Nowa frakcja? Kto co wie i jakie pomysły?

+
Witam was! Dopiero co zaczynam uczyć się grać, ale przy okazji sobie też również myśleć, czy nie byłoby fajnie gdyby znalazła się jeszcze jakaś inna mroczna frakcja oprócz potworów? Czegoś tu jeszcze brakuje, bo możnaby powiedzieć że mamy tylko jedną taką "złą i mroczną" frakcje, a reszta to jak widać jasna strona ;) Wie ktoś z was może czy CDR planuje coś jeszcze dodać? Jak dla mnie to byłby ciekawie gdyby mogli oddzielić np Wampiry osobno jako właśnie osobną frakcje co myślicie? Przy okazji jeszcze jeśli mogę tu z takiej skorzystać to czy ktoś mógłby mi powiedzieć, czy jest jakaś możliwość zaczęcia gry po samouczku Potworami np Scoiatael, ale żeby była też taka poradnikowa plansza z ich mechanikami jak to było przy okazji właśnie Potworów? Czy tylko dla Potworów to zrobili? Pozdrawiam wszystkich maniaków Gwinta i czekam na odpowiedzi ;)
 
Jakiś 1,5 - 2 lata temu wprowadzili nową frakcję (Syndykat). O ile mi wiadomo nie zamierzają rozbudowywać gry o dodatkowe frakcje. 6 w zupełności wystarczy. Jeśli chodzi o frakcję potworów to masz tam kilka archetypów: wampiry, gon, zemsta, swarm, Wij. Oddzielając wampiry i tworząc dodatkową frakcję trzeba około 100 kart do niej dać. Mniej więcej tyle ile mają inne frakcje a to nie jest takie proste.

Jeżeli po samouczku będziesz grał rozgrywki rankingowe to jest to oczywista oczywistość że nie będziesz miał wyjaśnionych mechanik w takiej formie że na chwilę przerwie ci grę i wyjaśni mechaniki frakcji. Możesz obejrzeć co robią karty i jakie są mechaniki w panelu tworzenia talii. Na spokojnie zapoznaj się z mechanikami i kartami danej frakcji. Wiem że dla nowego gracza ilość frakcyjnych kart może być ogromna. Jednak z biegiem czasu i nabywania wprawy w grze zobaczysz jakie karty są warte wytworzenia a jakie są zwykłymi zapychaczami, których nawet nie warto tworzyć. Pamiętaj że na 30 randze też są gracze na podobnym poziomie co ty i też dysponują z reguły talią startową, którą powoli ulepszają.

I jeszcze jedno nie bierz Syndykatu jako frakcję. Primo nie jest to frakcja dla początkujących, jest w miarę trudna w operowaniu. Secundo, Syndykat nie posiada żadnej talii startowej.
 

Lexor

Forum veteran
Samouczek jest "jednorazowy". Jeszcze nie poznałeś obecnych frakcji i już chcesz kolejnej?
 
Ok dzięki. W każdym razie dziwne że posłużyli się w takim razie tylko potworami żeby przedstawić video z mechanikami nawet nie wszystkimi bo brakowało zemsty.. Powinno takie coś być ukazane dla każdej z frakcji - dla mnie wpadka. Z kolei co do kolejnej/osobnej nowej frakcji to mam jednak nadzieję, że CDP nas zaskoczy i jeszcze będzie coś nowego, w końcu jakieś plany rozwoju na ten rok mają być więc.. ;)
 

Lexor

Forum veteran
Ja mam nadzieję, że CDPR nas zaskoczy i zajmie się w końcu tym co do tej pory naprodukował (dość spora ilość kart nie jest grywalna) zamiast tworzyć kolejne nowe rzeczy (nie wspominając już o kompletnie niepotrzebnej nowej frakcji, która by wprowadziła jeszcze większy zamęt i większe trudności w balansie niż te co są obecnie).
 
Również uważam że nowa frakcja nie jest na chwilę obecną potrzebna i raczej jeszcze długo potrzebna nie będzie. Tak jak pisze @Lexor Lepiej "wskrzesić" zapomniane archetypy i karty. Jak pokazało wprowadzenie Madoca, Eldaina itd nie trzeba wiele by archetyp stał się grywalny. Jeśli już coś dodawać to umiejętności dowódców jako wspomagacz "wskrzeszania" archetypów.
 
Dzień dobry Przechery i Obrońcy Mahakamu.
Wielka szkoda, że spora część bajecznie namalowanych kart i genialnie udźwiękowionych nigdy nie pojawia się na planszy, bo nie są w taliach meta.
Osobiście bardzo żałuję, że starzy dobrzy przyjaciele, których miałam nadzieję spotkać znowu w kartach są tylko miłym akcentem albo opcją "fun" a nie "win". Bo zauważyłam, że jeśli chce iść dalej w rankingu, to podglądam poradnik, dobieram talię i jedziemy. I te karty pięknie wchodzą w synergie i wiem, że to normalne, grałam w inne gry rankingowe i tak jest zawsze: jest jeden bild. A gdzieś tam na uboczu zostają niegrywalne postacie ulubionych, charakternych bohaterów. Niby można taką kartę wybrać jako ulubioną do profilu, ale jak to JEDNĄ? To się nie godzi. Bohaterowie tacy jak Milton de Peyrac-Peyran albo Gascon czekają na lepsze czasy.
 
Również uważam że nowa frakcja nie jest na chwilę obecną potrzebna i raczej jeszcze długo potrzebna nie będzie. Tak jak pisze @Lexor Lepiej "wskrzesić" zapomniane archetypy i karty. Jak pokazało wprowadzenie Madoca, Eldaina itd nie trzeba wiele by archetyp stał się grywalny. Jeśli już coś dodawać to umiejętności dowódców jako wspomagacz "wskrzeszania" archetypów.
Jeśli nowa frakcja miałaby być drugim syndykatem to nie.
Dodanie madoca z taką umiejętnością jaką ma wprowadziło moim zdaniem jedynie powtarzalność schematu "no unit decku", który może być zrobiony na bazie każdego lidera i każdej frakcji. Fakt, ożywiło to bomby, które rzadko były grane ale czy to naprawde było potrzebne? Dodatkowe nagradzanie za wygranie coina gdzie i tak ciężko cokolwiek utrzymać na niebieskim.
Niekonsekwencja cdpr jest niczym nowym. Najpierw biadolą, że nie chcą aby pułapki były archetypem a jedynie wspomożeniem określonych strategii (w odnieśeniu do obecnego stanu gry strategia to bardzo duże słowo) a teraz dostajemy takiego eldaina.
 
Ok dzięki. W każdym razie dziwne że posłużyli się w takim razie tylko potworami żeby przedstawić video z mechanikami nawet nie wszystkimi bo brakowało zemsty.. Powinno takie coś być ukazane dla każdej z frakcji - dla mnie wpadka.
A to nie jest tak, że przed wystartowaniem samouczka wybierasz frakcję i w zależności od wyboru "puszczana" jest odpowiednia opcja?

Z kolei co do kolejnej/osobnej nowej frakcji to mam jednak nadzieję, że CDP nas zaskoczy i jeszcze będzie coś nowego, w końcu jakieś plany rozwoju na ten rok mają być więc.. ;)
Plany na ten rok są już ujawnione, tu masz roadmapę. https://i.redd.it/a3k136r068l61.png

A co do nowej frakcji to Redzi obecnie nie planują takowej.

Najpierw biadolą, że nie chcą aby pułapki były archetypem a jedynie wspomożeniem określonych strategii (w odnieśeniu do obecnego stanu gry strategia to bardzo duże słowo) a teraz dostajemy takiego eldaina.
Kiedy coś takiego mowili?
 
@luk757 na którymś ze streamów, bodajże wtedy gdy reworkowali umiejętności dowódców i "Eldain" przestał mieć jako wymóg tworzenia elfów pułapki, które służą transumutacji. Podobnie wtedy straciliśmy odrzucanie "Brana".
 
@luk757 na którymś ze streamów, bodajże wtedy gdy reworkowali umiejętności dowódców i "Eldain" przestał mieć jako wymóg tworzenia elfów pułapki, które służą transumutacji. Podobnie wtedy straciliśmy odrzucanie "Brana".
Hmm, możesz mieć rację ale z ciekawości to sprawdzę.

Edit: Sprawdziłem filmik z tamtego patcha i rzeczywiście było wspomniane o tym, że traktują pułapki bardziej jako narzędzie niż archetyp.

Pytanie czy włożenie 5-6 pułapek do decku z Eldainem gdzie więcej jest elfów ( w tym scenariusz) niż pułapek bo takie są najbardziej popularne decki to coś więcej niż narzędzie w archetypie elfow. Dla mnie nie. Także nie zgodzę się do końca, ze tutaj jest jakaś niekonsekwencja. Po prostu to narzędzie jest silniejsze.
 
Last edited:
A to nie jest tak, że przed wystartowaniem samouczka wybierasz frakcję i w zależności od wyboru "puszczana" jest odpowiednia opcja?


Plany na ten rok są już ujawnione, tu masz roadmapę. https://i.redd.it/a3k136r068l61.png

A co do nowej frakcji to Redzi obecnie nie planują takowej.


Kiedy coś takiego mowili?

No może by tak mogło być że przed startem samouczka wybierasz inną frakcje niż potwory i wtedy są ukazane mechaniki każdej którą wybierzesz, ale teraz jak się w takim razie cofnąć do samouczka bez zmiany konta na nowe? ;)

Z kolei co do planów na 2021 to po tym screenie nic nie widać oprócz informacji kiedy nowa podróż i patch ;) Ale co w danych patchach? Słabe to.
 
Hmm, możesz mieć rację ale z ciekawości to sprawdzę.

Edit: Sprawdziłem filmik z tamtego patcha i rzeczywiście było wspomniane o tym, że traktują pułapki bardziej jako narzędzie niż archetyp.

Pytanie czy włożenie 5-6 pułapek do decku z Eldainem gdzie więcej jest elfów ( w tym scenariusz) niż pułapek bo takie są najbardziej popularne decki to coś więcej niż narzędzie w archetypie elfow. Dla mnie nie. Także nie zgodzę się do końca, ze tutaj jest jakaś niekonsekwencja. Po prostu to narzędzie jest silniejsze.
5-6 czyli prawie wszystkich. Poza tym masz tutora do pułapek, jednostkę, która cofa pułapki do ręki i kładzie spowrotem na stół, jednostkę która wzmacnia się po uruchomieniu pułapki, eldaina, hatoriego... Rzeczywiście dobre narzędzia.
 
5-6 czyli prawie wszystkich.
Nadal jest to zdecydowana mniejszość względem kart elfów w decku.
No może by tak mogło być że przed startem samouczka wybierasz inną frakcje niż potwory i wtedy są ukazane mechaniki każdej którą wybierzesz, ale teraz jak się w takim razie cofnąć do samouczka bez zmiany konta na nowe? ;)
Widać wychodzą z założenia, że jak poznasz dobrze 1 frakcję to z poznaniem kolejnych już sobie sam poradzisz ;)
Z kolei co do planów na 2021 to po tym screenie nic nie widać oprócz informacji kiedy nowa podróż i patch ;) Ale co w danych patchach? Słabe to.
Nie zdradzą Ci takich informacji na miesiące do przodu. Oczywiście ten screen to nie jest wszystko bo wiemy np. że tryb singleplayer się ma pojawić pod koniec roku.
 
No trudno nie grać elfów podczas grania pułapek. Jak wrzucę do decku wszystkie pułapki+ karty wspierające pułapki to też nie gram pułapek tylko elfy tak?
 
No trudno nie grać elfów podczas grania pułapek. Jak wrzucę do decku wszystkie pułapki+ karty wspierające pułapki to też nie gram pułapek tylko elfy tak?
Ale o czym teraz piszesz? To chyba normalne, ze pułapki się synergizują z elfami a nie np. krasnalami... Ja to widzę, tak, ze wzmocnili elfy poprzez dodanie synergii z pułapkami, której brakowało wcześniej i jest to zgodne z lore. Dopóki pułapki + karty stricte pod nie nie zdominują decku to deck się będzie opierał na robieniu pkt dzięki elfom a nie pułapkom.
 
Ta dyskusja zmierza w ślepy zaułek w którym prawdopodobnie stwierdzisz, że w pułapkach siedzą elfy tylko takie pochowane i to elfy robią punkty a nie wężowa pułapka która niszczy 3 jednostki pod rząd podczas ciśniięcia w drugiej rundzie. Ode mnie to tyle.
 
To jest czysta matematyka. Jeśli masz w decku 5 pułapek (jak chociażby w najnowszym decku z TLG) + 1 Hattoriego, który dorzuca kolejną pułapkę - to razem mamy 6 kart tworzących pułapki. Jeśli doliczymy do tego Eldaina, który przecież ma tak samo super synergie z elfami jak i pułapkami tworząc kolejne jednostki pod Vernossiel, Yaevinna czy Isengrima to mamy 7 kart związanych z pułapkami. Natomiast jeśli podliczymy elfy to mamy takich jednostek około 15 (a jeszcze jest scenariusz). Nie wiem co tu jeszcze dodawać. Pułapki nie są najważniejszymi kartami w tym decku.
 
Top Bottom