"Cyberpunk się wypłaszczył" - czyli problem z uruchomieniem gry.

+
Dzięki za odpowiedź. Pisałem już wcześniej, na poprzedniej stronie jest mój wpis i tam podawałem konfigurację, ale oczywiście nie każdy musi pamiętać. Dla jednej gry, która według producenta miała jednak działać na Windows 7 nie będę zmieniał systemu i to w sposób nie do końca legalny.
W tym poście podałem rozwiązanie dla osób które doświadczają podobnych trudności jak ja, być może komuś to pomoże. Chociaż już wcześniej znałem ten sposób na wymuszenie trybu "Fullscreen" tyle, że ja znalazłem aby wpisać "index": 1, no cóż, z dwójką też nie zadziałało. Nie wyobrażam sobie, aby producent nie poprawił tych oczywistych błędów, przecież obiecał że gra uruchomi się na systemie Windows 7, co prawda z ograniczeniami, ale nie z takimi cyrkami, że system się rozsypuje bo uszkadzane są przypadkowe pliki sterowników. Wczoraj po którymś zawieszeniu przestały działać klawisze funkcyjne na klawiaturze, potrzebna była reinstalacja sterownika (klawiatura Logitech G512). To akurat miało związek z zadaniem "Ostatnia podróż Trevora", Ja zdaję sobie sprawę, że gra jest bardzo rozbudowana i występuje wiele zależności, ale mam też nadzieję, że obietnice naprawy nie zostaną bez pokrycia i prędzej czy później to załatają. Na razie omijając tą lokację i, w moim przypadku włączając odpowiednie ustawienia, mogę grać bez większych problemów.
Na koniec jeszcze odniosę się do narzędzia diagnostycznego dxiag. Po prostu nie zgłasza żadnych problemów.
 

Attachments

  • DxDiag20210131.txt
    38.5 KB · Views: 136
Producent nie oszukał. Gra ci się uruchomiła ;)
Nie wiem czy zdajesz sobie sprawę z tego, że ten sam producent zaleca system windows 10 w wersji x64 ;)
 
@AldaranX dokładnie.

W minimalnych wymaganiach gry, i owszem, pisze że min system wymagany to Win7. Jednakże pisze również że konieczny jest DirectX12. A sam Win7 nie jest już od roku oficjalnie wspierany. Tak więc czy się to komuś podoba czy nie w końcu będzie musiał migrować do nowszych systemów. Szczególnie jesli chce grać w coraz to nowsze tytuły.
 
Kupiłem gre nie bacząc na krążące opinie.... zainstalowałem poświęcając swój limitowany internet, zarejestrowałem się a mimo to nie można przejść do rozgrywki. Na krążące opinie spoglądałem sceptycznie na zasadzie że ludzie opisują to z wielkim wyprzedzeniem natomiast zaczyna to do mnie dochodzić, że tak jest naprawdę. Zniesmaczenie tematem cyberpunka zaczyna sięgać zenitu. Kiedy to w końcu będzie działać tak jak należy? Przecież taki stan rzeczy być nie może.... o wiele rozsądniejszym rozwiązaniem będzie wyłączenie gry ze wszystkich serwerów i odpalenie dopiero wtedy jak każdy będzie wiedział że gra jest naprawiona w 100%.......
Post automatically merged:

Robienie ludziom nadziei i rozczarowanie się w pierwszym możliwym momencie daje efekt odwrotny do zamierzonego.
 

Attachments

  • Screenshot_1.png
    Screenshot_1.png
    20.9 KB · Views: 280
Robienie ludziom nadziei i rozczarowanie się w pierwszym możliwym momencie daje efekt odwrotny do zamierzonego.
Dodaj proszę w odpowiedzi plik z narzędzia diagnostycznego dxiag.
Jest to bardzo ważne i teoretycznie bez tego pliku pomoc nie ma sensu ponieważ nie jesteśmy wróżami i wróżkami z tefałen.
A o co kaman z tym plikiem raportu dowiesz się klikając tutaj.
 
Witam, nie uruchamia się mi ta gra mam co prawda stary procesor ale wydawało mi się że powinna do menu się chociaż załadować, a tu nie odpala wcale tylko od razu komunikat o wypłaszczeniu
 

Attachments

  • DxDiag.txt
    120.6 KB · Views: 99
Witam, nie uruchamia się mi ta gra mam co prawda stary procesor ale wydawało mi się że powinna do menu się chociaż załadować, a tu nie odpala wcale tylko od razu komunikat o wypłaszczeniu
SSE4.2 AVX fix poszukaj, może ruszy. Stary procesor niestety... a i koparka nie pomaga ^^, bo chyba kopiesz ?
 
Dziękuje, udało się uruchomić grę, ale niestety jakby tekstury się nie grały, wszyscy są łysi i ogólnie słaba grafika przebijają jakieś białe linie na łączeniu tekstur, a po czym wnosisz że kopie? jak to wyłączyć?
 

Attachments

  • Bez tytułu.jpg
    Bez tytułu.jpg
    753.3 KB · Views: 80
Masz błędy z instsh_x64.exe "Trojan:Win32/CoinMiner" , to jest część programu do kopania.
Skasuj cały folder w którym ten plik jest:

C:\Users\TwojeKonto\AppData\Local\InstallShield

Pobierz Malwarebytes, AdwCleaner i przeskanuj komputer.
Usuń punkty przywracania systemu jeśli je masz.
Nie wpadło w oko dziwne obciążenie komputera kiedy nic nie robisz na nim ? Nie wiadomo jak długo koparka działa i w jakim stanie jest grafika...

Chyba że chcesz bardziej profesjonalnej pomocy, wpisz w google: infekcja instsh_x64.exe. Znajdziesz strony gdzie ktoś działa z FRST.
 
Last edited:
Wielkie dzięki, a może bios karty też mam zmieniony bo kupiłem używaną, nie widziałem obciążeń komputera wentylatory cichutko pracowały.
 
Tego już nie jestem w stanie stwierdzić, tu masz biosy do karty. Ale zanim cokolwiek miałbyś flashować sprawdź napięcia pod obciążeniem, zresztą przy CP2077 powinna się odrobinę spocić i cicho już nie powinno być.
 
Tego już nie jestem w stanie stwierdzić, tu masz biosy do karty. Ale zanim cokolwiek miałbyś flashować sprawdź napięcia pod obciążeniem, zresztą przy CP2077 powinna się odrobinę spocić i cicho już nie powinno być.

U mnie obniżyłem o 100 taktowanie rdzenia i pamięci karty, i gra ruszyła. Może komuś to pomoże.
Post automatically merged:

Witam, nie uruchamia się mi ta gra mam co prawda stary procesor ale wydawało mi się że powinna do menu się chociaż załadować, a tu nie odpala wcale tylko od razu komunikat o wypłaszczeniu
Spróbuj obniżyć w afterburner taktowanie rdzenia i pamięci. Na początek każde o 50 punktów.
Post automatically merged:

Kupiłem gre nie bacząc na krążące opinie.... zainstalowałem poświęcając swój limitowany internet, zarejestrowałem się a mimo to nie można przejść do rozgrywki. Na krążące opinie spoglądałem sceptycznie na zasadzie że ludzie opisują to z wielkim wyprzedzeniem natomiast zaczyna to do mnie dochodzić, że tak jest naprawdę. Zniesmaczenie tematem cyberpunka zaczyna sięgać zenitu. Kiedy to w końcu będzie działać tak jak należy? Przecież taki stan rzeczy być nie może.... o wiele rozsądniejszym rozwiązaniem będzie wyłączenie gry ze wszystkich serwerów i odpalenie dopiero wtedy jak każdy będzie wiedział że gra jest naprawiona w 100%.......
Post automatically merged:

Robienie ludziom nadziei i rozczarowanie się w pierwszym możliwym momencie daje efekt odwrotny do zamierzonego.
Spróbuj obniżyć taktowanie pamięci i rdzenia karty w afterburner. Na początek o 50 każde. A potem obserwuj.
 
Last edited by a moderator:
Obniżyłem gpu do 900 nie dało efektu a częstotliwość pamięci mam zblokowane do 500Mhz ale to normalne bo płyta główna starsza cpu starszy i PCI-E w wersji 1 i jakiś problem z pamięcią 4096bit, ale to chyba nie tu jest problem... choć może?
 
Obniżyłem gpu do 900 nie dało efektu...
To że uruchomiłeś grę wydaję się być już niejakim sukcesem, procesory mimo że 2, to i tak nie spełniają minimalnych wymagań.
TU masz ten procesor
Wydajności nie pomnożysz x2 i nie wyjdzie wymagane minimum, pomijając już nawet taktowanie.
Obniżanie zegarów w niczym tu nie pomoże, wręcz przeciwnie, zaszkodzi.
Jeśli masz wiedzę jak, możesz się pokusić o oc procesorów, ale nie sądzę że wiele to pomoże bo i niewiele można podnieść na tych procesorach.
Jeden, środkowy monitor, 720p (może) minimalne detale i dysk hdd w ustawieniach gry. Jeśli i tu będziesz miał 17 fps to niestety nie pograsz w tą grę na tym sprzęcie.
 
oc procków nie możliwy na tej płycie to inne gry by też nie dawały rady a wszystko chodzi na full rozdzielczości na 3 monitorach według mnie to jakieś 5k obraz mam rację ? Zmiana rozdzielczości też nic nie zmienia jak i zmiana detali, czy dam full rozdziałkę czy dam detale na full to i tak gra chodzi w miarę płynnie tylko nie wyświetla wszystkich szczegółów takich jak np włosy przy maks ustawieniach i przy minimalnych jest 17 fps .
więcej moich prób opisałem w wątku https://forums.cdprojektred.com/index.php?threads/problem-z-obrazem.11080769/
ale on widać umarł.
 
Nie wiem o jakich innych grach piszesz, tu mówimy o jednej. RTX'y z 8 i więcej giga mają co robić na 2560 x 1440 z pci-e 3.0, ty masz 1 x WQXGA(2560x1600) i 2 x UXGA(1600x1200) co daje 4960x1600 na niby pci-e 2.0 x 16 (fizycznie bo nie technicznie) i z kartą z 4giga. Grafika w teorii da radę ale nie na tej płycie i nie z tymi procesorami, i z pewnością nie w takiej rozdzielczości. Tak jak już napisałem 1280 x 720 (lub zbliżonej i tylko "może") bo najzwyklej nie nadąża doczytywać tekstur, i wcale nie jest powiedziane że będzie działać. To że sprzęt nie spełnia wymagań to jedno a drugie to że gra sama nie jest w najlepszym stanie.
 
Witajcie! Mam rozwiązanie...
Całą sobotę wieczór i prawie całą niedzielę byłem wypłaszczany przez właśnie co zakupionego Cyberpunka. Myślałem że szlag mnie trafi. Niemal czysty Legion 5i z RTX2060, a czasami nawet nie było możliwości przeczytać nazwy firmy, która tą gre wypuściła bo wywalało mnie do windowsa zaraz po pierwszym ekranie. Choć nie powiem, raz nawet udało się z 15 min pograć i gra zawiesiła się dopiero przy wjeździe do Night City. Potem zacząłem downgradować do 1.05, gdy nic nie pomogło to było upgradowanie, ale było coraz gorzej. Zawieszała się 4 sek po włączeniu. Sterowniki karty, DX.. bez skutecznie. I nagle zaświtał mi głupi pomysł. Sprawdzić czy uda się uruchomić na "starym" Lenovo 15-510 ISK. To nie miało prawa się udać:
- i7 6500 - 2 rdzenie / 4 wątki
- GF 940MX z 2GB
- 12 GB Ram
Zainstalowałem - wersja 1.12 i.... szok, mam menusy. Dałem wszystko na min jak się da łącznie z grafiką 1376x768 i... DA SIĘ GRAĆ. Tzn w sensie jak komuś nie przeszkadza 12-16FPS i grafika niczym Half Life 1. W każdym razie po 40 minutach grania (bez wypłaszczania) domyśliłem się że problemem może być WERSJA WINDOWS! Na tym polecanym 20H2 czy jak to tam było nie ma opcji by to uruchomić - a przynajmniej na niektórych konfiguracjach. Sprawdziłem co za kompilacja siedzi w 510 a tam jest Win 10 1909 - 18363-.....
Po tym na żywca korzystając z
zrobiłem z linku poniżej plik BAT, i wybrałem wersje 1909, która się bez problemu zainstalowała na 20H2 (czy jak to tam się nazywało). Wgrałem najnowsze sterowniki (wcześniej sprawdziłem na 45X, ale były glicze z krzakami) i ze 3h grałem bez żadnego wypłaszczania!
Mimo 8GB ram ustawiałem wszystko na wysokie, bawiłem się RTX z niewiarygodnymi śledzeniami promieni... FPS spadały do 20, ale gra mega stabilnie chodziła. Przełączałem się w międzyczasie na windows oglądając zrobione screeny, ale było STABILNIE. Ani razu się nie zawiesiła.
Co więcej, Cyberpunkowi nic nie przeszkadza - MSI Afterburner włączony, Steam włączony (choć ja mam wersję GOG, którego nie zainstalowałem po "reinstalce" Windowsa), do tego w MSI Afterburner widzę więcej opcji odczytu parametrów na OSD - wcześniej nie miałem choćby opcji pokazywania taktowania CPU. Na tej kompilacji 1909 wszystko działa mi lepiej.
Poniżej zdjęcie - nieporadny jeszcze wtedy Legion odłożony gdy "stare" Lenovo z 2GB grafiką 940MX ogarnia grę.

Napiszcie jeśli komuś moja porada pomogła.
 

Attachments

  • IMG_20210314_180728.jpg
    IMG_20210314_180728.jpg
    258.3 KB · Views: 46
Top Bottom