Wiedźmin 3: Dziki Gon - Nowy zwiastun

+
Fartuess said:
LOD (level of detail) nie jest bezpośrednio związane z zamazaniem obiektów w oddali. Za to odpowiedzialny jest DOF (Depth of field). Ale faktycznie można używać DOFa gdy modele na najniższym poziomie LOD są bardzo mocno okrojone i normalnie byłoby to kłujące w oczy.
Czyli kompletnie nic się nie zmieniło. Redzi używają rozmycia, by zakryć niskie tekstury.
Co do patrzenia w dal i skupiania wzroku na obiektach z dużej odległości - nie gramy z pierwszej osoby, a z trzeciej. Nie jesteśmy oczami postaci i kierowanie kamerą nie wpływa na wzrok postaci. W tym wypadku wszystko powinno być ostre na pierwszym i drugim planie.
Zresztą:
GTAV - http://assets1.ignimgs.com/2012/11/15/gta-v-echo-parkjpg-19d2fa.jpg - mgła i rozmycie
Skyrim - http://www.abload.de/img/tesv2011-11-2016-31-51p01h.png - mgła i rozmycie
GTAIV - http://www.rockstargames.com/IV/screens/1280/225.jpg - mgła i rozmycie
Far Cry 3 - http://cdn.overclock.net/0/03/1920x1080px-LL-03174205_farcry3_d3d11.jpeg - zgadnij. Mgła i rozmycie.
 


I gdzie tutaj jest coś nie tak?

Dokładnie Rustine, do Skyrim jest mod, który imituje adaptację oka, ale niezbyt ładnie to działa w trzeciej osobie, w pierwszej znacznie lepiej.

Takie małe pytanie, mam wszystkie trzy trailery w wersji HD bez kompresji, tylko ze ten pierwszy Debut mam po angielsku. Czy wyszedł kiedykolwiek Debut z polskim dubbingiem bez kompresji?
 
qyzuqyzu said:
Na gniazda nikt by nie zwrócił uwagi
Nie zwróciłby? Mnie po poście o krześle które leci za szybko odepchnięte Aardem nic już nie zdziwi
A tak z czystej ciekawości na ENG forum też tak jest z czepianiem czy tylko u nas?
 
PATROL said:
Takie małe pytanie, mam wszystkie trzy trailery w wersji HD bez kompresji, tylko ze ten pierwszy Debut mam po angielsku. Czy wyszedł kiedykolwiek Debut z polskim dubbingiem bez kompresji?
Dołączam się do pytania, też mi na tym zależy !
 

Guest 3669645

Guest
To w końcu w grze jest jakiś "filtr wyostrzający" czy po prostu nie ma jeszcze wygładzania krawędzi? Kłuje to trochę w oczy :p
 
@Adventus jeżeli chodzi o screen, który wstawiłem, to ja mam włączone kilka opcji w moim playerze.

@SMiki, o pole widzenia, DoF i inne pierdoły o których się pisało an ostatnich stronach. A talia już lepiej wygląda.

^up, niestety nie, chodzi mi o Gameplay Debut Trailer.
 
Czy nowy wizerunek Eredina Krogulca nie przypomina wam odrobinę przedostatniej formy Saurona...
 
Rustine said:
Czyli kompletnie nic się nie zmieniło. Redzi używają rozmycia, by zakryć niskie tekstury.
Co do patrzenia w dal i skupiania wzroku na obiektach z dużej odległości - nie gramy z pierwszej osoby, a z trzeciej. Nie jesteśmy oczami postaci i kierowanie kamerą nie wpływa na wzrok postaci. W tym wypadku wszystko powinno być ostre na pierwszym i drugim planie.

I znów muszę Ciebie poprawić :(/>
LOD to termin odnoszący się do geometrii. Do zmniejszania rozdzielczości wraz z odległością służy mipmapping i jeśli jest dobrze zrobiony, to obniżenie jakości powinno być niewidoczne z racji właśnie dużej odległości. Co do podrzuconych screenów... Mgła na nich jest, DOFa nie widzę za bardzo. Jest jedynie rozciacpcianie tekstur wynikające ze zbyt szybko zchodzącego w dół mipmappingu. Zgaduję, że wynika to z tego, że screeny pochodzą z current genowych konsolowych produkcji w których trzeba straszliwie oszczędzać gRAM którego jest w nich absurdalnie mało. No, ale o to już się nie musisz martwić przy grze next genowej.

Co do efektu skupiania wzroku. Tak jak powiedział PATROL - to dobrze działa w FPP a w TPP już nie.
 
No no połechtało mnie po obejrzeniu tego zwiastunu. Mam nadzieję że w następnym będzie się można lepiej przyjrzeć broni i opancerzeniu bo w W2 wyglądały miodnie, ciekawi mnie jak będzie z tym w W3.

A co do tej tali Geralta. Mnie ona tam w cale źle nie wygląda... A może już wszyscy polscy (bo już nawet nie wspominam o zagranicznych) gracze roztyli się jak hamerykanie i nie wiedzą już jak wygląda szczupły człowiek;)
A tak na serio to mam wrażenie że owa talia wzieła się z inspiracji XV wieczną europą. Cały W2 był pełen owych ispiracji od zbroi (np. salad, kapalinów itd.) po stroje żywcem wyjęte z XV wiecznych rycin. Gdy grałem pierwszy raz i zobaczyłem nogawice na tyłku Busy'ego to szczęka mi opadła na klawiaturę.
 
Mnie po poście o krześle które leci za szybko odepchnięte Aardem nic już nie zdziwi />
Jak już to za wolno. No sorry, ale jeśli dla was siły uwzględniane w interakcjach z przedmiotami mogą być zrobione jak tutaj to nie wiem czy w ogóle miałeś fizykę w szkole. Przecież tam człowiek odlatuje 2 razy szybciej od krzesła!! Takie rzeczy ewidentnie widać i rażą. Zupełnie jakby grawitacja działała mocniej na jeden obiekt, a na drugi słabiej. Nie ważne czy grawitacja czy Aard. Jakoś nie wydaje mi się, żeby Aard miał taką własność, że odpycha tylko ciężkie przedmioty, a na mniejsze nie ma dużego wpływu. Możecie mnie minusować, jednak założę się, że REDzi sami to zauważą i poprawią, bo to po prostu rzuca się w oczy.

Jest też możliwość, że coś nie tak było z kolizją między krzesłem, a stołem. Zupełnie jakby krzesło będąc blisko stołu jeszcze przed zderzeniem z nim przyjęło prędkość tego stołu. Nie chcę się zagłębiać co dokładnie jest nie tak, bo to REDzi wiedzą najlepiej, ale ewidentnie coś jest na rzeczy.
 
@qyzuqyzu jakby nie patrzeć, racja w tym jest.

Teoria co do Gonu: przybierają postać taką, jakiej najbardziej boją się nawiedzani mieszkańcy.
 
Arius963 said:
Czy nowy wizerunek Eredina Krogulca nie przypomina wam odrobinę przedostatniej formy Saurona...

Mi się bardziej skojarzył z Skull Knightem z Berserka, no ale tylko tak trochę.
 
PATROL said:
@qyzuqyzu jakby nie patrzeć, racja w tym jest.

Teoria co do Gonu: przybierają postać taką, jakiej najbardziej boją się nawiedzani mieszkańcy.
Powinni się przebierać za poborców podatkowych. Albo krasnoludzkie kobiety.
 

Guest 3669645

Guest
Chodzi mi o grafikę w grze. Krawędzie w wielu miejscach są niewygładzone, poszarpane a nawet miewają białą / czarną obwódkę. Kilka przykładów z nowego trailera:



Na tym zwiastunie wygląda to lepiej niż na poprzednich materiałach, ale nadal występuje ten efekt.

Najgorzej to wygląda na najstarszych screenach:

 
Top Bottom