oryginalny, a najbardziej podobną do niego grą jest Fable. Zdecydowanie Fable.Więc jeśli ktoś przejdzie już 10raz Wiedźmina i będzie szukał czegoś podobnego polecam właśnie Fable. Ja przechodzę Wiedźmina 2 raz, tym razem na poziomie trudnym, i mam nadzieje że jak skończę nie będę musiał wrócić do Fable tylko że do tego czasu wyjdzie jakiś pierwszy mały dodatek albo editor to wtedy sam coś stworze ;)
 
Top Bottom