Muzyka w Wiedźminie 3

+
Przed CDP RED znowu pojawia się niezwykle trudne zadanie, tym razem w kategorii: muzyka.
Trudne, bo jeśli chcą stworzyć coś niesamowitego i bardziej okazałego niż w dwóch poprzednich częściach, to czeka ich nie lada zadanie.

Redzi, sami podnosicie sobie poprzeczkę, Wasza praca jest obłędna i pobijacie jak dla mnie już tylko własne rekordy, reszta jest za Wami daleko w tyle, trzymam za Was kciuki i szczerym sercem będę śledził Wasze poczynania nad tym tytułem. Życzę Wam powodzenia, jednocześnie wiem, że to co zrobicie będzie równie cudowne, jak to, co już pokazaliście światu.

Pozdrawiam serdecznie Was, jak również całą ekipę z forum :)
 
Dobra wczoraj na świerzo i na szybko komentowałem, zresztą nie zrozumiałem połowy słów, bo gdy zobaczyłem, że to nie Polak to się wściekłem :D/>
Ale dzisiaj na spokojnie sobie zobaczyłem i bardzo się cieszę, że powrócą do stylu z W1 i czerpią z kultury słowian inspiracje (czy coś). Pan na filmiku mówi z sensem i zna się na robocie, a muzyka na końcu tylko utwierdziła mnie w tym przekonaniu :p/> Coś genialnego bardzo podobne do utworów z W1. Chcę pełną wersję tego kawałka!!!

Trudne, bo jeśli chcą stworzyć coś niesamowitego i bardziej okazałego niż w dwóch poprzednich częściach, to czeka ich nie lada zadanie.

Dwójkę pobiją na pewno, ale jeśli chodzi o jedynkę to czeka ich BAAAARDZO trudne zadanie!.
 
Blaidd said:
Co myślelibyście o współpracy Redów z zespołami bliższymi słowianom? Jakby nie było to Hednigarna to szwedzka grupa i utwory klimatyczne, a co powiedzielibyście o utworach zespołu "Percival"?

Zespół Percival

Co ja o tym myślę, to się do "druku" nie nadaje, więc napiszę tak - jeśli "słowiańskość" w muzyce, to niech będzie taka (rzęmpolenie i popisy na bałałajce zostawmy tam gdzie ich miejsce, to ma być muzyka do gry, a nie koncert ala CEPELIA).
 
Szczerze to już się gubię kto będzie komponował :p Czy będzie to Scorpik?Blaszczak?Wierzynkiewicz?+ ekipa z filmu ?:) Czy tylko z filmu 38 Studio?

http://www.eurogamer.pl/articles/2013-02-26-ulotne-dzwieki-gier-wideo

ADAM SKORUPA:
- Chętnie udzielam się wokalnie i mogę wieść prym w chórze beztalenci, bo śpiewać nie umiem - żartuje. - Lubię eksperymentować z czymś, czego robić nie potrafię, za to sprawia mi to cholernie dużą satysfakcję. Na przykład, wyśpiewałem jeden kawałek do pierwszego Wiedźmina, utwór nazywał się Elaine Ettariel. Zaparłem się, aby to zrobić. Utwór trwa niewiele, a męczyłem się chyba dwa dni, aby wyciągnąć z siebie to, co najlepsze.
 
Michax said:
Szczerze to już się gubię kto będzie komponował :p/> Czy będzie to Scorpik?Blaszczak?Wierzynkiewicz?+ ekipa z filmu ?:)/> Czy tylko z filmu 38 Studio?

http://www.eurogamer.pl/articles/2013-02-26-ulotne-dzwieki-gier-wideo
Z tego co wiem to na pewno będzie komponował Marcin Przybyłowicz. Paweł Błaszczak raczej nie, bo pracuje w Techlandzie nad Dead Island Riptide i Call of Juarez Gunslinger.
 
warzoch said:
To źle, masz złe przeczucia, muzyka była fantastyczna i dalej będzie - przykładem niech będą dwa utwory z W3. Muzyka z karczmy krąży wokół mnie i co chwilę ją sobie puszczam :)/>/>

Sądzisz, że wystarczy, iż to Wiedźmin i muzyka będzie dobra?
Ogarnij różnice pomiędzy W1 a W2. Dlaczego takie są? Bo na miejsce Błaszczaka wszedł Wierzynkiewicz. Istniał związek pomiędzy W1 i W2, bo do obu komponował Adam Skorupa. Teraz mamy dwóch zupełnie innych kompozytorów.
 
Dobra, nie dobra - tak można mówić tylko jeśli będzie patrzyło się na poszczególne utwory. Ważne jest to, czy muzyka będzie pasowała do gry. Z dwóch danych sampli wnioskuję że tak, bo są naprawdę klimatyczne, zwyczajnie wkomponowują się w klimat. W poprzednich dwóch częściach dostaliśmy świetny podkład muzyczny, nie widzę więc powodów do narzekań. Ja czekam z niecierpliwością i nic nie podważy mojego dobrego humoru ;)
 
Hagenard said:
W poprzednich dwóch częściach dostaliśmy świetny podkład muzyczny, nie widzę więc powodów do narzekań. Ja czekam z niecierpliwością i nic nie podważy mojego dobrego humoru ;)/>

Świetny soundtrack to był we Wiedźminie jedynce. W dwójce był co najwyżej dobry. Cieszę się, że twórcy soundtracku do W3 będą się właśnie wzorować na jedynce to jest najważniejsze. A to jak im to wyjdzie to już inna sprawa. Nie ma Blaszczaka, ani Skorupy czyli twórców muzyki do W1 więc są pewne obawy, ale trzeba zachować spokój i czekać na więcej kawałków.
 
ZawiszaTheBlack said:
Sądzisz, że wystarczy, iż to Wiedźmin i muzyka będzie dobra?
Nie, potrzeba jeszcze profesjonalistów na stanowiskach. A więc można spać spokojnie. :)

ZawiszaTheBlack said:
Ogarnij różnice pomiędzy W1 a W2. Dlaczego takie są? Bo na miejsce Błaszczaka wszedł Wierzynkiewicz.
Wierza komponował też do W1 bodajże muzykę bitewną. Druga sprawa - kompozytor nie działa w oderwaniu od dewelopera. On ściśle z nim współpracuje i wypełnia jego oczekiwania. W tym departamencie nie ma się zupełnie wolnej ręki. Jeśli Redzi mówią "Chcemy, by było nostalgicznie", to kompozytor idzie tym tropem. Koniec końców efekty pracy muzyków i tak muszą być zaakceptowane przez zleceniodawcę.

ZawiszaTheBlack said:
Istniał związek pomiędzy W1 i W2, bo do obu komponował Adam Skorupa. Teraz mamy dwóch zupełnie innych kompozytorów.
Dla W2 kilka utworów skomponował też Marcin Przybyłowicz, więc nie można powiedzieć, że jest nowy.
 
ThePaulPast said:
A to jak im to wyjdzie to już inna sprawa. Nie ma Blaszczaka, ani Skorupy czyli twórców muzyki do W1 więc są pewne obawy, ale trzeba zachować spokój i czekać na więcej kawałków.

Właśnie to miałem na myśli. Mam takie same obawy. Inni kompozytorzy, to znak, że i muzyka będzie inna. Artyści (zwłaszcza w tej branży) z automatu tworzą coś, co będzie inne i dorówna pierwowzorowi. To, czy im się powiedzie, to już inna kwestia.
 
ZawiszaTheBlack said:
Właśnie to miałem na myśli. Mam takie same obawy. Inni kompozytorzy, to znak, że i muzyka będzie inna. Artyści (zwłaszcza w tej branży) z automatu tworzą coś, co będzie inne i dorówna pierwowzorowi. To, czy im się powiedzie, to już inna kwestia.

Na pewno dołożą starań w końcu W3 ma być ukoronowaniem
 
Hm... z jednej strony mówią, że chcą powrócić, w tonie kompozycji, do korzeni pierwszego Wiedźmina, a z drugiej przytaczają jako inspiracje OST z filmów Władca Pierścieni.
Czyżbyśmy natrafili doczekali się momentu w którym ludzie pracujący dla RED'ów zaczynają nas karmić typową "papką informacyjną", tak typową dla amerykańskich mediów, gdzie każdą składową produkcji uznajemy za wydarzenie równe nowej epoce, a rozwiązanie idealnie godzące wodę z ogniem?

Po cichu jednak liczę, że powyższy materiał ma taki kształt i wydźwięk głównie z powodu kierowania go do zachodniego odbiorcy, a w Wiedźminie 3 usłyszymy nieco bardziej "swojską" (słowiańską/celtycką) melodię niż było to poprzednim dziele RED'ów.
 
IwaN said:
Czyżbyśmy natrafili doczekali się momentu w którym ludzie pracujący dla RED'ów zaczynają nas karmić typową "papką informacyjną", tak typową dla amerykańskich mediów, gdzie każdą składową produkcji uznajemy za wydarzenie równe nowej epoce, a rozwiązanie idealnie godzące wodę z ogniem?

A może, to nie Redzi podejmują te decyzje, tylko wyglądający jak oni reptoidzi z kosmosu hymm?

Nie lepiej poczekać, do jakiś konkretnych próbek, nim zaczniemy snuć teorię spiskową?

A jeśli chodzi o sam marketing Redów, to patrząc obiektywnie, sporo, oj sporo za uszami mają. Więc zdanie powinno brzmieć nie "zaczynają nas karmić", tylko "znowu zaczynają nas karmić".
 
Nars said:
Nie lepiej poczekać, do jakiś konkretnych próbek, nim zaczniemy snuć teorię spiskową?

Otóż to. Można tylko sobie życzyć i nadziejować. Ja mam nadzieję, że unikną samplingu w technologii i patosu w wyrazie.

W dwójce obecny jest zgrzyt emocjonalny pomiędzy osobą Geralta a nastrojem muzyki: Wiedźmin jest typem gotowym dla świętego spokoju spuścić na drzewo wszystkich królów, upiorów i ich problemy, a tymczasem muza nieraz naparza z taką pompą jakby Geralt-Prometeusz zbawiał ludzkość od eksterminacji. Z obrzydzeniem rzuca "więcej was matka nie miała", albo po prostu "ech...", tymczasem w muzie nastrój bojowy, nerwowy, podniecający. Mnie to się kłóciło wyrazowo. No bo w końcu czym jest dla Geralta walka: heroizmem, zabawą, brudną robotą, czy klatwą? "Holistycznego" spojrzenia zabrakło w paru miejscach.

Druga rzecz to sampling. Wiem, że marudzę bo jestem odcięte ucho, ale jak ma być orkiestra, to niech będzie orkiestra, vide Skyrim. Wolę lżejsze kawałki ale grane przez żywych ludzi od początku do końca, z finezją, odrobiną improwizacji, z wejściem w barwę, niuansami, a nie stare brzmienia w duchu ciężkiego niemieckiego patetycznego romantyzmu sklejane z próbek wiolonczel, próbek skrzypiec, próbek bębnów itd. nadrabiające głośnością brak harmonicznej gęstości. To moja subiektywna opinia (i nadzieja).
 
Ja bym chętnie usłyszał w Wiedźminie 3 np. tego typu muzykę:
[media]http://www.youtube.com/watch?v=FcMI3Wfl0Uw[/media]
 
Ja już całkiem nie łapię , kiedy mija embargo GI ? Jutro w pc games mają mają być nowe informację http://www.pcgames.de/PC-Games-Brands-19921/News/PC-Games-3-13-mit-Exklusiv-Titelstory-The-Witcher-3-Top-Vollversion-Two-Worlds-2-Crysis-3-Test-1057028/
 
kojarzenie irlandii z skellige troche dziwne... skandynawska nuta była by bardziej odpowiednia... no ale osądze jak zobacze efekt koncowy. Muzyka ma duze zasługi w budowaniu klimatu gry wiec to chyba dobrze że wraca sie do soundtracku z W1. Chyba wszyscy sa zgodni co do tego że jedynka miała i lepszy klimat i lepszy soundtrack
 
michalek12345 said:
Ja już całkiem nie łapię , kiedy mija embargo GI ? Jutro w pc games mają mają być nowe informację http://www.pcgames.de/PC-Games-Brands-19921/News/PC-Games-3-13-mit-Exklusiv-Titelstory-The-Witcher-3-Top-Vollversion-Two-Worlds-2-Crysis-3-Test-1057028/
Skoro jutro inna gazeta ma opublikować nowe info, to zapewne dziś o północy kończy się embargo. Zresztą najwyżej dostaną karę :D Dla nas liczą się czyste informacje.
 
mattmatowy said:
Chyba wszyscy sa zgodni co do tego że jedynka miała i lepszy klimat i lepszy soundtrack

Lepszy, gorszy... Po prostu inny. Tak, jak różne są gry, tak różne są ścieżki dźwiękowe. Też optuję za tą z "jedynki", ale w W 2 dźwięku nie skręcałem. Jedynie taki mały wyrzut: singiel promujący musi być bardziej wyrazisty w W 3, niż ten z "dwójki". :)
 
Top Bottom