Rzeczywistość 2077 a Cybrepunk 2077.

+
Rzeczywistość 2077 a Cybrepunk 2077.

Przyszłość czy tylko sen futurologów? Jak według was będzie wyglądać świat w 2077 roku? Czy Redzi powinni coś stąd zaczerpnąć do Cyberpunka? :eek:






 
Nie wybiegam tak daleko w przyszłość, bo w 2077 będę już prawdopodobnie w zaświatach :p Ale jak oglądam discovery, to szczerze mówiąc lepiej dla mnie. Ciągle straszą, że za pięćdziesiąt lat będzie brakowało ropy, czystej wody, łowiska wyczyścimy do ostatniej rybki. Ogólnie lipa. Mroczna przyszłość, jak w mordę strzelił.
 

Yngh

Forum veteran
World government w 2030? To chyba mała przesada.... Z kolei jeżeli chodzi o długość życia, wydaje mi się, że człowiek przekroczy 150 lat znacznie szybciej niż w 2150. Szczerze, to sam mógłbym stworzyć taką listę i byłaby co najmniej tak samo wiarygodna jak ta ;).
 
World government w 2030? To chyba mała przesada.... Z kolei jeżeli chodzi o długość życia, wydaje mi się, że człowiek przekroczy 150 lat znacznie szybciej niż w 2150. Szczerze, to sam mógłbym stworzyć taką listę i byłaby co najmniej tak samo wiarygodna jak ta ;).

A kto tu mówi o wiarygodności wiadomo, że to czysta fikcja... Nie mniej jednak pokazuje jak może potoczyć się przyszłość i wcale stworzenie takiego czegoś proste nie jest. Jeżeli możesz coś takiego zrobić no to zrób bez wzorowania się tymi przykładami. Mogę się założyć że wymyślisz tylko parę rzeczy. Mi osobiście bardziej odpowiada pierwsza mapa co nie oznacza, iż z nią się w 100% zgadzam.
 

Yngh

Forum veteran
A kto tu mówi o wiarygodności wiadomo, że to czysta fikcja...
Właśnie sztuka polega na tym, by zachować wiarygodność, by dana wizja przyszłości była przekonująca.
 
Właśnie sztuka polega na tym, by zachować wiarygodność, by dana wizja przyszłości była przekonująca.
Nie da się chyba że są jasnowidzami i widzą przyszłość te koncepcje są oparte na różnych źródłach, badaniach itp. Czyli pewna wiarygodność przedstawiają.
 
Ja sceptycznie podchodzę do tych wizji, szczególnie dlatego, że są błędne. Sterowanie pogodą po 2020? Robi to się już dzisiaj, tylko po prostu media o tym nie trąbią.
 
Nie zgodzę się z wami nie mamy jeszcze pełnej kontroli nad pogodą, możemy tylko wpływać chemicznie co skutkuje sporym zanieczyszczeniem i dużym zwiększeniem szans na suszę z tego co pamiętam. Więc czy to taka kontrola pogody? Dla mnie nie.
 
Co do przewidywalnej dlugosci zycia. Jak rozumiem, prognoza ta opiera sie na prostym ekstrapolowaniu zmian obserwowanych do tej pory. Nie bierze sie w ogole pod uwage zmian, jakie moga nastapic. Wiekszosc zywych organizmow umiera, gdyz tak sa zbudowane. A to sie da zmienic. Badania nad tematem prowadzone sa od dziesiecioleci i dobrze wiadomo, co powoduje rozpad naszych cial i co mozna by zrobic by to powstrzymac lub przynajmniej znacznie spowolnic. Problemem nie jest bariera technologiczna tylko spoleczna. Nawet przy zalozeniu, ze kuracja bylaby dostepna dla wszystkich (w co trudno uwierzyc), konsekwencje bylyby katastrofalne.
 
O, a rzucisz linkami? Bo ja jestem na etapie: niby wiemy jak się starzejemy, ale dlaczego to już niebaudzo. Bo, teoretycznie, jesteśmy jak perpetuum mobile, a w praktyce gdzieś tam następuje załamanie.
 
A dzięki, ale liczyłam na jakieś bardziej konkretne, szczególnie w temacie
(...) Badania nad tematem prowadzone sa od dziesiecioleci i dobrze wiadomo, co powoduje rozpad naszych cial i co mozna by zrobic by to powstrzymac lub przynajmniej znacznie spowolnic. Problemem nie jest bariera technologiczna tylko spoleczna. (...).
Aż tyle zacięcia, żeby się przez listę tematów wikipediowych przekopywać, to nie mam ;P Myślałam, że może coś czytałeś niedawno i możesz podrzucić.
 
Na wykładzie odnośnie starzenia się człowieka dr podsumował to tak,że dopóki człowiek nie znajdzie czegoś,co zlikwiduje kompletnie stres, szukanie sposobu na mocne spowolnienie starzenia jest bez sensu.
@zi3lona
mogę Ci wysłać notatki. :D
 
A dzięki, wystarczy jakaś bibliografia, czyli dwie - trzy podstawowe pozycje :D

@saskia
Żadnych nazwisk? Tytułów czasopism?
 
Bibliografii nie podam,ponieważ omawiał to na postawie badań przeprowadzanych na przestrzeni 2010-2012 r.
Więc, nawet jeśli coś było na końcu napisane, to tego nie zanotowałam. ;/
 
Przyszłość 2077? Aby odpowiedzieć sobie na pytanie, jak bardzo wiarygodne są nasze wizje przyszłości wystarczy cofnąć się w przeszłość o, powiedzmy, dwie dekady: telefony komórkowe, Internet, komputeryzacja, yyy? I nie chodzi tu nawet o wynalazki jako takie, ale prędkość z jaką się upowszechniły i unowocześniły. Można by się cofnąć jeszcze dalej i odkryć, że pisarze Sci-Fi byli bardzo przekonani o tym, iż odbywając loty kosmiczne nadal będziemy używać taśm.


Enhance 224 to 176.
 
@zi3lona
Jedyne do czego na razie mogę się odnieść, to ta organizacja http://www.sens.org/ , która była szeroko omawiana, a także szukać prac dr Aubrey de Grey - założyciela tej organizacji.
Jak coś znajdę to jedynie jeszcze podeślę. :)
 
O, dzięki, tyle mi w sumie wystarczy. Mam jeszcze na kupce transhumanizm, więc się z dokładaniem sobie lektur na razie nie rozpędzam :)

@saskia

Dzięki wielkie :)
 
Top Bottom