Co nowego w Night City? [aktualizacja 1.3 oczami twórców]

+

Alicja.

CD PROJEKT RED


Witamy w kolejnym raporcie specjalnym N54 News przedstawiającym najświeższe wieści wszystkim mieszkańcom Night City, którzy utknęli z dala od domu! Nasi reporterzy wiedzą już, jakie zmiany czekają nasze miasto. Choć nie są to największe zmiany, i pojawi się ich więcej (gdy tylko odtajnione zostaną dalsze dokumenty), z przyjemnością ujawniamy nieco na temat nadchodzących zmian.

Nazywam się Gillean Jordan, a oto co nowego w Night City:

„Serdeczne pozdrowienia, fixerzy Night City”

Dziś rano korporacja Thorton Ltd. ogłosiła aktualizację swojej nawigacji GPS. Inni producenci, w tym topowy Rayfield, niedrogi Makigai czy producent motocykli Yaiba, szybko poszli za jej przykładem.

Działanie wszystkich tych firm w pełnym porozumieniu jest niespotykane, więc postanowiliśmy bliżej przyjrzeć się całej sprawie. Nasze źródła ujawniły, że prawdziwym powodem aktualizacji GPS jest list otwarty wystosowany przez najważniejszych fixerów z Night City, wysłany na początku tego roku do wszystkich dealerów pojazdów w Kalifornii Północnej. Pod tekstem podpisali się między innymi Rogue Amendiares z Afterlife, Sebastian „Padre” Ibarra z Heywood oraz tajemniczy Mr. Hands z Pacifiki.

Niestety, zanim zdołali przeprowadzić wywiad z panią Amendiares, nasi reporterzy zostali „poproszeni” o opuszczenie Afterlife. Udało nam się jednak zdobyć komentarz od innego lokalnego fixera:

„Zatrudniam ludzi, żeby odwalali za innych brudną robotę, nie? Wiele z tych robót trzeba wykonać w odpowiednim czasie. Spóźnisz się – nie ma kasy. A ostatnio mieliśmy sporo... powiedzmy, „zwrotów”. Najemnicy wjeżdżają w budynki i giną przed skończeniem roboty, albo gubią się w Night City, przegapiają zjazd i trafiają na Badlandy zamiast do Corpo Plazy. To prawdziwy koszmar i szkodzi interesom!” – Muamar „El Capitán” Reyes z Santo Domingo.

Fixerzy twierdzą, że wszystkiemu winne są wadliwe systemy nawigacyjne i dlatego postanowili wystosować list otwarty do producentów pojazdów. Pozostaje jednak pytanie – dlaczego firmy postanowiły na niego zareagować?

„Początkowo nie chcieliśmy spełniać żadnych żądań tych kryminalistów, ale po wewnętrznym audycie podejście się zmieniło. Potwierdziliśmy, że nasze własne transporty borykają się z tymi samymi problemami, ładunki często docierają spóźnione albo nawet gubią się całkowicie. Ostatecznie zdecydowaliśmy, że w najlepszym interesie wszystkich leży wdrożenie aktualizacji nawigacji, o której pisali fixerzy” – anonimowy pracownik wyższego szczebla w Quadra.

Czy będzie to zmiana na lepsze? Sprawdźmy, co ma do powiedzenia nasz ekspert w studio:

„Nowe oprogramowanie systemu minimapy to większa przejrzystość i prostsza nawigacja. Jedźcie szybko i bezpiecznie.” – Andrzej, Programmer, CD PROJEKT RED.

Przejrzyste warunki w Chmurach

Po ostatniej burzy w tym obiekcie i zmianach na szczeblu zarządzającym Chmury ogłaszają zmiany w procedurze dopasowania. Nasza korespondentka, Bes Isis, postanowiła przyjrzeć się sprawie bliżej.

Dziękuję, Gillean! Choć właściciele twierdzą, że sytuacja przez cały czas była pod kontrolą, oczywistym jest, że po incydencie z udziałem jednej z ich lalek w Chmurach doszło do poważnego kryzysu. Jednak zarząd unika tego tematu i nie chce podawać żadnych szczegółów:

„Wystąpił niegroźny incydent z udziałem byłej pracowniczki, ale zapewniam, że nie wpływa to w żaden sposób na nasze usługi. Wciąż mogą państwo spodziewać się niezapomnianych wrażeń i obsługi premium” – Anjelica Milioti, starsza pełnomocniczka do spraw usług VIP.

Wygląda jednak na to, że ten „niegroźny incydent” wymógł wprowadzenie dodatkowych zabezpieczeń zapewniających satysfakcję klientów. Znajduję się obecnie w recepcji, gdzie klienci są analizowani przez algorytm Chmur. Jak dokładnie to działa i jakie zmiany są planowane?

„Nasz dom lalek korzysta z zaawansowanego algorytmu, który idealnie dopasowuje szeroki asortyment lalek do oczekiwań naszych klientów. Dom lalek zawsze wie. Znajdujemy to, co ukryte. Obecnie testujemy aktualizację, która pozwoli klientom podjąć lepszą decyzję podczas ostatniego etapu procedury dopasowania, aby mogli wybrać z najbardziej zgodnych lalek tę optymalną” – Cheri Nowlin, recepcjonistka.

Jak sami państwo widzą, Clouds wprowadza zmiany w swojej, teoretycznie niezawodnej, procedurze. A może jednak dom lalek nie zawsze wie? Mówiła Bes Isis, na żywo z Westbrook. A teraz wracamy do naszych ekspertów w studiu.

„To było jedno z moich pierwszych zadań po tym, jak dołączyłam do tego projektu. Od dawna sprawdzam ten kod, ponieważ chciałam zrozumieć nasz interfejs systemu wideo. Zrozumiałam, że problem nie leży w konfiguracji wideo. Wartość czasu wideo była krótsza niż czasu sekwencji wideo. Obecnie gracze lepiej zrozumieją decyzję, którą podejmują w tej sekwencji fabularnej” – Natalia, UI Programmer, CD PROJEKT RED.

Najemnicy uniwersalni

To oczywiste, że Night City zmienia wszystkich, ale biorąc pod uwagę liczbę trenerów osobistych rejestrujących swoje firmy w całym mieście, najwyraźniej regulacje psychiczne stają się równie popularne, co nowe wszczepy.

Jak zwykle to najemnicy są pionierami, jeśli chodzi o szlifowanie i modyfikowanie swoich umiejętności. Szukając absolutnej uniwersalności, są gotowi wydać fortunę, aby dobrze przygotować się na to, co wydarzy się podczas realizacji kontraktu.

Ten nowy trend wpłynął na cały rynek – popyt na niegdyś popularne drzazgi Tabula e-Rasa zdecydowanie spadł, a ich miejsce zajęli właśnie trenerzy personalni. Inwestorzy wycofują środki i szukają innych możliwości inwestycyjnych, a twórcy drzazg rozważają kroki prawne przeciwko trenerom.

Ripperdocom te wieści najwyraźniej nie przeszkadzają. Choć ta zmiana na rynku ostatecznie wpływa na nich negatywnie, twierdzą, że drzazgi nigdy nie były dużą częścią ich obrotów, a w dłuższej perspektywie coaching osobisty nie sprawi, że cyberware odejdzie do lamusa.

„Od dawna pracuję z najemnikami. To idealni klienci, którzy zawsze wiedzą, czego potrzebują, i nigdy nie narzekają na ceny. Prawdę mówiąc, cieszy mnie ten trend polegający na trosce o własne ciało. Jak widzicie, ja sam nie używam wszczepów i zawsze przypominam klientom, że choć wszczepy oszczędzają czas i życie, znacznie ważniejszy jest rozwój osobisty” – Robert „Doktor Chrom” Rainwater, ripperdoc.

Choć coaching nie odmieni człowieka w całości, a najemnicy wciąż muszą dokładnie planować rozwój swoich atrybutów, fixerzy są zachwyceni faktem, że najmowanie ludzi o odpowiednich atutach jest teraz prostsze niż kiedykolwiek. Oto, co o tej sytuacji myśli jedna z naszych ekspertek:

„Dla naszych graczy funkcja ta oznacza bezpieczniejsze eksperymenty z konfiguracjami. Jest łatwo dostępna i tania, a więc nie trzeba się wahać podczas inwestowania w konkretne atuty.” – Katarína, Gameplay Designer, CD PROJEKT RED.

Chcecie wiedzieć więcej?

Tak jak poprzednio, pełna lista zmian pojawi się wkrótce! Jednakże, jeśli nie możecie się doczekać dalszych informacji co nowego w Night City, zapraszamy na REDstreams z naszymi ekspertami jutro na kanale Twitch CD PROJEKT RED. Transmisja odbędzie się w języku angielskim i rozpocznie się 17 sierpnia o godzinie 18:00.
 
Last edited:
Ciekawie, ciekawie. Fajnie, że poprawiono GPS - wcześniej działał strasznie. Czekam na dalsze wieści :)
 
Widok GPS jest oddalony i widać więcej.
technicznie nie widzę aby widok się oddalał.
Zmienia się pozycja wskaźnika gracza, że nie znajduje się na środku minimapy tylko bardziej z tyłu. Przez co widać trochę więcej co będzie przed graczem, kosztem widoku z tyłu.

Pozwoli to pewnie ukryć bug, z ciągle teleportującymi oponentami w trakcie wyścigów na minimapie, bo nie będzie ich po prostu widać z braku miejsca ;)

Dlaczego na tym filmiku samochód jeździ z prędkością 40, tak samo wolno jak na prezentacji PS4 Pro? Wygląda na ten sam numer co z udowadnianiem wydajności gry na poprzednich generacjach.
Nikt tak wolno nie jeździ, i martwię się że będzie "tylko" trochę lepiej (ale zawsze coś).
 
technicznie nie widzę aby widok się oddalał.
Zmienia się pozycja wskaźnika gracza, że nie znajduje się na środku minimapy tylko bardziej z tyłu. Przez co widać trochę więcej co będzie przed graczem, kosztem widoku z tyłu.

Pozwoli to pewnie ukryć bug, z ciągle teleportującymi oponentami w trakcie wyścigów na minimapie, bo nie będzie ich po prostu widać z braku miejsca ;)

Dlaczego na tym filmiku samochód jeździ z prędkością 40, tak samo wolno jak na prezentacji PS4 Pro? Wygląda na ten sam numer co z udowadnianiem wydajności gry na poprzednich generacjach.
Nikt tak wolno nie jeździ, i martwię się że będzie "tylko" trochę lepiej (ale zawsze coś).

W ogóle mam wrażenie, że Redzi mają ogromny problem z własnym silnikiem, który nie nadąża z generowaniem dobrej jakości obiektów, które są w oddali (auta 2D...), czy ma problem z obiektami, które się nagle pojawiają przed oczami gracza. Do tego dochodzą np. absurdalnie wręcz kiepskie cienie rzucane przez bohatera, czy brak odbicia bohatera w lustrach etc. A to wierzchołek góry lodowej. Mam wrażenie, że to wszystko jest przez silnik, który po prostu nie wyrabia.

Ciekaw jestem czy to zostanie kiedyś naprawione. Bo osobiście mam gruby dysonans: Cyberpunk to takie połączenie geniuszu i najwyższego artystycznego kunsztu z totalnym i wręcz wstydliwym niedopracowaniem.

Trzymam mocno kciuki by i takie rzeczy w końcu naprawili. Choćby to im zajęło jeszcze 2 lata. Ta gra na to zasługuje.
 
Ciekawe czy naprawią w końcu Wellesa przenikającego przez drzwi windy (jeden z pierwszych błędów jaki gracz zauważy), albo takie coś obecne w grze od premiery (moderzy poradzili sobie z tym jakoś w styczniu). Ja wiem, że to popierdółki i kogo obchodzą tego rodzaju bugi, ale skoro dostajemy poprawkę taką jak w filmiku nr 2, to może i te się załapią?
 
O właśnie Wells przechodzący przez drzwi na początku. Dla mnie to jest w pewnym sensie wykładnik czy grę połatali czy nie. Jak Wells przechodzi przez drzwi to dalej już z nawet nie gram :) Tylko czekam na kolejny patch aby sobie nie spojlerować i przechodzić non stop od początku :)
 
Choć nie są to największe zmiany, i pojawi się ich więcej (gdy tylko odtajnione zostaną dalsze
Przed "i" chyba nie powinno być przecinka.

Piszecie, że nie są to największe zmiany. Oby w 1.3 było więcej i lepiej niż w ostatnim 1.2. Dość długo już czekamy, a gra nadal ma wiele bugów. Ten gps to taki na odwal się chyba :p Jak 1.3 nadal nie poprawi jakości tylko jakies pierdołki to znowu szambo się wyleje.
 
Proszę, powiedzcie, że ta zmiana czasu trwania filmiku z 2 prostytutkami to jakiś żart. Gracze od pół roku czekają na poprawę gry a wy się takimi pierdołami zajmujecie? Czy ktokolwiek prosił o zmianę tego? Czy ktokolwiek miał problem z wyborem partnerki? Przecież to i tak nie ma żadnego znaczenia.
A minimapa fix to jedno wielkie oszustwo, to samo robił mod, ba mod robił to lepiej bo dawał większy zasięg widzenia. Nie ma żadnego dynamicznego oddalania i nadal nie udowodniono, że będzie dało się skręcić przy 80km/h.
A co do resetu atutów - przecież to jest w grze od początku. Na dowód stary poradnik: https://www.gry-online.pl/S024.asp?ID=2000&PART=197
 
Jak zobaczyłem wątek odnośnie aktualizacji chmur to pomyślałem, że w końcu dodadzą jakieś miejsce gdzie można będzie się odstresować po godzinach mordowania może dodadzą jakieś nowe lalki... o jakieś dodatkowej mini gierce nie wspomnę... chociaż animacje palenia papierosa przy jakimś nie zapomnianym widoku... ale nieee nie... bo po co dodawać kontent... skoro gra ma tak wspaniały wygląd który sam wpływa na immersje i głębie tego środowiska...

Wiele razy przyłapywałem siebie, że jeżdżę chodzę po mieście tylko by podziwiać widoki ale prosze na miłość boską ile można... niestety tylko to można robić po godzinach :(

Jeszcze jedno słowo krytyki bardzo mnie denerwuje system ubierania V dlaczego dres ortalionowy musi mieć lepsze statystyki niż moje fajne jeasny? Night City przecież jest miastem które daje możliwość kreowania wszystkiego rzeczywistości także... czemu więc nie dacie możliwość kreowania wyglądu przedmiotu? Chodzi mi tylko o podmienianie skórek. Żadnego kreatora jak w simsach!

Mam żywą nadzieje, że uwagi o których wspomniałem pojawią się w grze i umożliwicie mi ponowne odkrycie tego niesamowitego świata Night City.
 
Last edited:
Przed "i" chyba nie powinno być przecinka.

Piszecie, że nie są to największe zmiany. Oby w 1.3 było więcej i lepiej niż w ostatnim 1.2. Dość długo już czekamy, a gra nadal ma wiele bugów. Ten gps to taki na odwal się chyba :p Jak 1.3 nadal nie poprawi jakości tylko jakies pierdołki to znowu szambo się wyleje.

"Choć" w pierwszym zdaniu i potem dalszy ciąg, sugerują wtrącenie, a to ostanie wymaga przecinka (chyba że jest podrzędnym, imiesłowowym równoważnikiem zdania). Choć sadzę, że warto było napisać to nieco prościej. ;)
 
Ja wiem, że to nie jest wszystko. I pełny patch notes dopiero się ukaże. Ale serio? Po takim czasie to są "główne" zmiany, które według redów warto było ująć w tym "reportażu"!? Serio? xDD To już nawet nie jest śmieszne. GPS, który działa gorzej niż mod, który się pojawił miesiąc po premierze. Wydłużenie czasu podglądu lalek, gdzie ani raz nie słyszałem, żeby to był problem xD Bardziej mem i podśmiechujki, że się źle wybrało. I kuźwa reset perków w menu xD Co już było normalnie dostępne. To się w pale nie mieści :facepalm: Szkoda. Kibicowałem mocno, grę przeszedłem. Grało się dobrze. Ale powoli już mnie to też męczy. I nie widzę, żeby szykował się powrót a'la "No Man's Sky", jak to wszyscy liczyli. Szkoda. Nic tylko odłożyć na minimum rok. Może w końcu wyjdą duże DLC. I dopiero się znowu zacząć interesować. Bo jak znowu mamy czekać pół roku na kolejny pacz, i w kolejnym drobne poprawki ze sprawami, o które nikt nie prosił. A ważne rzeczy leżą. To ja dziękuję :giveup:
 
Ja wiem, że to nie jest wszystko. I pełny patch notes dopiero się ukaże. Ale serio? Po takim czasie to są "główne" zmiany, które według redów warto było ująć w tym "reportażu"!? Serio? xDD To już nawet nie jest śmieszne. GPS, który działa gorzej niż mod, który się pojawił miesiąc po premierze. Wydłużenie czasu podglądu lalek, gdzie ani raz nie słyszałem, żeby to był problem xD Bardziej mem i podśmiechujki, że się źle wybrało. I kuźwa reset perków w menu xD Co już było normalnie dostępne. To się w pale nie mieści :facepalm:
A gdzie masz napisane że to główne. Jest napisane że nie są to największe zmiany: "Witamy w kolejnym raporcie specjalnym N54 News przedstawiającym najświeższe wieści wszystkim mieszkańcom Night City, którzy utknęli z dala od domu! Nasi reporterzy wiedzą już, jakie zmiany czekają nasze miasto. Choć nie są to największe zmiany, i pojawi się ich więcej (gdy tylko odtajnione zostaną dalsze dokumenty), z przyjemnością ujawniamy nieco na temat nadchodzących zmian.".

To jest poniekąd zabawne że gracze oceniają źle ten patch a jeszcze go nie ma. Nie wiadomo jakie inne poprawki lub błędy przyniesie. To jest pochopna ocena na podstawie 3 filmików

Patch 1.3 wydaje się być jednym z większych, inaczej nie byłoby informacji że odbędzie się specjalny stream Redów dotyczący tego patcha, jutro o godziznie 18:00.
 
To jest poniekąd zabawne że gracze oceniają źle ten patch a jeszcze go nie ma. Nie wiadomo jakie inne poprawki lub błędy przyniesie. To jest pochopna ocena na podstawie 3 filmików
Bo redzi raz zrobili w jajo graczy serwując filmik z PS4 Pro gdzie prezenter jechał z malutką prędkością (nie przekraczając 40) aby nie pokazać że gra ma problem z doczytywaniem się obiektów na starszych generacjach.

Skończyło się wywaleniem gry ps store.

Z GPS mam wrażenie że znowu to zrobili co z tym pamiętnym trailerem. Minimapa zawodząca przy dużych prędkościach, proszę macie trailer gdzie nie przekraczamy 40.

Mam nadzieję że ten fix naprawdę będzie działał i nie oszukają graczy drugi raz tą samą metodą

 
A gdzie masz napisane że to główne. Jest napisane że nie są to największe zmiany: "Witamy w kolejnym raporcie specjalnym N54 News przedstawiającym najświeższe wieści wszystkim mieszkańcom Night City, którzy utknęli z dala od domu! Nasi reporterzy wiedzą już, jakie zmiany czekają nasze miasto. Choć nie są to największe zmiany, i pojawi się ich więcej (gdy tylko odtajnione zostaną dalsze dokumenty), z przyjemnością ujawniamy nieco na temat nadchodzących zmian.".

To jest poniekąd zabawne że gracze oceniają źle ten patch a jeszcze go nie ma. Nie wiadomo jakie inne poprawki lub błędy przyniesie. To jest pochopna ocena na podstawie 3 filmików

Patch 1.3 wydaje się być jednym z większych, inaczej nie byłoby informacji że odbędzie się specjalny stream Redów dotyczący tego patcha, jutro o godziznie 18:00.

W ostatnim patchu, w którym były podobne filmiki zmiany w nich zaprezentowane byly chyba wlasnie tymi "wiekszymi zmianami" a to tez byly pierdoły a to co teraz pokazali to faktycznie jakis zart.
 
O właśnie Wells przechodzący przez drzwi na początku. Dla mnie to jest w pewnym sensie wykładnik czy grę połatali czy nie. Jak Wells przechodzi przez drzwi to dalej już z nawet nie gram :) Tylko czekam na kolejny patch aby sobie nie spojlerować i przechodzić non stop od początku :)
Mam to samo. :D
 
Top Bottom