Prośba o pomoc - brak dalszych pomysłów na ulepszenie talii (KP/Manewr Okrążający)

+
Z uwagi na brak jakichkolwiek sensownych zmian ani nowych godnych uwagi kart dla KP w przeciągu ostatnich kilku sezonów, gram cały czas tą samą talia bodajże trzeci sezon z rzędu i już po prostu nie mam kompletnie pomysłu jak jeszcze można by ją ulepszyć.
Jeśli wiec ktos z was ma chwilkę czasu żeby na to zerknąć i jakiś pomysł jak można by wzmocnić moją talie bez jakiegos gruntownego jej reworku będę niezmiernie wdzięczny bo ja już po prostu jestem glupi w tym zakresie.
Taliq znajduje się w linku poniżej - z góry dziękuję za pomoc I pozdrawiam
 
Problem jest taki, że w tym sezonie raczej nie uświadczysz wielu jednostek w jednym rzędzie. Poza tym ta talia nie generuje pewnie zbyt wielu punktów. Możesz strzelać do woli a i tak na końcu przeciwnik sobie zagra bezmózgo Savollę z królem żebraków. Albo Ci wybije te niskopunktowe jednostki skurwielem lub wesołkami.
 
Problem jest taki, że w tym sezonie raczej nie uświadczysz wielu jednostek w jednym rzędzie. Poza tym ta talia nie generuje pewnie zbyt wielu punktów. Możesz strzelać do woli a i tak na końcu przeciwnik sobie zagra bezmózgo Savollę z królem żebraków. Albo Ci wybije te niskopunktowe jednostki skurwielem lub wesołkami.

Hej przyjacielu, dzięki za feedback - co do talii to ja nie mam problemu z wygrywaniem nią i nie chce jej zmieniać póki co - owszem masz rację że z syndykatem czy milfą jest ciężko niemniej nie widzę obecnie czym innym w KP można by grać żeby nie mieć problemu z wyżej wymienionymi, więc raczej nie ma się co martwić czymś na co nie ma wpływu. Dlatego jak w temacie będę wdzięczny za jakieś pomysły co można ulepszyć- jest jakaś karta czy karty które myślisz że warto by dodać do tej talii? Rzucaj pomysłami śmiało I luźno, ja zajmę się wpasowaniem ich w talię i testowaniem , zobaczymy czy się uda coś to jeszcze dopracować wspólnymi siłami :)
 
Last edited:
Grając Wzmocnione Trebusze miałbyś szansę na skłonienie przeciwnika do zagrywania większej ilości jednostek do rzędu bliskiego starcia, dzięki czemu Sabrina mogłaby wejść za więcej punktów.
NIe widzę za bardzo możliwości przerobienia tej talii tak, by radziła sobie z obecnie najmocniejszymi taliami, których powercreep jest lata świetlne przed Draugiem pod BPP.
 
Grając Wzmocnione Trebusze miałbyś szansę na skłonienie przeciwnika do zagrywania większej ilości jednostek do rzędu bliskiego starcia, dzięki czemu Sabrina mogłaby wejść za więcej punktów.
NIe widzę za bardzo możliwości przerobienia tej talii tak, by radziła sobie z obecnie najmocniejszymi taliami, których powercreep jest lata świetlne przed Draugiem pod BPP.

Też o tym myślałem z tymi trebuszami , bo przy scenariuszu faktycznie przeciwnik lubi 9bstawiac bliskie starcie:) jedyny problem z nikim ze czasem przypadkiem jakiś cel pożogi mi pykną ale to sporadycznie sytuacje a tak poważnie to nie spróbowałem tego dobrze- a pomysł wydaje się na pewno warty wypróbowania, bardzo dziękuję - popróbuje i dam znać jak to wyszło
Co do drugiej części wypowiedzi to niestety jedyną szansą aby być w przewadze do przegiętych kart I mechanik to grać coś jeszcze bardziej przegietego a w KP akurat nie ma nic co mogłoby się równać pod tym względem z królem zebrakow czy milvą sprzed nerfa - helselt i radowid są póki co daremni, gdyby henselt dawał choć zapał to można by pomyśleć nad nim z zemsta raffarda albo słoniem a tak to szkoda nawet go brać :) Natomiast z innymi taliami prócz skellige i sc z mocnym dmg, I syndykatem pod nagrody, to daje sobie bez problemu radę wie tragedii nie ma - przynajmniej do wysokości poziomu 7 bo tu jestem teraz
 
Last edited:
A co gdyby tutaj dać Igni i łuczników redańskich. Zawsze to dodatkowe zaskoczenie dla przeciwnika + można wyciągnąć Igni z onejro.
 
A co gdyby tutaj dać Igni i łuczników redańskich. Zawsze to dodatkowe zaskoczenie dla przeciwnika + można wyciągnąć Igni z onejro.

Bardzo ciekawy pomysł z tym Igni , zwłaszcza że przeczienik bardzo często właśnie broni się przed trupkami boostujqc jednostki jak najwyżej a przed scenariuszem ustawiając karty w bliskim starciu - dziękuję za wskazówkę- sprawdzę to dzisiaj :)
Post automatically merged:

A co gdyby tutaj dać Igni i łuczników redańskich. Zawsze to dodatkowe zaskoczenie dla przeciwnika + można wyciągnąć Igni z onejro.
Póki co igni się sprawdza super , dałem za madoca :) tu ładnie zdjelo jakieś dziwne zemstowe gerinchory, a wcześniej schowanego za obrońcą kolgrima - dziękuję za pomysł, będę testowal dalej :)
 

Attachments

  • Screenshot_20220118-125936_Gwent.jpg
    Screenshot_20220118-125936_Gwent.jpg
    1.6 MB · Views: 66
Last edited:
Top Bottom