Co nowego w Night City? [Aktualizacja 1.2 oczami twórców]

+
W Valhalli spotkałem dużo więcej głupich bugów i glitchy niż w Cyberpunku. Wielu podaje Ubi na przykład jak się wydaje grę i ją łata ale chyba po prostu nie grali w Valhalle.
Dlatego kazda czesc AC kupuje mniej wiecej rok po premierze. Raz, ze mnie o wiele taniej wychodzi, a dwa - to juz wiekszosc bugow jest naprawiona. Na CP sie napalilem liczac na sukces podobny do W3 - i jak sie okazalo, lekko przeszarzowalem.
 
Last edited:
Na marginesie - KCD ze wszystkimi DLC nadal jest pobugowany tu i owdzie :p (chociaz nie tak jak CP).
Bez przesady. Grałem jakoś rok temu (po premierze A Woman's Lot) i podczas całej rozgrywki napotkałem może 5-10 bugów.
W Cyberpunku napotykam buga średnio co pół godziny. To kompletnie inna skala.
 
którzy mogą mieć problemy ze sterowaniem w FPP, bo wtedy mamy mocno zawężone pole widzenia
Tu jest większy problem, kamera że środka samochodu jest tak źle ustawiona że często nie widać samochodu który jest przed Tobą aż do momentu gdy się w niego nie wjedzie.

Widzę że trochę niżej o tym napisałeś.
Ja bardzo przykładałem uwagę do tego by grać ciągle w FPP. Ale fpp średnio wykorzystany w tej grze jest niestety, tak jak prawie wszystko.
 
Dlatego kazda czesc AC kupuje mniej wiecej rok po premierze. Raz, ze mnie o wiele taniej wychodzi, a dwa - to juz wiekszosc bugow jest naprawiona. Na CP sie napalilem liczac na sukces podobny do W3 - i jak sie okazalo, lekko przeszarzowalem.
CP jeszcze będzie wspaniałe :)
Ja Assasiny kupuje mniej więcej co dwie części, tego ograłem bo do konsoli wcisnęli 😅
 
Z innej beczki -
- wydaje mi się, że CDPR powinien był podzielić CP77 na:
1) doszlifowany prolog / act 1 + kilka misji w Weston, aż do pojawienia się Silverhanda, inne dzielnice zamknięte, zatytuowany dla niepoznaki: "CP77 Prolog"
2) resztę, gotową na 2022
i graczom z preorderu w grudniu 2020 dać Prolog.
Pozwoliłby to wychwycić i naprawić grę przed faktyczną premierą, bez masakrowania opinii o grze jako takiej.
Patch 1.2 dotyczyłyby tylko Prologu i byłyby możliwy w okresie krótszym niż "kwartał do pół roku", na jaki obecnie się zanosi.
 
Hę? Ubi jest chyba raczej klasycznym przykładem studia wydającego zabugowane, niedokończone gry.
No z takimi opiniami się spotkałem 😅 i dlatego pisałem tutaj już że zauważyłem że Cyberpunk jest hejtowany już dla zasady a konstruktywna krytyka i wytykanie faktycznych bolączek ginie gdzieś w tle.
 
Bez przesady. Grałem jakoś rok temu (po premierze A Woman's Lot) i podczas całej rozgrywki napotkałem może 5-10 bugów.
W Cyberpunku napotykam buga średnio co pół godziny. To kompletnie inna skala.
KCD ma przede wszystkim pobugowane niektore questy i trzeba wspierac sie wiki, zeby je prawidlowo pokonczyc (koronny przyklad - King's silver) Akurat gralem w KCD tuz zanim postanowilem wrocic do CP, wiec mam wrazenia odswiezone.
CP jeszcze będzie wspaniałe :)
Oby, tez ciagle mam taka nadzieje.

Ja Assasiny kupuje mniej więcej co dwie części, tego ograłem bo do konsoli wcisnęli 😅
Ja z reguly czekam na promocje Black Friday, ta metoda zdobylem AC Odyssey Platinum Edition za niecale £30.
 
Last edited:
Z innej beczki -
- wydaje mi się, że CDPR powinien był podzielić CP77 na:
1) doszlifowany prolog / act 1 + kilka misji w Weston, aż do pojawienia się Silverhanda, inne dzielnice zamknięte, zatytuowany dla niepoznaki: "CP77 Prolog"
2) resztę, gotową na 2022
i graczom z preorderu w grudniu 2020 dać Prolog.
Pozwoliłby to wychwycić i naprawić grę przed faktyczną premierą, bez masakrowania opinii o grze jako takiej.
Patch 1.2 dotyczyłyby tylko Prologu i byłyby możliwy w okresie krótszym niż "kwartał do pół roku", na jaki obecnie się zanosi.
Moim zdaniem to by nie przeszło, zaczęłoby się kwestionować to że REDzi będą w stanie wydać tę grę. Po 2 obsuwach dają graczą tylko fragment gry i traktują ich jak beta testerów na których zarabiają. To brzmi jak kupa materiału do kontrowersyjnych artykułów.

Lepiej by było żeby przesuneli tę grę po prostu do 2022. Ładnie wytłumaczyli czemu tak jest (że zaplanowaliśmy umieścić w tej grze tyle rzeczy że nie zdążymy tego zrobić do końca 2020 i nie chcemy was oszukiwać, że wszystko już jest gotowe i prawie zrobione, bo choć grę da się przejść i bugów nie ma aż tak dużo to jeszcze części rozwiązań nie zdążyliśmy zaimplementować, a mamy jeszcze spora listę TODO, I zależy nam by te rzeczy weszły do gry bo dzięki temu night city będzie najbardziej żywym miastem jakie widzieliscie w grach) i ludzie by ponarzekali tydzień czy dwa, wartość akcji bardzo by spadła, ale i tak by wszyscy cierpliwie czekali raz na jakiś czas robiąc memy o powstawaniu CP2077.
 
Przerabiając Twój post:

Ładnie by wytłumaczyli czemu jest tylko prolog (że zaplanowaliśmy umieścić w tej grze tyle rzeczy że nie zdążymy tego zrobić do końca 2020 i nie chcemy was oszukiwać, że wszystko już jest gotowe i prawie zrobione, bo choć grę da się przejść i bugów nie ma aż tak dużo to jeszcze części rozwiązań nie zdążyliśmy zaimplementować, a mamy jeszcze spora listę TODO, I zależy nam by te rzeczy weszły do gry bo dzięki temu night city będzie najbardziej żywym miastem jakie widzieliscie w grach) i ludzie by ponarzekali tydzień czy dwa, wartość akcji bardzo by spadła, ale i tak by wszyscy cierpliwie czekali raz na jakiś czas robiąc memy o powstawaniu CP2077.
 
Przerabiając Twój post:

Ładnie by wytłumaczyli czemu jest tylko prolog (że zaplanowaliśmy umieścić w tej grze tyle rzeczy że nie zdążymy tego zrobić do końca 2020 i nie chcemy was oszukiwać, że wszystko już jest gotowe i prawie zrobione, bo choć grę da się przejść i bugów nie ma aż tak dużo to jeszcze części rozwiązań nie zdążyliśmy zaimplementować, a mamy jeszcze spora listę TODO, I zależy nam by te rzeczy weszły do gry bo dzięki temu night city będzie najbardziej żywym miastem jakie widzieliscie w grach) i ludzie by ponarzekali tydzień czy dwa, wartość akcji bardzo by spadła, ale i tak by wszyscy cierpliwie czekali raz na jakiś czas robiąc memy o powstawaniu CP2077.
Ale takie działanie jest na szkodę marketingu, bo ludzie już by wiele bugów doświadczyli, była by fama, że nie dość, że wypuszczają tylko fragment gry po tylu latach to jeszcze jest zabugowany. Generalnie to strzelanie sobie po stopach by było moim zdaniem. Zwłaszcza, że w prologu można wielu niedorzeczności doświadczyć, o ile nie wszystkie na które cierpi Cyberpunk.
 
Moim zdaniem gra powinna po prostu wyjść w trybie early access. Wtedy sprawa byłaby uczciwie postawiona: kto chce, gra już teraz w niedoszlifowaną wersję, a kto woli poczekać - czeka.

A jaka byłaby cena w early access?
Właścicielom gra mogłaby się nie spiąć finansowo, jakby 95% ludzi pograło za półdarmo po 5x w early access, a na premierę zgłosiła się garstka fanów ciekawa "w 100% dopracowanych szczegółów".

Na XBOX 5 gen. gra działa bez problemów od grudnia, bugi, crashe i braki funkcjonalności są lekkie, nie byłoby żadnego sensu czekać rok, jak ktoś ma nowy XBOX.
Obstawiam, że 95% rzeczy naprawionych w 1.2 nawet nie zauważę.
- Że niby "cień V" naprawią? .... 99% graczy, w tym mnie, nie interesuje ten cień, ani widok butów, ani inne tego typu bzdety, podobnie jak szachistów nie interesuje, czy rant szachownicy jest obtłuczony, a figury lekko poobcierane i słabo się błyszczą.

Liczę na zmiany w ekwipunku/wytwarzaniu i losowaniu, inne mnie mało obchodzą. Przydałby się tryb hardcore, ale szanse na to są nikłe.
 
A jaka byłaby cena w early access?
Właścicielom gra mogłaby się nie spiąć finansowo, jakby 95% ludzi pograło za półdarmo po 5x w early access, a na premierę zgłosiła się garstka fanów ciekawa "w 100% dopracowanych szczegółów".

Na XBOX 5 gen. gra działa bez problemów od grudnia, bugi, crashe i braki funkcjonalności są lekkie, nie byłoby żadnego sensu czekać rok, jak ktoś ma nowy XBOX.
Obstawiam, że 95% rzeczy naprawionych w 1.2 nawet nie zauważę.
- Że niby "cień V" naprawią? .... 99% graczy, w tym mnie, nie interesuje ten cień, ani widok butów, ani inne tego typu bzdety, podobnie jak szachistów nie interesuje, czy rant szachownicy jest obtłuczony, a figury lekko poobcierane i słabo się błyszczą.

Liczę na zmiany w ekwipunku/wytwarzaniu i losowaniu, inne mnie mało obchodzą. Przydałby się tryb hardcore, ale szanse na to są nikłe.
Forse da sie odrobic. Spieprzona reputacje juz troche trudniej.
 
Forse da sie odrobic. Spieprzona reputacje juz troche trudniej.
Tylko, że chyba nikt nie jest na tyle ekscentryczny żeby wypuszczać produkt z myślą że stracimy na tym finansowo ale jakoś kiedys odrobimy ( o ile oczywiście chodzi o prywatne pieniądze ;) )
 
A jaka byłaby cena w early access?
Właścicielom gra mogłaby się nie spiąć finansowo, jakby 95% ludzi pograło za półdarmo po 5x w early access, a na premierę zgłosiła się garstka fanów ciekawa "w 100% dopracowanych szczegółów".

Na XBOX 5 gen. gra działa bez problemów od grudnia, bugi, crashe i braki funkcjonalności są lekkie, nie byłoby żadnego sensu czekać rok, jak ktoś ma nowy XBOX.
Obstawiam, że 95% rzeczy naprawionych w 1.2 nawet nie zauważę.
- Że niby "cień V" naprawią? .... 99% graczy, w tym mnie, nie interesuje ten cień, ani widok butów, ani inne tego typu bzdety, podobnie jak szachistów nie interesuje, czy rant szachownicy jest obtłuczony, a figury lekko poobcierane i słabo się błyszczą.

Liczę na zmiany w ekwipunku/wytwarzaniu i losowaniu, inne mnie mało obchodzą. Przydałby się tryb hardcore, ale szanse na to są nikłe.
Bez problemów jeżeli chodzi o bugi uniemożliwiające rozgrywkę. Ale po za tym jest sporo bubli do zrobienia: auta wbite w asfalt pod mostami, auta pojawiające się znikąd na naszych oczach i tak samo znikające, auta obserwowane z daleka które są teksturami 2d i mógłbym tak wymieniać dalej ale po co... Każdy wie co w CP działa źle.
 
Last edited:
A jaka byłaby cena w early access?
Normalna, jak to zwykle bywa. Różnicy w cenie nie ma, różnica polega na tym, że albo płacisz teraz i grasz teraz, albo czekasz na ukończony produkt i wtedy za niego płacisz.

Jasne, CDPR nie zarobiłoby tyle samo. Ale my tu nie rozmawiamy o bilansie finansowym CDPR, tylko o tym, jak mogliby postąpić, by zachować się uczciwie wobec klientów. Kiedyś zachowanie takiej uczciwości było ich wizytówką.
 
Każdy wie co w CP działa źle.

Sądzę, że mniej jest tych rzeczy, które (naprawdę) działają dobrze ;) ...

A tak na poważnie, chyba można sobie odpuścić marzenia o tym, że CP 2077 zostanie doprowadzone do takiego stanu jaki nam wszystkim się marzy, albo nawet tego co obiecują RED'zi. W najlepszym przypadku połatają wszystkie większe błędy (te psujące rozgrywkę) i poprawią optymalizację na konsolach.
Post automatically merged:

Chodak


Czasem cena w EA jest niższa ale bardzo rzadko - podałbym nawet jeden przykład gry, która wczoraj ukazała się w EA ale nie bardzo mogę ze względu na regulamin forum :p .
 
Top Bottom