Tryb Draftu opuszcza wczesny dostęp!

+

Alicja.

CD PROJEKT RED


Tryb Draftu opuszcza wczesny dostęp!

Oznacza to dwie rzeczy:
  • Rozpoczęcie nowego podejścia będzie wymagało opłaty za wstęp.
Ale:
  • Za każde podejście otrzymacie nagrody!
Opłatę za wstęp można uiścić na 3 sposoby:
  • 8,09 PLN
  • 150 złota
  • 3 Punkty Nagród
A oto nagrody jakie możecie zdobyć:
  • 0 lub 1 wygrana = 1 Potężna Beczka + Złoto lub Skrawki lub Pył Meteorytowy
  • 2-5 wygranych = 1 Potężna Beczka + Złoto lub Skrawki lub Pył Meteorytowy + Złoto lub Skrawki lub Pył Meteorytowy
  • 6 wygranych = 1 Potężna Beczka + Złoto + Skrawki + Epicka Karta
  • 7 wygranych = 1 Potężna Beczka + Złoto + Skrawki + Legendarna Karta
Aby uczcić oficjalną premierę Trybu Draftu, każdy gracz otrzyma jeden darmowy bilet! Powodzenia!
 

Lexor

Forum veteran
Błędy w paczkach nie zostały ruszone, a weterani jak wygrają więcej niż pięć razy z rzędu to tracą.
Zapakowaliście te same stare śmieci w nowe opakowanie i myślicie, że ktoś się na to nabierze?
To ma być wyjście z "bety", to ma być "nowe otwarcie"? Po tylu miesiącach testów?

Wstydzilibyście się!
 
@Lexor No budowanie talii jest lekko dziwne ja grając partyzancką też po kilku grach nie dostawałem żadnych paczek do tego archetypu czy nawet frakcji ST.
Kolejna sprawa podczas jednej z gier trafiłem na przeciwnika z mniejszą ilością kart w talii czyli był na znacznie wcześniejszym etapie "draftowania"
 
Talie w drafcie są najczęściej konkretnymi archetypami na sterydach z paczką Geraltów. Mam za sobą xx rozegranych draftów i nie przypominam sobie sytuacji, w której coś mnie zaskoczyło. Talie przeciwników opierały się o maksymalizację punktów z robienia więcej tego samego (dwóch Ukrytych w wampirach itp.), próby mieszania dwóch archetypów czy frakcji spełzają na niczym (na arenie kombinacje międzyfrakcyjne istniały i to one decydowały o zaskoczeniu przeciwnika).
 

ghs

Forum veteran
aż nieprawdopodobne, że po ponad roku bety, ten draft jest tak słaby. paczki nie przebudowane po reworkach, wymuszanie usunięcia dobrych, paczek, trzeba mieć dużo pecha aby nie wydraftować podwójnego balu.

przebudowywanie talii w trakcie nie daje funu a budzi jedynie irytację.

wydawać by się mogło że po CP2077 cdp będzie bardziej otwarty na sugestie graczy, wszyscy mówią, że ten draft to słabizna straszna jest ale dev wie lepiej :)

zresztą założenia logiczne tego draftu od początku były błędne. stworzona została logika która po każdym kolejnym miesiącu generuje błędy sama z siebie. bo po każdym patchu trzeba pilnować wszystkich tych paczek i co patch robić analizę czy się nie rozjeżdżają umiejki wewnątrz paczek. devi sami sobie wrzucili na plecy ten garb z którym teraz oczywiście nic nie zrobią.

czyli stare powiedzenie jest wciąż żywe:

jeżeli coś działa dobrze to nie ma sensu tego psuć
 
Last edited:
Ustępy z pierwszego artykułu dotyczącego draftu: https://www.playgwent.com/pl/news/36410/przeksztalcamy-arene-w-nowy-tryb-draftu


"----------- Co się nam podobało ----------- [w Arenie]
1. Brak ograniczenia do jednej frakcji:
Dopuszczenie talii z kartami z różnych frakcji umożliwiło interakcje pomiędzy kartami obecnie niemożliwe do uzyskania przy standardowym konstruowaniu talii. Podobały się nam możliwości, które to dawało. To się nie zmieni."

Niestety zmieniło się, tak jak pisałem stworzenie kombinacji międzyfrakcyjnych jest bardzo utrudnione.


"2. Brak zasad budowania talii: Podobnie jak punkcie 1, możliwość umieszczenia w talii większej liczby egzemplarzy karty niż w standardowych trybach dawała taliom Areny większą wszechstronność, co otwierało przed graczami szereg nowych, emocjonujących perspektyw. To również się nie zmieni."

Zasady budowania talii w Drafcie są większe niż na Arenie: wybierając kartę/paczkę/umiejętność dowódcy x zmniejszamy szansę na wystąpienie paczki y, albo nawet likwidujemy tę szansę do zera.


"----------- Co się nam nie podobało ----------- [w Arenie]
1. Pochłania sporo czasu:
Dla niektórych czas poświęcany na ten tryb z pewnością nie grał roli, ale dla wielu z nas nakład czasu wymagany do samego zbudowania talii był trochę zbyt zniechęcający."

Obecnie wraz z koniecznością wybierania dodatkowych kart/paczek i usuwania nadmiarowych praktycznie co rozegraną grę czas w stopniu znacznym zbliżył się do (jednorazowego) konstruowania talii na Arenie.


"2. Aby być skutecznymi wiele kart wymaga synergii: Wiele kart było zwykle złym wyborem we wczesnej fazie dobierania. Przykładem może być Jan Natalis, który był do niczego, jeśli nie dobrało się później co najmniej jednej przyzwoitej karty Działań Wojennych."

Problem martwych kart był w jakimś stopniu niwelowany przez fakt, że wybieraliśmy 1 spośród 4. Obecnie w Drafcie mamy bardzo ograniczony dostęp do kart w talii, mulligan często jest kluczowy (być może aż za bardzo).


"4. Wiele umiejętności dowódców nie pasuje do Trybu Draftu: Aby rozwiązać problem rozdźwięku między konstruowaniem talii standardowych i draftowych, wszystkie umiejętności dowódców oferowane graczom w Trybie Draftu będą unikalne dla tego trybu. Możemy jednak przystosować lub wykorzystać umiejętności dowódców ze standardowego trybu, jeśli uznamy, że pasują też do Draftu."

Krótko mówiąc niespełniona zapowiedź.


"fani Sklepa nie muszą się martwić, bo będzie on dostępny jako unikalna dla Trybu Draftu umiejętność dowódcy, pozbawiona ograniczeń związanych z budową talii."

:coolstory:
 
Nie trzeba nic usuwać, wystarczy kliknąć pomiń jeśli nie chcesz nic zmieniać. Te paczki w trakcie draftu są opcjonalne, akceptujesz tylko wtedy kiedy wychodzisz z nimi na plus.
To teraz mnie zaskoczyłeś gdzie jest przycisk za to odpowiedzialny?
 
Jeżeli Redzi popracują nad urozmaiceniem paczek i na bieżąco będą tam wrzucać także nowe karty, to myślę że tryb jest warty uwagi. Ogrywam go od początku sezonu i dobrze się bawię. Raz jest niezły na robienie różnych kontraktów, dwa zawsze wychodzę na plus (choć do tej pory łapię tylko od 4 do 5 wygranych). Dobrze wspominam poprzedni tryb areny, ale i w tym dostrzegam pozytywy. Jak wspomniałem na początku mam tylko nadzieję, że będzie on rozwijany.

Edycja. uczciwie wspomnę, że do tej pory tego trybu właściwie nie ruszałem, stąd pominął mnie zawód związany z małą liczbą zmian na jego start.​
 
Nie ma szans żeby oni te paczki na bieżąco przerabiali i tu się zgodzę z Lexorem, że przy ich tempie prac nad zmianami porwali się z motyką na słońce. Zresztą widziałem na Reddit, że Vlad coś pisał już o zmianie systemu tych paczek więc pewnie wymyślą coś co nie będzie wymagało zbyt wiele poświęcenia. Pomysł na dynamiczną rotację w paczkach był spoko ale tylko w teorii, w praktyce nie wypalił.
 
Draft jest zepsuty! Grałem sobie wczoraj (16.01) drafta bo otrzymałem darmowy bilet, więc myśleć sobie "zagram, czemu nie? Nagrody za darmo itd"
Gram tego drafta caly czas przy wyborach paczek ścinki ( i to nie tylko w moim przypadku ), ale to nie wszystko, główny problem leży w tym że po rozegraniu kilku gier, przy tych ściankach wyskakiwał mi błąd, po rozegranych 4 grach z czego 2 to wygrane, treść błędu to "coś poszło nie tak" i do wyboru tylko dwie opcje "wyjdź" albo "nowy draft", wybrałem opcję wyjdź bo nie chciałem nic stracić. Po wyjściu i chyba resecie gierki gram dalej, ledwo co zdążyłem zrobić i dalej ten sam komunikat z błędem. Drugim razem wybrałem opcję "nowy draft" bo i tak nic się nie dało z tamtym zrobić. Zaczynam wybierać paczki kart do tali i co?! I znowu ten sam błąd "coś poszło nie tak" wybieram znowu jedną z dwóch opcji. Po wybraniu pojawia mi się komunikat że mój draft się zakończył i otrzymałem nagrodę za 0 wygranych, świetnie :)
Jakby tego było mało to po tym wszystkim, chce iść na normalną gierkę (rankingowa) i jest kolejny problem, przy zmianie talii, talie zmieniały się po czasie albo w ogóle!

Czy istnieje jakaś możliwość rekompensaty za ten draft i naprawa tego wszystkiego???
 
Czy istnieje jakaś możliwość rekompensaty za ten draft i naprawa tego wszystkiego???
W skrócie: bardzo wątpię, że ktoś Ci zrekompensuje Twoje straty, a już na pewno nie zrobi tego nikt z forum.
Draft był w stanie "beta" przez ponad rok i, jak sam widzisz, nic z tego nie wyszło. Nie sądzę, aby nagle coś się zmieniło.
 

ghs

Forum veteran
W skrócie: bardzo wątpię, że ktoś Ci zrekompensuje Twoje straty, a już na pewno nie zrobi tego nikt z forum.
Draft był w stanie "beta" przez ponad rok i, jak sam widzisz, nic z tego nie wyszło. Nie sądzę, aby nagle coś się zmieniło.
w zasadzie jest gorzej niż na start bety :) bo niektóre paczki są bezsensowne, np 3 mglaki. dodatkowo leży komunikacja z bazą danych. i to nie tylko draftu ale i dla standardowych rozgrywek. ewidentnie baza danych przekroczyła pewien limit dla którego stare zapytania działają nieefektywnie. co z tego że balans coraz lepszy jak technicznie gra jest w stanie tragicznym
 
w zasadzie jest gorzej niż na start bety
Słuszne spostrzeżenie. Paczki na starcie odwzorowywały mniej więcej ówczesny balans.
Teraz, po wielu miesiącach, pozostały jakimś reliktem przeszłości.
Podejście typu "opakujemy badziewie w nowy papierek" (aka "dodamy nagrody") nic w tym podstawowym problemie nie zmieniło.

EDIT: Co do "zapytań serwerowych" - przeczytaj proszę moje posty w innym forumowym temacie.
 
Last edited:
Pawloexowi właśnie nie zaliczyło szóstej wygranej w Drafcie i po wyłączeniu oraz włączeniu gry skasowało talię i dotychczasowy wynik - mógł wykupić bilet do kolejnego składania talii.
 
Top Bottom