Co sądzicie o Oblivionie?

+
udało mi sie zdobyc Obka i od razu wyprubowałem Oldbliviona i musze przyznac ze gra nie wykrzaczyła mi się ani razu i chodzi w miare płynnie przycina sie tylko jesli w poblizu jest wiecej jak 4-5 przeciwnikowa to juz cos z takim kompem jak moj Radeon 9200 64mb ,procek 1.8 (cholera wie jakiej firmy nie zagladałem tam od roku to mi sie zapomniało) 512 mb SDR więc odpalenie obka moge uznac za sukces
 
jaszczur10 said:
Popatrzyłem na screeny podesłane przez Miko i powiem, że jestem w szoku. To po prostu nieprawda! Oblivion wygląda przepięknie! U mnie na low wygląda tak jak pokazana powyżej "maxgrafa", a na high jest po prostu niesamowita. Nie wiem jak takie rozbierzności się mogły przytrafić, ale np. drzewa w 2D u mnie nawet na extra low nie występują! I żeby nie było, nie dysponuję jakimś niesamowitym sprzętem. GF6600GT, procek 3Ghz i 1GB RAMu. PS Może ten post troche spóźniony, ale nie zauważyłem po prostu tematu wcześniej. A lepiej późno niż wcale.
No akurat zgadzam się z Miko - gra ciekawa, wygląda ładnie, ale nie rewelacyjnie - porównaj to co masz w grze z tym co na trailerach - wyłączyli w oblivionie sporo opcji, a po ich odblokowaniu w .ini prawie żadna karta graficzna nie wyrabia (poza X1900XT, 7900GT w 1280x1024)Mam 6600GT 1GB RAMu i żeby włączyć HDR i większość opcji na High musiałem dać 800x600, tekstury w większej odległości są tragiczne, ale ogólnie gra mi się podoba tylko ten niezoptymalizowany silnik...no i fabuła tak nie wciąga - trzeba grze poświęcić więcej czasu. Nie podoba mi się system rozmów - podobnie jak w morrowindzie sprowadza się do przeklikania tekstu jak w notatniku - nie masz wpływu na przebieg rozmowy, tzn. możesz "czasem" udzielić jakiejś odpowiedzi, ale nie wpływa to na nic (system z gothica jest dużo bardziej naturalny wg mnie)tu macie link do przetestowania jak wam gra pójdzie na kompie i czy spełniacie wymaganiaOblivion test pc requirements
 
masakra jak widze czerwonego rycerzyka wymac**jącego niezdarnie nogami to wiem że nie podejde do takiej gry choćby nie wiem jakie miała inne zalety blee
 
Two Worlds wygląda fajnie, ale jest jakiś taki za bardzo sterylny. Nie ma klimatu, na który bardzo liczę w Wiedźminie.
 
A poza tym Lead Artist strasznie hmm jakby to ładnie powiedzieć niewywiązuje się dobrze ze swojej pracy, wszystko w Two Worlds jest strasznie bezgustownego. Nie wiem czy zwrociliście na to uwagę?
 
Fallen Zen said:
Ja właśnie Obliviona skończyłem na Xie.
I jakie wrażenia? Przypuszczam, że takie kwiatki jak z kradzieżą (i natychmiastowym aresztowaniem w innym miejscu) się nie zmieniły, strażnicy są "wszystkowiedzący" ;)A sama gra wygląda na X klocku jak na trailerkach - czy teksturki w większych odległościach też są paskudne? Grasz na TV/HDTV/LCD ?Osobiście spodobała mi się bardzo profesja łucznika (trajektoria strzał) - czuć Havoca :) tylko szkoda, że nie można jednym strzałem w głowę wroga położyć, a potwory levelują razem z tobą.
 
Xenomorph said:
I jakie wrażenia? Przypuszczam, że takie kwiatki jak z kradzieżą (i natychmiastowym aresztowaniem w innym miejscu) się nie zmieniły, strażnicy są "wszystkowiedzący" ;)A sama gra wygląda na X klocku jak na trailerkach - czy teksturki w większych odległościach też są paskudne? Grasz na TV/HDTV/LCD ?Osobiście spodobała mi się bardzo profesja łucznika (trajektoria strzał) - czuć Havoca :) tylko szkoda, że nie można jednym strzałem w głowę wroga położyć, a potwory levelują razem z tobą.
Kwiatki ze strażnikami są, ale w końcu na Twoją głowę wyznaczona jest nagroda. Gra wygląda wyśmienicie, a gram na LCD 32" HDTV (gram w 720p czyli 1280x720). Z tym levelowaniem owszem kicha, ale da się jakoś przeżyć. Ja sam miałem 15 poziom jak zacząłem główny wątek ruszać. Wszystkie achievementy odblokowałem, z czego jestem dumny.
 
A sama gra wygląda na X klocku jak na trailerkach - czy teksturki w większych odległościach też są paskudne?
Tak jak na pc widzisz gre z 2006 ktora po pewnym miejscu : staje sie gra z 1990. Na pc mozesz wylacyc jakos ten lod w ini, cos tam wiecej naklada nie wiem dokladnie. Dobry sprzet takie cos wytrzymuje wiec xklocek jusz na starcie przegral graficznie.
 
Kraszu said:
Dobry sprzet takie cos wytrzymuje wiec xklocek jusz na starcie przegral graficznie.
Totalna bzdura, niepodparta żadnymi faktami. Nie dość, że X360 ma 3 rdzeniowy (to nie Hyper-Threading, żeby ktoś nie mylił pojęć) procesor 3GHz PowerPC, 512 MB DDR3 RAM i układ graficzny z 48-ma potokami renderującymi, to jeszcze nie ma zasobożernych aplikacji działających w tle jak PC, no i architektura przystosowana jest głównie do gier, a nie jak na PC do wszystkiego. Poczekajmy na Halo 3 i Gears of War, na których Xbox dopiero rozwinie skrzydełka (gry, które powoli zaczną wykorzystywać 100% mocy konsoli).
 
Przez rok X360 będzie dużo ładniejszy, ale po tym czasie PC znów go dogoni i przegoni, tak jak poprzednie konsole. To taki wyścig bez końca.
 
Tylko ze fakty sa takie ze mozesz powlaczac wiecej bajerow na pc nisz (a raczej zeby dzialaly na wiekszym obszarze) jest na maxymalnych ustawieniach w xboxie, a zanim wyjda gry wykorzystujace "100%" konsoli to bedzie dx10.
 
jaszczur10 said:
Przez rok X360 będzie dużo ładniejszy, ale po tym czasie PC znów go dogoni i przegoni, tak jak poprzednie konsole. To taki wyścig bez końca.
Ja tam się z nikim nie ścigam. Po prostu preferuję osobiście konsolę, wkładam płytę i gram, nie martwię się o detale czy płynność. Rozbudowe mam na około 5 lat załatwioną. Do pracy zamierzam kupić iMaca (który też z 5 lat bez rozbudowy postoi, bo grać na nim nie będę, zresztą rozbudowywać go ciężko). PC nie są złe, kwestia co komu bardziej odpowiada, nie ważne z jakiego powodu. Okres szaleńczej rozbudowy PC mam na szczęście za sobą.
 
Czepiacie sie tej grafiki w Oblivione...Wystarczy poświęcić 15 minut i poszukać pluginów żeby zamiast tegohttp://www.tessource.net/files/image.php?id=265mieć tohttp://www.tessource.net/files/image.php?id=266
 
Gerrard_W tylko ze to nieoficjalny plugin. A ja oceniam gre jak wypuscil producent. To ze sa poprowki do gry robione przez gracze to plus ale dla spolecznosci a nie wydawcy.
 
Top Bottom