Cyberpunk 2077 - o darmowych dodatkach i płatnych rozszerzeniach

+

Czy pierwsze płatne rozszerzenie powinno być darmowe

  • Tak, i najlepiej dla wszystkich, bez wyjątku

    Votes: 9 13.6%
  • Tak, ale tylko dla tych, którzy posiadają już grę w momencie wydania rozszerzenia

    Votes: 13 19.7%
  • Nie, gra zapewniła mi masę zawartości i chętnie zapłacę za kolejne przygody

    Votes: 44 66.7%

  • Total voters
    66
Hey Samuraje!
W najbliższym czasie otrzymamy darmowe DLC oraz patch na PS5/Xbox Series i będziemy powoli się szykować na duże, rozbudowane, płatne rozszerzenia.
Jeśli wierzyć drobnym przeciekom i biorąc pod uwagę poprzednie darmowe DLC do Wiedźmina, zapewne możemy się spodziewać kilku nowych misji, zestawów broni, modyfikacji wyglądu oraz oczekiwanego trybu Nowa Gra +
Natomiast rozszerzenia powinny nam zapewnić dużo więcej misji i wątków fabularnych, przedmiotów, terenów działania i może jakąś nową mechanikę/system.

Kilka razy spotkałem się z opinią, że świetnym posunięciem ze strony RED'ów byłoby udostępnienie pierwszego płatnego rozszerzenia za darmo. Z jednej strony na pewno nieco to udobrucha marudy i będzie gestem dobrej woli ze strony studia, pozwoli w dalszym ciągu odbudowywać zaufanie po naprawianiu gry i wypuszczeniu już wcześniej obiecanych, darmowych DLC.
Z drugiej jednak strony, na pewno masa pracy zostanie włożona w te rozszerzenia, nie tylko w samym studiu wśród programistów, ale zapewne znów aktorzy zostaną zaproszeni do sesji nagraniowych, wraz z samym Keanu (pamiętam wymianę wszystkich kwestii dialogowych Ghosta w Destiny z Petera Dinklage'a na Nolana Northa, gdy wszyscy myśleli, że chodzi o nieco ospały głos tego pierwszego, a tak naprawdę trudno byłoby rosnącego w popularność w tempie geometrycznym Tyriona Lannistera wołać co rusz do sesji nagraniowej przy każdym dodatku... Silverhanda natomiast podrobić się po prostu nie da). Johnny jest obecny niemal zawsze i zapewnienie sobie możliwości poproszenia Keanu do ponownego nagrywania dialogów musiało być kosztowne. Do tego inwestorzy czekają na zyski.

I powiem szczerze, kupiłem grę na premierę i nawet na PS4 wyciągnąłem z niej tyle wartości, że nie czuję, aby Redzi byli mi coś winni i musieli odkupować winy darmowym rozszerzeniem. Jednak chciałbym Was zapytać:
Jak Wy byście to rozegrali? Poświęcili część przychodów w zamian za taki gest dobrej woli?
 
Last edited:
Osobiście nie oferowałbym płatnych rozszerzeń za darmo. Po 1 dlatego, że to jednak dużo pracy i zasobów kosztuje, studio zasługuje, aby na tym zarobić, po 2 nie uważam, żeby CDPR był jeszcze teraz po załataniu gry i doprowadzeniu jej do stabilnej formy, winny graczom coś tak dużego jak duży dodatek za darmo, po 3 jeżeli już, to może jakieś jeszcze jedno mniejsze dodatkowe DLC w formie tych innych darmowych. W końcu po 4 nie uważam, żeby największe marudy, którym w kółko coś (najczęściej jednak cały czas to samo) się nie podoba, dały się czymkolwiek udobruchać. Marudy marudzą dla marudzenia, mimo że gra jest w formie, która już zadowala CDPR i graczy cieszących się grą, którzy jak ja czekają na dodatki, a nie kolejne łatki (no chyba że aktualizację next genową), bo gra ograna już wiele razy i czas na pewne urozmaicenia rozgrywki.
 
To firma a nie fundacja wiec nie widze sensu dla ktorego mieliby tworzyc produkty za darmo. Zaufanie bedzie sie odbudowywac wydajac poprawki i wysokiej jakosci produkty. Jestem pewien ze po premierze pierwszego darmowego DLC i tak bedzie masa marudow ktorzy stwierdza ze to nie to co chcieli, nie w tej ilosci i kolorze nie biorac pod uwage ze maja to za darmo. Pewnych krzykaczy nic nie przekona i niestety do pewnej grupy osob nie ma sensu robic milych gestow.
 
Również uważam, że wydawanie dużych fabularnych dodatków (rozumiem bowiem, że raczej tego możemy się spodziewać w płatnych DLC) za darmo jest bezzasadne. Miło, że firma czuje się odpowiedzialna za naprawę produktu i wypuszcza darmowe aktualizacje, ale rozdawanie efektu pracy dużej grupy ludzi, którzy robią to zawodowo? Bez przesady.
 
Płatne za darmo? Jak będzie za darmo to nie bedzie płatne, a jak będzie płatne to nie bedzie za darmo. Zapewne chodzi ci o duże, zazwyczaj płatne, DLC?
 
DLC do Wiedźmina 3 były płatne. Miały około 30 godzin rozgrywki (niektóre gry fabularne są na mniej godzin) i były płatne. Ktoś się napracował nad dodatkami, nie widzę więc powodu dla którego DLC do Cyberpunka miałby być darmowy. Co innego patche czy aktualizacje. Te powinny być wypuszczane za darmo.
 
Ciekawe podejście. Na prawo ile lewo słychać, że Cyberpunk 2077 to gniot, porażka, oszustwo, niech twórcy spłoną... a z drugiej, niech dodatek, który miałby być płatny dadzą za darmo to będzie spoko. Dodatek do tego gniota? Czyżby jednak ktoś w to jeszcze chciał grać? :shrug:
 
Akurat z ankiety wynika, że 99% chce za dodatek prawilnie zapłacić, więc brzmi to jeszcze lepiej :)
 
Płatne za darmo? Jak będzie za darmo to nie bedzie płatne, a jak będzie płatne to nie bedzie za darmo. Zapewne chodzi ci o duże, zazwyczaj płatne, DLC?
Gdzieś napisałem "płatne za darmo"? Mamy darmowe małe DLC i płatne rozszerzenia (często twórcy używali słowa rozszerzenia, dlatego tak to opisałem, a właściwie też można na nie mówić DLC, ale duże DLC, trzeba jakoś to rozróżnić).

Akurat z ankiety wynika, że 99% chce za dodatek prawilnie zapłacić, więc brzmi to jeszcze lepiej :)
Wynik ankiety dosyć jednoznaczny, co mnie akurat cieszy ;)
 
O czym? XD 8 miesięcy po premierze i ni widu, ni słychu czegokolwiek. Patchy, darmowych DLC czy większych dodatków. Trochę szok.
 
Bylo juz 9 patchy i lacznie pewnie grubo ponad 200 naprawionych rzeczy. Wiadomo ze wieksze dodatki beda w 2022 roku. Kolejny patch jest obecnie testowany i nie mozna wykluczyc ze pojawi sie wraz z DLC.
 
Płatne za darmo? Jak będzie za darmo to nie bedzie płatne, a jak będzie płatne to nie bedzie za darmo. Zapewne chodzi ci o duże, zazwyczaj płatne, DLC?
Właściwie podiadacze limitowanej edycji XOX z CP mają obiecane pierwsze płatne rozszerzenie za free :p
 
Gdzieś napisałem "płatne za darmo"? Mamy darmowe małe DLC i płatne rozszerzenia (często twórcy używali słowa rozszerzenia, dlatego tak to opisałem, a właściwie też można na nie mówić DLC, ale duże DLC, trzeba jakoś to rozróżnić).

(...)
Tytuł ankiety. "Czy pierwsze płatne rozszerzenie powinno być darmowe".
Wcale to nie oznacza, że płatne ma być za darmo. Wcale. Nic, a nic.
Za duże rozszerzenia fabularne do gry, twórcy jak najbardziej mogą pobierać opłaty. Za małe pierdoły nie, choć z tym bywa różnie.
Chętnie kupię nowy fabularny dodatek do CP2077 ale raczej nie na premierę. Poczekam na promocję.
Post automatically merged:

Właściwie podiadacze limitowanej edycji XOX z CP mają obiecane pierwsze płatne rozszerzenie za free :p
Serio? Kurcze ale sobie podjedzą. Czyli płatne za free, a nie za darmo. ;)
 
Tytuł ankiety. "Czy pierwsze płatne rozszerzenie powinno być darmowe".
Wcale to nie oznacza, że płatne ma być za darmo. Wcale. Nic, a nic.
Za duże rozszerzenia fabularne do gry, twórcy jak najbardziej mogą pobierać opłaty. Za małe pierdoły nie, choć z tym bywa różnie.
Chętnie kupię nowy fabularny dodatek do CP2077 ale raczej nie na premierę. Poczekam na promocję.
Post automatically merged:


Serio? Kurcze ale sobie podjedzą. Czyli płatne za free, a nie za darmo. ;)
Xdd dopiero literówkę zauważyłem :D Wszystko przez tą autokorektę ale zostawię jak jest xd
 
Cała gra już była za darmo (w praktyce) na Playstation przez pół roku, nie sądzę, żeby następne promocje były komuś potrzebne. To jest tylko wyłącznie moja opinia, więc proszę się nie oburzać: takie żądania może chyba mieć tylko ktoś, kto uczciwie nie przepracował ani jednego dnia w swoim życiu.
 
@AndrewXRW
Czyli jednak widzisz różnicę między "płatne za darmo" oraz "Czy pierwsze płatne rozszerzenie powinno być darmowe?"
Czy jednak nie widzisz różnicy... nic a nic? :ROFLMAO:
Specjalnie dla Ciebie mogę zmienić tytuł na: "Czy pierwsze płatne (w planach) rozszerzenie powinno jednak być darmowe?"
 
@AndrewXRW
Czyli jednak widzisz różnicę między "płatne za darmo" oraz "Czy pierwsze płatne rozszerzenie powinno być darmowe?"
Czy jednak nie widzisz różnicy... nic a nic? :ROFLMAO:
Specjalnie dla Ciebie mogę zmienić tytuł na: "Czy pierwsze płatne (w planach) rozszerzenie powinno jednak być darmowe?"
Nic nie musisz. Marketingowcy lubią takie zlepki wyrazowe.
 
Paweł Sasko na ostatnim streamie leciutko zasugerował, że pierwsze darmowe DLC mogą wjechać jeszcze w tym miesiącu. Zostały już tylko dwa dni, więc może akurat dziś lub jutro coś nowego się pojawi.... 1.3 + DLC? :D
Nie wiem jak Wy, ale ja trzymam kciuki ;)
 
Top Bottom