"Cyberpunk się wypłaszczył" - czyli problem z uruchomieniem gry.

+
Ręce opadają. Dają tryliard mało znaczących poprawek bugów a nie potrafią naprawić naprawdę poważnego. Jeszcze trochę i zacznę na nich bluzgać oficjalnie.

Ręce opadają.

Kompletnie zapominają, że nie każdy jest alfą i omegą informatycznym i że to ich obowiązek żeby gra działała. Eh.
 
Od trzech dni próbuje zagrać, nie da się , na trzech kompach próbowałem. Gra sie nie uruchamia. Najnowsze sterowniki, kompy wypasione poza minimum i hu.....!
 
Gra się uruchamia nawet na komputerach nie spełniających wymagań. Tylko z nieznanych powodów nie lubi się z podkręcanym sprzętem, zwłaszcza pamięci i kart graficznych (tych drugich nawet przez producenta). W dalszej kolejności są nakładki na grę ze steama, goga, GF experience itp, uruchamianie bezpośrednie i z podniesionymi uprawnieniami. Było tu tyle wątków o sposobach na uruchomienie gry, że pewnie każdy z problemami w tej kwestii może znaleźć coś dla siebie, jeśli poszuka. No i oczywiście jeśli chce pograć nie czekając na pomoc z oficjalnych kanałów. Ostatecznie (jeśli to problem poprośić o pomoc) potrzeba tyle wiedzy żeby założyć tutaj nowy wątek, podać konfiguracje komputera i opisać problem, a pewnie znajdzie się ktoś kto będzie chciał pomóc. To tyle, tylko lub aż, zależy od punktu widzenia.
 
U mnie na:
AMD RYZEN 5 2600 4GHz (OC)
GIGABYTE AORUS B450 PRO
DDR4 16GB RAM 3200MHz cl16 HYPERX LED
MSI NVIDIA RTX 2070 SUPER

Gra wypłaszacza się co 10 do 20 minut. Nie idzie grać!

Inne gry bez problemu i bez crashy.
 
U mnie na:
AMD RYZEN 5 2600 4GHz (OC)
GIGABYTE AORUS B450 PRO
DDR4 16GB RAM 3200MHz cl16 HYPERX LED
MSI NVIDIA RTX 2070 SUPER

Gra wypłaszacza się co 10 do 20 minut. Nie idzie grać!

Inne gry bez problemu i bez crashy.
Spróbuj obniżyć taktowanie rdzenia i pamięci karty graficznej, np w MSI Afterburner każde o 80 na początek.
 
Spróbuj obniżyć taktowanie rdzenia i pamięci karty graficznej, np w MSI Afterburner każde o 80 na początek.
Po co? Karta się nie przegrzewa i działa stabilnie. Problemem jest sama gra raczej jej silnik.

Problem naprawiłem pobierając grę od nowa. Grałem przez 7 godzin i bez żadnego crasha.
 
Intel I9-10850K 3.6GHz
Nvidia quadro 4000 rtx 8GB
32GB Ram vengeance pro rgb 3600mHz
Zdaje sobie sprawę, że karta graficzna jest kiepska do gier ale mimo wszystko myślałem, że na bardzo niskich ustawieniach pogram, oraz widziałem, że ludzie na takiej karcie grali. Jednak gra się wypłaszcza na samym starcie logo CD PROJEKT RED, jest ktoś w stanie mi powiedzieć gdzie może być problem? Czy na start gry może wpłynąć duża rozdzielczość ekrany 3440*1440?
 
Im większa rozdzielczość tym potrzeba większej mocy obliczeniowej karty graficznej. Duża rozdzielczość ma na pewno wpływ na obciążenie karty graficznej a to może powodować pewne lagi w grze. Spróbuj obniżyć rozdzielczość. Spróbuj też ograniczyć liczbę klatek na sekundę do 60. Te opcje masz w ustawieniach gry w sekcji Wideo.

Sam ustawiłem sobie teraz 60 FPS i mniejszą rozdzielkę i mi się nie wypłaszczył. :)
 
Im większa rozdzielczość tym potrzeba większej mocy obliczeniowej karty graficznej. Duża rozdzielczość ma na pewno wpływ na obciążenie karty graficznej a to może powodować pewne lagi w grze. Spróbuj obniżyć rozdzielczość. Spróbuj też ograniczyć liczbę klatek na sekundę do 60. Te opcje masz w ustawieniach gry w sekcji Wideo.

Sam ustawiłem sobie teraz 60 FPS i mniejszą rozdzielkę i mi się nie wypłaszczył. :)
Tylko ja mam taki problem, że gra wypłaszcza się już na samym starcie przy logo CD PROJEKT RED, więc nawet nie mam dostępu do ustawień. Próbowałem wrzucać mod LOW Quality do folderu oraz używałem EZ Optimizer i próbowałem wszystkich konfiguracji w tym programie jednak bez skutku. Zmniejszyłem systemowo rozdzielczość na monitorze 1920*1200 jednak i to nie pomogło.
 
Tutaj masz opisany problem z wypłaszczaniem się gry już na starcie i wskazówki co można zrobić.
Directx12 jest zainstalowany , w każdym razie dzięki za pomoc.Spróbuję od nowa zainstalować całą grę.
EDIT: Próbowałem odpalić w trybie zgodności Win7 ale nadal to samo
 

Attachments

  • verw.png
    verw.png
    3.9 KB · Views: 38
Witam wszystkich.
Mam pytanko. Do pacza 1.23 miałem na liczniku 100 godzin, i kilka crashy, a po 1.23 i 4.5 godziny grania gra wywaliła mi się więcej razy niż w przeciągu tych 100 godzin. Czy maże ktoś zauważył coś podobnego ?
 
Witam wszystkich.
Mam pytanko. Do pacza 1.23 miałem na liczniku 100 godzin, i kilka crashy, a po 1.23 i 4.5 godziny grania gra wywaliła mi się więcej razy niż w przeciągu tych 100 godzin. Czy maże ktoś zauważył coś podobnego ?
Mam to samo, przedtem wywalało sporadycznie (może ze dwa razy) po tym "paczu" nie da się grać, wysypuje się przy byle okazji, nie wczytuje sejwów... tragedia. Spróbuję jeszcze wrócić do wersji 1.22, jeśli to nie pomoże...
Ta poprawka 1.23 na PC to fuszerka do kwadratu (grę zainstalowałem na czysto) nie da się grać, a wcześniej wszystko działało...
 
Witam
Przed łatką 1.23 poza okazjonalnymi bugami czy glitchami gra nie sprawiała mi poważniejszych problemów, mam ugrane 60h. Jednak po zaktualizowaniu do najnowszej wersji po wczytaniu obojętnie jakiego save'a w ciągu mniej więcej minuty gra zawiesza cały PC. Zmiana ustawień graficznych nic nie daje. Czasem po zawieszeniu jest możliwość wejść na pulpit i odczytać komunikat. Innym razem kompletna zwiecha i tylko reset PC. Poruszanie się po menu czy nawet rozpoczęcie nowej gry nie powoduje problemu. Czy patch 1.23 powoduje konflikty/jest niekompatybilny ze starszymi zapisami?

Konfiguracja:
I9 9900K
RTX 2070 Super
16GB RAM 4000MHz

Oczywiście sterowniki do karty zaktualizowane, tak samo Windows. Nic nie jest podkręcone. Nawet wyłączyłem MSI Afterburner oraz GeForce Experience, bo czasami powodowały kłopoty w innych grach np. w Metro Exodus. Ale tutaj nic nie pomaga.
 
Last edited:
@-Salvin-

U mnie na słabszej konfiguracji nie pojawiają się zwiechy ani crache w starych zapisach. Ok. dwóch godzin gry na starym zapsie i za dwie na nowym. Coś musi powodować ten konflikt.
Może zerknąć do dziennika błędów? Odczytać ten komunikat?
 
Dopiero dzisiaj miałem możliwość sprawdzić zapis w raporcie:

Version=1
EventType=REDEngineErrorReport
EventTime=0
ReportIdentifier=ffffffff-ffffffff-00000001-00000000
Sig[0].Name=StackHash
Sig[0].Value=0x0000000000000000
Sig[1].Name=ErrorReason
Sig[1].Value=Unhandled exception
Sig[2].Name=InternalVersion
Sig[2].Value=3.0.3413222 P4CL: 4337833 Stream: //R6.Root/R6.Release
DynamicSig[1].Name=OS Version
DynamicSig[1].Value=10.0.19041.2.0.0.768.1
LoadedModule[0]=Cyberpunk2077.exe
LoadedModule[1]=ntdll.dll
LoadedModule[2]=KERNEL32.DLL
LoadedModule[3]=KERNELBASE.dll
LoadedModule[4]=apphelp.dll
LoadedModule[5]=USER32.dll
LoadedModule[6]=win32u.dll
LoadedModule[7]=GDI32.dll
LoadedModule[8]=gdi32full.dll
LoadedModule[9]=msvcp_win.dll
LoadedModule[10]=ucrtbase.dll
LoadedModule[11]=ADVAPI32.dll
LoadedModule[12]=msvcrt.dll
LoadedModule[13]=sechost.dll
LoadedModule[14]=RPCRT4.dll
LoadedModule[15]=SHELL32.dll
LoadedModule[16]=icuin.dll
LoadedModule[17]=ole32.dll
LoadedModule[18]=combase.dll
LoadedModule[19]=dbghelp.dll
LoadedModule[20]=icuuc.dll
LoadedModule[21]=SETUPAPI.dll
LoadedModule[22]=cfgmgr32.dll
LoadedModule[23]=bcrypt.dll
LoadedModule[24]=WS2_32.dll
LoadedModule[25]=NRD.dll
LoadedModule[26]=OLEAUT32.dll
LoadedModule[27]=XINPUT9_1_0.dll
LoadedModule[28]=bink2w64.dll
LoadedModule[29]=PhysX3CharacterKinematic_x64.dll
LoadedModule[30]=PhysX3Cooking_x64.dll
LoadedModule[31]=PhysX3Common_x64.dll
LoadedModule[32]=PxFoundation_x64.dll
LoadedModule[33]=redlexer_native.dll
LoadedModule[34]=PhysX3_x64.dll
LoadedModule[35]=Galaxy64.dll
LoadedModule[36]=VCRUNTIME140.dll
LoadedModule[37]=MSVCP140.dll
LoadedModule[38]=CRYPT32.dll
LoadedModule[39]=VERSION.dll
LoadedModule[40]=POWRPROF.dll
LoadedModule[41]=d3d11.dll
LoadedModule[42]=libcurl.dll
LoadedModule[43]=amd_ags_x64.dll
LoadedModule[44]=oo2ext_7_win64.dll
LoadedModule[45]=WLDAP32.dll
LoadedModule[46]=WINMM.dll
LoadedModule[47]=Normaliz.dll
LoadedModule[48]=HID.DLL
LoadedModule[49]=VCRUNTIME140_1.dll
LoadedModule[50]=WININET.dll
LoadedModule[51]=IPHLPAPI.DLL
LoadedModule[52]=MSWSOCK.dll
LoadedModule[53]=dxgi.dll
LoadedModule[54]=icudt.dll
LoadedModule[55]=IMM32.DLL
LoadedModule[56]=UMPDC.dll
LoadedModule[57]=CRYPTBASE.DLL
LoadedModule[58]=bcryptPrimitives.dll
LoadedModule[59]=kernel.appcore.dll
LoadedModule[60]=windows.storage.dll
LoadedModule[61]=Wldp.dll
LoadedModule[62]=SHCORE.dll
LoadedModule[63]=shlwapi.dll
LoadedModule[64]=clbcatq.dll
LoadedModule[65]=wbemprox.dll
LoadedModule[66]=wbemcomn.dll
LoadedModule[67]=wbemsvc.dll
LoadedModule[68]=fastprox.dll
LoadedModule[69]=amsi.dll
LoadedModule[70]=USERENV.dll
LoadedModule[71]=profapi.dll
LoadedModule[72]=MpOav.dll
LoadedModule[73]=uxtheme.dll
LoadedModule[74]=RTSSHooks64.dll
LoadedModule[75]=GameServicesGOG.dll
LoadedModule[76]=CRYPTSP.dll
LoadedModule[77]=rsaenh.dll
LoadedModule[78]=napinsp.dll
LoadedModule[79]=pnrpnsp.dll
LoadedModule[80]=wshbth.dll
LoadedModule[81]=NLAapi.dll
LoadedModule[82]=DNSAPI.dll
LoadedModule[83]=NSI.dll
LoadedModule[84]=winrnr.dll
LoadedModule[85]=fwpuclnt.dll
LoadedModule[86]=rasadhlp.dll
LoadedModule[87]=secur32.dll
LoadedModule[88]=SSPICLI.DLL
LoadedModule[89]=d3d12.dll
LoadedModule[90]=GFSDK_Aftermath_Lib.x64.dll
LoadedModule[91]=nvwgf2umx.dll
LoadedModule[92]=D3D12Core.dll
LoadedModule[93]=dxcore.dll
LoadedModule[94]=msasn1.dll
LoadedModule[95]=cryptnet.dll
LoadedModule[96]=WINTRUST.DLL
LoadedModule[97]=imagehlp.dll
LoadedModule[98]=nvapi64.dll
LoadedModule[99]=nvldumdx.dll
LoadedModule[100]=D3DSCache.dll
LoadedModule[101]=twinapi.appcore.dll
LoadedModule[102]=MMDevApi.dll
LoadedModule[103]=DEVOBJ.dll
LoadedModule[104]=dinput8.dll
LoadedModule[105]=inputhost.dll
LoadedModule[106]=wintypes.dll
LoadedModule[107]=CoreMessaging.dll
LoadedModule[108]=PROPSYS.dll
LoadedModule[109]=CoreUIComponents.dll
LoadedModule[110]=ntmarta.dll
LoadedModule[111]=Wtsapi32.dll
LoadedModule[112]=XInput1_4.dll
LoadedModule[113]=iertutil.dll
LoadedModule[114]=ondemandconnroutehelper.dll
LoadedModule[115]=winhttp.dll
LoadedModule[116]=WINNSI.DLL
LoadedModule[117]=schannel.DLL
LoadedModule[118]=mskeyprotect.dll
LoadedModule[119]=NTASN1.dll
LoadedModule[120]=ncrypt.dll
LoadedModule[121]=ncryptsslp.dll
LoadedModule[122]=AUDIOSES.DLL
LoadedModule[123]=MSCTF.dll
LoadedModule[124]=resourcepolicyclient.dll
LoadedModule[125]=textinputframework.dll
LoadedModule[126]=Windows.Perception.Stub.dll
LoadedModule[127]=gpapi.dll
LoadedModule[128]=nvngx.dll
LoadedModule[129]=action_x64.dll
LoadedModule[130]=WSOCK32.dll
LoadedModule[131]=DEVRTL.dll
LoadedModule[132]=drvstore.dll
LoadedModule[133]=SPINF.dll
LoadedModule[134]=nvngx_dlss.dll
LoadedModule[135]=nvcuda.dll
LoadedModule[136]=nvcuda64.dll
LoadedModule[137]=dcomp.dll
LoadedModule[138]=dwmapi.dll
LoadedModule[139]=WINSTA.dll
LoadedModule[140]=OWExplorer.dll
LoadedModule[141]=d3d11on12.dll
LoadedModule[142]=dxilconv.dll
LoadedModule[143]=d3dx11_42.dll
LoadedModule[144]=d3dcompiler_42.dll
LoadedModule[145]=nvrtum64.dll
LoadedModule[146]=OWClient.dll
LoadedModule[147]=PSAPI.DLL
LoadedModule[148]=OWUtils.dll
LoadedModule[149]=D3DCompiler_47.dll
LoadedModule[150]=TextShaping.dll
AppName=Cyberpunk2077.exe



I z pliku stacktrace:

Error reason: Unhandled exception
Expression: EXCEPTION_ACCESS_VIOLATION (0xC0000005)
Message: The thread attempted to read inaccessible data at 0xFFFFFFFFFFFFFFFF.
File: <Unknown>(0)
 
Last edited:
@-Salvin-
Na anglojęzycznym forum jest wątek na temat błędów typu Error reason: Unhandled exception. EXCEPTION_ACCESS_VIOLATION (0xC0000005)
Sięgnij tam, być może znajdziesz przyczynę. Z tego, co czytałam raz to były problemy ze sterownikiem karty graficznej, raz z dodatkowymi bibliotekami, problem z kompatybilnością wersji Steam. Czasem problem leżał w profilu XMP RAM. Raczej był rozwiązywalny.

Cyberpunk 2077 PC Crash Issues | Page 116 | Forums - CD PROJEKT RED
SOLVED - EXCEPTION_ACCESS_VIOLATION (0xC0000005) (for me) : CDProjektRed (reddit.com)


Nie sądzę, by był to problem samej gry, bo nie występuje choćby u mnie. Może raczej chodzi o aktualizację w danej konfiguracji, z jakimś problemem w systemie, który wraz z aktualizacją gry wywala błąd. Wczoraj chyba była aktualizacja sterowników karty od Nvidii. Może warto też z nowymi sterami spróbować.
 
Last edited:
Od trzech dni próbuje zagrać, nie da się , na trzech kompach próbowałem. Gra sie nie uruchamia. Najnowsze sterowniki, kompy wypasione poza minimum i hu.....!
Mam to samo - od 1.23 ani razu nie udało mi się uruchomić gry. Nie pomogła naprawa ani reinstalacja gry. WIELKA DUPA.
Post automatically merged:

Witam
Przed łatką 1.23 poza okazjonalnymi bugami czy glitchami gra nie sprawiała mi poważniejszych problemów, mam ugrane 60h. Jednak po zaktualizowaniu do najnowszej wersji po wczytaniu obojętnie jakiego save'a w ciągu mniej więcej minuty gra zawiesza cały PC. Zmiana ustawień graficznych nic nie daje. Czasem po zawieszeniu jest możliwość wejść na pulpit i odczytać komunikat. Innym razem kompletna zwiecha i tylko reset PC. Poruszanie się po menu czy nawet rozpoczęcie nowej gry nie powoduje problemu. Czy patch 1.23 powoduje konflikty/jest niekompatybilny ze starszymi zapisami?

Konfiguracja:
I9 9900K
RTX 2070 Super
16GB RAM 4000MHz

Oczywiście sterowniki do karty zaktualizowane, tak samo Windows. Nic nie jest podkręcone. Nawet wyłączyłem MSI Afterburner oraz GeForce Experience, bo czasami powodowały kłopoty w innych grach np. w Metro Exodus. Ale tutaj nic nie pomaga.
Mam to samo.
 
@Offka

Dziękuję droga Koleżanko za nakierowanie w temacie ;) Znalazłem rozwiązanie. Problemem okazała się aplikacja MSI Afterburner. W logu jest na wskazówka, konkretnie LoadedModule[74]=RTSSHooks64.dll. To plik od RivaTuner Statistics, który jest z kolei powiązany z MSI Afterburner. Rzecz w tym, że gra gryzła się z nią nawet jeżeli była wyłączona. Dopiero całkowite odinstalowanie MSI Afterburner rozwiązało problem. Trochę szkoda, bo używałem tej aplikacji nie tyle do overclockingu co po prostu monitorowania parametrów sprzętu. CP2077 to jedna z najbardziej wymagających gier i tym samym bardzo mocno obciąża podzespoły. Od czasów spalenia GF9800GT lubię mieć wgląd jakie temperatury osiągają podzespoły :) W każdym razie, gra działa na wszystkich starych zapisach i nic się nie wiesza.

Dziękuję i pozdrawiam :)
 
Top Bottom