Materiały graficzne z Wiedźmina - opinie i komentarze

+
Wotan said:
Dokladnie o to chodzi, chociaz ciezko mi sie tam dopatrzec oswietlenia, ale jezeli mowisz, ze podlegaja takiemu samemu oswietleniu jak postacie to wierze na slowo. Ciekawi mnie tylko czy wszystkie levele beda tak ubogie w ruchome elementy, jak to co widac na gameplayu z ostatnich targow. Nie chce tu znowu nikogo draznic, ale w tej lokacji z miastem w ogole nie znalazlem takich przedmiotow (jest tam np. beczka, ale nie rzuca cienia), wiec jedynie ten filmik pokazuje takie przedmioty "z cieniem" http://www.gametrailers.com/player/24090.htmli wypatrzylem tam dwa elementy z takim dynamicznym oswietleniem - stol i pienki (trzy sztuki), ale juz obiekty lezace na tym stole nie rzucaja cienia ... nie do konca rozumiem jak to ma dzialac w koncu. Moze ktos z CDP moglby tutaj okreslic na jakiej zasadzie to funkcjonuje. Czy tylko ja mam takie wrazenie, ze materialy z E32006 (czyli sprzed conajmniej 14 miesiecy) wygladaly o niebo lepiej niz obecne? Nie bylo slizgajacych sie postaci, kamera przy dialogach byla o niebo lepsza i calosc lepiej sie prezentowala. Wiem, wiem ... szczegoly :) Tylko aktualnie nawet takie glupoty tam sa, ze jak Geralt mowi dziekuje do NPC to odwraca glowe w przeciwnym kierunku, po czym NPC odjezdza na wrotkach :) O takich sprawach nawet bym nie wspomnial gdyby to byla wlasnie beta sprzed roku. Teraz kiedy gra juz praktycznie powinna byc skonczona okazuje sie, ze takich kwiatkow jest wiecej niz w starych materialach. Nie chce tu oceniac calej gry, ale uwazam, ze mam prawo byc tym faktem mocno zdziwiony (szczegolnie, ze nie sledze non-stop tej produkcji i mam pewnie troche wiecej dystansu do tematu)
heh, te gameplaye są zrobione z niczego (te z E3 2006) i imo graficznie gra wygląda o wiele lepiej obecnie. To że nie ma błędów to pewnie zasługa tego że te demka były robione tylko na E3 i z grą wiele wspólnego nie mają (na przykład prezentacja fabuły, hehe). A co do tych cieni to musi sie chyba ktos z CDPR wypowiedzieć bo ja wymiękam;)
 
Graficy decyduja, ktore obiekty rzucaja dynamicznie cienie. Generalnie sa to postacie i niektore obiekty (arbitralna decyzja).
 
YarpenZirgin said:
heh, te gameplaye są zrobione z niczego (te z E3 2006) i imo graficznie gra wygląda o wiele lepiej obecnie. To że nie ma błędów to pewnie zasługa tego że te demka były robione tylko na E3 i z grą wiele wspólnego nie mają (na przykład prezentacja fabuły, hehe).
Ja porownuje materialy z E32006 z tymi najnowszymi z GC. Sam piszesz, ze te ostatnie materialy sa bardziej reprezentatywne dla gry, co biorac pod uwage, ze byly nagrane "na zywo" przez niezalezne osoby wydaje sie logiczne. Wniosek (nie tylko moj, z tego co widze), jest taki ze nowsze materialy wypadaja gorzej i mozna dostrzec niemalo bledow. Wiec jezeli twierdzisz, ze sama gra (a nie dostepne materialy) lepiej wyglada obecnie niz rok temu (pracuejsz w CDP, albo ATARI ?), to najwidoczniej rok temu wygladala poprostu jeszcze gorzej :) Nie mi to oceniac, ja bazuje tylko na materialach jakie sa dostepne na sieci i swoje zdanie na ten temat juz wyrazilem. @ZbikuDzieki za wyjasnienie.
 
Wotan said:
Wotan said:
heh, te gameplaye są zrobione z niczego (te z E3 2006) i imo graficznie gra wygląda o wiele lepiej obecnie. To że nie ma błędów to pewnie zasługa tego że te demka były robione tylko na E3 i z grą wiele wspólnego nie mają (na przykład prezentacja fabuły, hehe).
Ja porownuje materialy z E32006 z tymi najnowszymi z GC. Sam piszesz, ze te ostatnie materialy sa bardziej reprezentatywne dla gry, co biorac pod uwage, ze byly nagrane "na zywo" przez niezalezne osoby wydaje sie logiczne. Wniosek (nie tylko moj, z tego co widze), jest taki ze nowsze materialy wypadaja gorzej i mozna dostrzec niemalo bledow. Wiec jezeli twierdzisz, ze sama gra (a nie dostepne materialy) lepiej wyglada obecnie niz rok temu (pracuejsz w CDP, albo ATARI ?), to najwidoczniej rok temu wygladala poprostu jeszcze gorzej :) Nie mi to oceniac, ja bazuje tylko na materialach jakie sa dostepne na sieci i swoje zdanie na ten temat juz wyrazilem. @ZbikuDzieki za wyjasnienie.
zgadzam się ze widać więcej błędów, nie zgadzam się natomiast z twierdzeniem że w stosunku grafiki z 2006 nie jest lepiej.
 
Prawda. Z reszta, tamte filmy z E3 2006 nie byly tak dlugie jak np. ten holenderski Gameplay z tego roku wiec tym razem ludzie zauwazyli wieksza ilosc bledow. Prawda jest tez to ze im blizej premiery tym bardziej gracze "badaja" zdjecia i Gameplay'e przez co doszukuja sie bledow w grze.Mozliwe jest tez ze im piekniejsza gre tworcy robia, tym wiecej moze byc niedociagniec.
 
aha zapomniałem dodać, że w wersję z 2006 roku też miałem okazję zagrać i faktycznych błędów było o wieeeele więcej niż teraz, wierz mi.
 
YarpenZirgin said:
aha zapomniałem dodać, że w wersję z 2006 roku też miałem okazję zagrać i faktycznych błędów było o wieeeele więcej niż teraz, wierz mi.
to cieszy :) ps Yarpen, bardzo fajna sygnaturka ;Dengessa, powiedz mi co zrobił obecny rząd dla Polski, tylko, nie mów gospodarka, bo padnę... niszcz kaczyzm z powodów chocby baardzo prymitywnych - jak, oni, kur#a wyglądają? to jest pośmiewisko, a nie głowa państwa
 
według mnie walka z E3 2006..rządzi ta obecna nie ma porównania..tylka grafika się znacząco poprawiłap.s.jak dla mnie sygnaturka całkowicie niepoważna..zresztą nie ma rządu który więcej zrobił dla Polski niż obecny..a głupia nienawis wobec dwóch ludzi tego nie zmieni..ale cóż prasa, TV, robi ludziom wodę z mózgu..
 
engessa said:
p.s.jak dla mnie sygnaturka całkowicie niepoważna..zresztą nie ma rządu który więcej zrobił dla Polski niż obecny..a głupia nienawis wobec dwóch ludzi tego nie zmieni..ale cóż prasa, TV, robi ludziom wodę z mózgu..
hehe może nie wprowadzajmy tu polityki, napisz mi na PW co zrobili to pogadamy.
engessa said:
według mnie walka z E3 2006..rządzi ta obecna nie ma porównania..tylka grafika się znacząco poprawiła
tzn że wtedy była lepsza? W 2006 roku było tylko kilka animacji podpiętych, i prezentowało się to IMO 50x gorzej...
 
nie wiem jak to wytłumaczyć , po prostu jak oglądam te stare filmiki to wygląda to jakoś tak płynniej i naturalniej, no i nikt nie ginie po jednym uderzeniu..
 
engessa said:
nie wiem jak to wytłumaczyć , po prostu jak oglądam te stare filmiki to wygląda to jakoś tak płynniej i naturalniej, no i nikt nie ginie po jednym uderzeniu..
tam przeciwnicy byli napakowani żeby pokazać działanie systemu. Zresztą na tym gameplayu z gameswelt bandyci nie giną od razu, udaje im się nawet uszkodzić geralta.
 
p.s.jak dla mnie sygnaturka całkowicie niepoważna..zresztą nie ma rządu który więcej zrobił dla Polski niż obecny..a głupia nienawis wobec dwóch ludzi tego nie zmieni..ale cóż prasa, TV, robi ludziom wodę z mózgu..
Buehehhee...Dobra wróćmy do tematu:Niedawno czytalem, że wszystkie animacje Geralta (oprocz tych zwiazanych z walką) były "pobierane" z Borysa Szyca wiec jesli macie jakies pretensje do tego wlasnie to kierujcie je do P. Borysa - taki żarci, a może nie ;) ?Co do twarzy Geralta (nie podobala sie komus kilka stron wczesniej) to malo komu podobala sie ona w świecie Wiedźmina więc narzekanie mnie nie dziwi, może to zamierzony efekt :p ? (nie uwzglednialem tu mimiki).Pozdro.
 
Nie chodzi o to, że jest szpetna, tylko jakoś tak dziwnie wykonana. Głownie chodziło mi o oczy, a potem się okazało, że to nie tylko moja opinia :D.
 
to "niepodobanie sie" w swiecie Wiedzmina mialo inny charatker. Wzbudzal groze, niepokoj, ale podobal sie np. kobietom. Ten z gry wyglada na kogos z IQ taboretu. :) Co do animacji to daje sobie reke uciac, ze bieg (a na ta animacje widze czesto ludzie narzekaja) nie byla robiona z mocap'ow i tu Borys Szyc nie ma nic do rzeczy. Podobnie "recznie" byla robiona mimika (to nie wladca pierscieni) i na 99% ta aniamcja Idle z oddychaniem, ktora jest odtwarzana np przy tych dialogach.
 
engessa said:
nie wiem jak to wytłumaczyć , po prostu jak oglądam te stare filmiki to wygląda to jakoś tak płynniej i naturalniej, no i nikt nie ginie po jednym uderzeniu..
ja tam nie widze roznic w plynnosci i naturalnosci jak to okresliles... a to, że giną to może być powód na przykład zmiany poziomu trudności :) albo tego, że geralt jest bardziej "napakowany"... to tyle z mojej strony
 
Zbiku said:
Przykro mi, ale nie masz reki, to mocap (choc faktycznie nie Borysa).
Bieg czy to sapanie ? Jedno i drugie jest na tyle dziwaczne, ze faktycznie jest to spore zaskoczenie. Kwestia odpowiedniego "zagrania" i dobrej reki przy obrobce. ;)Poza tym akurat mocap optyczny (z pasywnymi markerami sadzac po filmiku o mocapach ) potrafi byc problematyczny w oddaniu ruchow klatki czy barkow. Dlatego obstawiam, ze taka sekwencja jak to oddychanie byla jeszcze poddana sporej obrobce. Zreszta nie ma co sie oszukiwac, wiekszosc firm i tak pozniej obrabia bardzo intensywnie taki material z mocapow. Nie sadze, zeby CDP pod tym wzgledem odbiegalo od normy.
 
To raczej nie jest pytanie czy animacja byla obrabiana, tylko czy a) byla robiona od zera b) byla robiona na podstawie materialu z mocapowMocapy pomagaja z pewnoscia, ale nie gwarantuja dobrych animacji. Co zreszta widac.
 
Kilka nowych screenów http://witcher.net.ru/modules.php?name=Gallery&pg=Show&id=21&page=1
 
Top Bottom