Co nowego w Night City? [Aktualizacja 1.2 oczami twórców]

+
Jaka wojna atomowa? o_O W wojnach korporacyjnych nie uzyto nuklearek (poza bardzo sporadycznymi przypadkami odpalenia taktycznych niewielkich ladunkow gdzies na kompletnych zadupiach trzeciego swiata), srodowisko szlag trafil wskutek bezlitosnej eksploatacji nastawionej na maksymalny zysk i przez kompletny brak liczenia sie z konsekwencjami - zanieczyszczenia, efekt cieplarniany i zalamanie klimatu dopelnily dziela.
No, chyba ze za wojne atomowa uznasz fajerwerki Johnny'ego.
Przecież Bliski Wschód zaoarano atomówkami, a to jest obszar wielkości Europy....
 
ciekawi mnie, czy dostaniemy pacznotsy do piątku, czy będą z tym czekać do ostatniego dnia miesiąca :D
 
Z ostatnich doniesień wynika, że lead designer odpowiedzialny za system RPG w CP odszedł z CDPR.
Na Linkedin napisał, że od kwietnia 2017 pracował nad: "core RPG features, Implementing skills & perks , Helping balance the game and economy, Working closely with UI team on various screens & panels - inventory, character progression, crafting, cyberware"

No chyba temu Panu ten "implementing & balance" słabo wyszedł :)

Mi brak balansu nie przeszkadza, przedmioty w grze mają być fajne w użyciu. Masz za silną postać - możesz wziąć słabszą broń, o ile fajnie się jej używa.
Bugów na Xboxie Series X w zasadzie nie ma, bo te kilka, może 5, i tak nie mają wpływu na grę, sa bez znaczenia /pistolet od Wilsona, laptop Saburo, zagubiony punkt szybkiej podróży Kabuki, nie odznaczenie z mapy zrobionego policyjngo questu, itp/
- niedziałające perki przy i tak za silnej postaci nie mają znaczenia, nie ma trybu "hardcore", gdzie byłyby naprawdę konieczne.
Jak auto utknie to i tak nie będę korzystał z zapowiadanej nowej funkcjonalności wydostawania się z zakleszczeń, szkoda czasu - odbiegnę na 100m i je przywołam, ewentualnie przywołam inne.

Ja ciekawy jestem, kiedy wywalą tego, który odpowiada za przydzielanie broniom wytwarzanym przez gracza losowych typów obrażeń i losowej ilości slotów, największego idiotyzmu w CP77 - moim zdaniem oczywiście, a każdy ma inne :) oraz zmuszaniem graczy do setek i tysięcy SAVE & LOAD file w czasie życia gry, przynajmniej na konsoli, aby wylosować chciany przedmiot.

Gra zatoczyła śmieszne koło - ekran ładowania w Wiedźminie 1 przy wchodzeniu do nowych pomieszczeń - zanikający w kolejnych Wiedźminach - został zastąpiony ekranem ładowania ostatniego zapisu gry w CP77 :)
Ja mam wrażenie, że w grach CDPR ekran ładowania obecny być musi, a im częściej się pojawia, tym w opinii CDPR lepiej :)
 
Last edited:
Dla mnie wystarczy stałych 30fps'ów na xbox one i będę zadowolony, kupiłem CP na premierę i czekam z niecierpliwością na rozpoczęcie gry, mam nadzieje ze REDZI nie zawiodą w tej kwestii i pamiętają o starej generacji he pozdrawiam ciepło.
 
Apropos 1.2.
Skoda, że w jednym aspekcie twórcy systemu broni z CDPR nie zainspirowali się Call of Duty.

Zacznę tak - bronie w CDPR działaja świetnie, nawet w porównaniu do Call of Duty, a to zawodowa strzelanka z ponad 10 letnim stażem na rynku.
Tu mam miłe zaskoczenie - profeska - jedyny brak to niemożność "wstrzymania oddechu" i ustabilizowania celownika w karabinach snajperskich na 5 sekund, ale jest to do przeżycia.

To jednak czego mi brak, to zadań / wyzwań dla poszczególnych broni, co w CoD jest standardem, czyli zabij 100 gangusów z danej broni, wykonaj 100 headshotów z danej broni, a dostaniesz nagrodę. (ewentualnie: wykonaj 1 milion, potem 2 miliony i na końcu 5 milionów damage na przeciwnikach daną bronią)
- że nie wspomne o mega-finezji: zabij po 100, 200, 500 członków każdego z gangów daną bronią, np.

Aż prosi się o takie zadania, kończące się nagrodami w stylu "legendary weapon" z jakimiś bonusowymi cechami. Mógłby je zlecać jakiś handlarz bronią, albo byłyby przydzielane z automatu, jak tylko się zabije 1 osobę taką bronią.
Nikt by nie narzekał na SOR-22, po prostu wyzwanie jest tutaj trudniejsze, a zdobyty SOR-22 już jest bez wad.
Nabrałyby większego sensu bronie ikoniczne - łatwiej by było nimi zaliczyć wyzwanie podstawowej broni, na której jest oparta ...
Nabraloby sensu pompowanie damage w kosmos, aby zaliczyć takie wyzwania łatwiej.

Rozsądniej jest skłaniać graczy do porządnego przetestowania każdej broni i dostania solidnej giwery zasłużenie, niż do ładowania w nieskończoność ostatniego zapisu gry, aby takową "wylosować" ...
Wymaga to tylko prowadzenia statystyk dla każdej broni, co jest dużo łatwiejsze, niż "poprawianie imersji" poprzez przydzielanie autom, NPC i policji IQ 200+.

Nie, nie wierzę, że w 1.2 coś takiego zostanie dodane, promil szans.
 
Last edited:
@maniak6767

Prosze, przestan sie juz klocic i udowadniac, ze czarne jest biale. Masz prawo nie znac lore, podobnie jak masz prawo nie pamietac czasow, kiedy RPG polegalo najczesciej na calonocnych sesjach kilku osob twarza w twarz z mistrzem gry, kilkunastoma wielosciennymi kostkami, ksiazkowym podrecznikiem rozmiarow dwoch tomow Enciclopedia Britannica i wykonanymi na xero z tegoz podrecznika kartami postaci wypelnianymi olowkiem - tak, zeby mozna bylo wymazac gumka jakas statystyke w przypadku jej zmiany (to wszystko jeszcze uzupelnione o 2 lub 3 butelki wodki).

_______________________________________
Apropos 1.2.
Skoda, że w jednym aspekcie twórcy systemu broni z CDPR nie zainspirowali się Call of Duty.

Moze dlatego, ze CP to RPG, a CoD nim nie jest? Nie zapominaj o tym, ze cala fabule CP2077 mozesz przejsc w ogole nie zabijajac nikogo.

Ja bardziej obstawiam wtorek. Bardzo często Redzi wypuszczają wtedy patche.
1.1 akurat wyszedl w piatek, w przypadku 1.2 byloby to logiczne - w weekend ludzie maja wiecej czasu :)
 
Wypraszam sobie, u nas żadnej wódki nie było ;)
Uuuu, jak to? Alkohol musial byc, tylko w limitowanych ilosciach - tak, aby gracze mieli humor i fantazje (dzieki czemu wpadali na ciekawe pomysly), ale nie do tego stopnia zeby wszyscy sie napruli jak meteory - bo wtedy sesje szlag trafial :)
 
Moze dlatego, ze CP to RPG, a CoD nim nie jest? Nie zapominaj o tym, ze cala fabule CP2077 mozesz przejsc w ogole nie zabijajac nikogo.
Nie doczytałes do końca, @eWWoland chodziło o system nagród za używanie konkretnej broni. To moim zdaniem rzeczywiście fajnie by mogło urozmaicić grę. Generalnie Cyberpunk mógłby się roić od tego typu aktywności, tam jest tyle przestrzeni na różne ciekawe aktywności, że aż się gotuję w środku jak myślę jak ubogi w kontent świat to jest.
 
Wydaje mi się że patch wypuszczą dziś późno w nocy, albo w piątek z samego rana... tak żeby ludzie mogli ogrywać grę w weekend .
 
Nie doczytałes do końca, @eWWoland chodziło o system nagród za używanie konkretnej broni. To moim zdaniem rzeczywiście fajnie by mogło urozmaicić grę. Generalnie Cyberpunk mógłby się roić od tego typu aktywności, tam jest tyle przestrzeni na różne ciekawe aktywności, że aż się gotuję w środku jak myślę jak ubogi w kontent świat to jest.
Oczywiscie ze doczytalem - ale wydaje mi sie ze stwierdzeniem, iz calego CP mozna przejsc bez zabijania skonkludowalem calosc. Co do ubostwa swiata w content to jak najbardziej zgadzam sie - malo sposobow na zarabianie edkow, tylko kilka typow broni (swoja droga za cholere nie moge pojac dlaczego skoro jest Malorian, to nie ma np. Casulla), brak aktywnosci pobocznych (mam cicha nadzieje, ze "na razie"), niejako wymuszanie na graczu rozwoju konkretnych drzewek umiejetnosci - jesli nie rozwiniesz zdolnosci technicznych to zapomnij o upgrade ikonicznych broni i ubran (a mozna wprowadzic system technikow, ktorzy beda mieli swoje warsztaty jak ripperzy i za odpowiednia oplata by to robili) - lista jest cholernie dluga i narzekac mozna w nieskonczonosc. Jednak jak to sie mowi, first things first - i jesli patch 1.2 skupi sie na poprawie zwalonej mechaiki i naprawie bledow to juz bedzie spory sukces. Dla porownania przypomnij sobie W3 zaraz po premierze - przyjemnie grywalny zrobi sie dopiero po 5 albo 6 patchu (na poczatku nie bylo nawet skrzyni na ekwipunek).
 
Wydaje mi się że patch wypuszczą dziś późno w nocy, albo w piątek z samego rana... tak żeby ludzie mogli ogrywać grę w weekend .
Piątek wieczorem po sesji giełdowej obstawiam, a z rana patch notes czy coś w tym stylu. Chociaż jeden patch był chyba w piątek o godzinie 22/23 także wszystko możliwe :p
 
Oczywiscie ze doczytalem - ale wydaje mi sie ze stwierdzeniem, iz calego CP mozna przejsc bez zabijania skonkludowalem calosc.
Ja jestem zdania, że nie jest istotne, że nie wszyscy będą chcieli z tego skorzystać a istotne że ktokolwiek(a myślę że wiele osób) będzie chciał. Bo jeśli REDzi chcieliby żeby każdy gracz doświadczył wszystkiego co przygotowali to nie powinni robić otwartego świata.


Dla porownania przypomnij sobie W3 zaraz po premierze - przyjemnie grywalny zrobi sie dopiero po 5 albo 6 patchu (na poczatku nie bylo nawet skrzyni na ekwipunek).
W3 ogrywałem najpierw na PS4, jedyna niedogodność jaka była to bardzo wolne doczytywanie się tekstur, ale mi to tak bardzo nie przeszkadzało, w grze było co robić. Walka na miecze jest przyjemniejsza niż walka na pistolety więc nawet czyszczenie miejscówek z potworów/bandytów było dość przyjemne biorąc pod uwagę że gdzieś tam był skarb który pobudzał wyobraźnię.

Skala dokończenia W3 na premierę a CP2077 jest deklasująca na korzyść W3. Bo W3 cierpiał na typowe choroby gier AAA na premierę. Cyberpunk cierpi na choroby które w dzisiejszych czasach są nietypowe i nikt się nie spodziewał że takie duże i tak poważane studio może taka grę wydać. Dlatego CP budzi dużo większe rozczarowanie.
 
Top Bottom