Aktualizacja 1.31

+
Zależy kto to ONI. Może Kolektyw Bartmossa to przewidział ;) - "(...) zderzenie z rzeczywistością a później z przyszłością...". Nie kupiłam ich akcji, nie piorę... "podartych ciuchów", więc śpię spokojnie a przed wyborami nie klękam, w sensie nie pękam ;) Chodziło mi raczej o komunikację z "kolektywem" graczy. Patrząc na JEJ obecny STYL, to raczej przypomina agresywne przepchnięcie wajchy w drugą stronę lub rodzaj rzucania się od ściany do ściany i mam wrażenie, że faktycznie ktoś ich "zhakował" (jak Evelyn?) w taki czy inny sposób. Niech wezwą Meredith Stout. Powozi kogo trzeba jakiś czas w bagażniku i może znajdzie kreta, TEGO od "kazania-wypuszczenia" ;)
Tak komunikacja jest ekstremalna, albo bombastyczny marketing, albo kompletna cisza. CDPR cierpi na chorobę dwubiegunową.
Trochę nie rozumiem tego jednego małego DLC sprzed miesiąca, będzie coś jeszcze?
 
Tak komunikacja jest ekstremalna, albo bombastyczny marketing, albo kompletna cisza. CDPR cierpi na chorobę dwubiegunową.
Trochę nie rozumiem tego jednego małego DLC sprzed miesiąca, będzie coś jeszcze?
Pełna zgoda. U nas na dzielni mówi się: "bombastik-some-plastik" kiedy chce się ogarnąć na szybko takie paradoksy. Kwitnie zatem RADOSNA twórczość ziomków kreujących się na dobrze poinformowanych. Imho, więcej z tego wymiernej szkody wizerunkowej niż dostrzegalnych albo wydumanych korzyści. Osobiście obstawiam CO2 w H2O.
 
Ja zasadniczo nie miałem jakis poważnych trudności technicznych od początku, jak dla mnie gra pod względem wizualnym i gameplayowym jest wypasiona - jakieś bugi i glitche nie przeszakdzały mi aż tak bardzo. Tylko na ten moment czekam na cos rzeczywiście nowego . Żeby przywrócić duże zaineresowanie grą potrzebne są jakieś dodatki które umozliwiają np zabawę postacią na wysokim poziomie - bo moim zdaniem system walki daje na prawdę sporo frajdy - tyle że jak juz mamy wysoki poziom i dostepnosc fajnych giwer usprawnione celowanie poruszanie to niewiele zostaje w grze okazji żeby się tym pobawić. Poza tym mozliwe jest wprowadzenie prostych zmian dot customizacji postaci w trakcie gry, czy lepsze wykorzystanie potencjału samochodów i muzyki nad którymi deweloperzy pracowali na prawdę mocno. Dlatego apeluję do zespołu wprwadźcie w końcu jakies nowości zamiast babrać się z naprawianiem wersji pod archaiczne konsole które i tak w ciągu 2-3 lat zaczna zanikać. a co mozna moim zdaniem zrobić prosto:
1. NG+ - stały dodatek każdej gry w wiesku był darmowy nie wyobrażam sobie żeby w CP2077 było inaczej
2. wyscigi samochodowe - jakaś stała seria wyścigów - nie oskryptowanych - implementacja w grze wydaje sie że nie powinna byc wielkim problemem - trasa ładowana za pomoca drzazgi jakieś domyslne zestawy przeciwników na róznym poziomie i już - ulice NC aż proszą się żeby dać mozliwosc realnego poscigania się.
3. Zmiany wyglądu w trakcie gry - to jest trochę smieszne że w świecie wszczepów V nie może nawet zmienić fryzury tatuażu czy makijazu, teoretycznie w cyberpunkowej rzeczywistości inaczej niz w innych universach V mogłaby praktycznie w trakcie gry od nowa wykreowac wszystkie swoje cechy łącznie ze zmiana płci - zmiany podstawowego wyglądu twarzy zdaje się że ktoś juz zrobił prostym modem czy wielkim problemmem nyłoby dodanie do lustra dodatkowej opcji zmień makijaż fryzurę, a u riperdoców za opłatą zrób plasykę twarzy czy zmień płeć??
4. Muzyka nie wykorzystany potencjał tu widze kilka mozliwych prostych upgradów:
a. dlaczego radio dostepne jest tylko w samochodzie - V zasadniczo ma mały terminal komputerowy w głowie wraz z urządzeniami odbiorczonadawczymi - skoro może dzwonić i odbierac telefony - dlaczego zatem w trakcie poruszania sie pieszo czy walki nie może włączyc sobie radia to własciwie trudne do wytłumaczenia i jest zasadniczo niekonsekwencja w kreacji swiata. Implementacja czegos takiego to prawdopodobnie niewielkie zmiany kodzie wprowadzenie ew dodatkowej opcji - "wyciszania radia w trakcie walki - on/of "
b. Idąc dalej tym tropem - jesli V ma w głowie magazyn danych dlaczego nie może zgrać sobie - ustalić swojej własnej playlisty z utworów dostepnych w grze ? Też nie wydaje się to byc jakaś szczególnie trudna modyfikacja - dodatkowy kanał nazywający się "playlista V" i dodakowe pole wyboru w którym możemy przewijac wszystkie dostepne w grze utwory i zaznaczac te które chcemy.
c. Dodatkowe utwory - CP2077 to platforma która prezentuje treści muzyczne dla setek tysięcy uzytkowników - to zasadniczo mogłoby być zwł po rozwinięciu wyżej przedstawionych modyfikacji miejsce gdzie moga pojawiać się zupełnie nowe kawałki młodych zespoółów - które chetnie udostepnią swoje nagrania w zamian za promocję, jaką byłoby dla nich umieszczenie na platfoemie streamingowej jaką jest CP2077 - Studio w ogóle mogłoby zrobic wokół tego niezłą kampanię marketingowa - stąły konkurs dla młodych zespołów i wybierać kawałki, które dodają do zestawu utworów w grze - mozna włączać w to też społeczność graczy i np po dołączeniu nowych kawałków na miesiąc, kwartał czy dowolny okres każdy gracz jako V miałby mozliwość oznaczenia jako ulubione 3 czy pięciu utworów z wybranego przez CDP zestawu i np 3 utwory z najwieksza ilością wyborów graczy zostają juz na stałe włączone do playlisty CP2077.
 
Ja zasadniczo nie miałem jakis poważnych trudności technicznych od początku, jak dla mnie gra pod względem wizualnym i gameplayowym jest wypasiona - jakieś bugi i glitche nie przeszakdzały mi aż tak bardzo. Tylko na ten moment czekam na cos rzeczywiście nowego . Żeby przywrócić duże zaineresowanie grą potrzebne są jakieś dodatki które umozliwiają np zabawę postacią na wysokim poziomie - bo moim zdaniem system walki daje na prawdę sporo frajdy - tyle że jak juz mamy wysoki poziom i dostepnosc fajnych giwer usprawnione celowanie poruszanie to niewiele zostaje w grze okazji żeby się tym pobawić. Poza tym mozliwe jest wprowadzenie prostych zmian dot customizacji postaci w trakcie gry, czy lepsze wykorzystanie potencjału samochodów i muzyki nad którymi deweloperzy pracowali na prawdę mocno. Dlatego apeluję do zespołu wprwadźcie w końcu jakies nowości zamiast babrać się z naprawianiem wersji pod archaiczne konsole które i tak w ciągu 2-3 lat zaczna zanikać. a co mozna moim zdaniem zrobić prosto:
1. NG+ - stały dodatek każdej gry w wiesku był darmowy nie wyobrażam sobie żeby w CP2077 było inaczej
2. wyscigi samochodowe - jakaś stała seria wyścigów - nie oskryptowanych - implementacja w grze wydaje sie że nie powinna byc wielkim problemem - trasa ładowana za pomoca drzazgi jakieś domyslne zestawy przeciwników na róznym poziomie i już - ulice NC aż proszą się żeby dać mozliwosc realnego poscigania się.
3. Zmiany wyglądu w trakcie gry - to jest trochę smieszne że w świecie wszczepów V nie może nawet zmienić fryzury tatuażu czy makijazu, teoretycznie w cyberpunkowej rzeczywistości inaczej niz w innych universach V mogłaby praktycznie w trakcie gry od nowa wykreowac wszystkie swoje cechy łącznie ze zmiana płci - zmiany podstawowego wyglądu twarzy zdaje się że ktoś juz zrobił prostym modem czy wielkim problemmem nyłoby dodanie do lustra dodatkowej opcji zmień makijaż fryzurę, a u riperdoców za opłatą zrób plasykę twarzy czy zmień płeć??
4. Muzyka nie wykorzystany potencjał tu widze kilka mozliwych prostych upgradów:
a. dlaczego radio dostepne jest tylko w samochodzie - V zasadniczo ma mały terminal komputerowy w głowie wraz z urządzeniami odbiorczonadawczymi - skoro może dzwonić i odbierac telefony - dlaczego zatem w trakcie poruszania sie pieszo czy walki nie może włączyc sobie radia to własciwie trudne do wytłumaczenia i jest zasadniczo niekonsekwencja w kreacji swiata. Implementacja czegos takiego to prawdopodobnie niewielkie zmiany kodzie wprowadzenie ew dodatkowej opcji - "wyciszania radia w trakcie walki - on/of "
b. Idąc dalej tym tropem - jesli V ma w głowie magazyn danych dlaczego nie może zgrać sobie - ustalić swojej własnej playlisty z utworów dostepnych w grze ? Też nie wydaje się to byc jakaś szczególnie trudna modyfikacja - dodatkowy kanał nazywający się "playlista V" i dodakowe pole wyboru w którym możemy przewijac wszystkie dostepne w grze utwory i zaznaczac te które chcemy.
c. Dodatkowe utwory - CP2077 to platforma która prezentuje treści muzyczne dla setek tysięcy uzytkowników - to zasadniczo mogłoby być zwł po rozwinięciu wyżej przedstawionych modyfikacji miejsce gdzie moga pojawiać się zupełnie nowe kawałki młodych zespoółów - które chetnie udostepnią swoje nagrania w zamian za promocję, jaką byłoby dla nich umieszczenie na platfoemie streamingowej jaką jest CP2077 - Studio w ogóle mogłoby zrobic wokół tego niezłą kampanię marketingowa - stąły konkurs dla młodych zespołów i wybierać kawałki, które dodają do zestawu utworów w grze - mozna włączać w to też społeczność graczy i np po dołączeniu nowych kawałków na miesiąc, kwartał czy dowolny okres każdy gracz jako V miałby mozliwość oznaczenia jako ulubione 3 czy pięciu utworów z wybranego przez CDP zestawu i np 3 utwory z najwieksza ilością wyborów graczy zostają juz na stałe włączone do playlisty CP2077.
Ciekawe opinie. FGR to mod, który daje nieograniczone (no... - nieomal) możliwości dostosowania CP77 do własnych smaków, że tak powiem. Pochyl się na nim a nie pożałujesz. I co ciekawe, autor aktywnie kontaktuje się z użytkownikami ORAZ zbiera opinie do raportu dla CDPR.
 
Przeszedłem gre na patchu 1.2 . Wróciłem teraz po przerwie pobujać się po świecie gry i sprawdzić najnowszą łatkę . Czy mi się tylko wydaje czy ruch uliczny został wykastrowany . Mam wszystko na maxa i o ile w centrum jest ok to juz na peryferiach ruch samochodów jak by zamierał . Ma ktoś podobne odczucia jest jakiś wątek na ten temat w necie . Mam ogólne wrażenie jak by było mniej ludzi i samochodów .
 
Przeszedłem gre na patchu 1.2 . Wróciłem teraz po przerwie pobujać się po świecie gry i sprawdzić najnowszą łatkę . Czy mi się tylko wydaje czy ruch uliczny został wykastrowany . Mam wszystko na maxa i o ile w centrum jest ok to juz na peryferiach ruch samochodów jak by zamierał . Ma ktoś podobne odczucia jest jakiś wątek na ten temat w necie . Mam ogólne wrażenie jak by było mniej ludzi i samochodów .

Mam podobne odczucia. Gram na PS4, i generalnie to w sumie od początku nie doświadczyłem jakiegoś zatrważającego tłoku na ulicach, na solidnych PC wygląda to zdecydowanie lepiej. ;-)
 
Przeszedłem gre na patchu 1.2 . Wróciłem teraz po przerwie pobujać się po świecie gry i sprawdzić najnowszą łatkę . Czy mi się tylko wydaje czy ruch uliczny został wykastrowany . Mam wszystko na maxa i o ile w centrum jest ok to juz na peryferiach ruch samochodów jak by zamierał . Ma ktoś podobne odczucia jest jakiś wątek na ten temat w necie . Mam ogólne wrażenie jak by było mniej ludzi i samochodów .
Dokładnie tak jest, wszystko, żeby było więcej FPSów. Szkoda...
 
Nadal bugują się samochody npców stojąc na światłach, nagle wtapiają się w jezdnie. Sama to przeżyłam przyzywając motor. Nagle stanął, wyskoczył lekko do góry i zatopił się w jezdni. Nie szło ruszyć. A gdy pieszy mnie mijał, motor wyskoczył tylnym kołem do góry i zabił pieszego xD Drugi błąd jaki zauważyłam, to przy bramie Kerrego. Wychodząc za bramę i wsiadając na motor moja postać straciła głowę dosłownie. Jakby coś jej ucięło :D
 
Ciekawe jak dużo zmian wprowadzi łatka 1.4/1.5 i czy ruch uliczny zostanie zwiększony tak, by pokazać życie ogromnej liczny osób w NC. Jak sądzicie - co dadzą w nowej aktualizacji?
 
Jestem ciekaw czy naprawią mody do Defendera.

Serio, to by był dla mnie taki sygnał, że gra być może wyszła z etapu early access.
 
Ciekawe jak dużo zmian wprowadzi łatka 1.4/1.5 i czy ruch uliczny zostanie zwiększony tak, by pokazać życie ogromnej liczny osób w NC. Jak sądzicie - co dadzą w nowej aktualizacji?
Tak ciekawe, co wymyślą na konsole,jakie będą ich priorytety. Czy na konsolach też będzie możliwość grania z dużą ilością NPC tak jak na PC, bo z tego co widziałem to wygląda to dosyć biednie w tym momencie.
 
Wszystko spoko RED'zi, ale jak nie było trybu "Nowa Gra +" tak nie ma... eh, CP2077 wyklepałem w dwa tygodnie od daty premiery, którą pre-orderowałem, chętnie bym sobie przypomniał tę grę, bo to było już dawno temu, zwłaszcza że wcześniej grałem na PS4 pro i wysłałem kilkadziesiąt "Bug" raportów... a teraz na PS5 nie mam powodu, żeby ponownie przywitać się z "V". No szkoda, zostały mi tasiemce typu FC6 i Valhalla, w oczekiwaniu na Dying Light 2 :ohstopit:
 
Pewnie doczekamy się kiedyś Nowej Gry+, zapewne przy tej większej aktualce przyszłorocznej, albo jeszcze później.
Cały czas liczyłem na jakąś aktualkę w rocznicę, nie mówię o 1.4 czy next-gen patchu, ale chociaż jakieś 1.32 z kolejnymi poprawkami, jakąś małą optymalizacją, może DLC (misją, giwerami, czymkolwiek). Ale człowiek już się przyzwyczaił, że nie ma co liczyć na rozpieszczanie. I teraz jak widzę cwaniaków (wygląda na to, że mądrych cwaniaków), którzy poczekali i kupują obecnie grę po 10$ czy 50 zł, żałuję że byłem frajerem który wydał 260 za pre-alphę i nie zwrócił gry, tylko uwierzył w obietnicę zapewnienia jakości...
 
Last edited:
Ja mam zainstalowany najnowszy patch i dalej nie widzę auta w zadaniu "Wyboista droga" grrr 😠
Ktoś miał podobny problem? Będę wdzięczny za pomoc...
 
Mam ten sam problem. To żenujące że minęło tyle czasu od premiery a ten bug nadal się pojawia (n)
 
Kiedy nowy patch? Bo ten ostatni to u mnie raczej pogorszył sprawę. Przemieszczanie się autem stało się niezwykle uciążliwe. Bardzo często nie da się nim w ogóle ruszyć no i respawnuje się kompletnie zniszczone.
 
Drodzy Redzi, poprawcie proszę mod do ciuchów Panacea bo brakuje w nim opisu :). Druga rzecz - często zdarzają mi się błędy w menu craftingu. Legendarne, ikoniczne bronie i pancerze znikają z ekranu ulepszeń całkowicie przy którymś ulepszeniu. To nie kwestia braku komponentów czy coś w tym stylu. Przedmiot po prostu znika i nie można go ulepszyć. Kolejny bug - rewolwer Amnesty od Cassidy'ego. Mimo iż otrzymuję jego epicką wersję i w menu widnieje teoretycznie możliwość upgrade'u do wersji legendarnej to jest ona zaznaczona na czerwono, tak jakbym nie posiadał rewolweru, a mam go w ekwipunku. I ostatnie zgłoszenie - czasami przy zadaniach wymagających do ukończenia przeczesania jakiegoś schowka mam problem z opróżnieniem walizki/skrzynki itp. co w praktyce uniemożliwia finalizację misji. Pomaga tylko restart gry i load. Ufff, tyle moich skarg, teraz życzeniowo ;). Czekam niecierpliwie na patch 1.5 i przejdę grę po raz trzeci. NG+ i DLC byłyby mile widziane. Nowe auta, bronie, ciuchy oczywiście też (szczególnie jakieś klimatyczne płaszcze!).
 
Last edited:
Niestety po nowym patchu w queście Dobre uczynki popłacają nadal nie da się odebrać nagrody od ripperdocka... Naprawiono za to quest Wyboista droga dzięki czemu dokończyłam zadanie. :D
 
Po pierwsze - patch 1.31 juz jest nieaktualny - przeskocz na watek 1.5 :)
Po drugie - ja przed chwila odebralem ten tatuaz od Cassiusa :)
 
Top Bottom