Wiedźmin 3: Dziki Gon - Nowy zwiastun

+
Adventus said:
Głos Króla Gonu mnie mało obchodzi

Że co Dh'oine ... ?

 
@Arius963
Podczas importu sejwa z W1 do W2 można było równie dobrze wybrać sejwa przed rozmową z Jakubem, bo do wyboru są wszystkie sejwy z Lodowych Pustkowi, więc nie bardzo jest miejsce na takie coś, bo niektórzy mogą nie mieć zaimportowanego ostatniego, a info o W1 wpisane w sejwa z W2 prawdopodobnież jest przecież, a nie, że będziemy dwa sejwy importować.
 
Mengaard said:
@Arius963
Podczas importu sejwa z W1 do W2 można było równie dobrze wybrać sejwa przed rozmową z Jakubem, bo do wyboru są wszystkie sejwy z Lodowych Pustkowi, więc nie bardzo jest miejsce na takie coś, bo niektórzy mogą nie mieć zaimportowanego ostatniego, a info o W1 wpisane w sejwa z W2 prawdopodobnież jest przecież, a nie, że będziemy dwa sejwy importować.

Dziękuję za rozwinięcie wątku mego komentarza...

Formy ,,zapis z W1" użyłem mając na myśli właśnie scaloną historię dziejów Geralta z obydwu części w jednym zapisie z zakończenia W2.Obawiałem się że definiując tego typu zapis za bardzo namieszam przez co ponownie wywołam efekt niezrozumienia wywołanego dominacja formy nad treścią.

Właśnie dlatego uwzględniłem rozmowę uzupełniającą która mogła by dopomóc w przypadku utwierdzenia w danej decyzji w razie zapisu sprzed osądu duszy Alv...Jakuba.

Chętnie podał bym przykłady tego mechanizmu z innych gier jednak Wiedźmin Wiedźminem pozostać musi, natomiast obawiam się że przybliżenie innej gry mogło by nie godzić się z tematyką tego fragmentu forum.
 
Muszę przyznać, że osobiście liczę na jakiś bonus ze strony CDPR dla osób które poświęciły swój czas na poprzednie odsłony serii. Może jakaś kompilacja zapisów gry z Wiedźmina 1 i 2? Nie wiem, w każdym razie jeśli wybór którego dokonywać musieliśmy przy okazji podróży po Lodowych Pustkowiach nie będzie miał żadnego znaczenia w Dzikim Gonie - będę (podejrzewam że nie tylko ja) bardzo zawiedziony.
 
Sama nazwa schuttenbach nie podpada wam pod niemiecką ? no i jeszcze jest ten utwór Satanismus który mnie mocno odepchną od tego zespołu powiem że nie mam nic przeciwko metalowi słucham czasami takich utworów patrz linki.

http://www.youtube.com/watch?v=EmCt3Uru4_Y

Czasami utworów za które ksiądz by mnie ekskomunikował ( lordi hard rock hallelujah ) ale te utwory mają jakiś przekaz ( albo przynajmniej próbują mieć ) natomiast Satanismus jak sam autor podaje nie ma żadnego za to jest bardzo wulgarny. Rozumiem jakby to miało sens ale jeżeli nie ma to po co tak bez powodu obrażać czyjeś poglądy religijne i pokazywać kontrowersyjne sceny ( picie ludzkiej krwi ) Nawet mogę zrozumieć numer jaki wywiną zespól Pussy Riot ( wiecie koncert w cerkwi aby Maryja zabrała putnia ) bo przynajmniej miało to jakiś cel. CO PRAWDA NIE POPIERAM ALE MOGĘ ZROZUMIEĆ ale jeżeli parcival wywija takie numery od tak to wolę omijać ten zespól

A tak żeby mi ktoś nie wypominał że spec od muzyki się znalazł z góry mówię że nie jestem specem od muzyki a ten komentarz to tylko moja nie zależna opinia ( hejty czas zacząć )
 
Ja bym jednak proponował trzymać się ram tematu. Wiecie: zwiastun, Dziki Gon - te sprawy.
 
krenko said:
natomiast Satanismus jak sam autor podaje nie ma żadnego za to jest bardzo wulgarny.
E tam, fajny klip jest do tego xD

Co do braku przekazu - tak, autorzy dokładnie napisali, że ta piosenka (wraz z klipem) to stek bzdur wymyślonych na poczekaniu :p Więc ciężko tu jakiś przekaz znaleźć^^

Dokładnie to napisali:

[quote name="Percival Schuttenbach"]Kilka słów wyjaśnienia. Mając nadzieje powstrzymać zalew niemądrych komentarzy w stylu: "tu jest błąd, powinno być dem Teufel", albo "tekst jest głupi, po łacinie i nie po niemiecku ale muzyka spoko", uspokajamy: tekst powstał przy udziale publiczności, w tym grupy rekonstrukcji historycznej "Nordelag". Jest beką, abstrakcyjnym żartem, nie ma żadnego sensu. Każde słowo ma znaczenie w kontekście wieczoru podczas którego rodził się utwór i nie ma żadnego znaczenia w innych kontekstach. Pewnie jednak Ci którzy namiętnie piszą te wszystkie głupiutkie komentarze i tak tego nie przeczytają :] :]
[/QUOTE]
 
zi3lona said:
Ale tego. Wracajmy do tematu, co?
Przecież cały czas w nim jesteśmy :p

To jeszcze ostatnie wyjaśnienie (za zgodą Zi3lonej):
zi3lona said:
A ja z tym zespołem Percival to mam problem, bo to jakby podzespół (czy coś takiego) do zespołu Percival Schuttenbach. I jedni grają tak pod metal (jak dla mnie dość słabe), a drudzy (ci sami, ale nie wszyscy?) już taki folk.
Tak, Percival to pochodna od Percivala Schuttenbacha. Ten sam skład, tylko inne klimaty - folk historyczny i II wojna światowa. A Percival Schuttenbach to muzyka słowiańska.

EDIT: Wow, ktoś usunął post Vojtasa :p
 
krenko said:
natomiast Satanismus jak sam autor podaje nie ma żadnego za to jest bardzo wulgarny.
Cycki też Ci się nie podobały?

krenko said:
( hejty czas zacząć )
Hejty to może nie, ale myślę, że powinieneś popracować nad ortografią i interpunkcją.


Co do ostatniego zwiastuna - Percival poleciał bardziej w klimaty bliskowschodnie.
 
Nars said:
Ja bym jednak proponował trzymać się ram tematu. Wiecie: zwiastun, Dziki Gon - te sprawy.

Nars said:
Ale tego. Wracajmy do tematu, co?
Oj, coś ostatnio respekt przed moderacją sie nieco zdewaluował...

Ale cóż, w końcu mamy Święta. WSZYSTKIEGO NAJLEPSZEGO!

ed.:
<--- heh, edytor zwariował
 

Arraqnz

Guest
krenko said:
schuttenbach nie podpada wam pod niemiecką ?
Zabijmy więc Andrzeja Sapkowskiego, bo on dał takie nazwisko swojej postaci w książce! Na stos Niemca!
 
Takie pytanie.
Wiem, że nie ma jeszcze wymagań podanych, ale zamówiłem już komputer (z myślą właśnie o wieśku :) ) i do piątku dojdzie ;) . Oto mniej więcej parametry:
-zasilacz 530 W pure power l7
-pamięć kingston 8192MB 1600MHz
-Karta graficzna GeForce GTX 660 2048 MB 192 bit
-procesor intel core i5-3470 3.20GHz 6MB

Czy znając te parametry moglibyście stwierdzić czy Wiedźmin 3 mi pójdzie płynnie na tym o to komputerze ? Dzięki za odpowiedź ;)
 
Nie moglibyśmy, ponieważ, jak sam zauważyłeś, nie znamy wymagań sprzętowych tej gry. Dodam jeszcze, że to nie jest odpowiedni temat do zadawania pytań sprzętowych (polecam używanie wyszukiwarki), a chwalenie się komputerem pod pretekstem pytan o wymagania jest dosyć... słabe.
 
Nie wiem czy było:
W angielskiej wersji jest: "byliśmy tu przed wami".
W polskiej: "żyliśmy tu przed wami".
Która wersja powinna być?
 
Myślę, że gdyby było w polskiej wersji "byliśmy tu przed wami", to sugerowałoby, że Gon był i jest, co w angielskim oznacza "have gone", "have been" oznacza, że byli i sobie poszli, co lepiej oddają słowa "żyliśmy tu przed wami". Tak mi się przynajmniej wydaje. :D
 
Top Bottom