Hotfix 1.11

+

Guest 4470908

Guest
To są wszystko czyste dywagacje. Proszę o konkretne linki i konkretne artykuły. CD Projekt nie poinformował nas co naprawi i jaki ma na to plan. Z wypowiedzi wiemy, że ich priorytetem są konsole gdzie są poważne błędy. Nigdzie nie było napisane ani powiedziane, że AI w jakimkolwiek stopniu będzie zmieniane. Nie wiemy co CD Projekt uważa za błąd, a co nie w przypadku AI. To wszystko to co tu piszecie to interpretacje luźnych wypowiedzi producenta.
Jeżeli już zabierasz głos w dyskusji na forum wypadało by się zapoznać z jej nieco większym fragmentem niż jeden czy dwa ostatnie posty. Były konkretne linki, do posta z linikem do transkryptu z konferencji Cdprojektu, do artykułu opisującego tą konferencję. Poszukaj sobie.
 
Jeżeli już zabierasz głos w dyskusji na forum wypadało by się zapoznać z jej nieco większym fragmentem niż jeden czy dwa ostatnie posty. Były konkretne linki, do posta z linikem do transkryptu z konferencji Cdprojektu, do artykułu opisującego tą konferencję. Poszukaj sobie.
To są dywagacje, wyjaśniłem, że wypowiedź nt. zachowań NPC jest wymijająca ( i to w złym tego słowa znaczeniu), a ty dalej obstawiasz, że ktoś coś obiecał, kiedy niczego nie obiecał nawet w wypowiedzi, którą przytoczono w artykule . Tak po prostu.
Co do AI, to sorry, ale to jest chyba zbyt duże słowo dla oskryptowanych zachowań postaci w grze video.
 
Jeżeli już zabierasz głos w dyskusji na forum wypadało by się zapoznać z jej nieco większym fragmentem niż jeden czy dwa ostatnie posty. Były konkretne linki, do posta z linikem do transkryptu z konferencji Cdprojektu, do artykułu opisującego tą konferencję. Poszukaj sobie.

"Szczerze mówiąc, z punktu widzenia produkcji to jedno i to samo. AI i zachowanie NPC to część błędów – stwierdził Michał Nowakowski.".

Nie ma słowa typu naprawimy to/ zmienimy to. Nie ma konkretów. Konkret to przykładowo: zmienimy zachowanie policji, że na miejsce akcji będzie przyjeżdżać radiowozem lub przylatywać AVką i będzie to w patchu XYZ w czerwcu 2077. Konkret to: naprawimy wszystkie niespasowane animacje gdzie V coś robi a obiekt, którym to robi jest obok w powietrzu. Naprawimy przebieg wszystkich misji fabularnych tak by postacie i obiekty pojawiały się i poruszały zgodnie ze skryptem. Itp itd można wymieniać długo.

Nie ma konkretów i planu. Jedynie co wiemy to że patch 1.2 będzie w lutym.
 
a nie w tytule AAA który jak widać po innych teksturach odpalony jest w ustawieniach dość dobrej jakości obrazu.
No i być może w tym właśnie problem, być może tekstury nie nadążają się zaczytywać na Twojej karcie graficznej. Na jakim sprzęciku grasz?
 

Guest 4470908

Guest
"Szczerze mówiąc, z punktu widzenia produkcji to jedno i to samo. AI i zachowanie NPC to część błędów – stwierdził Michał Nowakowski.".

Nie ma słowa typu naprawimy to/ zmienimy to. Nie ma konkretów. Konkret to przykładowo: zmienimy zachowanie policji, że na miejsce akcji będzie przyjeżdżać radiowozem lub przylatywać AVką i będzie to w patchu XYZ w czerwcu 2077. Konkret to: naprawimy wszystkie niespasowane animacje gdzie V coś robi a obiekt, którym to robi jest obok w powietrzu. Naprawimy przebieg wszystkich misji fabularnych tak by postacie i obiekty pojawiały się i poruszały zgodnie ze skryptem. Itp itd można wymieniać długo.

W sumie to poniższy tekst będzie też, po części, odpowiedzią na posta maniaka6767 który poprzedza cytowanego posta

Po pierwsze nie umiesz czytać ze zrozumieniem (znów mnie ktoś posądzi że się wywyższam, no cóż) po drugie dość mocno skróciłeś tą wypowiedź która brzmiała: "Co do pierwszego pytania – czy skupiamy się tylko na technikaliach, czy również na elementach rozgrywki, takich, jak AI. Mówiąc szczerze, to dla nas jedno i to samo; z produkcyjnego punktu widzenia problemy związane ze sztuczną inteligencją i zachowaniem postaci stanowią podkategorię usterek; o ile więc mogę udzielić odpowiedzi – owszem, zajmujemy się również tym. Prosiłbym o powtórzenie drugiego pytania. " Z transkryptu z telekonferencji który linkowałem, prosiłem poszukaj sobie.

Dla człowieka który potrafi czytać ze zrozumieniem i przeanalizować tekst który właśnie przeczytał, oznacza to że;

  1. Problemy ze sztuczną inteligencją są podkategorią usterek
  2. Sztuczna inteligencja w grach odpowiada głównie za zachowanie postaci niezależnych. W CP są to między innymi, przechodnie, kierowcy, policja itd - to nie wynika z tego tekstu ale jest to jasne dla osób które interesują się grami i czytały kilka recenzji gier w życiu.
  3. Zachowanie postaci również jest podkategorią usterek
  4. Słowa usterka i błąd to synonimy
  5. Producent już kilkukrotnie w różnych formach zapowiadał że będzie pracował nad usprawnianiem gry i poprawianiem / usuwaniem z niej błędów.
  6. "owszem - zajmujemy się również tym" nie oznacza że Redzi nagrywają sobie nowe filmiki z głupimi npcami i zaśmiewają się przy browcu i orzeszkach z ich durnoty. W kontekście pytania (które sobie sam doczytaj) oznacza że to poprawią /usprawnią zachowanie postaci.
Wniosek z tej analizy jaki powinien się pojawić w umyśle człowieka który potrafi analizować tekst: AI sterująca zachowaniem npców jak i samo zachowanie postaci zostanie poprawione. Czyli zachowanie przechodniów, kierowców, policji będzie poprawione. Jaśniej już Ci (w zasadzie Wam) tego nie wytłumaczę.
Z resztą, jeżeli musiałbym to jeszcze jaśniej tłumaczyć to chyba powinienem zacząć się martwić o przyszłość ludzkości.

No i być może w tym właśnie problem, być może tekstury nie nadążają się zaczytywać na Twojej karcie graficznej. Na jakim sprzęciku grasz?

Ten problem akurat nie wystąpił u mnie, tylko u innego uczestnika tej dyskusji tu jego post, jednak dotyczył trybu foto, w nim raczej problem czasu na doczytanie tekstury nie występuje, gdyż mija dość dużo czasu, zanim ustawisz postać i cykniesz zdjęcie, na to aby tekstury się doczytały.
 
Last edited by a moderator:
Proszę skończyć z tymi osobistymi przytykami, poczynając od tego, kto potrafi czytać ze zrozumieniem, a kończąc na tych grubszych i wrócić do normalnego tonu dyskusji. W przeciwnym razie zaczniemy usuwać posty i nakładać kary zgodnie z regulaminem.
 
@accer_one w zdaniu, na które się powołujesz, nie zostało sprecyzowane, co jest tym problemem z SI i zachowaniem postaci. Nie zostało też określone, co będzie poprawiane, prócz bardzo ogólnego "problemu z e sztuczna inteligencją i zachowaniem postaci". To może oznaczać, że poprawki mogą równie dobrze być kosmetyczne, bo np. reszta wymagałaby przebudowy całych systemów, co jest dość trudne jeśli mowa o grze, która już wyszła i jest w rękach graczy.
@maniak6767 ma też rację, że jest to odpowiedź wymijająca, bez żadnych konkretów i nakreślenia choćby przybliżonego kierunku, w którym podążają w tym temacie prace.

Wniosek więc powinien być raczej następujący: coś robią w tej sprawie, będą jakieś poprawki, ale co poprawią, na ile właściwie, nie wiadomo. Nie mamy żadnych konkretów w tej sprawie.
Cała reszta to już nadinterpretacja.

W związku z tym mogę tylko powtórzyć. Ta gra może nigdy nie spełnić Twoich oczekiwań i naprawdę powinieneś ją zwrócić wtedy, gdy mogłeś to zrobić.

CP77 nie jest też przypadkiem bez precedensu, gier bowiem niedokończonych, z błędami, problematycznych było w historii branży wiele. Większość firm w tej branży ma na koncie takie wpadki (nawet ten wspaniały Rockstar, którego port RDR 2 na PC nie tak znowu dawno temu miał spore problemy na początku).
Większość firm pomija swoje wpadki milczeniem i albo robi patche, albo anuluje projekt (tak się stało z ME: Andromedą).
Wg mnie tak wielki hejt na CP77 wynika z bardzo wysokich oczekiwań graczy oraz dotychczasowej polityki Redów, która była wobec graczy bardzo otwartą i fair. A część graczy to ludzie wiążący się emocjonalnie z firmą, z produktem, na który czekają. Nie wiem, czy to wynika z wieku? Z czegoś innego? Nie mam pojęcia. Zarząd jednak zawalił sprawę i mamy klasykę: od miłości do nienawiści... Ze skrajności w skrajność. I tak, jak wcześniej pisałam, przy okazji obrywa się też tym, którzy mają po prostu odmienne zdanie.

Przyznam, że ta cała sytuacja, wywołuje we mnie dość smutne refleksje nie dotyczące wcale samej gry, ale pominę je, bo nie miejsce ani czas na to...
 
Nie wiem, czy to wynika z wieku? Z czegoś innego? Nie mam pojęcia.
Myślę, że to wynikało z tego że jeszcze przed wyjściem wiedźmina 3 REDzi byli bardzo otwarci i bardzo szczerzy jak na firmę która robi takie gry. I ludzie niezależnie od wieku chcieliby żeby tak było zawsze, bo to taka kropelka normalności w branży korporacji gamingowych. Teraz REDzi 10x myślą nad słowem, które mają wypowiedzieć. I stosują sztuczki PRowe w celu poprawy wizerunku które się nie do końca podobają tym którzy chcą żeby REDzi byli dalej "brodami". Stosują bezpieczne i niejasne komunikaty jeśli chodzi o naprawę gry(bo to bezpieczniejsze niż obiecanie czegoś konkretnego i finalnie niedowiezienie tego), sugerują że gra PCtowa jest bardzo wysokiej jakości, a wielu graczy PCtowych i to też tych z high endowymi sprzętami jest innego zdania. I tu są takie zgrzyty które sprawiają, że rana w serduszku fanów nie zabliźnia się.

Ludzie gdy widzą firmę która na tle innych jest uczciwa to choćby gra im nie siadła do końca to będą chcieli wspierać taka firmę, byc może to naiwny idealizm ale wydaje mi się że w światku graczy jest wielu naiwnych idealistów. I pewnie sam się do nich zaliczam.

REDzi utracili reputację "ziomeczkow na których można liczyć" i próbują ją odzyskać korporacyjnymi sztuczkami. Tak to nie zadziała. To już raczej nie wróci, powinni sobie wymyślić inna ścieżkę, bo teraz ci niepocieszeni oczekują totalnej szczerości i konkretnych informacji na temat gry a na te rzeczy teraz REDow nie stać bo taka szczerość byłaby bardzo ryzykowna w kontekście np inwestorów.

Komunikat "robimy co w naszej mocy byście mieli jak najlepsze doznania" to jest copypasta która mogłaby wkleić każda korporacja do swoich przeprosin, nawet taka niezwiązana z grami.

Dalej nic nie wiadomo co z policja, co z ruchem ulicznym, i jak będzie wyglądało AI przechodniów.
 

Guest 4470908

Guest
Ja nigdzie nie pisałem o konkretach, a jak pisałem to proszę mi je wskazać, oraz o tym jakie mają być zmiany, pisałem że mają być w ogóle, bo to co jest obecnie, jest traktowane jako usterka. W grę chyba graliście więc widzieliście co w grze jest. Piesi przechodzący przez przejścia dla pieszych w tą i z powrotem, AI która nie potrafi wyliczyć nowej ścieżki jak zajedzie się pieszemu drogę itp. Kierowcy nie potrafiący ominąć przeszkody, przejeżdżający przez mur, policja spawnująca się za plecami. Jest masa filmików z takimi głupimi zachowaniami, na to narzekają gracze, w domyśle o to pytała osoba na telekonferencji i w domyśle o to chodziło pracownikowi CDPROJEKTRED który uznał to za usterkę. Dlatego że za to odpowiada AI. Dlatego ma to być poprawione. Nawet kosmetyczna poprawka która sprawi że policja przyjedzie spoza zasięgu wzroku postaci która kierujesz np, zza najbliższego rogu jest już zmianą na lepsze. Ja nie oczekuje że piesi będą chodzili do pracy do instytutu atomistyki a potem o tej pracy porozmawiają ze mną (z V) przy ulicznym fastfoodzie - to chyba jest normalne. Tutaj, z problemem AI, wracamy też do wcześniej omawianego projektu "żywego miasta" na który poszło dofinasowanie. Ale to już inna rozmowa.

Mam wrażenie że ludzie przestali analizować sprawy w szerszym kontekście, przypną się do paru linijek ostatniego posta lub dwóch i zaślepieni brną w swoje uproszczone wywody. Teraz trzeba wszystko pisać "kawę na ławę" bo ludzie zatracili wyobraźnię i zdolności interpretacji, niedługo u nas pojawią się ostrzeżenia jak w stanach, "uważaj kawa w kubku może być gorąca" itp "zdejmij śpioszki z niemowlaka zanim będziesz je suszyć w piekarniku".

Z mojej strony koniec w tym temacie.
 
Last edited by a moderator:
Top Bottom