Co nieco o sprzęcie

+

Co nieco o sprzęcie

  • poniżej 25 FPS

    Votes: 9 2.1%
  • co najmniej 25 FPS

    Votes: 28 6.7%
  • co najmniej 30 FPS

    Votes: 141 33.5%
  • co najmniej 40 FPS

    Votes: 93 22.1%
  • co najmniej 60 FPS

    Votes: 98 23.3%
  • nie patrzę na framerate

    Votes: 52 12.4%

  • Total voters
    421
Kontrola rodzicielska :p

A tak serio to podaj więcej szczegółów - czy jakiś komunikat, czy wyszarzona opcja instalacji, jaką apka, screen czy coś.
 
A tak serio bywa różnie czasem nie odpowiada mi przycisk instalacji a czasem mój tablet zachowuje się tak jakbym miał wyłączony internet(A nie jest) wywala mnie do opcji(Ponów) a jak klikam ponów to mi piszę że konieczne jest uwierzytelnienie zaloguj się na konto gogle a jestem zalogowany nie rozumiem.
 
Wejdź w Ustawienia - Aplikacje - znajdź sklep play na liście - wyczyść dane podręczne aplikacji - zamknij aplikację - uruchom sklep ponownie i sprawdź czy pomogło
 
Nie mam tej opcji mam "Wyłącz" lub "Wymuś zatrzymanie"

Edit już łapię o które opcje chodzi ale nie pomogło w pomocy technicznej napisali że może mieć znaczenie fakt że mam jeszcze android 9
 
Last edited:
Spróbuj jeszcze to samo z Google Play Services i jeśli to nie pomoże zrestartuj powiązanie konta Google z Twoim telefonem, potem znów sparuj.
 
Moja druga połówka potrzebuje laptopa (do pracy, korzystania z offica, internetu). Poprzedni 6letni Lenovo odmawia posłuszeństwa, muli nawet po gruntownym formacie i reinstalacji systemu. Mógłby ktoś polecić jakiś tani laptop tak ok 1500 PLN? Ja się na laptopach kompletnie nie znam, nie wiem na co zwracać uwagę.
 
Moja druga połówka potrzebuje laptopa (do pracy, korzystania z offica, internetu). Poprzedni 6letni Lenovo odmawia posłuszeństwa, muli nawet po gruntownym formacie i reinstalacji systemu. Mógłby ktoś polecić jakiś tani laptop tak ok 1500 PLN? Ja się na laptopach kompletnie nie znam, nie wiem na co zwracać uwagę.
Kilka uwag:
- A co tam się dokładnie dzieje i co to za model? Może wystarczy mu np. dołożyć ramu, przedmuchać wentylator (może się np. włączać throttling z powodów wysokich temperatur) czy kupić dysk SSD?
- W ostatnich postach toczyła się dyskusja nt. używanych laptopów z serii biznesowych, przejrzyj może ze dwie - trzy strony tego wątku? Moim prywatnym zdaniem w tym budżecie chyba warto przynajmniej zastanowić się nad takową używką, może być sensowniejszą opcją niż nówka.
- Jeśli chodzi o zakup nowego lapka w w/w budżecie to nie będe przesadnie pomocny, bo nie śledzę rynku (co trochę podważa sens pisania tego posta w ogóle, no ale skoro już zacząłem... :D ), mogę za to podrzucić linka do rankingu polecanych lapków. Najtańszy jest za 2100 pln, więc nie chodzi o namawianie do zakupu takowego, a bardziej o pokazanie, co można dostać w tych pieniądzach. Tak, żeby mieć punkt odniesienia w stosunku do budżetu 1500 pln: https://www.purepc.pl/jaki-laptop-k...powy-na-grudzien-2021-i-styczen-2022?page=0,1
 
Trochę mały ten budżet...

Ale jakby go tak rozszerzyć o 1 000 PLN, wówczas można kupić coś takiego jak tego HP za 2 490 PLN.
Post automatically merged:

Jak idziemy zupełnie po bandzie i budżetowo, to zawsze można kupić tego Lenovo za jedyne 1 599 PLN (trzeba pamiętać jednak, że NIE MA ON ZAINSTALOWANEGO SYSTEMU).
 
Last edited:
Ja osobiście odradzam kupowanie laptopów firmy Lenowo. Kiedyś można było jeszcze od nich ThinkPada kupić, ale teraz to już nawet ThinkPady produkują "po łebkach". Przykładowy filmik, jeden z wielu:

 
Żadnego Lenovo - one nie mają gwarancji. Jak mojemu Młodemu w Y50-70 (seria konsumencka IdeaPad) na gwarancji padła grafika, to trzy razy wysyłałem lapka do serwisu - za każdym razem serwis twierdził, że uszkodzenia nie ma, a laptop jest sprawny. Zanim wysłałem go po raz trzeci, to zaniosłem go do serwisu z autoryzacją ThinkPad (nie mieli autoryzacji na IdeaPad) na diagnostykę - wydali mi potwierdzenie na piśmie, że z ich testów wynika uszkodzenie dedykowanej karty graficznej (GTX 960m). Trzeci raz wysłałem go na gwarancji z kserokopią tegoż dokumentu, ale mnie olali sikiem prostym, a do tego laptop wrócił z zagiętym rogiem obudowy wyświetlacza (rzucali się nim czy jak?). Nie chciałem się z nimi po sądach targać i wymieniłem kartę "na mieście" za 1000 zł. Od tamtej pory gdy kupuję cokolwiek z elektroniki, to Lenovo ma u mnie bana i nawet nie jest brane pod uwagę. Jak traficie na dobry egzemplarz, to będzie Wam działał. Jeśli jednak coś się zes*a, to łączę się z Wami w bólu - na gwarancję nie liczcie.
 
@Wroobelek: To już nawet nie chodzi o to, że "nie mają gwarancji" (czyli nie mają porządnego wsparcia), tylko o to, że są marnie naprawia(l)ne i od samego początku są planowane / konstruowane oszczędnościowo (patrz filmik, który zamieściłem). Oszczędniościowo, bo np. ucinają podstawowe rzeczy / zabezpieczenia (np. przed lekkimi przepięciami w sieci) nawet na dość ważnych liniach sygnałowych, przez co sprzęt tej firmy jest bardzo podatny na wszelkie usterki.
 
Co przez to rozumiesz? Na tym laptopie nie będzie żadnego grania, nawet oglądania filmów. Najbardziej wymagającą operacją będą spotkania na MS Teams :p
W takim razie dokup RAM do 8 GB, wymień dysk na SSD, wymień pastę termoprzewodzącą (polecam Arctic Silver 5 lub Thermal Grizzly Cryonaut), przeczyść chłodzenie i ciesz się szybkością starego lapka. Nawet sobie nie wyobrażasz jakich skrzydeł dodadzą mu te zabiegi.

@Lexor - pod Twoim postem podpisuję się "ręcyma i nogyma". Z czegoś ta niska konkurencyjna cena się bierze.
 
Inne marki też mają do rzyci support i obsługę posprzedażową, znak czasów. Miałem tak z Asusem, Acerem, MSI.
 
Inne marki też mają do rzyci support i obsługę posprzedażową, znak czasów. Miałem tak z Asusem, Acerem, MSI.
Mając w pamięci doświadczenia z Lenovo, młodszemu synowi kupiłem lapka HP (popularny Pavillion z i5 i GTX 1050Ti). I w tym przypadku oczywiście coś się musiało zdupczyć: padła bateria - "Podłączony, nie ładuje". Poszedł na reklamacje (door to door) i bardzo szybko wrócił z nową baterią, profesjonalnie zabezpieczony, czyściutki i zadbany. Obawiałem się, że będą kręcić nosem, że bateria nie podlega gwarancji czy coś, ale nic takiego nie miało miejsca. W moim rankingu podejścia do klienta HP vs Lenovo jest wynik 1 do -1.
 
Top Bottom