GWINT - założenie własnego kanału na YT - porady

+
Witam serdecznie wszystkich.
Od dłuższego czasu, marzy mi się założenie własnego kanału na yt w którym mogłabyś podzielić się swoją pasją do Gwinta. Przedstawić taktyki, rozgrywkę, talię itp. Gram gwinta od samego początku istnienia tej gry, to ja byłam również jedną z tych, która atakowała serwery do granic w celu testowania bety. Obserwuje wielu youtuberów, którzy zajmują się gwintem i wiedźminem i wydaje mi się to niezwykle ciekawe. Jednak zanim się do tego zabiorę chciałabym wysłuchać opinii osób, które w gwinta grają, ponieważ niestety z grona wszystkich moich znajomych zaledwie jedna osoba zna tę grę.
Mianowicie pierwszym pytaniem jakie chciałabym zadać, czy jest coś co aktualnie widzicie, że brakuje na yt lub chcielibyście tam zobaczyć odnośnie gwinta. Jestem osobą, która mówi płynnie w 3 językach jednak z tego co zauważyłam język angielski jest dość mocno w tej tematyce wyczerpany, tym samym myślałam o robieniu odcinków w języku polskim jak i włoskim i może okazjonalnie angielskim. Mi osobiście brakuje polskiej youtuberki tak jak np sway play, która robi filmiki o wiedźminie 3 w bardzo fajny sposób.
Kolejnym pytniem jest natomiast to, czy macie jakieś porady odnośnie początkowego ekonomicznego sprzętu lub programów do nagrywania. Ja niestety jestem nieszczęśliwą posiadaczką starego maca, na którym w gwinta grać nie mogę ( czy w ogóle jest jakaś nadzieja, że w gwinta będzie można grać na starszych macach?) i chciałabym zainwestować w co na początek. Jeśli jest również jakiś sposób w który mogłabym przenieść nagrane mecze z tableta natomiast kręcić video siebie czy mojego głosu na macu i tam go przerabiać, również z miłą chęcią usłyszałabym waszych rad.
Na forum jestem dość nowa, zawsze w gwinta grałam "po cichu" jednak myślę, że czas w końcu bliżej zapoznać się z tą społecznością i jestem tego bardzo ciekawa.
Z góry dziękuje wam za wszystkie odpowiedzi i życzę miłego dnia. :whistle:
 

Lexor

Forum veteran
Szczerze? Osobiście raczej nie oglądam filmów z Gwinta na YT - wolę obejrzeć jakiś stream na żywo.
Na YT zaglądam tylko wtedy jeśli znajdę linka do jakiejś talii i jest do niej dołączony filmik na YT.
Ewentualnie od czasu do czasu obejrzę jakiś filmik z Gwinta z tzw. "zabawnymi momentami".
 

Guest 4410317

Guest
Kolejnym pytniem jest natomiast to, czy macie jakieś porady odnośnie początkowego ekonomicznego sprzętu lub programów do nagrywania.
Z programów polecam Action!, możesz również spróbować z Fraps. Niestety, oba te programy zmniejszają ilość klatek, jednak zależy to od gry i sprzętu. Jeśli będziesz posiadać kartę graficzną Nvidii (wymaga to niestety komputera z Windowsem), ze sterowników (Geforce Experience) możesz skorzystać z nakładki, w której jest możliwość nagrywania. Ogromnym plusem jest fakt, że w żaden sposób nie wpływa to na wydajność, a sama nagrywarka spisuje się całkiem nieźle.
Mianowicie pierwszym pytaniem jakie chciałabym zadać, czy jest coś co aktualnie widzicie, że brakuje na yt lub chcielibyście tam zobaczyć odnośnie gwinta.
Może aż tak bardzo nie brakuje tego na yt, ale podejrzewam, że zazwyczaj gracze oglądają materiały związane z Gwintem, gdy chcą znaleźć talię i dowiedzieć się, jak się nią posługiwać. Dodatkowo dobrym pomysłem dla nowych graczy byłoby wytłumaczenie, jak działa gra (chodzi mi tutaj o mechaniki, posługiwanie się kartami, drzewka umiejętności itp.) i wyjaśnienie poszczególnych pojęć, tj. rozmieszczenie, rozkaz, odnowienie, symbioza etc.
Jeśli jest również jakiś sposób w który mogłabym przenieść nagrane mecze z tableta
Jest. Z tego co wiem są do tego programy, jednak nie jest to wymagane, gdyż możesz spróbować to zrzucić przez kabel USB (nawet przez niektóre kable od ładowarek).
natomiast kręcić video siebie czy mojego głosu na macu i tam go przerabiać
Nie rozumiem zbytnio tego zdania, jednak jeśli chcesz programy do montowania na komputer to polecam Vegas PRO, Adobe Premiere. To są programy typowo do składania filmów, do efektów możesz użyć Adobe After Effects. Niestety, wszystkie te programy są płatne.
 
Zanim zaczniesz się zajmować konkretną grą, to zobacz jakie jest nią zainteresowanie. Gwint niestety umarł po Homecoming. Wydaje się, że obecnie jadąc na samym Gwincie możesz liczyć na max 5 tyś oglądających Twoje filmy na ten temat. Jeżeli nie masz problemu z dotarciem do zagranicznej widowni to z karcianek raczej polecałbym MTG.
 

luk757

Forum veteran
Zanim zaczniesz się zajmować konkretną grą, to zobacz jakie jest nią zainteresowanie. Gwint niestety umarł po Homecoming. Wydaje się, że obecnie jadąc na samym Gwincie możesz liczyć na max 5 tyś oglądających Twoje filmy na ten temat. Jeżeli nie masz problemu z dotarciem do zagranicznej widowni to z karcianek raczej polecałbym MTG.
Gdyby robiła to dla zarobku to pewnie zdążyłaby się już zorientować, że to nie jest idealny wybór. Poza tym widzę miłośnik bety się odezwał.
 
Gdyby robiła to dla zarobku to pewnie zdążyłaby się już zorientować, że to nie jest idealny wybór. Poza tym widzę miłośnik bety się odezwał.
Dokładnie tak, chciałam to potraktować jako hobby zwłaszcza, że mało jest gier, które dają mi tyle satysfakcji co gwint ( może to dziwne, że w tych czasach robi się coś bez myśli o zarobku idk). Post w ogóle nie ma na celu rozważań "zarobkowych", a raczej pomysłów na otworzenie swojego kanału. Jak sama pisałam wyżej wiem, że nie ma dużego zainteresowania tą grą, mimo to jednak bardzo interesuje mnie społeczność gwinta i jego mały świat. Właśnie dlatego zwróciłam się tutaj do was :ohstopit:
 

Guest 4410317

Guest
Dokładnie tak, chciałam to potraktować jako hobby zwłaszcza, że mało jest gier, które dają mi tyle satysfakcji co gwint ( może to dziwne, że w tych czasach robi się coś bez myśli o zarobku idk). Post w ogóle nie ma na celu rozważań "zarobkowych", a raczej pomysłów na otworzenie swojego kanału. Jak sama pisałam wyżej wiem, że nie ma dużego zainteresowania tą grą, mimo to jednak bardzo interesuje mnie społeczność gwinta i jego mały świat. Właśnie dlatego zwróciłam się tutaj do was :ohstopit:
Jeśli Gwint sprawia Ci przyjemność i chcesz go nagrywać, to po prostu to zrób. Nie sugeruj się popularnością danej gry, kiedy chcesz to robić z przyjemności. Zwłaszcza, że z czasem gry mogą stawać się coraz popularniejsze. Życzę Ci powodzenia, mam nadzieję, że uda Ci się osiągnąć wyznaczony cel :beer:
 
Gdyby robiła to dla zarobku to pewnie zdążyłaby się już zorientować, że to nie jest idealny wybór. Poza tym widzę miłośnik bety się odezwał.
Jasne, każdy ma prawo mieć różne ciekawe niszowe zajęcia. Poza tym mam prawo być miłośnikiem alfy, bety, omegi i czegokolwiek innego, a tobie nic do tego. Skoncentruj się na głównym wątku, a ode mnie się odczep.
 

luk757

Forum veteran
Jasne, każdy ma prawo mieć różne ciekawe niszowe zajęcia. Poza tym mam prawo być miłośnikiem alfy, bety, omegi i czegokolwiek innego, a tobie nic do tego. Skoncentruj się na głównym wątku, a ode mnie się odczep.
Sam wprowadziłeś ten wątek do dyskusji pisząc, że Gwint umarl po HC gdzie na kilometr trąci jakimś uwielbieniem do bety lub niechęcią do HC bo sytuacja Gwinta wygląda podobnie jak w trakcie bety (może poza startem CB/OB) jeśli chodzi o popularność/ilośc graczy na tle jakichś innych karcianek.
 
Zawsze lubiłem grać w Gwinta jako minigierkę w Wiedźminie. Mam wszystkie cztery fizyczne talie, które nabyłem razem z dodatkami i czasem grywam nimi z młodszym synem, który tego starego Gwinta też bardzo lubi. Jednak odkąd gra przeszła na system dwóch linii, to stała się dla mnie niezrozumiała, a ja straciłem zapał by się jej uczyć. Stał się dla mnie zupełnie inną grą. Nawet Thronebreakera przez to nie ukończyłem. Gdybym trafił na jakiś dobry (a zarazem ciekawy) filmik szkoleniowy dla początkujących, to kto wie...
 

Irtek

Forum regular
(...) czy macie jakieś porady odnośnie początkowego ekonomicznego sprzętu lub programów do nagrywania.
Jeśli chodzi o program do nagrywania, to na początek proponuję sięgnąć po dobre, darmowe rozwiązanie jakim jest OBS Studio. Jest to w zasadzie program do streamingu (np. na Twitchu czy YouTube), ale doskonale sprawdzi się również jako program do nagrywania - może przechwytywać i rejestrować ekran gry, ekran pulpitu bądź okno wybranego programu (ostatnie dwie opcje przydatne do nagrywania poradników dotyczących np. Windowsa czy jakichś programów). OBS można skonfigurować, tak żeby jednocześnie rejestrował obraz z gry i kamerki. Na YouTube jest do niego mnóstwo poradników, a tutaj przykładowy poradnik w formie artykułu.
 
Top Bottom