Katana Black Unicorn - nie można wytworzyć - bug?

+
Na załączonym screenie widać, że mam w rzeczach do wytworzenia i mimo, że mam odpowiednią ilość składników to jak kliknę na "zablokowany" to wypisuje mi, że "Niewystarczająca ilość komponentów". Gdzieś przeczytałem, że katana jest legendarna, a jak widać ja mam atrybut bardzo rzadki więc tym bardziej dziwne. Dodatkowo szybko klikając na niej raz mam szybkość ataku 3.3 a raz 5.
 

Attachments

  • plik.png
    plik.png
    2.4 MB · Views: 113

aerdwa

Forum regular
Nie masz podstawy, czyli rare wersji Black Unicorna. Musisz mieć ją w plecaku. A to, że klikając zmienia Ci się szybkość ataku to tylko bug wizalny, co nie zmienia faktu, że przy craftowaniu staty są rollowane, więc lepiej mieć save'a wcześniej i próbować kilka razy.
 
Jeżeli wersję karany Rare (niebieską) usunołeś to nie utworzysz epickiej. Potrzebujesz także w Craftingu dodania jednego punktu umietnosci do wytwrzania epickich przedmiotów. Możesz mieć też Buga który powoduje brak możliwości utworzenia przedmiotu mam taki błąd z Dying Night. Wszystkie komponenty posiadam i nie mogę wytworzyć wersji Rare.
 
Nie masz podstawy, czyli rare wersji Black Unicorna. Musisz mieć ją w plecaku. A to, że klikając zmienia Ci się szybkość ataku to tylko bug wizalny, co nie zmienia faktu, że przy craftowaniu staty są rollowane, więc lepiej mieć save'a wcześniej i próbować kilka razy.
Trochę to bez sensu. Fajnie by było jakby coś wspomnieli w Bazie Danych o tym wcześniej. Bo pewnie wiele ludzi nie posiada w plecaku słabszych wersji tych przedmiotów. Mam też np. T-shirt Szkoła Wilka w wersji bardzo rzadki. Czyli jak nie posiadam tego przedmiotu w wersji rzadki to go nie stworzę? Zakładając, że mam wykupioną umiejętność. Bardzo dziwne podejście.
 
Nie mogę w kółko to samo przecież przy krafcie masz podane warunki i jak był ma pierwszym miejscu masz słabszą wersję tej Katany...

Problem tych czasów to fakt że społeczność nie lubi lub nie potrafi czytać ze zrozumieniem...

Jest wiele elementów ekwipunku które kraftujesz bez podstawowej broni... Ale właśnie te lepsze czy ikoniczne zazwyczaj muszą posiadać podstawkę która ulepszasz... Ale na forum było już wiele tego typu wpisów...
Wartosci samego ekwipunku faktycznie się zmieniają czasami zależnie od tego co podświetlasz prędzej...
 

aerdwa

Forum regular
Trochę to bez sensu. Fajnie by było jakby coś wspomnieli w Bazie Danych o tym wcześniej. Bo pewnie wiele ludzi nie posiada w plecaku słabszych wersji tych przedmiotów. Mam też np. T-shirt Szkoła Wilka w wersji bardzo rzadki. Czyli jak nie posiadam tego przedmiotu w wersji rzadki to go nie stworzę? Zakładając, że mam wykupioną umiejętność. Bardzo dziwne podejście.
Tak, do wytworzenia lepszych wersji wszystkich ikonicznych przedmiotów, potrzebujesz niższą wersję. Zrobione jest to dlatego, żeby podkreślić IKONICZNOŚĆ (wyjątkowość, niepowtarzalność) tych przedmiotów. Można mieć tylko JEDNĄ (albo dwa pistolety Jackiego) sztukę ikonicznego przedmiotu.
 
Nie mogę w kółko to samo przecież przy krafcie masz podane warunki i jak był ma pierwszym miejscu masz słabszą wersję tej Katany...

Problem tych czasów to fakt że społeczność nie lubi lub nie potrafi czytać ze zrozumieniem...

Jest wiele elementów ekwipunku które kraftujesz bez podstawowej broni... Ale właśnie te lepsze czy ikoniczne zazwyczaj muszą posiadać podstawkę która ulepszasz... Ale na forum było już wiele tego typu wpisów...
Wartosci samego ekwipunku faktycznie się zmieniają czasami zależnie od tego co podświetlasz prędzej...
U mnie problem nie pochodzi z braku czytania ze zrozumieniem (bo opisu i tak w warunkach nie ma) tylko z rozpoznawaniem kolorów. A to że czasami pojawiał się tam przedmiot to uznawałem jako bug, a nie wymóg. Swoją drogą tryb dla daltonistów jest skopany, bo zmieniają kolory jedynie tekstu i parę elementów hud. A problem mam właśnie z rozróżnieniem kolorów rzadki vs bardzo rzadki.
Ps. Wydaję mi się, że ten aspekt jest słabo wyjaśniony skoro tylu ludzi ma z tym problem.
Post automatically merged:

Tak, do wytworzenia lepszych wersji wszystkich ikonicznych przedmiotów, potrzebujesz niższą wersję. Zrobione jest to dlatego, żeby podkreślić IKONICZNOŚĆ (wyjątkowość, niepowtarzalność) tych przedmiotów. Można mieć tylko JEDNĄ (albo dwa pistolety Jackiego) sztukę ikonicznego przedmiotu.
Z tego co rozumiem to nie można się wyposażyć jednocześnie w broń ikoniczną i np. kurtkę? To też dziwne.
 
Last edited:

aerdwa

Forum regular
Z tego co rozumiem to nie można się wyposażyć jednocześnie w broń ikoniczną i np. kurtkę? To też dziwne.
To nie tak. Można być ubrany od stóp do głów w ikoniczne rzeczy + broń, ale nie można mieć dwóch takich samych ikonicznych przedmiotów (nawet różnej "rarowości"). Na przykładzie tej katany: można mieć ją JEDNĄ i przy wytwarzaniu lepszych wersji, ta wcześniejsza znika. Inaczej ma się sprawa przy legendarnych rzeczach, których można wytwarzać do woli. (są jeszcze schematy na ikoniczne bronie, które nie wymagają "podstawy", ale tym już nie będę mieszał ;) )
 
To nie tak. Można być ubrany od stóp do głów w ikoniczne rzeczy + broń, ale nie można mieć dwóch takich samych ikonicznych przedmiotów (nawet różnej "rarowości"). Na przykładzie tej katany: można mieć ją JEDNĄ i przy wytwarzaniu lepszych wersji, ta wcześniejsza znika. Inaczej ma się sprawa przy legendarnych rzeczach, których można wytwarzać do woli. (są jeszcze schematy na ikoniczne bronie, które nie wymagają "podstawy", ale tym już nie będę mieszał ;) )
No to się rozjaśniło, dzięki :)
Edit:
Ale, żeby nie było tak pięknie to niestety nie każdy przedmiot ikoniczny (ten który potrzebuje do wytworzenia poprzedniej wersji) jest prawidłowo oznaczony - nie wiem czy to bug czy też tak ma być. Dlatego można się łatwo pomylić i sprzedać/rozebrać/wywalić. Np. wspomniana katana black unicorn. Tak było w moim przypadku. Miałem aktualnie na wyposażeniu lepszą katanę niż rzadki black unicorn i dlatego się go pozbyłem. A teraz czytam, że to prawdopodobnie najlepsza katana w grze, oczywiście jak już jest na poziomie legendarnym.
A rozwiązaniem problemu przypadkowego pozbycia się przedmiotu jest to narzędzie.
 
Last edited:
Satori to najlepsza katana w grze dzięki "+500% obrażeń krytycznych".
Ponieważ gram tylko bronią białą to będę to miał na uwadze, dzięki.
No to lepiej prędzej niż później się za to weź bo jeśli nie zgarniesz jej pod koniec pierwszego aktu to będzie problem. Obecnie jeszcze da się ją zdobyć na późniejszym etapie rozgrywki ale wykorzystując bug/glitch, który może zostać kiedyś naprawiony.
 
Last edited:
Black Unicorn to chyba miecz dodatkowy który otrzymujesz za rejestrację na gogu razem z kurtką szkoły wilka 2 tshirty i jeden goblin więc nie wiem czy jest szansa ja gdzieś znaleźć...

Ja wczoraj się zagapiłem i też odstrzelilem 2 spluwy ikoniczne na całe szczęście często zapisuję grę
 
Black Unicorn to chyba miecz dodatkowy który otrzymujesz za rejestrację na gogu razem z kurtką szkoły wilka 2 tshirty i jeden goblin więc nie wiem czy jest szansa ja gdzieś znaleźć...
Owszem. Ale to była odpowiedź na odpowiedź o Satori... ;D Już poprawiłem cytat.
 
Black Unicorn to chyba miecz dodatkowy który otrzymujesz za rejestrację na gogu razem z kurtką szkoły wilka 2 tshirty i jeden goblin więc nie wiem czy jest szansa ja gdzieś znaleźć...

Ja wczoraj się zagapiłem i też odstrzelilem 2 spluwy ikoniczne na całe szczęście często zapisuję grę
Dokładnie, nie ma żadnego okna potwierdzenia, przedmiot jest traktowanych jakby był zwykłym. Dodatkowo jak wspomniałem wyżej zazwyczaj nie ma oznaczenia, że jest ikoniczny. Dopiero trzeba wejść do wytwarzania i tam zajrzeć.
Post automatically merged:

No to lepiej prędzej niż później się za to weź bo jeśli nie zgarniesz jej pod koniec pierwszego aktu to będzie problem. Obecnie jeszcze da się ją zdobyć na późniejszym etapie rozgrywki ale wykorzystując bug/glitch, który może zostać kiedyś naprawiony.
Niestety za późno, bo już jestem w akcie 2. Trudno, jakoś będę musiał z tym żyć ;)
 
Kurcze nie pamiętam ale na początku jak zaczynałem grę to chyba przy złomowaniu ikonicznych wyskakiwał komunikat czy na pewno chce zezlomowac a teraz faktycznie nic takiego nie mam
 
Chyba jest jednak jakaś konsekwencji w oznaczeniach przedmiotów ikonicznych. Tło obwodu drukowanego. Nie dotyczy to "prezentów" z GOG.
 

Attachments

  • Cyberpunk2077 2021-01-10 21-06-42.png
    Cyberpunk2077 2021-01-10 21-06-42.png
    4 MB · Views: 81
Nie prezenty z goga nie są ikoniczne

Możesz je upgradeować do legendy.

I graficzna jest różnica że w tle broni jest coś ala taki złote cieniowanie po przekątnej jeżeli masz problem z kolorami to faktycznie jest ciężko ale w samym opisie jest opisane np legendarny/ikoniczny
 
Top Bottom