Aktualizacja 1.2

+
Nie powiedziałbym że polski dubbing jest słaby. Niejednokrotnie mamy okazję usłyszeć tych samych aktorów co w Wiedźminie 3 (np. Vesemir i Viktor), Jacek Król (Dettlaff i Jackie). Nawet głos żeńskiej V moim zdaniem jest dobry. A poza tym kiedyś słuchałem na Youtube Silverhanda w różnych wersjach językowych. I serio jakkolwiek bym lubił Keanu Reevesa jako aktora, to jego głos do postaci Johnnego po prostu nie pasuje. Mam wrażenie że Keanu robił sobie przysłowiowe 'jaja' grając tą postać. O wiele bardziej pasuje taki gardłowy głos Żebrowskiego.

Zresztą tu masz porównanie
Wiem że częściowo są ci sami. Jednak dość uderzająca jest różnica w intrze (tym przed menu). Po angielsku jak dziś po raz pierwszy usłyszałem to pomyślałem "kurcze, ale charyzmatyczne!". W wersji polskiej "Dzień dobry Night City..." brzmi po prostu jak przeczytane z kartki. Widzę, że duża część debaty dot. dubbingu jest w kontekście Silverhanda - ale szczerze mówiąc, mi to bez różnicy czy Keanu czy Żebrowski. Mi chodzi o efekt całości...
Ciężko nie odnieść jednak wrażenia, że nad polską wersją nie pochylono się tak jak nad angielską. Wiedźmin na mój gust wyszedł dużo lepiej, ale może dlatego że j. polski lepiej wypada w grze osadzonej w kulturze Słowian...

No ale my tu o patchu piszmy, a nie o polskiej wersji. ;)
 
Cytat:
  • Naprawiono błąd sprawiający, że podgląd statystyk wyświetlał takie same wartości przed i po ulepszeniu przedmiotu.
Uważam, że nie naprawiono tego błędu.
 
Last edited:
Wiem że częściowo są ci sami. Jednak dość uderzająca jest różnica w intrze (tym przed menu). Po angielsku jak dziś po raz pierwszy usłyszałem to pomyślałem "kurcze, ale charyzmatyczne!". W wersji polskiej "Dzień dobry Night City..." brzmi po prostu jak przeczytane z kartki. Widzę, że duża część debaty dot. dubbingu jest w kontekście Silverhanda - ale szczerze mówiąc, mi to bez różnicy czy Keanu czy Żebrowski. Mi chodzi o efekt całości...
Ciężko nie odnieść jednak wrażenia, że nad polską wersją nie pochylono się tak jak nad angielską. Wiedźmin na mój gust wyszedł dużo lepiej, ale może dlatego że j. polski lepiej wypada w grze osadzonej w kulturze Słowian...

No ale my tu o patchu piszmy, a nie o polskiej wersji. ;)
Tak, też tak uważam, do polskiej wersji nie przyłożono się tak jak do angielskiej, ale angielska jest bardziej naturalna, ze względu na miejsce akcji.
Poza tym już wcześniej pisałem: przeładowanie przekleństw. Jak mi Silverhand w sekretnym zakończeniu sypnął soczyste - uwaga przekleństwo
"spierdalaj"
, to mnie zamurowało, rozumiem kumpelskie przekomarzanki, ale zabrzmiało strasznie serio, tak jakby aktor nie znał kontekstu.
 
Ehhh pierwsza noc w własnym mieszkaniu, później spotkanie z Jackie - rozmowa o zleceniu od Dextera, kończy jeść daje mi kartę do samochodu i nie wstaje od stolika - tylko siedzi i się gapi... fajny patch
 
Drobiazgi do poprawienia w kolejnym patchu:
- Po ulepszeniu ubrań Johnego, nadal pozostają jej wersje podstawowe i zaśmiecają ekwipunek.
- Tak samo dzieje się z bronią Rivera (CRASH), nie można jej przenieść do schowka.
- Legendarne schematy ubrań dostępne są tylko raz przy pierwszym spotkaniu z kupcem, potem znikają z oferty
- Ciągle za mocna broń. 500 000 critical, damage!!! MaxTac skosiłem jedną serią.

Koniec narzekania. Generalnie bardzo udany patch, za który dziękuję.

EDIT: Na YT widziałem, że można ulepszyć Lizzie, ale ja jakoś nie mogę. Nie wyświetla mi się, nie wiem dlaczego.

EDIT 2: OK, udało się. Musiałem dodać Lizzie do schowka, a następnie wyciągnąć ją z powrotem. Gra skojarzyła ją jako NEW i dodała ją do legendarnych schematów.
 
Last edited:
- Ciągle za mocna broń. 500 000 critical, damage!!! MaxTac skosiłem jedną serią.
Nie wiem, może powinieneś zwiększyć poziom trudności, ja gram na trudnym i wcale tak łatwo nie jest (przedtem kosiłem jak chciałem) no i wydaję mi się, że NPCków jest znacznie więcej. Dla przykładu robiłem misję dla Rogue, musiałem odzyskać jakąś drzazgę i auto dla syna Nancy. Wpadam oczywiście ze szCZelboM i na huraa lecę do pierwszego najbliżej ale.... okazują się być zbyt mocni, padam bo jest ich za dużo. Zauważyłem, że zaczęli oskrzydlać mnie a nie jak dotyczas chowac się za osłonami. I właśnie o to chodzi.

Dodatkowo cieszę się z poprawienia dźwięku, w pojazdach jest głośniej i w klubach również. Lubię stanąć przy głośnikach i posłuchać tego techno jazgotu :)
 
Last edited:
Z całym szacunkiem ale tak syfiastego instalatora, to już dawno nie widziałem. Od 5 godzin mam 54% i pasek postępu wciąż stoi. Nie można przerwać usunąć uruchomić od początku. Redzi co jest ? Czemu nie można przerwać instalacje ???? Koniecznie muszę usunąć całe GoG żeby zainstalować jedną poprawkę ?? To jest jakiś absurd.
 
1.2. Stabilnie. Płynniej nieco niz na poprzednim, zwłaszcza w nocy.

1617296505952.png
 
Na mój problem pomogło wejście do trybu foto i wyjście ... rozmowa potoczyła się dalej i wstaliśmy od stolika.
 
1.2. Stabilnie. Płynniej nieco niz na poprzednim, zwłaszcza w nocy.
ojjj tak jest pięknie ;) zwłaszcza w nocy po deszczu albo podczas-- na liczniku ponad 600 a odkrywam jeszcze nowe rzeczy jak np. dyskusja z aptekarzem w Kabuki \o/ oraz to, ze tego gliniarza Arona można ubić :p
 
Zwracam honor, po dokładnym kręceniu się misja Krwawy Rytuał działa, więc zostało to fixnięte :)
 
ojjj tak jest pięknie ;) zwłaszcza w nocy po deszczu albo podczas-- na liczniku ponad 600 a odkrywam jeszcze nowe rzeczy jak np. dyskusja z aptekarzem w Kabuki \o/ oraz to, ze tego gliniarza Arona można ubić :p
Można też spotkać go w barze po wykonaniu misji dla niego - chwali się awansem na porucznika, dziękuje i zaprasza na jednego.
 
Z całym szacunkiem ale tak syfiastego instalatora, to już dawno nie widziałem. Od 5 godzin mam 54% i pasek postępu wciąż stoi. Nie można przerwać usunąć uruchomić od początku. Redzi co jest ? Czemu nie można przerwać instalacje ???? Koniecznie muszę usunąć całe GoG żeby zainstalować jedną poprawkę ?? To jest jakiś absurd.
Wyłącz i włącz połączenie internetowe. Miałam to samo i ten zabieg ożywił pobieranie.
 
A mi w kwestii głosu Silverhanda nie pasuje ani Keanu ,ani Żebrowski (których to występy uważam za bardzo udane). Moim zdaniem głos Johnnego powinien być bardziej zbliżony do głosu wokalisty Refused-Dennisa Lyxzena. Muza Samurai tak mi wpadła w ucho ,że prędzej (z całym szacunkiem do osoby Keanu Reevesa ,ale jednak...) wolałbym ,aby dostosowano Johnego do wokalisty kapeli ,aniżeli na odwrót. Poprostu kiepsko to brzmi kiedy Johnny kończy śpiewać "Never fade away" i wtedy wchodzi Keanu powtarzający wers swoim głosem brzmiącym zupełnie inaczej. Co ten Johnny ma jakiś wszczep aby fajniej brzmieć czy jak?
 
hurtowe wytwarzanie granatów? Proszę bardzo!! hurtowe wytwarzanie komponentów do ulepszeń? Kij ci w oko klikaj sobie 3000 razy jak chcesz sobie set ulepszyć.
 
Hej hej! Moi mili! Chciałem Wam tylko powiedzieć, że Gustavo Orty również można nie ubijać. Jego ukochana leży na oiomie w wyniku strzelaniny wywołanej przez 6th streetów. Wściekły ojciec Marthy wini o to Gustavo i postanawia przez fixera pozbyć się przyszłego zięcia.
Wskakujemy po gzymsie na balkon omijając liczne straże i zamiast mordować, możemy się dowiedzieć o całej historii od niego.
 
Nie widze żadnej poprawy w płynnosci gry, ani zwiększonych FPS.. 1440p srednio 40fps to chyba limit dla Vega 64. reszta sprzetu to r7 5800x, 32GB ram 3600 , dyski ssd.. czasem zdazają sie mikro przycięcia. wydaje mi się iż gra nadal pcha więcej danych niż może pomiescić 8GB pamięci HBM.
Jednak widać że sporo pracy zostało włożone w optymalizacje old konsol jak i naprawa sporadycznych błędów.
Dobrze wiedzieć że te wszystkie reporty są przez kogoś przeglądane :D
pozdrawiam.
 
Last edited:
Nie wiem, ale z ciekawości chciałem sprawdzić te fixy i coś co mi się rzuciło w oczy to to że sprzedawcy ubrań mają ciągle te same legendarne przedmioty, nawet po ich kupieniu i odpoczynku 24h do sklepu wracają te same.
Ani razu nie dostałem legendarnego schematu na ubranie (odpoczywałem bóg jeden wie ile razy po 24h żeby przeładować sklep i nic)
Druga sprawa nie mogę zrobić zadania Stefana bo tylko stoi tam gdzie można z nim pogadać ale niestety nie mogę z nim pogadać nie reaguje na nic.
 
Last edited:
Chciałbym spytać o Wasz sposób na Razora Hugsa, walka z nim to najtrudniejsze zadanie w grze. Wydaje mi się, że trochę za trudno jest mimo iz mam 20 lvl budowy ciała, wyspotrowanie i walki uliczne perki wszystkie odblokowane. Juz prawie dwie godziny męczę sie z draniem, co jest??? Mam sandwvistana żeby krytyków walic wiecej ale i tak gdy zbliża sie 30% życia osiłka on rzuca się na mnie i kuniec-- trzeba od początku gadkę z Victorem. Przegięcie z tym Razorem jest....
 
No fakt przegięte. To jest jedyne zadanie w CP którego nie zaliczyłem. Wszystkie inne walki tak, ale tą nie. Męczyłem się z nim z 40 minut i w końcu dałem spokój. Nie jestem masochistą. Problemem tej walki jest nie tylko to że on mocno wali ale też mała możliwość manewrowania (mały ring), przez co tak naprawdę nie idzie efektywnie unikać jego silnych ciosów. Ciosy po brzuchu odbierają mu 5% HP. Na zakończenie gry dostajesz legendarne pięści goryla. Jak masz opcję jeszcze jeden kontrakt to wejdź do ekwipunku i powinienieś mieć pięści goryla - legendarne. Chyba że już je masz. Najefektywniejszy dodatkowy efekt to jest moim zdaniem podpalenie. Możesz też spróbować modyfikacji - obrażenia od elektryczności. Wtedy masz szansę na oszołomienie, tylko nie za bardzo wiem czy to jest lepsze od podpalenia
 
Top Bottom