Seria komiksów o wiedźminie trafi do sprzedaży już w przyszłym roku!

+
Seria komiksów o wiedźminie trafi do sprzedaży już w przyszłym roku!




Mamy ogromną przyjemność poinformować, że wydawnictwo Dark Horse Comics wsplnie ze studiem CD Projekt RED rozpocznie w przyszłym roku wydawanie serii komiksw osadzonych w świecie Wiedźmina, ktrych głownym bohaterem będzie Geralt. Historia wyszła spod pira Paula Tobina, nagrodzonego trofeum Eisnera za scenariusz do Bandette, ilustracje przygotował Joe Querio (Lobster Johnson, B.B.P.O.), a okładkę narysował Dave Johnson (100 Naboi). Komiks trafi na sklepowe płki już w marcu przyszłego roku.
Bardzo cieszymy się, że rozpoczęliśmy wspłpracę z Dark Horse Comics, ktry jest jednym z największych i najciekawszych wydawcw komiksw na świecie. Tym bardziej, że dla wielu z nas znaczek Dark Horse jest legendarny i od razu kojarzy nam się z ulubionymi bohaterami jak np. Hellboy czy Usagi Yojimbo. Ogromne znaczenie ma dla nas także to, że po raz kolejny rozszerzamy uniwersum Wiedźmina powiedział Adam Badowski, szef studia CD Projekt RED.
Podrżując na skraju Czarnego Lasu, położonego na ziemiach Angren, łowca potworw Geralt napotyka na swojej drodze wdowca, ktrego martwa i żądna krwi żona zamieszkuje opuszczoną posiadłość zwaną Domem ze Szkła. Niekończące się korytarze gdzie przerażające niebezpieczeństwa czają się za każdym rogiem sprawią, że Geralt będzie musiał wznieść się na wyżyny swoich wiedźmińskich umiejętności, aby rozwiązać zagadkę skrywaną przez tajemnicze domostwo.
Jesteśmy podekscytowani możliwością wspłpracy z CD Projekt RED. Świat Wiedźmina jest niezwykle barwny a sam głwny bohater, czyli Geralt, jest fascynującą postacią. Forma komiksu pozwoli opowiedzieć kolejne, dojrzałe opowieści ulokowane w tym uniwersum powiedział Nick McWhorter, dyrektor programw własnych w Dark Horse Comics.
Pierwsze wydanie komiksu trafi do sprzedaży 19 marca, 2014 roku. Okładki możecie pobrać stąd, a także stąd.
 
Łooooooo, nie znam się za bardzo, ale zalatuje mi tu Hellboyem :) I bardzo dobrze :D

Chyba jeszcze za wcześnie na takie pytanie, ale zaryzykuje :p Wiadomo już ile stron będzie miał ten komiks?
 
Mam pytanie czy wyjdzie po Polsku? No i oczywiście czy będzie w cyfrowej wersji na CDP.pl?
 
Raczej nie do mnie jest adresowany ten produkt. Komiksowy Geralt jest odbiciem postaci z gry, blizna na twarzy, dwa miecze na plecach, gadzie oczka. Superbohater w otoczce darkfantasy. Dostrzegam konflikt na linii saga - gra+komiks.

@Men
Po paru detalach i wywiadzie. Ja jestem fanem sagi, gra to tylko dodatek. Nie tyle odrzuca, co nie daje wielkiej nadziei na wysoki poziom scenariusza.
 
Serio Raison ? Po paru detalach ? Naprawdę słaby z Ciebie fan jeśli np. blizna na twarzy czy dwa miecze na plecach skutecznie Cię odrzucają od nowego komiksu i nowej historii.

post #2:

Przepraszam moderatorów za drugiego posta :/.
 
Men1111111 said:
Przepraszam moderatorów za drugiego posta :/.
Za pierwszego w sumie też by wypadało :p

Dajcie sobie żyć. Jednemu się podoba, drugiemu nie. I tyle. Po co od razu sobie skakać do gardeł. O komiks?! Eee, idź pan...
 
Też chętnie bym się dowiedział czy wyjdzie po polsku i jeszcze czy będzie możliwość zamówienia do domu lub pre-order?
 
wsad3a said:
Mam pytanie czy wyjdzie po Polsku?

Oczywiście nie zapominamy o polskich fanach Wiedźmina. Komiks ukaże się także u nas. Szczegóły dotyczące jego dostępności w naszym kraju już wkrótce:)
 
MM360 said:
Oczywiście nie zapominamy o polskich fanach Wiedźmina. Komiks ukaże się także u nas. Szczegóły dotyczące jego dostępności w naszym kraju już wkrótce:)
A po polsku chociaż? :p
 
ynterono said:
Zobaczymy. Kupić, kupię, ale nie lubię amerykańskich komiksów. Co innego planszówka:)
Wypłata pójdzie na ekwipunek wiedźmina :D Puzzle, planszówka, gra, komiks i sprzęt do kompa ehh :)
 
Myślę że to i tak dopiero początek i rozruch machiny promocyjnej. Zaraz będą karty, kubki, zeszyty, kości, zestawy do pokera (oby), medaliony, plakaty... I trzeba będzie uzupełniać kolekcję.
 
Czekam z niecierpliwością, zobaczymy jeszcze jaka będzie cena. Znając CDP Red można liczyć że będzie dobrze :)
 
Świetna wiadomosc!
Mam 2 komiksy, które powstały po premierze W2 : ). Fajnie narysowane są! Czekałem na więcej hehe i się doczekałem :).
 
Spodziewałem się fabuły umiejscowionej między Zabójcami Królów, a Dzikim Gonem, ale wygląda na to, że będzie to zupełnie osobna historia. Może to i lepiej? Tak czy siak czekam i ciekaw jestem czy CDP samo wyda komiks u nas czy nawiąże współpracę z jakimś polskim wydawnictwem :confused:
 
Top Bottom