Materiały graficzne z Wiedźmina - opinie i komentarze

+
Tego szkrina na glownej stronie nie ma. Mogli go zobaczyć tylko newsleterowicze. A zresztą teraz wszyscy go widzą. Ale, nikt nie podał opisu jak oni robią taką trawe (bo był).
 
Proszę bardzo, poniżej masz, wszystko o systemie roślinności:Nowy system roślinności.Jedną z ostatnio wprowadzonych przez nas modyfikacji do silnika Aurora jest nowoczesny mechanizm siania niewielkiej roślinności. System bazuje na wykorzystaniu tzw. map roślinności - specjalnie przygotowanych tekstur, na których graficznie zaznaczana jest gęstość danego rodzaju roślinności. Dzięki takiemu rozwiązaniu graficy mogą w bardzo naturalny sposób pokrywać powstające lokacje roślinnością - w specjalnym narzędziu po prostu 'sięją' roślinność tam gdzie ma się ona pojawić. W trakcie tego procesu mogą dowolne regulować jej gęstość, ale także takie parametry jak rozmiar pojedynczych źdźbeł czy też sposób w jaki dostosowuje się ona do terenu (np. czy rośnie pionowo, czy też prostopadle do podłoża). Dodatkowo, w obrębie jednego 'gatunku' trawy można zdefiniować dowolną ilość 'podgatunków' - wszystkie one będą siane w obrębie przeznaczonym dla danego 'gatunku' (oczywiście istnieje możliwość okreslenia procentu zajmowanego przez poszczególne 'podgatunki'). Ciekawy jest również fakt, że mechanizm pozwala na 'sianie' nie tylko trawy ale także drobnej geometrii np. kamyków. System działa wydajnie nawet na starszym sprzęcie, natomiast na najnowszych kartach wykorzystuje dodatkowo mechanizm wprowadzony wraz z najnowszą wersją DirectXa - tzw. instancing. Dzięki temu pojedyńcze źdźbło przesyłane jest do karty graficznej tylko w pojedynczej kopii, która następnie jest powielana wymaganą ilość razy. Takie rozwiązanie sprawia, że na najnowszym sprzęcie trawa działa niesłychanie szybko. Poniżej zamieściliśmy jeden screen, udostępniony tylko dla czytelników naszego newslettera, prezentujący końcowy efekt.
 
Ładnie wygląda nowy screen, aż by się chciało już przejść tymi uliczkami, niebo wygląda tak realistycznie jakby było zdjęciem. Podobają mi się te domki na górze :)
 
Screen rzeczywiście bardzo ładny...warto było czekać. Co do rozwiązań architektonicznych to bardzo podobny rynek widziałem w Neverwinter Nights... w ogóle większość budowli przywołuje na myśl tamtą grę. W obu grach został wykorzystany podobny styl architektoniczny. Widok na rynek podobny jest również do tych widzianych w Gothicu... oczywiście to o czym mówię to nie są wady, bo rynek w Wyzimie bardzo mi się spodobał.
 
W sumie to to chyba nie jest główny rynek w Wyzimie... To jest tylko fragment jeden z dzielnic. Moim zdaniem główny rynek będzie o wiele większy i jeszcze ładniejszy... może coś w stylu NWN i rynku przez Akademią.
 
Na tym nowym screenie najbardziej rzuciły mi się w oczy super realistyczne chmury na niebie. A tak poza tym, to wydaje mi się, że pośród tych budynków jest trochę za ciemno. Po niebie widać, że to raczej środek dnia, a w mieście panuje jakiś wieczorny półmrok. Chyba, że to jakeś wysokie budynki rzucają taki cień.
 
Screen niczego sobie Najbardziej podobaja mi sie chmury - wreszcie sa w '3 d' i nie wygladaja jak plaskie obiekty przyklejone na niebie Co do polmroku, to mi sie wydaje, ze to chyba przez cienie budynkow.
 
Bardzo ładny ten obrazek Jak by go pokazać komuś niezaznajmomemu z grą to by pomyślał że to fota z jakiegoś misteczka czy skansenu. Naprawde b. realistycznie to wszytsko wygląda,a to niebo ech...
 
zgadzam sie chmury wyszly swietnie, tylko tak mysle, ze najlepiej wlasnie wygladaja obiekty w miescie, bo ten screen z wioski (dobrze sie prezentuje), ale nie tak dobrze jak screeny z lochow i ten z miasta.Ale to chyba dobrze, bo powoli zaczynam sie bac, ze bede mial powazne problemy z plynnoscia gry
 
Jak wyzej napisalem to chyba dobrze bo nie dysponuje jakims swietnym sprzetem, a grafika i tak cieszy oczy
 
Czy to tylko ja mam, czy ten screen przypomina miejsce, w którym Wiedźmin w serialu walczył ze strzygą?I dołączając się do ogólnych zachwytów - chmurki wyborne .
 
Nightmare said:
Czy to tylko ja mam, czy ten screen przypomina miejsce, w którym Wiedźmin w serialu walczył ze strzygą?I dołączając się do ogólnych zachwytów - chmurki wyborne .
Przecież już widzieliśmy miejsce na screenach w którym Geralt walczył ze Strzygą.....
 
Geno said:
Nightmare said:
Czy to tylko ja mam, czy ten screen przypomina miejsce, w którym Wiedźmin w serialu walczył ze strzygą?I dołączając się do ogólnych zachwytów - chmurki wyborne .
Przecież już widzieliśmy miejsce na screenach w którym Geralt walczył ze Strzygą.....
Chyba przegapiłem ... A nawet gdyby, to przecież tu nie o książce/grze mówię, ale o serialu.
 
Nightmare said:
Geno said:
Nightmare said:
Czy to tylko ja mam, czy ten screen przypomina miejsce, w którym Wiedźmin w serialu walczył ze strzygą?I dołączając się do ogólnych zachwytów - chmurki wyborne .
Przecież już widzieliśmy miejsce na screenach w którym Geralt walczył ze Strzygą.....
Chyba przegapiłem ... A nawet gdyby, to przecież tu nie o książce/grze mówię, ale o serialu.
No tak z serialu nie pamiętam jedynie z książki
 
Nightmare said:
Czy to tylko ja mam, czy ten screen przypomina miejsce, w którym Wiedźmin w serialu walczył ze strzygą?I dołączając się do ogólnych zachwytów - chmurki wyborne .
Chyba tylko ty tak masz(a serial był lipny) musiałoby to przypominać jakąś nie używaną część zamku (czy jakoś tak) bo foltest tam "trzymał" STRZYGE
 
Top Bottom