My, forumowicze - przywitaj się!

+
@ robert70r

Dzięki! Choć do matury mam jeszcze 2 lata ;)
So am I :D
Wybrałeś już może kierunek jaki chcesz obrać na specjalizacji, czy nie ma takiej opcji u ciebie w technikum ? :D
Ja mam coś takiego, że w 2/3 klasie trzeba wybrać czy wolisz programowanie, czy grafikę, czy też może sieci i bazy danych. :D
 
@mar-ion

Miło mi słyszeć, że nie tylko ja jestem tu z Podkarpacia, z okolic Rzeszowa. :)

Umie jest takie coś w 2 klasie, ale przy naszym roczniku narzucili nam bazy danych, choć mieliśmy do wyboru sieci albo właśnie te bazy :)
A programowanie, sieci i grafikę, no i oczywiście oprogramowanie biurowe mamy nadal, lecz jako zwyczajne, podstawowe przedmioty zawodowe.
 
Hej, jestem Łukasz i mam 21 lat, tfffuu ... tzn 18 lat + 3 doświadczenia. Czy fanboy Wiedźmina ? No cóż troszkę prawdy w tym jest, ale na forum wiedźmina nie udzielałem się specjalnie. Obecnie studiuję sobie budownictwo na 2 roku i jasna cholera jakże się cieszę, że ta gra nie ma w tym okresie premiery bo pewnie sesja skończyłaby się z kilkoma warunkami :D Pochodzę z małopolski i chyba na początek tyle wystarczy. Pozdrawiam innych forumowiczów ;)
 
Oj no w sumie, kto wie ile potrwa "Coming: When it's ready" :) ewentualnie bronić się będę : when I'm ready! :D
 
To i ja może się przedstawię. :rolleyes: Mam na imię Patryk, pochodzę z okolic Leżajska (zapewne nikt nie wie, gdzie to jest więc dodam, że jest to Podkarpacie, jakieś 50 km od Rzeszowa, a nasze lokalne piwo, może znacie z Biedronki).
O, Leżajsk to najlepszy towar, jaki można znaleźć na półkach w Biedronce i jeden z powodów, dla których czasem odwiedzam ten market (a drugim jest herbata Milton ;P) - piwo pyszne, tanie (2,25 zwykłe, 2,35 niepasteryzowane) i do tego sprzedawane w wygodnych czteropakach. Innymi słowy - Hostajl poleca ;]

A że się tak przyczepię - jak pochodzisz z Leżajska, to czemu reklamujesz konkurencję, i to w dodatku tego sikacza z Warki? ;P xD
 

Yngh

Forum veteran
Ach, to wszystko wyjaśnia. Ludzie ze Śląska to w końcu barbarzyńcy, tacy polscy Szkoci. Yep, teraz wszystko jasne.
 
Ach, to wszystko wyjaśnia. Ludzie ze Śląska to w końcu barbarzyńcy, tacy polscy Szkoci. Yep, teraz wszystko jasne.

Ironia ironią, ale cała sprawa "inności Ślązaków" czasem przestaje być śmieszna. Znam ludzi którzy mają spiskowe plany utworzenia państwa Śląskiego. A wtedy to nie jesteśmy już polskimi Szkotami, a jakimiś Kosowianami (ew. Kosowiańczykami, Kosowojanami, etc) :confused:

Tak, macie rację. Lecę off topem żebyście zapomnieli o pierwszym poście :)
 

Yngh

Forum veteran
Trudno w Polsce mówić o Śląsku bez poruszania kwestii autonomii itp., a ta "inność" z tym się łączy. Wg mnie jest tylko jedno państwo polskie, Ślązacy są Polakami, a RAŚ uaktywnia się głównie na czas wyborów. Jeżeli zaś chodzi o różnorodność etniczną, narodową czy nawet kulturową w Polsce, moim zdaniem w porównaniu do krajów takich jak Niemcy, Francja, Włochy, Hiszpania czy WB jesteśmy wręcz monolitem.
 
I ja się przedstawię. Zglena (nie lubię publikować mojego imienia), mieszkam w Warszawie, studiuję między narodową współpracę celną :D

Widzę też że jest tu kilku fanów mojego kochanego Ghost in the shell :)
 
Trudno w Polsce mówić o Śląsku bez poruszania kwestii autonomii itp., a ta "inność" z tym się łączy. Wg mnie jest tylko jedno państwo polskie, Ślązacy są Polakami, a RAŚ uaktywnia się głównie na czas wyborów. Jeżeli zaś chodzi o różnorodność etniczną, narodową czy nawet kulturową w Polsce, moim zdaniem w porównaniu do krajów takich jak Niemcy, Francja, Włochy, Hiszpania czy WB jesteśmy wręcz monolitem.

Wielu Ślązaków nie potrafi się samemu zadeklarować, czy będąc ze Śląska, jest się jednocześnie Polakiem. Często można zobaczyć koszulki z napisem "Niy Niemiec, niy Polak, jyno Ślunzok". Wg mnie to jednak (mówiąc kolokwialnie) bullshit, a dodanie w ostatnim Spisie Powszechnym narodowości śląskiej jako jednej z opcji - raczej nie polepsza sprawy. Można okazywać patriotyzm regionalny, i przedkładać go nad narodowy, ale tak jak wspomniałeś - państwo polskie jest jedno.
Do innych krajów nie będę porównywać, bo po prostu "nie siedzę w temacie". Mogę sobie tylko wyobrażać, że podzielenie Niemiec na landy, czy unitaryzm w WB wpływają na odmienność grup etnicznych i narodowych, ale konkretnych sytuacji nie znam. Słyszałem tylko plotki o mocnym poparciu dla autonomii Katalonii, ale nie dawałbym dużych szans tej inicjatywie - fajnie się o tym mówi, bo Nowe państwo! Sensacja! Przeciwko komu teraz w lidze grać będzie Messi?!, ale jakoś mi to zawiewa utopią.
 
Usunięte kilka postów. Panowie, od spamu to jest "nocny" temat, gdzie indziej trzymajmy porządek jednak ;)
 
Oto ja, Adam, książę Eternii.
Obrońca tajemnic zamku posępnego czerepu.
A to jest Krindżer, mój wierny przyjaciel.
Cudowna, tajemnicza moc została mi dana w dniu w którym wziąłem do ręki mój czarodziejski miecz i rzekłem:
NA POTĘGĘ POSĘPNEGO CZEREPU! MOCY PRZYBYWAJ! (bez emocji).
Krindżer stał się kotem bojowym, a ja He-Manem - najsilniejszym człowiekiem wszechświata.
Tę tajemnicę zna tylko trójka naszych przyjaciół: Czarodziejka, Zbrojny Rycerz i Orko.
Razem bronimy zamku posępnego czerepu, przed diabelską mocą szkieletora.
 
To i ja coś skrobnę o sobie. Jak nietrudno się domyślić mam na imię Michał i jestem zakochany w cyberpunk'u odkąd pierwszy raz zagrałem w jego papierową wersję. A było to dosyć dawno temu, bo jakoś w 1995r. Od tego czasu wyczekuje dnia, w którym będę mógł się wyposażyć w fachowe złącze na potylicy, albo nadgarstku ;) Dlatego wiadomość, że Redsi robią Cyberpunk2077, to spełnienie jednego z moich pacholęcych marzeń. Pozdrawiam wszystkich fanów mrocznej przyszłości :D
 
Top Bottom