Wiedźmin 3: Dziki Gon - Nowy zwiastun

+
Dobra a co zostało ustalone w sprawie twarzy Geralta? Magiczne światło które zmienia wizerunek czy coś innego? Przepraszam że pytam ale nie miałem prawie 3 dni internetu.
 
Adventus said:
Chodzi mi o grafikę w grze. Krawędzie w wielu miejscach są niewygładzone, poszarpane a nawet miewają białą / czarną obwódkę. Kilka przykładów z nowego trailera:


Na tym zwiastunie wygląda to lepiej niż na poprzednich materiałach, ale nadal występuje ten efekt.

Najgorzej to wygląda na najstarszych screenach:

Efektem ubocznym stosowanego od wiedźmina 2 sharpening filter jest to że znacznie bardziej w oczy rzucają się poszarpane krawędzie.

Tniemy cytaty!
Szypek
 
Takie migotanie występuje przy nieodpowiednim wygłądzaniu krawędzi w obiektach z półprzezroczystymi teksturami. Szczególnie widoczne na roślinności.
A jak jeszcze się dołoży wyostrzanie, to efekt jest jaki jest.
 
Czy dobrze kojarzę, czy FXAA nieco zmniejsza ten negatywny efekt?

A jeżeli nVidia włoży do W3 TXAA, to jestem spokojny.
 
Do premiery co najmniej pól roku więc krawędzie zostaną na pewno poprawione, wątpie by to był duży problem do skorygowania.

Orientuje się ktoś w jakim miejscu były te dwie sceny z wioski oraz gdy konno Geralt jedzie? Skellige? Bo las to Ziemia Niczyja chyba.
 
PATROL said:
Czy dobrze kojarzę, czy FXAA nieco zmniejsza ten negatywny efekt?
FXAA nie ale TXAA już tak tylko przy okazji rozmywa całkowicie obraz, więc jako AA odpada.
PATROL said:
A jeżeli nVidia włoży do W3 TXAA, to jestem spokojny.
Ja wręcz przeciwnie testowałem to w AC4 i tego rozmazanego obrazu nie jestem wstanie znieść.
 
Ale nie ma prawie w ogóle schodków i szumów na cienkich krawędziach jak kratki czy ogrodzenia. W sumie jeżeli będzie uber, to potrzebny będzie tylko symboliczny AA, jak w W2.
 
PATROL said:
Ale nie ma prawie w ogóle schodków i szumów na cienkich krawędziach jak kratki czy ogrodzenia. W sumie jeżeli będzie uber, to potrzebny będzie tylko symboliczny AA, jak w W2.
Prawda ale obraz jest zbyt jak dla mnie zamazany.
 
Spoko, rozumiem. Ja też wyłączyłem sobie efekt rozmycia przy ruchu w AC4(nie w W2, gdzie jest świetny), bo był strasznie sztuczny.

Pytanie na GameZone w Krk: jak nazywa się firma, która robi Asasyna i z jakiego kraju pochodzi. Odpowiedzi: nie wiem, USA, Londyn. Nosz ja Cię...
 
Tak szczerze, to na to pytanie nie da się odpowiedzieć. Wątpię, żeby ktoś zapamiętał całe półgodzinne napisy końcowe ze spisem Ubisoftów robiących tę grę. Singapur, Montreal, Quebec, Paryż... Nie bez powodu napisy w AC zawsze powodują u mnie chęć zrobienia sobie jedzenia. Zanim skończę jeść, napisy będą w połowie...
 
No prosz no, przecie o Francję chodziło. Pytanie brzmiało dokładniej chyba, o firmę która wymyśliła AC czy coś takiego.
 
Wiem, chciałem wyrazić swoją niechęć do braku możliwości ominięcia napisów w serii Assassin's Creed.
Co do tej wymuszonej ostrości, myślę, że o to chodziło nocnemu, gdy pisał o słabej jakości roślin. Bo rzeczywiście, już w dwójce otoczenie i postaci pięknie wyglądały, ale cienkie i małe modele cierpiały na tym strasznie. Widać to było na każdej trawie we Flotsam i w wąwozach Aedirńskich.

@Patrol
Przeszedłeś czwórkę? Czterdzieści minut. Naprawdę.
 
Nooo napisy w AC to koszmar. W ACIII to już w ogóle, bo w poprzednich nic nie było istotnego po napisach, mogłem sobie iść gdzieś, poczekać, a w trójce był epilog...
 
Ha, znalazłem kolejnego buga. Wielki jak robale z filmów fantastycznych sprzed czterdziestu lat.
W scenie użycia aard, sakiewki leżące na stole przelatują przez framugę okienną. Co ciekawe, reszta przedmiotów się zatrzymuje.
Redzi, nie idźcie tą drogą.

To taka zabawa w prawda czy fałsz.
 

Guest 3669645

Guest
A w ujęciu z Królem Gonu pośrodku płonącej wioski widzimy jak teleportuje mu się kawałek zbroi :p
 
raisond said:
W scenie użycia aard, sakiewki leżące na stole przelatują przez framugę okienną. Co ciekawe, reszta przedmiotów się zatrzymuje.
Redzi, nie idźcie tą drogą.
Zastanawiam się kiedy do niektórych z was dotrze fakt jak bardzo przesadzacie. Litości...
 
A te elementy nie zatrzymują się na tej drewnianej poziomej "podtrzymce" szyb?
A i REDzi naprawcie te świeczki, w Wiedźmin 2 gdy się przewracały, i tak się paliły, a płomień był tak samo ustawiony, tutaj świeczka leci, i wciąż się pali, zamiast zgasnąć (ale chociaż płomień się przechyla) :p
 
Last edited:
meJKu said:
Zastanawiam się kiedy do niektórych z was dotrze fakt jak bardzo przesadzacie. Litości...
Objaśniony żart przestaje być żartem, ale się poświęcę.
By zobaczyć takie rzeczy, trzeba rozłożyć cały trailer na poszczególne klatki, czyli zbadać coś, co trwa ułamek sekundy. To jest jak słuchanie piosenek od tyłu w zwolnionym tempie, by usłyszeć ukryty przekaz od kosmitów. To nie jest szczególnie poważna czynność.
 
Top Bottom