"Fakty i Mity" wiedźmińskiej społeczności :)

+
"Fakty i Mity" wiedźmińskiej społeczności :)

Nie będę się rozpisywał, bo nie ma po co, wystarczy, że podlinkuję stronę, która pojawia się na 2 miejscu w reklamach Google pod hasłem "Wiedźmin":http://27002.pl/Facet wylicza potknięcia twórców - w kilku punktach ma rację, ale niestety w większości przypadków przesadza. Musi mieć duże problemy z własną osobowością, skoro nie potrafi przeżyć tego, że Geralt zatrzymuje się chowając miecz... Jak na mój gust kolega ma problem z własnym mieczem ;DPatche wylicza jako błędy... Cóż, jeśli dla kogoś starania autorów o poprawę jakości swojej gry to wada, to chyba nie mamy o czym rozmawiać. Jeśli autor tej strony jest wśród użytkowników tego forum, to kolego moja dobra rada - znajdź sobie dziewczynę i dorośnij! :)
 

Keth

Ex-moderator
Wszechobecna moderacja i fanboyowskie wypowiedzi uniemożliwiają sprawne zdobycie podstawowych informacji o grze.
Interesująca teza... Na temat reszty lepiej nie będę się wypowiadał :)Gregorpi, dzięki za info :) jakbyś jeszcze mógł, to zmień nazwę tematu, aby nikogo nie obrażać :)
 
Keth, no to jak? Wybywamy na Majorkę na tydzień? Zabierzemy ze sobą Pona i Eriasha i zobaczymy jakie forum zrobi się przejrzyste i przyjazne.Coś mi się widzi, że to jedna z tych osób, którym zamknęliśmy temat a'la "halp niwe moge wyćongnonć mieczu i muj gerald nie chcem żucac znakuw" :D
 

Keth

Ex-moderator
Elwer said:
Keth, no to jak? Wybywamy na Majorkę na tydzień? Zabierzemy ze sobą Pona i Eriasha i zobaczymy jakie forum zrobi się przejrzyste i przyjazne.Coś mi się widzi, że to jedna z tych osób, którym zamknęliśmy temat a'la "halp niwe moge wyćongnonć mieczu i muj gerald nie chcem żucac znakuw" :D
A ja myślę, że to Ktoś Inny (pzdr ;) )Na Majorkę chętnieeeee
 
Keth said:
Wszechobecna moderacja i fanboyowskie wypowiedzi uniemożliwiają sprawne zdobycie podstawowych informacji o grze.
To można zinterpretować jeszcze inaczej. Facet nic nie wie o grze, nawet podstaw. Poza tym najwięcej by się dowiedział, jakby zagrał najzwyczajniej w świecie. Widać i to za trudne... a jak nie ma na kogo zwalić to na moda zawsze można...jakby miał kota w domu to by na kota mógł zwalić własną głupotę...
Mogę napisać tyle-prawie wszystkie zadania poboczne wiążą się z „przeleceniem” kolejnej panienki/kurtyzany/przyjaciółki (odpowiednie skreślić).
Czyż nie mam racji?E: mogę się dokleić do wyprawy na Majorkę? ;D Sponsor jest? ;D
 
Taaa juz wiem kto to. I znam też powód jego frustracji. Wgrał path1.2 i zaczęło mu wywalać do windy.Właśnie miałem Ci Iwonko zaproponować, żebyś się z nami wybrała. ;D
 
W dodatku w pierwszych dwóch stwierdzeniach troszku mija się z faktami.Ale może to i dobrze że to z siebie wyrzucił. Z pewnością teraz łatwiej mu się będzie żyło jak już się komuś wyżalił. Myślę że zamiast się na nim teraz wyżywać, należało by go raczej przytulić i pocieszyć ;)
 
Elwer said:
Właśnie miałem Ci Iwonko zaproponować, żebyś się z nami wybrała. ;D
;D To kiedy jedziemy? ;D
Elwer said:
W dodatku w pierwszych dwóch stwierdzeniach troszku mija się z faktami.Ale może to i dobrze że to z siebie wyrzucił. Z pewnością teraz łatwiej mu się będzie żyło jak już się komuś wyżalił. Myślę że zamiast się na nim teraz wyżywać, należało by go raczej przytulić i pocieszyć ;)
Więcej jak w dwóch mija się z faktami ;)Ale masz rację. Nie ma co się nad Nim pastwić...
 
Hmmm... Wziąłem pod lupę kilka argumentów...
Silnik Aurora napisano w 2007 roku (co sugeruje grafika wyświetlana podczas włączania gry)—MIT
?????????Tam pisze (cytat): Przy tworzeniu gry wykorzystano BioWare Aurora Engine. © 1997-2007 BioWare Corp. Wszelkie prawa zastrzeżone.Co prawda jest też taki obrazek:
I pisze na nim "Aurora 2007 Engine", co raczej sugeruje, że jest to wersja z 2007 roku, więc argument kolegi odpada.
Długi czas projektowania gry przełożył się na wysoką jakość—MITPoniższe fakty:- dzień po wypuszczeniu patcha 1.1 wyszedł patch 1.1a, ponieważ poprzedni uniemożliwiał skończenie gry- patch 1.2 w wielu przypadkach pogorszył stabilność gry- problemy ze stabilnością pod Vistą- afera z wersją kolekcjonerską
Tutaj niemal odpadłem. Co problemy z dostawą EK mają do jakości GRY???!!! A wydanie patchy świadczy o dbałości o graczy, wiele innych gier dużo ważniejszych developerów miało zaraz po premierze masę patchy.Stabilność z Vistą - to nie jest tylko problem "Wiedźmina". Powiedziałbym, że to jest problem jakichś 95% gier. Ogólnie to do grania dużo lepiej nadaje się (póki co) XP.
Do optymalnego działania niezbędny jest procesor dwurdzeniowy—MIT
Nie ma nigdzie takiej informacji. Procesor dwurdzeniowy jest wymieniony przykładowo.
Patch 1.2 rozwiązuje problemy ze stabilnością—MITW moim wypadku jest zdecydowanie gorzej niż wcześniej—XP Pro, na patchu 1.1a wywaliło mnie raz na 30 godzin grania, na patchu 1.2 wywala mnie co 5 minut. Dużo osób ma ten sam problem—wystarczy poczytać oficjalne forum gry.
Przypadek 1/1000. Prawdopodobnie patch zmodyfikował niektóre pliki tak, że teraz żrą się z systemem.
Sejwy w grze zajmują 20MB—FAKTTo zadziwiające, ale tak, każdy save zajmuje około 20MB. Biorąc pod uwagę fakt, że automatycznego zapisu nie da się wyłączyć… Tak, zgadliście, w połowie gry moje savy zajmują ponad 2GB!
No proszę. A mi zajmują 82 MB. Auto-save'y same się kasują robiąc miejsce dla kolejnych (pięć slotów). To że szanowny kolega robił własnego save'a w każdej nowej lokacji to już jego problem.
Gra zachowuje oryginalny klimat książek Sapkowskiego-FAKT/MIT?Mogę napisać tyle-prawie wszystkie zadania poboczne wiążą się z „przeleceniem” kolejnej panienki/kurtyzany/przyjaciółki (odpowiednie skreślić). Klasycznego, ASowego, humoru jest tu jak na lekarstwo. Książki z przyjemnością czytali wszyscy (kobiety, mężczyźni, starsi i młodsi). Tandetna erotyka i płaski dowcip w grze zachwycą tylko chłopców i to chyba też tylko dość młodych… Moim zdaniem żenua na całego.
Twoja ocena. IMO klimat jest świetny.
Gra ma pełno denerwujących baboli—FAKTWymieniam to, co mi do głowy przyszlo:- autozapisu nie wyłączysz- miecz automatycznie schowa się nawet, jeżeli wrogowie nacierają z każdej strony- żeby schować miecz Geralt zatrzymać się musi, dodajmy do tego automatyczne chowanie...
Kwestia przyzwyczajenia. A auto-save'y to akurat wielki plus, wiele razy mnie ratowały przed przechodzeniem znów tego samego fragmentu, gdy ja zapomniałem zrobić własnego save'a.
 
dziwne te argumenty. NIe mam zielonego pojęcia, kot to może być, i, że tak powiem mam to w dupie. Ale większość przykłądów jest straasznie naciągana, wybrano takie argumenty, po to, żeby były, po to, żeby lista była dłuższa.
Długi czas projektowania gry przełożył się na wysoką jakość—MIT[
to jest najlepsze. Po prostu leżę.
Do optymalnego działania niezbędny jest procesor dwurdzeniowy—MIT
CHAMSTWO! BŁAZENADA! JA CHCE JAK NAJWYżSZE WYMAGANIA!
Patch 1.2 rozwiązuje problemy ze stabilnością—MIT
, po czym dopisuje w moim przypadku... lol?
ra ma pełno denerwujących baboli—FAKT
no dobra... może i ma kolega(żanka?) rację, Tutaj coś y się znalazło
 
no coz, naskoczyliscie na faceta, a tu naprawde troche racji mial. ja z korzystania z forum praktycznie zaprzestalem, bo naprawde coraz trudniej tu cos znalezc. zamiast np jednego tematu na bugi to sa po 3-4. w temacie o patchu 15 stron poboznych zyczen graczy, przez co oficjalnych informacji nie widac w ogole. jak dla mnie to moderacja wlasnie slabo dziala.a co do zarzutow:2) jest wyraznie napisane, ze to edition 2007 i tyle. co pewnie autorzy dodali, zeby podkreslic, ze sa ich modyfikacje, ale niestety same zarzuty co do silnika bardzo trafione, chocby to zatrzymywanie sie na kurzu w kamerze tpp.3) znam gry ktore akurat dzialaja duzo gorzej (chocby TOEE) i ktore maja gorszy support, ale sa tez gry ktore przygotowano lepiej. ja bym to zgonil na to, ze cdp red to debiutanci4) coz, dla mnie to jest ogromna bolaczka, nie wiem czy to jest mozliwe, ale byloby milo, gdyby chociaz czesciowo udalo sie obsluge dwoch rdzeni dodac, az zal patrzec jak marnuje sie moc procesora, gdy wlaczenie trawy obniza liczbe klatek o 30.6) nie nazwal bym tego przypadku jednostkowym - widzialem juz bardzo wiele skarg na patch 1.27) coz, dla mnie nie byl to wiekszy problem, po prostu co drugi dzien kasowalem sejwy, ale fakt faktem, ze quicksavy sie tworzyly i tworzyly, a stare nie kasowaly8) coz, to co trafilo bezposrednio z sapka ma lepsza jakosc niz to co sami autorzy wymyslili, ale i tak klimat jest bardzo dobry. duzo dojrzalsza niz wiele innych gier rpg9) hihi, stos prawd. pomoc techniczna traktuje graczy jak dzieci chyba, ktore nie wiedza, ze o windowsa trzeba dbac. tak trudno sie przyznac do tego, ze to gra ma buga, a nie uzytkownik zle zoptymalizowany komputer? jesli komus wszystko dziala, a tylko wiedzmin sprawia klopoty, to chyba troche pokory by sie przydalo10) to co mowilem w pkt 3 - sa gry duzo gorzej potraktowane, sa takie, ktore zrobiono lepiej.11) babole - tak. niestety watpie zeby kiedys je wyeliminowano. szczegolnie te z mieczem.---poza tym nadal uwazam ze wiedzmin to najlepsza polska gra w historii i bardzo dobry rpg (z pewnoscia najlepszy w tym roku)
 
Ja sie zgodzę tylko z tym , że śmiesznie to wygląda - Zaraz po wyjściu patcha 1.1 wychodzi 1.1a bo 1.1 jeszcze pogarszał sytuację.Tutaj RED'ów brutalnie wyśmiałem.
 
Powiem tak:Wiem kto to!Namieżenie człowieka zajeło mi jakieś 15s.Ci, co chcą wiedzieć, niech pokąbinują :p, albo złożą 3 stronnicowa podanie z 3 zdjęciami i listem motywacyjnym ;D.Dla ułatwienia powiem, że prócz BG jest chyba jedyną osobą na świecie nie uskarżającą się pa oprogramowanie firmy MS ;D.
 
- brak swobody ruchu ( Geralt nie przeskoczy murka sięgającego kostek)
Moim zdaniem to jest trafione. W porownaniu do innych gierek tutaj czuje sie ten brak i to w tak ciekawych lokacjach...Dlaczego nie mozna zeskoczyc z jakiegos murku, przeskoczyc przez plot lub nawet spasc z wysokich schodow i sie zabic?Szkoda...
 
MadDog said:
- brak swobody ruchu ( Geralt nie przeskoczy murka sięgającego kostek)
Moim zdaniem to jest trafione. W porownaniu do innych gierek tutaj czuje sie ten brak i to w tak ciekawych lokacjach...Dlaczego nie mozna zeskoczyc z jakiegos murku, przeskoczyc przez plot lub nawet spasc z wysokich schodow i sie zabic?Szkoda...
Bo to Aurora do cholery , w NVN'ie też sie nie dało i nikt nie płakał
 
Fakty i Mity:) za każdym razem, gdy tylko zobaczę takie hasło, to wiem, że mam do czynienia z najwyższych lotów interpretacją i najobiektywniejszą oceną. Czystą przyjemnością było czytanie wywodu o jakże słabym wiedźminie. Zabrakło mi tam jeszcze paru minusów tego, jakże nieudanego projektu np. brak konia mutanta, Geralt nie może zmieniać ubrań i myć zębów, a także zmieniać wystroju swojego domu, za mało zbroi i mieczy. Jednym słowem gniot.:)A tak serio to frustratów nie brakuje jak widać. Gra nie jest bezbłędnym arcydziełem, ale jej poziom bynajmniej nie przynosi wstydu twórcom, wręcz przeciwnie. Dziwi mnie, że wśród argumentów brak, dla mnie najpoważniejszego minusa, czyli zbyt niskiego poziomu trudności gry. No cóż psikus,The Witcher nie każdemu musi się podobać.
 
Co do swobody ruchu. . . Może i jej nie ma (mi to nie przeszkadza) może się to wydać wada Aurory. ALE w ogóle się cieszcie, że programistą udało się uzyskać taką grafikę z Aurory :) Silnik jest lepszy no i wydajniejszy ;) W NWN 2 gram na low detalach a w wiedźmina pogrywam sobie na Średnich. Jaki z tego wniosek ? Olać Swobodę i cieszyć się z grafiki :)
 
Nikt chyba nie powie, że Wiedźmin jest grą bezbłędną. Ale żeby robić stronę i kupować reklamę w google, żeby wszyscy mogli zobaczyć Twoje żalenie się... Czy to są kompleksy, czy mi się wydaje? ;)
 
Gregorpi said:
Nikt chyba nie powie, że Wiedźmin jest grą bezbłędną. Ale żeby robić stronę i kupować reklamę w google, żeby wszyscy mogli zobaczyć Twoje żalenie się... Czy to są kompleksy, czy mi się wydaje? ;)
Prosiłem ostatnio o zmianę nazwy tematu :)
 
Top Bottom