Aktualizacja 1.2

+
Ja nie wiem, jako użytkownik PS4, który przegrał w CP77 blisko 250h, odnoszę wrażenie, że niektóre youtubowe kompilacje "bugów" "glitchy" turbo słabego renderowania itd. pochodzą z grudnia 2020, tylko tytuł filmiku zmieniają coby oglądalność podbić. Naprawdę, CP77 wygląda zdeeecydowanie lepiej niż na wielu "recenzjach", dlatego korzystniej jest albo oglądać naprawdę zaufanych youtuberów, albo samemu/samej sprawdzić jak wygląda gra. ;)
 
U mnie na PS5 znaczny spadek jakości obrazu. NPC doczytują się na moich oczach, wcześniej tak to nie działało. Najgorsze jednak to, że teraz w ogóle nie słychać V. Inne postacie bardzo głośno, V wcale. Nie wiem czy tak cicho mówi, czy w ogóle nic nie mówi. No i zadanie ciepło, cieplej jak nie działało od początku tak nadal się nie uruchamia. Ja niestety jestem ponownie rozczarowana :(
 
Nie wiem jak innym ale mi podczas przejażdżki Porszakiem Johnnego (ale to chyba bez znaczenia) na ulicy zespawnowały się 4 samochody 2D, które zaraz potem zniknęły jak tylko do nich dojechałem. Przedtem też podczas jazdy na motorze pojawił mi się samochód 2D, który od razu zniknął. Takie kwiatki mam na patchu 1.2. Ktoś też tak miał? Gram na PC jakby co.
 
Nie wiem jak innym ale mi podczas przejażdżki Porszakiem Johnnego (ale to chyba bez znaczenia) na ulicy zespawnowały się 4 samochody 2D, które zaraz potem zniknęły jak tylko do nich dojechałem. Przedtem też podczas jazdy na motorze pojawił mi się samochód 2D, który od razu zniknął. Takie kwiatki mam na patchu 1.2. Ktoś też tak miał? Gram na PC jakby co.

U mnie tak nie było, ale grałam może z godzinę, dwie, by przetestować zmiany, płynność i nieco choć ekonomię.
Warto by inni gracze się wypowiedzieli w tym temacie.

Jedna usterka mi się zdarzyła - wczytanie na moich oczach koła młyńskiego. Ale po wczytaniu już stało twardo. ;)
 

Guest 4470908

Guest
a nie wiem, jako użytkownik PS4, który przegrał w CP77 blisko 250h, odnoszę wrażenie, że niektóre youtubowe kompilacje "bugów" "glitchy" turbo słabego renderowania itd. pochodzą z grudnia 2020
W sprawie konsol nie jestem żadnym specem bo gram na pc, ale ps4 są chyba 3 wersje, w tym jedna naprawdę słaba, może to z niej filmiki.
 
A kiedy naprawicie misje "Ciepło, cieplej"? Bo od premiery nie działa a niestety ta gra nie jest warta ponownego przejścia i robienia wszystkiego drugi raz.
 
niestety ta gra nie jest warta ponownego przejścia i robienia wszystkiego drugi raz.
Dlaczego nie. Jak dodadzą nowe aktywności, DLC i naprawią blędy będzie się bardzo przyjemnie grało. Już się przyjemnie w nią gra. Ja ze swej strony na pewno przejdę ją po raz drugi jako korpos. Pierwsze podejście mam jako kobieta punk. Ta gra jest warta, żeby przejśc ją 2 raz albo i więcej. Może nie od razu po pierwszym przejściu, ale po jakimś czasie na pewno.
 
Powiem tak byle do przodu, ale może niektórych błedów, niedociągnięć czy po prostu (średnio) zrobionych mechanik możecie nie być świadomi więc zrobiłem dla was listę rzeczy, które (według mnie) można by było zmienić. Część z nich być może planowaliście część nigdy nie była w planach ale z tymi elementami gra byłaby naprawde na długo zapamiętana i na światowym poziomie bo szkoda marnować potencjału tego miasta. Jeśli ktoś z CD-PROJEKT-u zobaczy tą wiadomość, proszę nie odbierajcie tego komentarza jako hate czy wysmiewanie po prostu skala projektu wyraźnie was przerosła i chce zaproponować co można z grą zrobić, żeby była tym czego ludzie sie spodziewali:

Gameplay

-model sterowania pojzadami, / czasem mi sie wydaje że brakuje im czegoś w rodzaju ciężkości i dlatego tak fruną po drogach jak po lodzie /
-więcej broni (m. in. coś w rodzaju RPG )
-więcej pojazdów ( przynajmniej kilkanaście modeli w tym motocykli, np taki kusanagi jest dalej najszybszym motocyklem od akcji z Johnnym w 2013 roku co jest lekko dziwne
-oczywiście jakaś kustomizacja pojazdów ( choćby taki garaż Migela o którym mówił Jackie)
-dodanie modelu jazdy i wg poruszania się AV-kami ( rozumiem że to może być coś ciężkiego do zrobienia ale widziałem w którejśc AV-ce że da sie do niej wsiąśc chociaż animacja była lekko zabugowana )
-może jakieś motorówki do poruszania po wodzie
-skoro mamy info o lotniskowcu Kujira i zrobiliście "coś" na kształt tego lotniskowca którego widać tylko jak sie podpłynie blisko to mam nadzieje że w przyszłośći planujecie dodać piekne nowoczcesne myśliwce Arasaki, to by było coś
-dźwięk niektórych pojazdów szczegołnie Caliburna, Shiona, Kusanagiego i Arch-a powinny być bardziej agresywne ( i co ciekawe macie fajne udźwiękowienie dla pojazdów którymi kierują NPC a jak gracz w nie wsiada to czar pryska i dźwieki są często calkiem inne) np. Caliburn z trailerów miał świetny dźwiek a ten odkurzacz co jest teraz troche mnie zawiodł, Mizutani Shion zwykły którym jedzie NPC ma taki fajny sportowy dźwięk a jak gracz nim jedzie to dźwięk jest taki niski, może podobny ale napewno sporo gorszy )
-misje z wyścigami z Claire, rozumiem że może być ciężko zrobić AI dla pojazdów żeby bot nie wjechał w mur na najblizszym zakręcie ale ta mechanika ciągłego pojawiania się pojazdów za nami gdy nie patrzymy jest naprawde psująca zabawe bo i tak wiemy że ten wyścig to fikcja, nawet gdy sie zatrzymamy to ci z przodu będą na nas czekać a gdy przyspieszymy to i tak nie uciekniemy reszcie
-policja no coż może w waszych planach od początku było zrobienie sił szybkiego reagowania ale skoro po całym mieście rozsiane są radiowozy i jakiś gracz zrobił moda w którym był prosty system spawnowania się radiowozu z którego policjant nawet umiał wysiąść to nie wierzę żebyście nie umieli zrobić takiego modelu sami, bynajmniej jak tego nie zrobicie i przez długi czas policja będzie się spawnować równie dobrze na dachu wieżowca to ludzie będą sie smiać z waszej gry jeszcze długo


Mapa

oczywiscie dokończnie takich oczywistych miejsc jak :
-teren wokół wieżowców w Pacyfice,
-Stadion,
-tereny za North Oak,
-dokończenie terenu wokoł rakiety kosmicznej i moze zrobienie w tym miejscu lotniska? na coś takiego wydaje mi się że jest ten teren przygotowany,
-z czasem zniesienie ograniczeń na górach między badlandami a Night City? chciałem tylko porobić sobie ładne zdjęcia to z fajnych spotów cie cofa ale rozumiem że to akurat może być tymczasowe,
-mieszkania możliwe do kupna dla V i moze jakieś minimalna customizacja tych mieszkań
-więcej interakcji ze światem! stoły do bilarda, automaty do gier, moze jakaś koszykówka boisko jest koło lizzy's, ta wirtualna gra z Riverem, braindansy które mozna samemu odpalić ale tylko kiedy nie jest sie w sytuacji zagrożenia najlepiej tylko na chacie czy w aucie


Mechanika gry

-wiadomo NPC zostawiają dużo do życzenia wystarczy że niechcąćy podniesiesz pięść na kogoś wszyscy klękają lub uciekają jakby ich ktoś kroił, ale poza tym niech nie znikają kiedy tylko obrócimy się w inną strone bo to nie daje dobrego wrażenia
-fizyka wody nie istnieje narazie
-zderzanie sie pojazdów ( ile razy wjeżdzając na czołówke albo od tyłu wjechałem pod samochodem nie zlicze )
-na pistolety TECH nie działa perk który wstrzymuje automatyczny wystrzał po naładowaniu nie wiem czy specjalnie
-animacje postaci podczas poruszania sie walki itp ( czasem ubranie postaci jakby zostaje w miejscu i na cieniu wygląda jakby miał 4 ręce, animacja pływania i spadania są troche dziwne )
-czasami jadąc po badlandach blokujemy sie pojazdem o losowe miejsce na pustyni jakby pojawiła się tam niewidzialna ściana
-gangi mogłyby mieć jakieś bardziej rozbudowane linie fabularne a nie sam fakt że istnieją, jakieś questy które by nam obrazowały punkt widzenia danego gangu (niekoniecznie każdego po koleji) może to być pewien zwrot wydarzeń który doprowadził nas do dołączenia do jakiegoś gangu
-po dowiedzeniu sie od wiktora że umieramy może jakiś system który z czasem coraz bardziej ogranicza nasze zdolnośći fizyczne? skoro V narzeka często że ją coś boli kręci się w głowie i wogóle ciało jej nie słucha to taki system byłby fajnym smaczkiem

Fabuła

-w którymś DLC błagam zróbcie jakąś historie z napadów z Jackim i tym jak sie z nim zaprzyjaźniliśmy bo chyba według wszystkich jest to strasznie niewykorzystana postać
-co do Jackiego jeszcze szkoda że fabuła nie była tak zrobiona że po prologu mamy tak z 20 godzin fabuły z jackim kiedy czyścimy sobie to miasto i powiedzmy w misjach gdzie pojawia się Johnny po prostu dać tam w kodzie że jeśli misja w konpeki plaza nie jest ukończona to konwersacja z johnym sie nie odbywa czy coś takiego (aktualnie imersyjność gry jest naruszana przez to że najciekawsze czeka w misjach pobocznych na które można nie zwrócić uwagi bo dostajemy informacje, że niedługo możemy umrzeć więc nie ma czasu na misje poboczne, a nawet jeśli je robimy to coś sie wydaje nie tak, skoro mamy góra kilka tygodni życia a my sie bawimy w miescie próbujemy sie w czuć w to miasto robimy sobie spokojnie zlecenia itd.)
-niech wybory mają większe znaczenie w niektórych przynajmniej elementach gry bo nie wieże że Panam po tym jak jej nie pomogliśmy z Nashem, mówimy że pomagamy jej tylko dla kasy cały czas itd. dalej chce sie z nami segzy robić

Cinematiki

-ogólnie bez większych zastrzeżeń ale podczas pościgu po wyjśćiu z Atlantis akcja wydaje się troche powolna i drewniana momentami

// Spędziłem w grze ponad 300h i uważam, że nie jest zła, po prostu niedokończona pod wieloma względami, dlatego wierze, że w czasie roku może dwóch lat ta gra będzie spełniała oczekiwania 80-90% swoich graczy ( bo wiadomo każdego nie zadowolisz ).
Pozdrawiam
 
Patch 1.20 PC Epic Store: @CDPR Wersja na Epic Store nadal zalicza tylko część osiągnięć pomimo poprawki - nie wiem może to kwestia okresowego zaniku połączenia z internetem, ale w takim razie wypada dodać mechanizm wstecznego synchronizowania osiągnięć (lub z menu wymuszenie ponownego), które nie zostały zaliczone.
Ostatnio przy kompletnym czyszczeniu mapy i ponownym przejściu jednego zakończenia zaliczyło mi wyczyszczenie tylko 2 obszarów (Pacifica - osiągnięcie "Pozdrowienia z Pacifiki!" oraz Santo Domingo - "Miasto, Masa, Maszyna") podczas gdy wyczyszczenie Watson, Westbrook, Heywood, Badlandów, City Center nie zaliczyło osiągnięć pomimo wyczyszczenia ich w tej samej sesji gry, nie zalicza też osiągnięć za ponowne przejście finalnych misji gry. Na mapie nie mam już zupełnie żadnych znaczników jakichkolwiek misji pobocznych ani przestępczości, pojazdów, skończone wszystkie możliwe zakończenia 2-ma ścieżkami pochodzenia V, a mimo to tylko 13 osiągnięć zostało zaliczonych w Epic.
 

Attachments

  • osiagniecia-epic-store.jpg
    osiagniecia-epic-store.jpg
    346.9 KB · Views: 50
Super ten patch nie ma co, ciekawe ze gra mi chodzila calkiem znosnie na 1.04 a pozniej to juz tylko gorzej, szkoda slow...

Nie narzekaj - u mnie łatka spowodowała, że gra przestała się w ogóle uruchamiać i na wstępie się wypłaszcza (zanim zobaczę jakikolwiek ekran gry cz też intra).
 
Dzieciątka, co wyście narobili. Kazał wam ktos się spieszyć z tym patchem?
1. minimapa nadal się nie oddala w trakcie jazdy,
2. Droga raz się błyszczy po chwili przestaje i znowu (mruga). wtf
3. I najlepsze, zamiast strzelać z karabinu po kilka strzałach zaczynam strzelać z rąk. Brawo. Akurat do tej pory nie narzekałem na grę, ale to juz przegięcie.
 

Attachments

  • super.png
    super.png
    3.2 MB · Views: 122
więc zrobiłem dla was listę rzeczy, które (według mnie) można by było zmienić

- Ja bym proponował, sugerował, po raz kolejny, może ktoś usłyszy .... broń typu kusza / łuk + balistyka strzały (groty wybuchowe / termiczne i inne), no i w modach byłaby podstawka do rozwoju i ulepszeń.

Wtedy możemy zrobić old-school stealth build: katana + kusza, jako super alternatywa do pistolet/shotgun + snajperka ....


więcej broni (m. in. coś w rodzaju RPG )

RPG masz wbudowany na przedramieniu :)


================================================

Grafika, tak, jest sporo lepiej - bardzo często i bardzo wyraźnie nawet jak dla mnie, lepsze światło, detale - ale coś za coś - kosztem tego, że pojawiają się dużo gorsze detale co jakiś czas, które to nie pojawiały się wcześniej,

* czyli twarz i głowa się odwzorowują za późno i jakiś NPC idzie przez chwilę bez głowy lub bez wyrażnej twarzy [ 1 na 100-300 NPC]
* auto wyjeżdżające z bocznej uliczki spawnuje się z powietrza, nie było go - a już jest! [ 1 na 100 aut]
* rzeczy w ekwipunku, typu 250 sztuk naprodukowanego Armadillo - to Wasz pomysł w końcu - odświeża się czasem za wolno [ 1 na 10-20 wejść]

Jak na to patrzę, to zupełnie się nie dziwię teksturom 2D imitującym ruch aut w oddali, skoro z bliska są takie problemy z wydajnością.

[Może to też być efekt sprzętowy - przegrzewanie się konsoli ... - chłodna chodzi bez tych problemów]

* zdarza się, że Johny, Peralez lub River w rozmowie z V tylko poruszają ustami, a nie ma dźwięku (ENG) - przed patchem nie było tego problemu. Na szczęście są napisy (PL), bo z ruchu warg czytam słabo :)
Restart konsoli pomaga, no ale nie o to chodzi.

**** Zapewne tak to nie może zostać, więc oczekiwałbym, że CDPR za kilka dni zapowie hotfixa, co zresztą jest całkowicie przewidywalne, przy takiej ilości poprawek - byłby CUD, jakby nic nie musieli po takim patchu poprawiać dalej:
- 1.2 patchnotes liczyły 504 pozycje, ale obstawiałbym, że pełna lista mogłaby mieć i 1000 pozycji, jakby uszczegółowić niektóre ogólnikowe zapisy oraz zakończenie "i wiele więcej".
 
Last edited:
Dziękuję REDOM za patcha 1.2 który wiele naprawił i usprawnił działanie gry PC co sprawia iż znów napindalam jak szalony.
Zmiany widać gołym okiem a Ci co maja po kilkaset godzin w grze na pewno zauważyli ich mnogość.
Przede wszystkim lepsza płynność na tych samych ustawieniach graficznych z przed patcha czyli wzrost fps a w moim konkretnym przypadku nie spadają poniżej 40 a przedtem 25-->35. Komputer mam nowy na Ryzenie 7 lecz karta stara rx480 a zakup nowej to raczej nieprędko obserwując rynek.
Zdarzało się psioczyć na CP2077 ale złość minęła :pbo teraz jest o wieeeele lepiej i mnie to zadowala.

gram na takich ustawieniach
IMG_20210330_110014.jpg
 
Last edited:
Dobry patch, w końcu po wybraniu oryginalnej, angielskiej wersji i polskich napisów gra zapamiętuje ustawienie. W końcu mogłem usłyszeć jak brzmi intro przed menu. (niestety, jakość polskiego dubbingu jest słaba w porównaniu do anglojęzycznego oryginału)

Brakuje mi jeszcze:
- fixa na quest z BD od Stefana (gość zniknął i nie ma jak zakończyć questa)
- dynamicznej minimapy, na której odległość rysowania zwiększałaby się proporcjonalnie do szybkości pojazdu)
- przywrócenia transportu publicznego
- wiarygodniejszych mieszkańców Night City (jak się widzi ich ruchy i zachowanie to chyba każdy jakiegoś wirusa załapał...)

Trzymam kciuki za kolejne patche i dodatki!
 
Dobry patch, w końcu po wybraniu oryginalnej, angielskiej wersji i polskich napisów gra zapamiętuje ustawienie. W końcu mogłem usłyszeć jak brzmi intro przed menu. (niestety, jakość polskiego dubbingu jest słaba w porównaniu do anglojęzycznego oryginału)
Nie powiedziałbym że polski dubbing jest słaby. Niejednokrotnie mamy okazję usłyszeć tych samych aktorów co w Wiedźminie 3 (np. Vesemir i Viktor), Jacek Król (Dettlaff i Jackie). Nawet głos żeńskiej V moim zdaniem jest dobry. A poza tym kiedyś słuchałem na Youtube Silverhanda w różnych wersjach językowych. I serio jakkolwiek bym lubił Keanu Reevesa jako aktora, to jego głos do postaci Johnnego po prostu nie pasuje. Mam wrażenie że Keanu robił sobie przysłowiowe 'jaja' grając tą postać. O wiele bardziej pasuje taki gardłowy głos Żebrowskiego.

Zresztą tu masz porównanie
 
Żebrowski wypadł naprawdę lepiej od Keanu Reevesa. Nasz Wiedźmin Silverhand ma zdecydowanie większą charyzmę i bardziej gra emocjami. Keanu może posiada fajną barwę głosu ale do roli buntownika/rockmana pasuje średnio.

No cóż, przynajmniej Keanu (na zachodzie) był jednym z koni pociągowych marketingu.
 
Faktycznie kwestia gustu. Dla mnie Keano jest zbyt sztywno-łagodny. No i jednak nie ukrywajmy, polskie "kur**a" albo "wyp****laj" ma mocniejszy wydźwięk niż angielskie odpowiedniki, to dźwięczne "r" powoduje prawdziwą wibrację na emocjach ;D
 
Top Bottom