Dobry komputer, mało fps.

+
mówisz o mordzie "CyberpunkTweaker", czy jeszcze jakimś innym?

O jakimkolwiek modzie odblokowującym ukryte opcje graficzne. Np. ten https://www.nexusmods.com/cyberpunk2077/mods/124

Skoro natywnie grasz w 1080p to pokombinuj z tym i podbijaj resolution scaling najpierw lekko do 125%. Teoretycznie więcej pikseli do generowania powinno zmniejszyć ilość klatek/s ale jak ci ta karta praktycznie stoi w spoczynku przy włączonej grze, za to procesor leci właściwie na 100% to zawsze warto spróbować. Powinno odciążyć procesor i zacząć męczyć GPU jak należy. Samo 100% obciążenia CPU już powoduje spadek płynności w twoim przypadku.

Przydałby się też RivaTuner/MSI Afterburner do stałego monitorowania zachowania podzespołów podczas gry. Wtedy będziesz widział czy będzie mieć to jakikolwiek wpływ na działanie GPU.
 
Przy tak niskim obciążeniu GPU spróbuj wyłączyć DLSS. Włączenie go ma efekt odwrotny i odciąża GPU kosztem CPU.
Dodatkowo grasz w 1440p czy 1080p? Bo 2080 przy Full HD najprawdopodobniej zwyczajnie się nudzi i dobija ci to procesor. Jak grasz w 1080p rozbujaj tą kartę choćby korzystając z Nvidia DSR i powinno być zauważalnie lepiej. Albo pobierz moda z Nexusa, który odblokowuje skalowanie rozdzielczości i podbij rozdzielczość gry ze 100 na powiedzmy 125%. Moja 2070S śmiga na 99% obciążenia w Ultra z 1440p z włączonym DLSS i jakoś to trzyma 60 fps, ale procesor również jest katowany na 80%, no i tu już wychodzi zauważalny limit tych kart dla Cyberpunka. Bez DLSS grafika jest ostrzejsza, obciążenie procesora spada do rozsądnego poziomu, ale 30 klatek przy strzelaninach jest średnio grywalne. Pewnej bariery seria 2000 już nie przebije i to bez większego znaczenia jakie problemy z optymalizacją ma CP2077. Zapewne ustabilizuje się to chociaż do 60 klatek bez spadków. Jedynie na RTX 3000 jakakolwiek mocna poprawa po łatkach będzie faktycznie dostrzegalna.
Na mojej 3070 i Ryzen 7 3700x w 1440p z DLSS i RT zużycie CPU do 80% a GPU max 35%. Jak wyłączę DLSS to GPU nadal nie przekracza 40%. Masakra jakaś z GPU.
 
O jakimkolwiek modzie odblokowującym ukryte opcje graficzne. Np. ten https://www.nexusmods.com/cyberpunk2077/mods/124

Skoro natywnie grasz w 1080p to pokombinuj z tym i podbijaj resolution scaling najpierw lekko do 125%. Teoretycznie więcej pikseli do generowania powinno zmniejszyć ilość klatek/s ale jak ci ta karta praktycznie stoi w spoczynku przy włączonej grze, za to procesor leci właściwie na 100% to zawsze warto spróbować. Powinno odciążyć procesor i zacząć męczyć GPU jak należy. Samo 100% obciążenia CPU już powoduje spadek płynności w twoim przypadku.

Przydałby się też RivaTuner/MSI Afterburner do stałego monitorowania zachowania podzespołów podczas gry. Wtedy będziesz widział czy będzie mieć to jakikolwiek wpływ na działanie GPU.

Wychodzi na to, że menedżer zadań przekłamuje użycie GPU, ale nadal dzieją się ciekawe rzeczy. Nagrałem przed chwilą film dla supportu CD Projekt Red. Spadki fps`ów + crash:
 
Cześć!

Wydaje mi się, że mam problem z płynnością Cyberpunk 2077. Grę mam na platformie Steam. W zatłoczonym miejscu lub podczas dużej akcji ze strzelaniem, FPSy mocno spadają. Jakie zalecacie ustawienia grafiki pod moją specyfikację komputera? Jakieś rady, żeby gra chodziła płynniej? Dodam też, że sterowniki karty graficznej są aktualne (wersja 460,79). Nie podkręcałem żadnego komponentu PC. Gram na 1920x1080, 144hz.
Procesor : AMD Ryzen 5 3600
Grafika : nVidia GeForce RTX 2070 Armor
Ram : Kingston HyperX 16GB 3333mhz
Dysk Twardy : Adata SX8200PNP 1TB SSD
Płyta Główna : MSI B450-A PRO MAX

Ma ktoś podobna specyfikację, i podobny problem?

Pozdrawiam
Odinstaluj sterowniki nvidia i zrób świeżą instalację ręcznie ściągnij nowe sterowniki i je zainstaluj mi to pomogło stabilne 60 fpsów na gtx 1080 wcześniej na full miałem koło 40 30
 
To jest właśnie konsola administratora xD
A właśnie, że nie ponieważ użytkownik bez uprawnień administratora też może uruchomić cmd xD :p

Powtórzę, jest to wiersz poleceń lub bardziej światowo command prompt. Ewentualnie można to nazwać oknem konsoli, ale nie można konsolą administratora, bo nie jest to zgodne z prawdą ;)
 
Podepnę się pod temat, bo lepszego nie widzę i nie chcę zakładać nowego. Mój komputer ciężko nazwać dobrym, ale powinien wystarczyć do komfortowego grania w średnich. Tymczasem mam wrażenie, że CP2077 nie wykorzystuje jego pełnego potencjału.

Sprzęt:
CPU: Intel Xeon E3 1220 v3 (tutaj podejrzewam bottleneck)
GPU: GeForce GTX 1070 (najnowszy sterownik)
RAM: 16 GB DDR3

MSI Afterburner pokazuje użycie GPU na poziomie 40-50% (nigdy więcej), a CPU 70-80% ze skokami max do 88%. Ustawienia graficzne średnie, ze wszystkimi cieniami ściętymi na niskie i tłumem na średnim poziomie - w tłumie i podczas jazdy mam 20-30 FPS z okazyjnymi chrupnięciami nawet do 14 FPS. W spokojniejszych miejscach w miarę stabilne 30 FPS ale nigdy więcej nawet na pustkowiach. Pomogło zmniejszenie tłumu do średniego, bo wcześniej w mieście miałem stale poniżej 20FPS. Natomiast ustawienia niskie-średnie-wysokie nie robią żadnej różnicy ani w wyglądzie, ani w wydajności.

Nie oczekuję cudów, wystarczyłoby mi stabilne 30-40 FPSów w średnich ustawieniach przez cały czas. Próbowałem wgrywać plugin z GiTHuba oraz modyfikować memory_pool_budgets ale poza tym, że gra szybciej się wczytuje i krócej trwa szybka podróż nic się nie zmieniło.

Dodam, że w innych grach problemu nie ma. Aktualnie mam na dysku Metro Exodus i AC Origins i wygląda to tak:
Metro
GPU 50+
CPU 80-90
50-60FPS w Ultra

Origns
GPU 50-60
CPU 90-100
Stabilne 45 FPS w Ultra

Cały czas mam wrażenie, że CP2077 nie wykorzystuje ani CPU ani tymbardziej GPU na tyle, na ile mógłby. Nie jest to też kwestia temperatury, pasty wymienione, nowy radiator na procku, nigdy powyżej 65 stopni.
Czekać na optymalizacje, może poprawi, czy ma ktoś na to jakiś patent? Ozłocę!
 
Tłum ustaw na minimum.
Bawiłeś się panelem sterowania nvidia?
Przyspieszenie sprzętowe dla karty graficznej ustawione w systemie windows?
Profil, w którym dodajesz cp2077 w ustawieniach grafiki systemu dodany i wybrana wysoka wydajność?
 
Profil, w którym dodajesz cp2077 w ustawieniach grafiki systemu dodany i wybrana wysoka wydajność?

Nie zrobiłem tego wcześniej, bo tej opcji brak w Win7. I oto okazuje się, że cymbergaj nie lubi się ze starym Windowsem. Updatowałem system do 10 i natychmiast dostał więcej mocy. Po ustawieniu wysokiej wydajności w opcjach grafiki jeszcze dodatkowych paręnaście klatek. W wysokich, z obniżonymi do średnich cieniami i największym tłumem mam stabilne 30FPS w najbardziej zatłoczonych miejscach, a wszędzie poza 50-60. Lata jak zły i wygląda obłędnie. Dzięki za podpowiedź :)
 
Proszę.
Od zawsze powtarzam, że system należy mieć w najnowszej wersji i zaktualizowany.
Są drobne wyjątki, ale nie o tym jest ten temat.
Ważne, że napisałeś, iż zmiana systemu pomogła.
Przyda się graczom z podobnym problemem.

edit
@psyh0zzy Pobaw się jeszcze panelem sterowania Nvidia.
Będąc w panelu sterowania nvidia rozwiń ustawienia 3d > klik zarządzanie ustawieniami 3d > klik zakładkę ustawienia programu.
Kliknij dodaj i wyszukaj plik cyberpunk2077.exe
Znajdziesz go w głowny folder gry > bin > x64.
Po dodaniu zainteresuj się ustawieniem
tryb zarządzania energią, zamień optymalna moc na preferuj maksymalną wydajność i zastosuj zmiany.
 
Last edited:
Zastanawia mnie też jak to jest że na GOGu gra chodzi lepiej niż na Steam...

Co do aktualizacji windowsa, aktualizacja się pobiera jednak podczas ponownego uruchomienia przerywa instalacje. Aktualizacja nigdy nie nie instaluje do końca. Ma ktoś pomysł ?

EDIT: Ok właśnie zauważyłem posty kolegów wyżej. Jak wrócę z pracy to to zweryfikuje. Oprócz klawiatury i myszki mam podłączone jeszcze słuchawki po USB które mają zewnętrzna kartę dźwiękową
 
Last edited:
Zastanawia mnie też jak to jest że na GOGu gra chodzi lepiej niż na Steam...
Nie mam problemów z grą pobraną przez steam.

Co do aktualizacji windowsa, aktualizacja się pobiera jednak podczas ponownego uruchomienia przerywa instalacje. Aktualizacja nigdy nie nie instaluje do końca. Ma ktoś pomysł ?
Nie jest to forum od pomocy z systemem, ale podpowiem abyś przed aktualizacją do portów USB podłaczył tylko i wyłącznie myszkę i klawiaturę.
 
Obawiam się że aktualizacja systemu nie jest możliwa ze względu na jakiś problem z dyskiem... Właśnie zrobilem "chkdsk c:/f" po czym wysoczył mi blue screen z kodem błędu "0xc0000001". Udało mi się odzyskać system dzięki pendrive z czystym windows 10... cóż. Narazie zostane przy tym co jest, potem będę się martwił o dysk. Ale fakt, nie jest to forum o systemie.

Czytałem, że ludzie sami wzięli się do roboty i optymalizują gre pod procesory Intel i Amd. Ciekawe jak im to wyjdzie.
 
Z Intelami nie trzeba dużo kombinować. W gorszej sytuacji są gracze z prockami od AMD.
Oczywiście mam na myśli w miarę nowe procesory, a nie zabytki typu phenom II, których miejsce jest w muzeum, a nie w płycie głównej.
 
Jak widze prym wiodą gracze z procesorami intelami którzy mają problemy.
Albo to chodzi na 100 %,albo RTX mi hula na 35 klatkach...
Pewne rzeczy jak RTX obciąża karte bardzo(o czym juz wspominalem) wbijcie sobie drodzy
uzytkownicy tych kart ze bedziecie mieli spadki fps po włączeniu tego w CP2077 rzędu 50%.
Jesli nadal macie mało fps zmiencie limit tłumu,co było również wspomniane.
Następnie wyłączyć rozmycie w ruchu,oraz odbicia w przestrzeni obrazu na wysokie lub ultra.
Ja mam amd ryzen 5 1600 plus vega 56,na 1080 przy max detalach gra mi śmiga na 50 klatkach.
 
Nie mam problemów z wydajnością grając w cyberpunk, jak i inne gry. Jaki administrator taki system.
Gram na: MSI Z370 Tomahawk, i9 9900K @5.0GHz vcore 1.30, który chłodzony jest NZXT Kraken Z63, 32GB ram, Sound Blaster Z, RTX 2080 Super Gaming X trio, LG 27GL850-B

A co do kombinowania, to miałem na myśli myki w pliku exe dla procków amd ;)

Co do chodzi na 100%, jak to napisałeś, to może czytaj uważnie tematy.
Nie jest winny procesor Intel. Winny jest użytkownik, który myśli, że jego stary procek będzie śmigał sto lat.
 
Nie ma zadnych myków,te wszystkie badziewia sprawdzilem u siebie,zaden pseudo mod z nexusa nie podbije mi klatek.
Nie mam pojecia o czym piszesz winiąc uzytkownika,albo ktos ma kompa i podstawową wiedze odnośnie tego,albo jest mułem i kupuje konsole(myśląc że bedzie mu to grało bez bawienia się w opcjach).
Krótka piłka,zjebali temat na konsole,tego już nie naprawiają,na pc mi sie gra podoba,kto ma zgrzyty,tez nie ogarnia kompa,proste dla mnie.
 
Nie ma zadnych myków,te wszystkie badziewia sprawdzilem u siebie,zaden pseudo mod z nexusa nie podbije mi klatek.
Nie napisałem o modyfikacjach. Z twojej wcześniejszej wypowiedzi wywnioskowałem, że ogarniasz trochę forum, bo chyba z palca nie wyssałeś, że użytkownicy inteli mają problemy.
Jeśli ogarniasz forum, to powinieneś wiedzieć co mam na myśli pisząc myk w exe i co on daje.

Nie mam pojecia o czym piszesz winiąc uzytkownika
Dokładnie to co napisałem.
Wydaje mi się, że nie ma co dyskutować. Trzeba czekać na fixy.
Nie pozostaje mi nic innego, jak dodać EOT.
 
Pytania :
1.Dlaczego w wiekszosci ludzie posiadajacy cpu intela maja problemy,ze chodzi on na 100% ?Mój wykorzystuje 25-30% 12 wątków.
2.Tzw mod,czy tez zmiana SMT w biosie niby ma poprawiac wydajnosc u AMD Ryzen ?
Bzdura,samemu włącz i wyłącz i sprawdz czy bedzie poprawa
https://ithardware.pl/testyirecenzj...enie_smt_poprawia_wydajnosc_w_grach-2320.html
3.Zabawa z modami z nexusa drastycznie zbiła mi fps'y w dół,plus reinstalacja gry.
Zmierzam do tego by ślepo nie zawierzac wszystkiemu co wyjdzie do CP2077 i niby ma byc lepiej.
Ja postawilem na AMD i mam swiety spokój,naprawde życzyłbym kazdemu zeby u niego ta gra działała dobrze,
tylko czemu przewaznie uzytkownicy z Intelem i Nvidią na pokładzie mają takie problemy ?
 
Ja mam AMD Ryzen 5 3600, i nigdy nie miałem z nim problemów. Cyberpunk ma po prostu słabą optymalizację, i procesory AMD nie ogarnija tematu jeszcze. Może wystarczy po prostu czekać.
 
Top Bottom