Co nowego w Night City? [aktualizacja 1.3 oczami twórców]

+
A czy ktokolwiek powyżej zerknął na filmik zwiastujący jutrzejszy stream?
Bo tam jest np. o tym, że będzie mowa o pierwszych DLC, a "nawet może o czymś więcej" (to luźne tłumaczenie własne).
Być może wejście nowej, drobnej zawartości spowodowało, że informacje są dość... przecedzone.

Sądzę, że warto zapoznać się ze wszystkimi danymi, następnie z samym patchem, a potem albo chwalić, albo krytykować.
 
Sądzę, że warto zapoznać się ze wszystkimi danymi, następnie z samym patchem, a potem albo chwalić, albo krytykować.
problem w tym, że ilość danych jest znikoma, filmiki zwiastujące poprawki są tak samo "ustawione" (niska prędkość poruszania jak w filmiku prezentującym działanie gry na ps4 pro).
Patcha dalej nie ma, jedynie zebranie akcjonariuszy się zbliża więc trzeba pokazać "coś"
 
problem w tym, że ilość danych jest znikoma, filmiki zwiastujące poprawki są tak samo "ustawione" (niska prędkość poruszania jak w filmiku prezentującym działanie gry na ps4 pro).
Patcha dalej nie ma, jedynie zebranie akcjonariuszy się zbliża więc trzeba pokazać "coś"

To jak chcesz oceniać coś, czego nie ma, czego nie widziałeś? Nie widziałeś danych, patcha, ale już wiesz, że będzie źle i że wszystko jest ustawione. Nic na to nie poradzę. Ja jednak pozostanę przy swoim i jak zobaczę, to ocenię.

Teraz mogę ocenić jedynie zapowiedź. Jedna zmiana dla mnie istotna (mapa), te dwie inne - mniej.
Zapewne poprawek będzie tak jak poprzednio multum (liista zmian przy 1.23 miała chyba 500 pozycji), ale co z tego wyniknie, to się okaże.
 
To jak chcesz oceniać coś, czego nie ma, czego nie widziałeś? Nie widziałeś danych, patcha, ale już wiesz, że będzie źle i że wszystko jest ustawione. Nic na to nie poradzę. Ja jednak pozostanę przy swoim i jak zobaczę, to ocenię.
bo już tłumaczyłem, zastosowali tą samą sztuczkę co przy prezentacji PS4 Pro przed premierą, wprowadzając w błąd graczy i kosztującą usunięciem gry z PS Store na długi czas. To redzi się chwalą fixem, niech pokażą swoje karty w bardziej wymagających warunkach jak jazda pełną prędkością.

Nikt nie jeździ normalnie po mieście w grze prędkością 40. To jest tylko maskowanie uchybień, bo minimapa zawodziła przede wszystkim na wyższych prędkościach. I ten filmik powinien być benchmarkiem "patrzcie, możecie jeździć pełną prędkością nie martwiąc się że będziecie zawracać bo minimapa nie ogarnie ze skalowaniem". Pokazali fragment dla emerytów.
 
Oby to nie były najważniejsze zmiany bo naprawdę, mocno się rozczaruję w końcu tyle czekania a przydałaby się chociaż, możliwość ukrycia nakrycia głowy.
 
bo już tłumaczyłem, zastosowali tą samą sztuczkę co przy prezentacji PS4 Pro przed premierą, wprowadzając w błąd graczy i kosztującą usunięciem gry z PS Store na długi czas. To redzi się chwalą fixem, niech pokażą swoje karty w bardziej wymagających warunkach jak jazda pełną prędkością.

Nikt nie jeździ normalnie po mieście w grze prędkością 40. To jest tylko maskowanie uchybień, bo minimapa zawodziła przede wszystkim na wyższych prędkościach. I ten filmik powinien być benchmarkiem "patrzcie, możecie jeździć pełną prędkością nie martwiąc się że będziecie zawracać bo minimapa nie ogarnie ze skalowaniem". Pokazali fragment dla emerytów.

Wiesz, mi wszystko jedno, jaki filmik pokazali, bo grę posiadam i zobaczę to sama w akcji. Jeśli w akacji okaże się ich pomysł wadliwy, to nie omieszkam o tym napisać lub po prostu dać Red Pointa temu, kto o tym napisze.
Filmik może być tak zestawiony z różnych przyczyn, choćby tego, że mamy te same sceny na różnych wersjach gry.

Może skończmy tę dyskusję, by jest o niczym, prawda?
Ty tak oceniasz, ja inaczej. Nie dogadamy się, bo po prostu mamy inne spojrzenie na sprawę oceny jako takiej.
 
Jeśli w akacji okaże się ich pomysł wadliwy, to nie omieszkam o tym napisać lub po prostu dać Red Pointa temu, kto o tym napisze.
jeżeli tak będzie, to nie omieszkaj mi dać red pointa, bo już napisałem o tym.
Nie podałem subiektywnej oceny, tylko podałem fakty jak zmanipulowali graczy przed premierą tą samą techniką "wolnej jazdy", którzy wtedy gry nie posiadali.

ale tutaj ewentualna manipulacja będzie miała krótkie nogi tuż po premierze patcha
 
jeżeli tak będzie, to nie omieszkaj mi dać red pointa, bo już napisałem o tym.
Nie podałem subiektywnej oceny, tylko podałem fakty jak zmanipulowali graczy przed premierą tą samą techniką "wolnej jazdy", którzy wtedy gry nie posiadali.

ale tutaj ewentualna manipulacja będzie miała krótkie nogi tuż po premierze patcha

Jeśli odnajdę Twój post w masie innych, których po premierze patcha pewnie będzie tu sporo, to czemu nie.
Cóż, sprawa z wersją na konsole będzie się ciągnęła za Redami jeszcze długo, nie da się ukryć.
Z tego, co słyszałam, czytałam (gram na PC, więc to jedynie wiedza nabyta z zewnątrz) wersja ta też została porządnie poprawiona.
Nie sądzę więc, by należało przez pryzmat tej wpadki patrzeć na każde działanie devów, nawet na patch, który dopiero ma wyjść.
Ale to tylko moja osobista opinia.
 
Po takim czasie i biorąc pod uwagę w jakim stanie gra wciąż jest, ja bym się wstydził chwalić takimi bzdurami jak poprawiona mini mapa..
Wydaje mi się, że pokazali mini mapę jako zapowiedź jednej z wielu rzeczy na której zależało graczom po prostu. Jeśli dobrze pamiętam patch 1.3 miał być konkretny więc proponuję zaczekać przynajmniej do pełnej listy poprawek bez pochopnej oceny.
 
Niech ktoś powie CDPowi, że robi to źleee :) serio, patrze po komentarzach w sieci i CDP sam na siebie bicz ukręcił. Ludzie drą łacha z tej firmy, bo po 9 miesiącach poprawili coś co moderzy załatwili już daaaaaaaaaaawno temu. Jak zobaczyłem pierwsze artykuły o tym patchu byłem w szoku jak bardzo można spartolić komunikację z graczami. Jakby ludzie z CDP kompletnie nie zdawali sobie sprawy z tego, że po 9 miesiącach od wydania gy naprawdę poprawienie 3 pierdółek będzie miało dla graczy znikome znaczenie...
 
A tak w ogóle to mi się nie podoba forma zapowiedzi patchy. Niby takie fajne, ale ciężko zrozumieć o co chodzi.
 
A tak w ogóle to mi się nie podoba forma zapowiedzi patchy. Niby takie fajne, ale ciężko zrozumieć o co chodzi.
Mi by wystarczyła ogólna, krótka informacja, że w krótce pojawi się patch 1.3 poprawiający to i to, zajmujący tyle i tyle i padanie kilku drobniejszych zmian o które prosili gracze jak np mini mapa.
 
Hej! XD - od tego zacznę. SZTOS aktualizację tego questa w Chmurach - no faktycznie od premiery gry, był to tak istoty problem fabularny, że aż został dla nas nagrany filmik z zapowiedzią tej poprawki. To jest poziom WTF. Jestem w szerokim gronie osób ze środowiska Cyberpunk2077, i każdy miał taką samą reakcję.
Post automatically merged:

 
Last edited:
CYBERPUNK2077 powoli zamienia się powoli w ponury żart. Gra z takim potencjałem powinna zaorać konkurencję. Mogli by na niej zarabiać jak Rockstar na GTAV. Całe miasto XXI wieku do dyspozycji. Dlaczego nie ma metra? Dlaczego nie można było chociaż zrobić latających na wezwanie AV do przemieszczania punkt punkt w mieście? Przecież to miasto aż prosi o możliwość obserwowania nocą podczas wolnej jazdy. Dlaczego zwykłe samochody nie mają autopilota (nawet te autonomiczne z wypożyczalni)? Dostajemy pierduły gdy na badlandach są strefy no-go, stadion jest pusty, na port kosmiczny nie można się dostać, a nabrzeże Arasaki to pusty obszar będący atrapą. Gdzie obiecane darmowe DLC? Nie zawiodłem się na tym że gra jest zabugowana bo to się zdarza. Zawiodłem się bo wszelkie harmonogramy napraw poszły się kochać a obiecane mechanizmy nadal nie istnieją. Jednak nadal mam nadzieję. Mogę kupować DLC nawet do 2030 rozszerzające grę tak jak robię już od 5 lat w Stellaris ponieważ gra ciągle się rozwija. Tylko w końcu pokażcie że potraficie coś z tym zrobić, bo po 9 miesiącach poprawa minimapy to dramatycznie za mało.
 
Mam taką szaloną myśl, że marketingowiec, który to puścił, jest jakimś sabotażystą - przecież było wiadomo, że połowa odbiorców to wyśmieje, a druga połowa po prostu będzie wściekła. Uważam że komunikacja odnośnie postępów w rozwoju gry jest na fatalnym poziomie. Tyle już czekamy na większą aktualizację, dlaczego nie można po prostu w końcu jej wydać, skoro jest gotowa, zamiast wkurzać ludzi zapowiedzią, że po kilku miesiącach prac udało się dodać przycisk do resetu perków?

Mam nabite 150 godzin w grze, od grudnia (kiedy okazało się, że to co wydano jest wczesną wersją beta) specjalnie czekam z fabułą, bo wiem że jak skończę grę, to już nie będzie mi się chciało do niej wracać. A miasto jest piękne, czasami włączam grę tylko po to, żeby po nim pochodzić - cały czas liczyłem że któraś aktualizacja uzupełni brakujące elementy dotyczące immersji: dokończone metro, możliwość większej interakcji w knajpach i na bazarach, otwarcie większej ilości wnętrz (większości drzwi w mieście nie da się otworzyć) itp. Jestem już zmęczony tym czekaniem, a nie wiadomo nawet czy nad jakąkolwiek z tych rzeczy trwają prace. Za to 9 miesięcy po premierze dostaję zapowiedź, że w nowym paczu, którego wydanie nastąpi nie-wiadomo-kiedy, wydłużono czas na wybór dz*wki w chmurach. I am so tired of this.
 
Cyberpunk to takie połączenie geniuszu i najwyższego artystycznego kunsztu z totalnym i wręcz wstydliwym niedopracowaniem.
Trochę jakby Kaplicę Sekstyńską robił Pan Wiesio z Blok Ekipy. ("Na swoim rób jak na swoim").

Jak Wells przechodzi przez drzwi to dalej już z nawet nie gram :) Tylko czekam na kolejny patch aby sobie nie spojlerować i przechodzić non stop od początku :)

"I wszedł Jackie Welles mimo drzwi zamkniętych, stanął pośrodku i rzekł" - J, 20, 19
 
Top Bottom