Pytanie na temat ustawień w grze - niskie FPS'y pomimo spełnienia wymagań gry (?)

+
Czy u kogokolwiek wystepują problemy z działaniem tej gry w rozdzielczości jakiejkolwiek poza 1024x768? Jedynie tutaj mogę osiągnąć stabilne 60 klatek i więcej ale to nie są czasy 2000 roku żebym grał na takiej rozdzielczości. Z podanych wymagań wynikałoby, że powinienem śmiało puścić grę na średnio-wysokich przy w miarę stabilnych FPS'ach 50/60, a jak uruchamiam grę za każdym razem poza w.w. rozdzielczością gra wygląda jak dno. R5 2600x, GTX 1060 6GB, 16 GB DDR4, gra zainstalowana na SSD i pomimo stosowania różnych tweeków nie ma stabilności obrazu, w jednym miejscu mam 45 fpsów, żeby za chwilę wyjść z budynku i mieć ich 30. Czyli można założyć, że do tej gry potrzeba sprzętu za 5/6 tysięcy aby umożliwić sobie płynną rozgrywkę? Bo to z tą rozdzielczością to do dzisiaj mnie bawi, w żadnej grze nie mam takiego problemu, nie muszę zaniżać sobie jakości obrazu aby osiągnąć wspaniałą rozgrywkę, nawet w Odyssey, które ma 2 lata, gra lata w 55/60 fpsów z drobnymi spadkami ale to szczegół. Czy ktoś może mnie oświecić co w tej sytuacji zrobić żeby cieszyć się płynną rozgrywką w FullHD albo chociażby HD nie musząc obniżać jakości obrazu? Bo ja chyba nie do końca potrafię to ogarnąć. Dla mnie gra poniżej 55/60 klatek w płynnym obrazie (czyli bez ścięć, spadków fps'ów, widocznego stutteringu, etc.) jest niegrywalna.
 
Patrząc na testy wydajności różnych kart na sieci można w bardzo łatwy sposób ocenić czy ze sprzętem jest coś nie tak. Po testach widać, że ta gra w obecnej sytuacji tak ma i nic z tym nie zrobisz.

 
Patrząc na testy wydajności różnych kart na sieci można w bardzo łatwy sposób ocenić czy ze sprzętem jest coś nie tak. Po testach widać, że ta gra w obecnej sytuacji tak ma i nic z tym nie zrobisz.

U niego widać, że z GTX 1060 6GB i tym Ryzenem gra działa bardzo płynnie nawet w 45 FPS'ach czyli wychodzi na to, że albo gra jest skopana pod optymalizację nadal niektórych procesorów AMD albo ... trzeba kupić GPU za 4k do grania w Full HD ;) Albo po prostu czekać rok na wydanie optymalizacji do gry, żeby to działało tak jak opisali w wymaganiach.
 
Jeszcze jedno próbowałeś zmienić ustawienie generowanie NPC na niskie? Im więcej samochodów i NPC na ulicach tym CPU ma więcej roboty.
 
Ja mam GTX 1080, ale co z tego jak procesor mi robi bottle neck effect i cały potencjał karty idzie w diabły.
 
Jeszcze jedno próbowałeś zmienić ustawienie generowanie NPC na niskie? Im więcej samochodów i NPC na ulicach tym CPU ma więcej roboty.
Robiłem wszystkie ustawienia, nie pomaga kompletnie nic poza zmianą rozdzielczości, jak już wspomniałem, nie zamierzam cofać się 10 lat wstecz.
Ja mam GTX 1080, ale co z tego jak procesor mi robi bottle neck effect i cały potencjał karty idzie w diabły.
No u mnie podobnie, niestety 3060Ti poza moim zasięgiem i ceną ...
 
U Skrisha to więcej z tej karty raczej nie wycisnie.Miałem taką samą,bardzo fajna i wydajna,
ale do tej gry za słaba(ustawienie wszystkiego na low to psuje tą grę wg mnie).

Mozna miec karte graf. za około 1100 zł ,odpalic to wszystko w max detalach,bez RT oczywiscie i mam 50 klatek.
 
U Skrisha to więcej z tej karty raczej nie wycisnie.Miałem taką samą,bardzo fajna i wydajna,
ale do tej gry za słaba(ustawienie wszystkiego na low to psuje tą grę wg mnie).

Mozna miec karte graf. za około 1100 zł ,odpalic to wszystko w max detalach,bez RT oczywiscie i mam 50 klatek.
Czyli jedynym wyjściem obecnie jest GF Now i później kupno jakiegoś RTX'a ale w takim razie CDP oszukał wszystkich z wymaganiami xD
 
Trzeba czekać może coś poprawią z wydajnością. Ja osobiście nie mam się zbytnio do czego przyczepić. Owszem mogłaby być lepsza wydajność, ale w końcu gram na laptopie i też nie mogę oczekiwać cudów. Jak dla mnie i tak jest nie źle biorąc pod uwagę ustawienia z presetu ultra Raytracing.:

 
Jezeli koniecznie zalezy Ci na Ray Tracing'u to ceny kart zaczynają sie od jakichś 2500 zł wzwyż.
Spróbuj OC na karcie,powyłaczaj zbędne programy w tle,w/g mnie powinienes wyciągnąć przy 1920x1080
ustawienia medium-max te 30-40 klatek.Wyłącz rozmycie w ruchu,ziarno,tłum na średnie.Powinno pomóc.
 
Top Bottom