Co sądzicie o Oblivionie?

+
ee tam las może jest dobry ale nie ma takich efektów świetlnych i pogodowych jak w Wiedźminie a to naprawde duża różnica.Jęli ich jedynym atutem ma byc las to niech zrobia symulator myśliwski. A zresztą spujżcie jaka to denna bajeczka w Wiedźminie mamy realistyczny świat pełen niuansów skomplikowany tętniący rzyciem!!! Nie taki grzeczny dla 12 lernich angoli co nie słyszeli nigdy przekleństwa i dla takich którzy nigdy nie widzieli pań lekkich obyczajów. Zresztą ktos widział tak jakieś płynne zmiany naśiwetlenia nieba cieni itp?? Ja nie - a w Wiedźminie to te efekty są kozackie i to one najbardziej zachwysaja bardzo podoba mi sie ta scena z taileru kiedy kamera idze w góre drewnianej wierzy kiedy pada deszcz a tam na kondygnacji walczy wiedźmin- to jest to!! Nie tam plastik i ideale nieruchome drzewka brak wiatru czy choćby wiarygodnych chmur.
 
Angmir said:
ee tam las może jest dobry ale nie ma takich efektów świetlnych i pogodowych jak w Wiedźminie a to naprawde duża różnica
Nie wiem jakim cudem - Oblivion ma zaimplemenrtowna obsługę Directa 9c i PS i inych esów wersji 3.0 - nie chciałbym tu deprecjonować wiedźmina ale bez przesady - Bethesda to nie jest 3rd party
Angmir said:
Jęli ich jedynym atutem ma byc las to niech zrobia symulator myśliwski.
Skąd wiesz ,że jedynym - nie sądzę aby reszta w chwili premiery miałą wyglądać źle - pisali o tym,że to jest szlifowane (w maire możliwości unaturalniane - pewnie zachłyśnięcie się nowymi technologiami już minęło)
Angmir said:
A zresztą spujżcie jaka to denna bajeczka w Wiedźminie mamy realistyczny świat pełen niuansów skomplikowany tętniący rzyciem!!!
Nie widział ani jednej z gier a już na ostateczny wynik. W kwestii rozgrywki nie ma co porównywać - fabuła Obliwiona ze wzgledu na uniwersalność głównego bohatera musi byc nieco spłycona - widzę nie masz pojceia o ty,że seria Scrollsó ma bardzoe ciekawe fabuły - choć uniwersalne.
Angmir said:
Nie taki grzeczny dla 12 lernich angoli co nie słyszeli nigdy przekleństwa i dla takich którzy nigdy nie widzieli pań lekkich obyczajów.
16 letnich amerykanów - zarówno w Morro jak i np. w Daggerfallu były różnego rodzaju ciekawe przybytki - trzeba było tylko poszukać.
Angmir said:
Zresztą ktos widział tak jakieś płynne zmiany naśiwetlenia nieba cieni itp??
Cienie widać na filmach - natomiast o niebie pisał Todd ,że są w trakcie realizacji.
Angmir said:
Ja nie - a w Wiedźminie to te efekty są kozackie
Tu się zgodzę - mnie się też podobają
Angmir said:
i to one najbardziej zachwysaja bardzo podoba mi sie ta scena z taileru kiedy kamera idze w góre drewnianej wierzy kiedy pada deszcz a tam na kondygnacji walczy wiedźmin- to jest to!! Nie tam plastik i ideale nieruchome drzewka brak wiatru czy choćby wiarygodnych chmur.
Dalej natomiast pleciesz bzdury - nie sądzę aby wiedźmin vs oblivion graficznie były wielkie przepaście. Pozatym chyba slepy jesteś bo na filnie wiatr porusza lasem.
 
Obliwion to dla mnie świat lalek bargie połączony z teletubies - zoreo realizmu - ale z drugiej strony takiej gry jak wiedźmin jeszcze nie było - z taką dawka mrocznego, ale realistycznego i życiowego fantazy. i to dlatego nawet z nie wiem jak dobrą grafiką żadna gra go nie przebije. P.s. Ja sie tylko boje o grywalność ten system point and click do mnie nie przemawia
 
Angmir -> no nie przesadzaj. Swoboda, jaką będziemy mieć w Oblivionie (między innymi dzięki uniwersalnej historii, wielu klasom itp.) tak naprawdę będzie świadczyć o sile tej gry - grafika, jeśli tylko rendering będzie poprawiony, stanowić będzie tylko jeden z elementów składowych tej gry.Ale jak dla mnie wszystkie TESy są zbyt czasochłonne - ja tam wolę być (do pewngo stopnia) prowadzony za rączkę .
 
Mi się w sumie oba światy podobają. I ten mroczny z Wiedźmina, i ten bajkowy z Obliviona. Nie wydaje mi się aby w TES IV będzie tak cukierkowo. Oby tylko nie było tak schematycznie, jak w Morrowindzie....
 
Nie to żeby odbierac coś oblivonowi ale sami powiedzcie czy może dobrze nawet zrobiony ale schematyczny RPG taki jakim będzie Oblivoion (tego nie jestem pewien - jestem raczaj z tych średnio poinformowanych) nie będzie mógł konkurować z dojżałoscią świata wiedźmina ( coż znowy wypowiadam sie n podstawie plotek i tego co sam sobie dopowiem ) bo to bedzie jego główny atut - nie zwyły cukierkowy świat z fantazy powtażany 1000razy w takich grach jak np Newerwinter Nights czy Morrowind. W WIedżminie tego nie bedzie, będzie zato rynsztok smród , pijaństwo , grubialstwo, problemy społeczne - słowem sul realnego świata. Myśle że to będzie powód dla którego przyciągnie więcej fanów niż np Oblivion.A genowi dziękuje za sprowadzenie mnie na ziemie (żeczywiście w niektórych momentach dałem sie ponieść fikcji literackiej ) Ale oprawa wiedżźmina bardziej mi odpowiada. Bo w obliwionie poza krzaczkami nie iwdziałem większych rewelacji (w stosunku do IWedźmina - który w każdym innym aspekcie przebija Obliviona
 
Nie w każdym! W Oblivionie widać krew na mieczu po zabiciu wroga, a w Wiedźminie czegoś takiego nie przyuważyłem. Poza tym FIZYKA... No!
 
Daycrawler - w Wiedźminie też jest, a przynajmniej było w planach (pamiętam concept art z jednego filmiku z przypisem, że dobrze by było, aby miecz był zakrwawiony ). A fizyka zaimpletowana w takim stopniu, jak to będzie w Wiedźminie dla tego typu gry jest całkowicie satysfakcjonująca.
 
Tak, ale przyznaj (jeśli trailery oglądasz), że fajnie wygląda podnoszenie\rzucanie\strzelanie i cienie różnych przedmiotów... Czyż nie?
 
Niestety, widziałem tylko jeden trailer, który utwierdził mnie tylko w przekonaniu, które już wyżej przedstawiłem
 
Ja też widziałem 1, ten 20min. :)Był w CDA DVD grudniowym Z tego co wiem, to na stronie jest kilka trailerów, a ten co ja widziałem, to te wszystkie połączone ze sobą
 

nowy

Forum veteran
Kogut said:
Daycrawler - w Wiedźminie też jest, a przynajmniej było w planach (pamiętam concept art z jednego filmiku z przypisem, że dobrze by było, aby miecz był zakrwawiony ). A fizyka zaimpletowana w takim stopniu, jak to będzie w Wiedźminie dla tego typu gry jest całkowicie satysfakcjonująca.
Mi się wydaje nawet, że już w ktoryms z trailerów (a może na screnie) był zakrwawiony miecz.
 
Ja tez cos takiego kojarze... Ale z drugiej strony co nam po tym, ze raz byl zakrwawiony? My chcemy by kapala z niego krew :p
 
NIe rószać tego linku !!kto go otworzy zostanie posądzony o zdrade Geno => Zobaczymy co ty takiego w tym widzisz
 
Whoops! O jaką zdradę? Że niby jeśli ktoś się interesuje nie tylko Witcherem, ale także innymi grami CRPG to niby jest zdrajcą ???
 
Top Bottom