Gdzie są STATYSTYKI umiejętności?

+
Dlaczego nigdzie nie ma statystyk umiejętności czyli klasycznych "skill'i".
Biegam po mieście i od czasu do czasu pojawia się informacja że uzyskałeś nowy poziom "wysportowania"... ale jaki poziom? I ile muszę przebiec kilometrów do osiągnięcia kolejnego poziomu? Dlaczego nigdzie nie ma tych informacji?

Tych skill'ów jest od pyty, nawet nie wiem ile ich jest do czego służą, przykładowo po obezwładnieniu z ukrycia kolejnego wroga pojawia się info że uzyskałem nowy poziom... albo po kolejnym udanym hakowaniu bojowym, uzyskuje nowy poziom... albo po bijatyce uzyskuję nowy poziom.

Nawet ni cholery nie wiem ile tych skilli jest grze i jaki poziom ma moja postać, oraz na jakie perki w grze te skille maja wpływ.
Czemu nigdzie w grze nie ma żadnych statystyk na temat umiejętności mojej postaci. Przecież to kanon gier RPG!
 
Biegam po mieście i od czasu do czasu pojawia się informacja że uzyskałeś nowy poziom "wysportowania"... ale jaki poziom? I ile muszę przebiec kilometrów do osiągnięcia kolejnego poziomu? Dlaczego nigdzie nie ma tych informacji?

Poziom skillów oraz ile brakuje Ci do kolejnego levelu możesz znaleźć na ekranie wyboru perków. Jest w lewym dolnym rogu ekranu.
 
O to chodzi?
Cyberpunk_-_Cyberpunk_2020-12-08_18-21-00.png
 
Tak, dokładnie chodzi mi o to! Dzięki z zwrócenie mi uwagi. Ino to nic nie mówiące informacje i porozrzucane po różnych zakładkach w menu postaci.
Chodzi mi o to że w specjalnej zakładce "Statystyki" nie ma tych statystyk:
statystyki.jpg



Poza tym te strony z perkami pokazują jakiś dziwne wartości nie skojarzone z faktycznymi czynnościami.
Nie wiem ile mam przebiec kilometrów, ile stoczyć walk, albo ile zrobić hakowań aby uzyskać nowy poziom.
jakieś tylko dziwne wartości procentowe jak dla matematyków - powinienem teraz po kazdym hakowaniu wejść tutaj i przeliczyć ile procent mi przybyło i ile hakowań prawdopodobnie trzeba zrobić aby nabić nowy poziom.

A propos poziomu! Mam 6 poziom inteligencji i taki ekran:
1608646731335.png


Wynika z tego ze osiągnąłem maksimum - czyli skille to fikcja. Liczy się wyłącznie poziom. Wbiłem na 6 poziom a moje hakowanie osiągnęło 100% tego poziomu czyli każde następne hakowanie niczego mi nie da. Mógłbym teraz zrobić 100 następnych hakowań i moja postać nic z tego nie uzyska - niczego się nie nauczy i żadnego nowego profitu nie zdobędę.
To po cholerę mi te procenty jak poziom ogólny klasy Inteligencja, ogranicza mi zdolności uczenia się hakowania!
 
@Polkot Chyba nie bardzo rozumiesz system rozwoju postaci w tej grze. Intelekt ogranicza możliwy poziom rozwoju hakowania po to, żeby nie dało się wymaksować wszystkich skilli po prostu ich używając. Moim zdaniem to dobry system, bo nie lubię RPGów, w których da się stworzyć postać dobrą we wszystkim.

Jeśli chcesz dalej rozwijać hakowanie, musisz wydać punkt atrybutu na rozwój Inteligencji.

Polkot said:
Poza tym te strony z perkami pokazują jakiś dziwne wartości nie skojarzone z faktycznymi czynnościami.
Nie wiem ile mam przebiec kilometrów, ile stoczyć walk, albo ile zrobić hakowań aby uzyskać nowy poziom.
A to już dla mnie zupełnie kuriozalny zarzut. W jakiej grze RPG spotkałeś informację, ile konkretnych czynności musisz wykonać, żeby rozwinąć daną umiejętność? Przecież to może zależeć od stopnia trudności tej czynności, podawanie takiej informacji byłoby raczej bez sensu.

Generalnie jeśli chodzi o system rozwoju, abstrahując od balansu i błędów w działaniu perków uważam, że jest w tej grze bardzo dobry, wręcz o lata świetlne lepszy od Wiedźminów.
 
Generalnie jeśli chodzi o system rozwoju, abstrahując od balansu i błędów w działaniu perków uważam, że jest w tej grze bardzo dobry, wręcz o lata świetlne lepszy od Wiedźminów.
Generalnie... to chodzi o to, że nic z tego nie rozumiem... tak, tak - nic z tego nie zrozumiałem i nie kryje się z tym. Tu nic nie jest oczywiste i tu nic nie jest opisane w grze. Wszystko trzeba dedukować Sherloku.
Do klasycznych gier RPG dostawałem książkę ze wszystkimi detalami rozgrywki. Tutaj wszystko jest "na czuja" Przykładowo jak biegałem to rozwijało się wysportowanie... ale przestało się rozwijać od pewnego czasu widzę że nic mi nie przyrasta, okazało się trzeba skakać, ale i to się skończyło, trzeba boksować i robić wślizgi. Skąd niby mam to wiedzieć - zaglądam na tę stronę i nic mi się nie zmienia nic nie przyrasta, muszę główkować co ja mam robić żeby rozwinąć wysportowanie. Tymczasem mam 12 poziom "ciała" ale wysportowanie mam na tylko na 3 poziomie i nie rozwija mi się. Po co więc w grze jest napisane że za każdy poziom dostanę bonus. Nieprawda, nie dostanę bonusu za poziom, tylko za jego wytrenowanie, czyli aktualnie mam 3 poziom wytrenowania sprawności sportowej i nie wiem co mam robić aby ją wytrenować dalej... bo znane mi techniki treningu przestały działać... tymczasem w hakowaniu jest sytuacja zgoła odwrotna - tę dziedzinę hakowania rozwija się WYŁĄCZNIE przez hakowanie i dlatego doszedłem już do "sufitu" w tej dyscyplinie i dalsze hakowanie w ogóle mnie rozwija. I Twoim zdanie jest to dobrze zrobione?
BTW a w temacie rozwijania skilów i perków to proponuje obejrzeć jak jest zrobiony Skyrim. Gdzie dokładnie było napisane że muszę wytworzyć 5 zbroi zeby rozwinąć kowalstwo, było napisane że muszę zabić 10 pzreciwników z dużej odległości aby rozwinąć łucznictwo... więc nie pisz że TO jest nieznane grom RPG.
 
Top Bottom