Aktualizacja 8.5: Lista Zmian w Trybie Draft

+

Burza46

CD PROJEKT RED


Witamy w aktualizacji Trybu Draftu! Przez jakiś czas milczeliśmy, ale bez obaw – nie zapomnieliśmy o tym formacie i w najbliższym czasie planujemy duże zmiany. Przy okazji aktualizacji 8.5 wprowadziliśmy zmiany w istniejących paczkach, które poprawiają balans gry. Poszerzyliśmy też listę o 12 nowych kart z aktualizacji 8.3! Bawcie się dobrze!
  • Specjalna paczka Madoca będzie teraz zawierać 2 Madoków i bombę, zamiast 3 Madoków.
  • Nowa karta podstawowa – Crach An Craite
  • Do plemiennej paczki Okręty i piraci dodano następujące karty: Holger Czarna Ręka
  • Z plemiennej paczki Okręty i piraci usunięto następujące karty: Hvitr i Aelydia
  • Do paczki obrony Sukrus dodano następujące karty: Morkvarg
  • Z paczki obrony Sukrus usunięto następujące karty: Olbrzymi dzik
  • Stworzono mechaniczną paczkę Odrzucenie
  • Dodano nową kartę podstawową – Eist:
- Włączono mechaniczną paczkę Odrzucenie
  • Dodano nową kartę podstawową – Eldain:
- Aktywuje paczkę Pułapki
  • Zmiany w karcie podstawowej Gezras Leydańczyk:
- Aktywuje paczkę Ruchu

- Dezaktywuje paczkę Pułapek
  • Dodano Malenę do mechanicznej paczki Ruch
  • Usunięto Pauliego z mechanicznej paczki Ruch
  • Nowa karta podstawowa – Brouver Hoog:
- Usunięto wartościową paczkę Wzmocnienia wstępne

- Dodano paczkę obrony Pancerz
  • Dodano Sheldona Skaggsa do wartościowej paczki Wzmocnienia wstępne
  • Nowa karta podstawowa – Ukryty
  • Usunięto kartę podstawową – Orianna
  • Nowa karta podstawowa – Dettlaff van der Eretein
- Zwiększa szanse na krwawienie i pogodę

- Aktywuje ofensywne krwawienie
  • Usunięto kartę podstawową – Żalnica
  • Nowa karta podstawowa – Anna Henrietta:
- Aktywuje ofensywną paczkęTrucizna

- Aktywuje mechaniczną paczkę Tworzenie

- Zwiększa szansę na paczki kombo
  • Usunięto kartę podstawową – Xarthisius
  • Nowa karta podstawowa – Emhyr var Emreis
  • Usunięto kartę podstawową – Uzurpator
  • Dodano Uzurpatora: Oficera do mechanicznej paczki Zdrada
  • Usunięto kartę podstawową – Trollololo
  • Nowa karta podstawowa – Królowa Meve:
- Dostosowano prawdopodobieństwo wzmocnienia i tarczy
  • Nowa karta podstawowa – Foltest
  • Dodano Króla Roegnera do paczki obrony Tarcza
  • Nowa karta podstawowa – Skurwiel Junior
  • Dodano Caleba Menge do ofensywnej paczki Nagroda
  • Usunięto kartę podstawową – Harald Gord
  • Nowa karta podstawowa – Tasak:
- Aktywuje mechaniczną paczkę Zastraszenie

- Aktywuje mechaniczną paczkę Haracz
  • Dodano Drauga do plemiennej paczki Żołnierze
  • Nowa karta podstawowa – Król Foltest aktywuje:
- Plemienną paczkę Żołnierze

- Mechaniczną paczkę Uszczuplanie

- Wyjątkową mechaniczną paczkę Uszczuplanie – Niebieskie Pasy
 
Last edited:
Draft ma gorsze talie niż rankingowe i mniej kombogenne więc niewiele osób gra ten tryb (o ile ktoś wogóle go gra), i dopóki twórcy tego nie zrozumieją że nieważne co zrobią by ten tryb był bardziej zbalansowany to ludziom się po prostu nie będzie podobał i nużył po kilku draftach.
 

Ely74

Forum regular
Ktoś wgl gra drafta? XD
Draft nie jest zły np fajne kombo chodziło na szpiegach . Potem wzmocnili szpiegów w normalnej grze. Fajnie się gra np Alchemikiem z Olafem . Jednym ruchem robisz więcej punktów niż Eist. Tylko ,ze strasznie irytujące były te 3 MAdoci . To praktycznie zabijalo rozgrywkę. Dobrze że to usunęli...
Draft na jakies odreagowanie nie jest zły. Na Arenie bywało gorzej bo talie potrafiły mieć różnice 60pkt tak dziwnie dobierało. Miewałem talie gdzie miałem czasem 10 kart o werbunku 10+ a czasem takie gdzie najsilniejsza był Zmutowany Pies. Arena była nie do utrzymania
 

Lexor

Forum veteran
Draft na jakies odreagowanie nie jest zły.
Podstawowy problem jest taki, że to co mamy w Gwincie to nie jest draft, tylko coś wymyślone przez CDPR i nazwane "Draft".

Arena > Draft dlatego, że w Arenie miały możność zajść różne ciekawe interakcje. Ja sam uczyłem się gry w Gwinta grając na Arenie - poznawałem w przyjemny sposób karty. Jedyne co bym zmienił w Arenie (i to co ma normalny tryb draftu, znany z innych gier karcianych) to to, że tworzenie talii powinno przebiegać dwuetapowo: w pierwszym etapie dobieramy więcej kart niż potrzebujemy do talii, a w drugim konstuujemy talię z tych kart co zdobyliśmy odrzucając te karty, do których nie udało nam się nic dobrać do stworzenia interesujących kombinacji. Tworzenie paczek (które powodują standaryzację, pojawianie się jakichś met i wymagają stałych aktualizacji - co stanowi kulę u nogi dla CDPR) jest dla mnie podstawową przeszkodą do czerpania jakiejś frajdy z tego trybu. Mety to ja już mam w grach rankingowych, Arena służyła mi do fajnej, niczym nieskrępowanej, "odlotowej" zabawy.
 
Wszedłem w komentarze aby poczytać co kto myśli o drafcie. Wcale nie poczułem zawodu. A raczej przeczytałem to co sam myślałem o tym trybie.
Arena była słaba i wsm średnia. Ale draft (gdzie ktoś tam wyżej wspomniał z sensem) który posiada własną metę jak rozgrywki rankingowe, to totalna porażka.
 
Wylosowałem zadanie na zagranie 40 artefaktów. Nie chcąc znowu spamować pułapkami Scoia spróbowałem wydraftować artefaktopodobną talię. Przy pięciu pełnych przebiegach tworzenia talii w żadnej paczce nie było choćby artefaktu (nawet scenariusza).
Ciekawe jaka pula kart z obecnych jest dostępna w tym trybie i kiedy (jeśli w ogóle) ten tryb będzie zawierać je wszystkie.
 
Top Bottom