Materiały graficzne z Wiedźmina - opinie i komentarze

+
Kilka rzeczy, ktore mi na watrobie leza: - ku mojemu zaskoczeniu na wiekszosci screenow nie widac normal map otoczenia, albo sa poprostu zle zrobione (np dorobione do wczesniejszych tesktur z istniejacym swiatlocieniem). Postacie normal mapy maja, chociaz przydaloby sie lepiej dopracowac shadery, co szczegolnie zle wyglada na zblizeniach twarzy w czasie dialogow. - najgorzej wizualnie wypada o dziwo sam Geralt. Nie mowie tu o screenach, ktore zawsze mozna "ustrzelic" w odpowiednim momencie, a czasmi upiekszyc w PS, ale o tym co widac na gameplayu (tak wlasnie beda widziec to gracze). Lezy niestety calosc - animacja, mimika i po czesci sama wizja artystyczna (przesadnie napompowane ramiona i dosyc chamska twarz), ale to ostatnie to kwestia gustu. Oddychanie przy pomocy unoszenia barkow pewnie tez ;)- GUI ... oh boy! Ekwipunek jest przedziwny i nie rozumiem co te jaskrawe czerwone elementy robia na brzegu ekranu, kiedy GUI jest schowane. Wystarczy troche orientowac sie jak pracuje ludzkie oko, zeby wiedziec, ze ostatnia rzecz jaka chcemy miec na brzegach interfejsu to jaskrawo czerwone obiekty jako element dekoracyjny. Elementy funkcyjne sa bardziej stonowane niz te wszystkie "upiekszacze". - to co mozna ocenic po filmikach z GC, pokazuje, ze kilka rzeczy totalnie sie rozjechalo i poprawione juz nie zostanie, chyba ze premiera zostalaby odsunieta o wiele miesiecy. Jezeli ktos mysli, ze takie rzeczy jak interakcja postaci, mimika, AI czy animacje diametralnie zostana ulepszone w przeciagu kilku tygodni (a nawet tyle nie ma) to niestety rozczaruje sie finalnym efektem. Nie opowiadajcie znowu, ze poprawi sie, ze to nie jest finalna wersja, jezeli za dwa miesiace gra ma byc wylozona na polki w sklepach. Nie mowie tego nawet do tworcow, ktorzy zazwyczaj bardzo niejednoznaczne odpowiedzi daja, ale do forumowiczow. Wielkich zmian nie bedzie na finiszu. - w czasie dialogow (ten filmik z dziadkiem dobrze to pokazuje) cos sie miesza z zielenia. Nie wiem czy to kwestia sortowania czy jeszcze czegos innego, dosc powiedziec, ze w czasie rozmowy migajace krzaki w tle troche rozpraszaja. - Inna sprawa, ze tylko postacie rzucaja tam wyrazne cienie, a roslinnosc nie. Calosc wyglada jakby byla oswietlona tylko ambientowym swiatlem. W innym filmiku tez widac, ze jedynie postacie maja cienie liczone w realtimie, reszta obiektow ma dosyc rozmyte "cos" (lightmapy?) co moze, byc cieniem. Choc jesli tak jest to kierunki sie nie zgadzaja z tym swiatlem , ktore oswietla postacie. Jesli dobrze rozumuje (i faktycznie jest to prerenderowane oswietlenie) to latwo tez dojsc do tego, ktore elementy sa ruchome ... nieliczne :) - oczywiscie zbyt pozno zeby cokolwiek tutaj zmienic, ale strasznie duze roznice w gestosci rozlozenia texeli na otoczeniu wystepuja. Szczegolnie w porownaniu z postaciami. Znowu najmocniej widoczne to jest podczas dialogow. Szkoda, ze ta gra nie wyszla 2 czy 3 lata temu. Wtedy mogla faktycznie stanowic nowa jakosc patrzac na owczesne materialy. Dzisiaj ciezko spodziewac sie cudow po przerobce silnika, ktory powstal dekade temu.
 
Wotan said:
ku mojemu zaskoczeniu na wiekszosci screenow nie widac normal map otoczenia, albo sa poprostu zle zrobione (np dorobione do wczesniejszych tesktur z istniejacym swiatlocieniem).
Z tego co wiem normal mapy są tylko na postaciach.
 
Wotan said:
Też sobie wątek wybrałeś....Co do GUI to jest IMO ok. I ładnie to wygląda na ekranie (obejrzałeś WSZYSTKIE materiały???) - no i czerwone jest po to by przyciągnąć wzrok gdy Cię coś atakuje...Trochę za bardzo się czepiasz....aż tak fatalnie to nie jest. Nawet w tym roku gra graficznie się obroni o ile poprawią co bardziej rzucające się w oczy mankamenty...A że Geralt wygląda jak macho - cóż, filigranowy chłopczyk to to być nie może bo za dużo treningów ma za sobą, a sam miecz pewnie do lekkich nie należy... A za łagodnie wyglądać też nie może.... A to napompowanie - cóż w realu też tacy się trafiają po siłowniach/sterydach. Też pewnie to zależy od ustawienia kamery - bo jak nieco inne ujęcie to wygląda bardziej korzystnie i w granicach 'naturalnych' nazwijmy to....acha - Gerlat składa się z około 8000 normal-map...
 
Ale wiecie co - muszę mu przyznać rację. Mi się też coś w Geralcie nie podoba, twarzy chyba... taka dziwna. I Btw. oczy wszystkich postaci w grze dziwnie wyglądają, tak mi się wydaje.
 
Hax said:
Ale wiecie co - muszę mu przyznać rację. Mi się też coś w Geralcie nie podoba, twarzy chyba... taka dziwna. I Btw. oczy wszystkich postaci w grze dziwnie wyglądają, tak mi się wydaje.
Właśnie przejrzałam gameplaye no i jedynie to co do oczu to się zgadzam.....twarz...jak to twarz - ujdzie.No sylwetka - jeśli już to nogi ma coś chyba za chude w stosunku do tułowia, albo tułów zbyt napakowany....ale to już czepianie się dla samego czepiania. Cokolwiek z nim nie zrobiliby na końcu Orlando Bloom w wersji srebrnowłosej WYJŚĆ NIE MOŻE...
 
odnośnie cieni - od początku chyba było tak ze tylko postaci rzucają dynamiczne cienie. czerwony element interfejsu po lewej zapala się w czasie walki i informuje o tym że nie można rozmawiać, otwierać skrzyń itd. Jak dla mnie interfejs jest funkcjonalny, nieco oryginalny, także tego bym się nie czepiał. wygląd geralta to już wybitnie kwestia gustu i wyobrażeń;)co do mimiki to fakt, kuleje i to bardzo.
 
Przyjrzałem się sylwetce Geralta. Jest okej. Nie wygląda na za mocno przypakowanego. Tylko niech do cholery opuści te ręce, bo je nienaturalnie daleko od ciała trzyma. Tak samo jak część innych modeli, np. prostytutki.Yarpen może to efekt gustu i wyobrażeń, ale każde wyobrażenie można zrobić tak żeby było ładnie :). Co do stroju Geralta jest okej, tylko spodnie wyglądają jakby miały nałożoną teksturę w bardzo niskiej rozdzielczości i są takie rozmyte. Zresztą to tylko jeden z jego strojów - może inne prezentują się nieco lepiej ^^.
 
Jezeli brak cieni i normal map na calym otoczeniu i wszystkich obiektach jest zamierzony, to tylko pokazuje jak zacofany technologicznie to bedzie produkt. UWAGA! informacja dla zagorzalych fanow .... Nie twierdze, ze bedzie to zla gra, tylko te elementy dzisiaj to jest norma nawet w RTSach. Co do GUI to nie widzialem innej wersji, wiec ciezko mi ocenic jak wyglada "normalnie". Odnosnie wygladu Geralta to nie chce sie wdawac w dyskusje, czy ogolnie dobrze wyglada. Ktos podjal decyzje, ze bedzie wygladal jak rosyjski alfons (z calym szacunkiem zarowno dla naszych sasiadow, jak i tej trudnej profesji), nie mi tu oceniac decyzje designerskie. Komus musial sie podobac. Za to sposob poruszania sie, czy brak gestykulacji mysle, ze sa niezamierzonymi bledami lub niedorobkami. Jesli chodzi o oczy to jest klasyczny blad przy produkcji gier ... kiepski shader i brak ruchu wystarcza, zeby postac wygladala jak kukla. 99% gier tak ma. ;)@Iwona o ile poprawia ... no wlasnie napisalem, ze juz wiele nie poprawia, bo nie ma na to czasu. Produkcja na dobra sprawe powinna juz bys skonczona i jedynie nieliczne bugi powinny byc poprawiane, ale nikt na tym etapie nie zabierze sie np. za sposob poruszania sie postaci (a Wiedzmin miejscami wpadal po kostki w ziemie na tych filmikach z gameplayu). Przepraszam jezeli poruszam kwestie juz wyjasnione ale po dluzszej przerwie zajrzalem co sie z ta gra dzieje i mocno sie niestety rozczarowalem.
 
Wotan said:
Przepraszam jezeli poruszam kwestie juz wyjasnione ale po dluzszej przerwie zajrzalem co sie z ta gra dzieje i mocno sie niestety rozczarowalem.
Zapominasz, że grafika to nie wszystko ;)
 
Wotan said:
no wlasnie napisalem, ze juz wiele nie poprawia, bo nie ma na to czasu. Produkcja na dobra sprawe powinna juz bys skonczona i jedynie nieliczne bugi powinny byc poprawiane, ale nikt na tym etapie nie zabierze sie np. za sposob poruszania sie postaci (a Wiedzmin miejscami wpadal po kostki w ziemie na tych filmikach z gameplayu).
ktoś z CDPR napisał, że mają kilka wersji tej gry i może zupełnym przypadkiem wzięli najgorszą na GC:p
 
tak ... zeby sie nie okazalo po premierze, ze do tloczni tez dali najgorsza wersje. :) Wymowka na poziomie "pies zjadl mi prace domowa". Grafika to nie wszystko? ... pewnie tak, ale to jest watek o grafice.
 
To nie nasza wymowka, z powietrza powstala taka teoria, kilkakrotnie prostowalismy, ze pojechala wzglednie nowa wersja (choc nie przygotowywalismy niczego specjalnie na targi, bo nie ma czasu na takie rzeczy). Co do grafiki, to nigdy nie twierdzilismy, ze akurat The Witcher bedzie technologicznym osmym cudem swiata. Gra wyglada IMHO b. ladnie, zgadzaja sie z tym ludzie, ktorzy ja widzieli na zywo (w tym forumowicze), a nie na filmach 120x120 z kompresja. Jej sila ma byc przede wszystkim konsekwentny styl graficzny, inny od tych, do ktorych przyzwyczajaja nas RPGi. Jezeli brak normal map na kazdym trojkacie jest dla Ciebie przeszkoda nie do pokonania - trudno. Co do wygladu Geralta, to dyskusja nie ma sensu, bo to sprawa gustu.
 
hej, ale mi (a uważam się za przeciętnego nabywcę) nie zależy aż tak bardzo na tym żeby był normal map na każdym trójkące, tylko żeby postacie nie wyglądały głupio, a odstające ręce od ciała WYGLĄDAJĄ głupio moją zdanią;) Jak już mają być tak odchylone to niech się chociaż trzymają pod boki (i najlepiej niech od czasu do czasu się trochę pokręcą i powiedzą "oj dana dana" :D)albo coś w tym guście ;)
 
Normal mapy to jest obecnie cos absolutnie powszechnego i dziwi, ze przy takim budzecie tego nie ma. To samo dotyczy cieni, gdzie dodatkowy naklad pracy jest jeszcze mniejszy. Wyglad oczywiscie kwestia gustu i nie zamierzam polemizowac, ale dziwne zachowanie, czy ewidentne niedociagniecia w animacji, to raczej nie byl zamierzony efekt. A jak jest z tymi migajacymi krzakami w tle?
 
Wotan said:
Normal mapy to jest obecnie cos absolutnie powszechnego i dziwi, ze przy takim budzecie tego nie ma. To samo dotyczy cieni, gdzie dodatkowy naklad pracy jest jeszcze mniejszy. Wyglad oczywiscie kwestia gustu i nie zamierzam polemizowac, ale dziwne zachowanie, czy ewidentne niedociagniecia w animacji, to raczej nie byl zamierzony efekt. A jak jest z tymi migajacymi krzakami w tle?
krzaki zostaną poprawione, ktoś z CDP dopiero o tym pisał.A skoro tak bardzo ci zależy na grafice, polecam FPSy.
 
Co do grafiki to jest bardzo ładna i do niej raczej nie można mieć zastrzeżeń :) a szczególnie bagna są naprawdę świetnie zaprojektowane - tło, kolory , gierka będzie z pewnością bardzo klimatyczna wciągająca , a co do błędów na pewno będą i raczej mi to za bardzo nie będzie przeszkadzać jak już to należy się tylko poprawa animacji gdzie było to już na forum pisane setki razy :(.Wystarczy chociaż spojrzeć na takiego Gothica3 gra jest strasznie zbugowana ale przeszedłem ją kilka krotnie i jakoś grając nie zwracałem uwagi na błędy :-\ no może czasami jak coś wlazło mi w ścianę ;)
 
A ja niewiem w ogóle co to są te normal mapy czy jakies tam inne ! nie wiem gdzie to jest jak to wygląda i niepotrzebne mi to !Co do grafiki jestem wymagający , a w Witcherze jak dla mnie jest grafika bardzo OK :p
 
Grafika jako świat przedstawiony w Wiedźminie jest okej. Jak już trzeba się do czegoś przyczepić z rzeczy wizualnych to do modeli postaci, twarzy, mimiki, nielicznych animacji.
 
YarpenZirgin said:
YarpenZirgin said:
Normal mapy to jest obecnie cos absolutnie powszechnego i dziwi, ze przy takim budzecie tego nie ma. To samo dotyczy cieni, gdzie dodatkowy naklad pracy jest jeszcze mniejszy. Wyglad oczywiscie kwestia gustu i nie zamierzam polemizowac, ale dziwne zachowanie, czy ewidentne niedociagniecia w animacji, to raczej nie byl zamierzony efekt. A jak jest z tymi migajacymi krzakami w tle?
krzaki zostaną poprawione, ktoś z CDP dopiero o tym pisał.A skoro tak bardzo ci zależy na grafice, polecam FPSy.
Aaye...Yarpen mi też zależy na grafice, też mam iść grać w FPSy?Skąd to przekonanie, że grafika nadaje się tylko do danego gatunku gier?Wiesz, grając w jakąś grę komputerową liczę na wrażenia estetyczne przede wszystkim, bo kiedy chcę pograć tylko dla gry to spotykam się ze znajomymi i robimy sesyjkę RPG'a...AileenPS - teraz się pewnie zacznie tyrada, że dla prawdziwego fana cRPG grafika nie ma znaczenia 8) A grafa na obecną chwilę jest całkiem zacna.
 
Pablo said:
Pablo said:
Pablo said:
Normal mapy to jest obecnie cos absolutnie powszechnego i dziwi, ze przy takim budzecie tego nie ma. To samo dotyczy cieni, gdzie dodatkowy naklad pracy jest jeszcze mniejszy. Wyglad oczywiscie kwestia gustu i nie zamierzam polemizowac, ale dziwne zachowanie, czy ewidentne niedociagniecia w animacji, to raczej nie byl zamierzony efekt. A jak jest z tymi migajacymi krzakami w tle?
krzaki zostaną poprawione, ktoś z CDP dopiero o tym pisał.A skoro tak bardzo ci zależy na grafice, polecam FPSy.
Aaye...Yarpen mi też zależy na grafice, też mam iść grać w FPSy?Skąd to przekonanie, że grafika nadaje się tylko do danego gatunku gier?Wiesz, grając w jakąś grę komputerową liczę na wrażenia estetyczne przede wszystkim, bo kiedy chcę pograć tylko dla gry to spotykam się ze znajomymi i robimy sesyjkę RPG'a...AileenPS - teraz się pewnie zacznie tyrada, że dla prawdziwego fana cRPG grafika nie ma znaczenia 8) A grafa na obecną chwilę jest całkiem zacna.
Nie w tym rzecz, dla mnie to też jest istotne. Chodzi mi o to że wpada tu taki, jedyne co ma do powiedzenia to truć dupę o normal mapy i że wiedźmin przestarzały jest. nie tędy droga.
 
Top Bottom