Skellige, karty, działanie.

+
Witam wszystkich Gwintowników :howdy:

Od kilku dni trwa moja radosna przygoda z gwintem. Moją wybraną frakcją jest, Skellige.
Podczas gry zauważyłem, że nie wszystkie zdolności danych kart są aktywne np. Vildkaarl po zagraniu nie zmienia się w Svalbloda.
Zauważyłem, że gdy gram przeciwko innej talii Skellige, to karty przeciwnika reagują inaczej, niż moje tej samej "figury".
Gram od kilku dni, więc może wraz ze zdobywaniem doświadczenia, karty będą osiągać kolejne umiejętności, które mają przypisane, a które są nieaktywne.

Mój poziom i ranga to: 23. Może to pomoże ;-)

Pozdrawiam!
 
Podczas gry zauważyłem, że nie wszystkie zdolności danych kart są aktywne np. Vildkaarl po zagraniu nie zmienia się w Svalbloda.
Aby Vildkaarl zmienił się w niedźwiedzia Svalbloda musi mieć szał 2. Szał 2 oznacza że się przemieni w 12 pkt niedźwiedzia jak będzie mieć 2 pkt lub mniej. Musisz zatem zranić go jakimiś kartami (kapłan Svalbloda, 3 ładunki lidera - Niedźwiedzi Rytuał, Knut)
 
Aby Vildkaarl zmienił się w niedźwiedzia Svalbloda musi mieć szał 2. Szał 2 oznacza że się przemieni w 12 pkt niedźwiedzia jak będzie mieć 2 pkt lub mniej. Musisz zatem zranić go jakimiś kartami (kapłan Svalbloda, 3 ładunki lidera - Niedźwiedzi Rytuał, Knut)
Dziękuję za konkretną odpowiedź :) Zauważyłem, że jest kilka kart, które żeby "działały", muszą współgrać z inną kartą. Cóż, dużo nauki przed niedźwiadkiem :)
Post automatically merged:

Po zagraniu czego? Czy warunek zamiany (Szał 2) wypełnia się?
Dzięki za odpowiedź, już po odpowiedzi Iorweth15, wiem, gdzie był błąd.
Pozdrawiam!
Post automatically merged:

Aby Vildkaarl zmienił się w niedźwiedzia Svalbloda musi mieć szał 2. Szał 2 oznacza że się przemieni w 12 pkt niedźwiedzia jak będzie mieć 2 pkt lub mniej. Musisz zatem zranić go jakimiś kartami (kapłan Svalbloda, 3 ładunki lidera - Niedźwiedzi Rytuał, Knut)
Mam do Ciebie jeszcze jedno pytanie. Gdzie znajdę, jakiś samouczek, instrukcję do kart itp. Szukałem po różnych frazach i nie znalazłem lub nie zauważyłem. Konkretnie pytam o Skellige.
 
Last edited:
@Kamil198500 każda karta ma szczegółowe opis działania umiejętności. Opisane są również słowa kluczowe.
Opisy możesz czytać zarówno w menu tworzenia talii jak i podczas rozgrywki.
Wystarczy najechać na interesującą cię kartę i kliknąć ppm lub przytrzymać w przypadku wersji mobilnych.
 
@Kamil198500 każda karta ma szczegółowe opis działania umiejętności. Opisane są również słowa kluczowe.
Opisy możesz czytać zarówno w menu tworzenia talii jak i podczas rozgrywki.
Wystarczy najechać na interesującą cię kartę i kliknąć ppm lub przytrzymać w przypadku wersji mobilnych.
Zauważyłem, tylko problem polega na tym, że nie bardzo wiedziałem, co niektóre zagadnienia znaczą, jak się je aktywuje itp.
 
Mam do Ciebie jeszcze jedno pytanie. Gdzie znajdę, jakiś samouczek, instrukcję do kart itp. Szukałem po różnych frazach i nie znalazłem lub nie zauważyłem. Konkretnie pytam o Skellige.
Jako takiego samouczka z prawdziwego zdarzenia który tłumaczy różne mechaniki nie ma w Gwincie. Po prostu w menu tworzenia talii wyfiltruj np. frakcję Skellige i zapoznaj się z jej opisem. Słowa kluczowe w przypadku Skellige to: szał, żądza krwi, odrzucenie, weteran. Wszystkiego dowiesz se poświęcając trochę czasu na analizę kart. Ewentualnie możesz poszukać gdzieś na YouTube poradnik dla początkujących dotycżacy grania różnymi frakcjami, jak chociażby ten.
 

Lexor

Forum veteran
Zauważyłem, tylko problem polega na tym, że nie bardzo wiedziałem, co niektóre zagadnienia znaczą, jak się je aktywuje itp.
Jak najedziesz kursorem na kartę to pojawia się jej opis, ale jeśli następnie klikniesz na nią PPM i "powiększysz ją" na cały ekran, to oprócz opisu na ekranie pojawią Ci się też wyjaśnienia wszystkich słów kluczowych jakie znajdują się na tej karcie.

Jeśli chcesz poczytać opisy kart nie mając akurat dostępu do gry to możesz to zrobić na stronie https://gwent.one/pl/cards/
Dla przykładu: https://gwent.one/pl/card/202280 - kluczowe słowa są wyjaśnione na dole tychże opisów.

Jeśli masz jakieś pytania w innych kwestiach, a nie chcesz zakładać osobnych wątków, to możesz je zadawać w moim FAQ.
 
Last edited:
Jak najedziesz kursorem na kartę to pojawia się jej opis, ale jeśli następnie klikniesz na nią PPM i "powiększysz ją" na cały ekran, to oprócz opisu na ekranie pojawią Ci się też wyjaśnienia wszystkich słów kluczowych jakie znajdują się na tej karcie.

Jeśli chcesz poczytać opisy kart nie mając akurat dostępu do gry to możesz to zrobić na stronie https://gwent.one/pl/cards/
Dla przykładu: https://gwent.one/pl/card/202280 - kluczowe słowa są wyjaśnione na dole tychże opisów.

Jeśli masz jakieś pytania w innych kwestiach, a nie chcesz zakładać osobnych wątków, to możesz je zadawać w moim FAQ.
Dziękuję za linki. Opisy w jednym miejscu.
 
Dziękuję za konkretną odpowiedź :) Zauważyłem, że jest kilka kart, które żeby "działały", muszą współgrać z inną kartą. Cóż, dużo nauki przed niedźwiadkiem :)
Post automatically merged:


Dzięki za odpowiedź, już po odpowiedzi Iorweth15, wiem, gdzie był błąd.
Pozdrawiam!
Post automatically merged:


Mam do Ciebie jeszcze jedno pytanie. Gdzie znajdę, jakiś samouczek, instrukcję do kart itp. Szukałem po różnych frazach i nie znalazłem lub nie zauważyłem. Konkretnie pytam o Skellige.
Ze swojej strony polecam filmy dla początkujących mojego kolegi z teamu
 
Jak najedziesz kursorem na kartę to pojawia się jej opis, ale jeśli następnie klikniesz na nią PPM i "powiększysz ją" na cały ekran, to oprócz opisu na ekranie pojawią Ci się też wyjaśnienia wszystkich słów kluczowych jakie znajdują się na tej karcie.

Jeśli chcesz poczytać opisy kart nie mając akurat dostępu do gry to możesz to zrobić na stronie https://gwent.one/pl/cards/
Dla przykładu: https://gwent.one/pl/card/202280 - kluczowe słowa są wyjaśnione na dole tychże opisów.

Jeśli masz jakieś pytania w innych kwestiach, a nie chcesz zakładać osobnych wątków, to możesz je zadawać w moim FAQ.
Cześć Lexor, kopę lat 😉:beer: cały czas grasz w Gwinta, czy miałeś trochę przerwy? Ja się zastanawiam, czy nie wrócić po ponad rocznej przerwie :think:🤔 uzbierane skrawki starczyły prawie na wszystkie nowe kart. Są jakieś plotki o zamknięciu Gwinta, czy trzyma się na stałym poziomie? pozdrawiam!
 
Ze swojej strony polecam filmy dla początkujących mojego kolegi z teamu
Chciałem sobie obejrzeć, ale sam początek mnie wstrzymał i wyłączyłem - przepraszam, ale zbiera mi sie na wymioty za każdym razem kiedy słyszę tę dołujacą mnie muzykę z głównego menu gry. Nie rozumiem dlaczego u niektórych osób wywołuje ona jakiekolwiek zachwyty. Wiem, że w filmie wystąpiła ona przypadkowo, ale mnie niestety odrzuciła od jego obejrzenia, przepraszam, musiałem się wyżalić. :/

@Grenshinimo: Nie przypominam sobie moich dłuższych przerw. Niektórzy uważają, że tego typu "plotki" to tylko ja "generuję".
Ostatnio pojawiły mi się duże wątpliwości gdy patrzyłem na finansowe ruchy CDPR związane z GOGiem.
 
Chciałem sobie obejrzeć, ale sam początek mnie wstrzymał i wyłączyłem - przepraszam, ale zbiera mi sie na wymioty za każdym razem kiedy słyszę tę dołujacą mnie muzykę z głównego menu gry. Nie rozumiem dlaczego u niektórych osób wywołuje ona jakiekolwiek zachwyty. Wiem, że w filmie wystąpiła ona przypadkowo, ale mnie niestety odrzuciła od jego obejrzenia, przepraszam, musiałem się wyżalić. :/

@Grenshinimo: Nie przypominam sobie moich dłuższych przerw. Niektórzy uważają, że tego typu "plotki" to tylko ja "generuję".
Ostatnio pojawiły mi się duże wątpliwości gdy patrzyłem na finansowe ruchy CDPR związane z GOGiem.

Ciekawe. Słyszałem o problemach GOGa, ale nie wiązałem ich z Gwintem, pewnie dlatego, że wówczas Gwint mnie nie interesował za bardzo. Rozdzielenie tych dwóch projektów może mieć wiele znaczeń, a bez bardziej szczegółowych informacji nie sposób stwierdzić, które jest właściwe - albo oddzielają Gwinta od GOGa, żeby nie pogłębiał strat tej ostatniej platformy, albo zakładają możliwość wygaszenia jednej z nich, a chcą żeby druga była w pełni niezależna. Osobiście przy agresywnych działaniach Epica raczej nie widziałbym zbyt świetlanej przyszłości dla samego GOGa. Z drugiej strony, Gwint zdecydowanie przyhamował od czasów kiedy się nim ostatnio interesowałem (jak wydawali jeszcze pełne dodatki, a nie parę kart co kwartał). Z drugiej strony wprowadzili mnóstwo zawartości służącej do monetyzacji gry - zwłaszcza podróże. Co ciekawe, w sklepie Google na adroidzie jest w top 10 (na 9 miejscu dokładnie) najlepiej zarabiających gier karcianych. Przyszły rok co do rozwoju jest nakreślony, zmienił się lider projektu, także zobaczymy co czeka nas w przyszłości. Fakt, faktem Twój temat, jak widać powyżej, daje do myślenia w tej kwestii.

Edycja, ach bym zapomniał

Niektórzy uważają, że tego typu "plotki" to tylko ja "generuję"

Czyli od przeszło dwóch lat nic się nie zmieniło. Stary, dobry Lexor, nie sądziłem, że za Tobą zatęsknię :beer:

Pozdrawiam
 
Top Bottom