Nowa frakcja? Kto co wie i jakie pomysły?

+
Ja zawsze uważałem, że jedyną możliwością jaka pozostała w świecie wiedźmina na stworzenie nowej frakcji, to Kovir i Poviss wzmocniony o Ligę z Hengfors, jako neutralna siła gospodarcza.


Tylko tam jest jeszcze wystarczająco postaci. Taka Zerrikannia to wystąpi co najwyżej jako rozszerzenie pokroju Ofiru.

Poza tym jak koledzy pisali, póki co trzeba się zająć masą kart, które leżą nieużywane od lat.
 
Nowa frakcja nie jest potrzebne bo tak naprawdę Gwint ma problem z balansem wszystkich frakcji

Potwory zawsze miały mnóstwo opcji i zawsze są silne. Teraz Wampiry zostały wzmocnione.. Naprawdę chyba najmocniejsza frakcja
Nilfgaard miał kryzys 2-3 miesiące temu i był najgorszą frakcją . Obijani byli niemiłosiernie ale choćby zmiana Emisariusza z 6 na 7 sprawiła ,że ta karta wskoczyła i jest częściej używana. Wiedźmini też dali sporo nowych opcji ( prawie na pewno najlepszy zamek). Teraz tez znowu dostali dobre karty .

Scoiatael - też od zawsze miała wiele opcji. Niby harmonia dostała osłabienie. Gdzieś po drodze znikneło Tajemne Echo ... Ale co z tego skoro ta frakcja ma świetne karty specjalne, od razu też zostały wzmocnione opcje skaczące, teraz pułapki. Mnóstwo archetypów i silnych opcji. Teraz Krasnoludy generują mnóstwo punktów.
Skellige- jest jakie jest. Może złota era minęła kiedy demolowali wszystkich ale to nadal mocna talia z bardzo dobrymi brązami

I odstaje Syndykat i Królestwa. Wiem ,że Syndykat ma świetny Świder. Zbrodnie dostały fajne wzmocnienie. Ale Salamandra i Trucie nie wypaliło. Nadal jest martwych sporo liderów. Odliczenie nikt nie gra. Zatoką Piracką też nie. Nagrodą Główną też rzadkość.. Ogólnie jeszcze w miarę funkcjonuje granie pod spam Wyznawców. Abo pod Mieszczan ale dużo kart tam jest niegrywalnych .. Nie wiem po co im np Pastodi? Albo czy ktoś gra Poławiaczami?
KP jest słabe. Nie ma blokad. Nie ma zasłon. Oczyszczanie jest słabe. Ich spam poza Wiedźminim jest gorszy od Krabopająków czy Wybrańców Ognia. Kiedyś byli najlepsi we wzmocnieniem . Nie mając żadnej mocnej puenty na koniec. KP to teraz NG sprzed dwóch miesięcy
 
Nie wiem po co im np Pastodi? Albo czy ktoś gra Poławiaczami?
To jest karta 2 frakcyjna. Nataniela możesz wzmacniać np. kowalem. W ten sposób zamieniasz 1 monetę na potencjalne 2 punkty. Tyle że problem Pastodiego jest inny: on nawet w KP w połączeniu z Anną jest słaby. Już lepszy jest piechur. Dasz 8 krwawienia na jednostkę która ma 3 siły. Dobry Pastodi :)
 
@Iorweth15 Pastodi w KP ma sens bo tam często mu dasz 3 wzmocnienia na turę. Anna, Werblista i Vysotta więc czasem trafisz jedną kartę 3 razy ale częsciej trafiasz dwóch a czasem 3 rywali. Ale w Syndykacie wzmacnianie za monety by dać krwawienie jest ciężkie zwłaszcza z Kowalem. Trochę lepiej z Profesorem jeśli dasz kilka witalności... Ogólnie jednak Pastodi słabo pasuje do Syndykatu

Z drugiej strony Syndykat w sumie z łowcami nagród ma wiele opcji a mało kto tym gra obecnie. No i w samie grywalnych tylko dwóch liderów... No może trzech jeśli doliczymu Tajny Skład choć on jakoś już nie daje tego kopa co kiedyś
 
Top Bottom