Anime i manga

+
Dobra wrócę jeszcze na chwilę do moich naiwnych prób z anime trafiłem na topkę filmweb "Grobowiec świetlików" widział ktoś? Dobre?
 
"Grobowiec świetlików" widział ktoś? Dobre?
Wspaniałe, ale niesamowicie ciężkie. Pierwszy raz oglądałem ten film jak byłem zdecydowanie za młody i mocno mną wstrząsnął. Przerażający obraz wojny i ludzkiego cierpienia zwłaszcza jeśli ma się świadomość, że historia zawarta w produkcji była oparta na książce, którą na podstawie swoich przeżyć napisał pierwowzór głównego bohatera.
 
Dobra wrócę jeszcze na chwilę do moich naiwnych prób z anime trafiłem na topkę filmweb "Grobowiec świetlików" widział ktoś? Dobre?
Oj chłopie, ale żeś wybrał. Jak pisał Hunt, film jest wspaniały, jeden z najlepszych jakie Ghibli wypuściło, ale ciężki, spokojnie mógłby stać obok Listy Schindlera, Pianisty, czy jakiegokolwiek innego dramatu wojennego, zwłaszcza że twórcy się tutaj nie patyczkują. Widziałem to kiedyś na TVP Kultura, w przeciwieństwie do Hunta nie wstrząsnęło mną, bo już o tym filmie słyszałem i mniej więcej wiedziałem czego się spodziewać, ale to nie jest coś, co można by polecić każdemu. Zdecydowanie tytuł dla dorosłego widza mimo bycia animacją.
 
Last edited:
Matko, 2021 i robimy CGI gorsze od 2001 roku i Spirit Within.
Final Fantasy: Spierits Within (z 2001) było (pod względem jakości animacji) filmem wyprzedzającym swoją epokę. Trzeba mieć na uwadze też fakt, że tam był film z gigantycznym (jak na tamte czasy, a obecnie wciąż robiącym wrażenie) budżetem, a nie serial. Nie muszę chyba przypominać jak bardzo FF się nie zwrócił?

Nie zmienia to faktu iż animowany Blade Runner wygląda niezwykle biednie. Nawet jak na serial zrobiony w... poprzedniej dekadzie.
 
Nie zmienia to faktu iż animowany Blade Runner wygląda niezwykle biednie.


Wciąż wygląda lepiej niż najnowszy GITS.

W sumie, jestem w stanie zrozumieć stosowanie CGI w anime, gdzie cięcie kosztów, itd., w słabiej znanych franczyzach, ale GITS, NGE:R, Blade Runner?

Nie rozumiem tej jakości rodem z przerywników z gier z PS2, gdy mamy studia, które nie mają gigantycznych budżetów, a które potrafią świetnie operować efektami komputerowymi, praktycznie cała franczyza Fate, Violet Evergarden, czy właśnie w pełni CGIowe filmy jak Appleseed Alpha, czy Gantz.
 
Był filmem wyprzedzającym swoje czasy, ale to wciąż 20 lat różnicy w branży, która co 5 lat zalicza technologiczny skok jakościowy.
A do Blade Runner jest mocną marką. Mogli iść ścieżką wytyczoną przez Blackout.
 
Wciąż wygląda lepiej niż najnowszy GITS.

Nie, nie wygląda lepiej :p...

Jest bardziej zróżnicowane niż "jałowy" (pod tym względem) GitS od Netflix'a, ale Blade Runner same animacje ma niczym drewno w porównaniu z SAC_2045.
 
spokojnie mógłby stać obok Listy Schindlera, Pianisty, czy jakiegokolwiek innego dramatu wojennego, zwłaszcza że twórcy się tutaj nie patyczkują

Lista Schindlera to jedno z najwspanialszych arcydzieł kultury światowej nie tylko kina a kultury w ogóle. film absolutnie pełen. Twoja rekomendacja utwierdziła mnie tylko w przekonaniu by to obejrzeć

Ja pierwszy raz widziałem na Hyperze jak miałem ze 12 lat

Ktoś mi tu przypomniał lata pachole nawet wygrałem raz pendrive w konkursie na forumowicza miesiąca. Brakuje dziś kanałów z kulturą młodych w tv szkoda...
 
Lista Schindlera to jedno z najwspanialszych arcydzieł kultury światowej nie tylko kina a kultury w ogóle. film absolutnie pełen. Twoja rekomendacja utwierdziła mnie tylko w przekonaniu by to obejrzeć
Miałem raczej na myśli, że oba to są filmy z rodzaju pokazujących jak okropnym doświadczeniem jest wojna, a nie porównywalną jakość, choć ta w "Grobowcu..." też jest zacna.
 
Zrozumiałem a można to gdzieś legalnie obejrzeć?
Niestety nie wiem :(
Najbardziej oczekiwany obecnie przeze mnie film anime, Belle, będzie miał premierę w Polsce! Co prawda w ramach "kina dla dzieci" ale zawsze coś!
 
Top Bottom