Historia cyfrowego Wiedźmina w pigułce

+
Historia cyfrowego Wiedźmina w pigułce



Załoga PlayMakers.tv przygotowała bardzo ciekawy materiał przedstawiający historię oraz rozwj cyfrowego Wiedźmina na przestrzeni lat. Autorzy filmu opowiadają o drodze jaką musiał przebyć Geralt zanim trafił na ekrany monitorw i telewizorw, a także rozmawiają z założycielami CD Projekt RED, Marcinem Iwińskim i Michałem Kicińskim o początkach firmy. Zapraszamy do oglądania!
 

erwins

Forum veteran
Przyjemnie się ogląda tą historyję. Tym bardziej, że dali profesjonalny polski dubbing :p
 

addar

Forum veteran
fajnie fajnie, ale jakie NWN 2 ?, aurora wtenczas napędzała jedynkę , 2 wyszła dopiero w 2006 i z tego co pamietam aurory tam już nie było
 

Vojtas

Forum veteran
^ No właśnie. Poza tym nie wspomniano o pierwszej przygodówce Chmielarza, czyli Tajemnicy Statuetki, ani trzeciej pt. Książę i Tchórz (to jest IMO najlepszy rodzimy point'n'click, a nie Teenagent).
 
Bardzo fajny filmik, z którego dowidziałem się parę rzeczy =) Najgorsze (może najlepsze?) jest to, że znowu chce mi się w Wieśka grać, a czasu na to nie ma :(
 
Bardzo fajny materiał, można się z niego dowiedzieć wiele ciekawych rzeczy. Bardzo mi się podobał. Oby pojawiało się więcej takich materiałów, jak ten.
 
Świetne, w tych kilkunastu minutach można było się dowiedzieć wielu ciekawych rzeczy. Oby więcej takich materiałów bo miło się ogląda :)
 
Zapomnieli wspomnieć o tym, że w kosztorys pierwszego Wiedźmina była jeszcze wliczona produkcja RED Engine. Tak więc, wyjście bilansu na plusie jest dla CDP podwójnym sukcesem. ( No chyba, że mi się coś pomieszało. :p )
 
Fakt - przecież Wiedźmin powstawał na silniku Neverwinter Nights 1! W końcu REDzi kupowali go bodajże w 2002, jak mogli kupić silnik 2, skoro go jeszcze nie było? :)
No i nie sądzę, by BioWare miało coś do REDów. W końcu DA2 sprzedał się lepiej, choć sama gra jest na ogół znacznie gorzej oceniana od Wiedźmina 2 (w DA2 nie grałem, jak gram w rpg to tylko w te epickie
-DA1 to był mój ostatni dragon ^ ^).

REDzi naprawdę wiele ryzykowali za każdym razem. Małe potknięcie przy premierze i mogli stracić płynność finansową. O mały włos... gdyby REDzi ukończyli projekty związanych z Baldure's Gate nie wiem, czy widzielibyśmy dzisiaj Wieśka
. Podobnie przy PBW.
Nowośią jest dla mnie plakat promujący PBW, nie widziałem nigdy wcześniej ;)
Mam nadzieję, że jak Wiedźmin 3 odniesie sukces, pojawią się jeszcze jakieś plany dotyczące Wiedźmina 1 -,-
 
No nie czepiajcie się szczegółów, ludzie. Przedstawili bardzo długą historię w bardzo krótkim filmiku. Bardzo przystępnie, zrozumiale dla totalnego laika. W sposób zachęcający do zagrania i przeczytania książek. Czego jeszcze chcecie? Wisienki na torcie? ;)
 
Witajcie :)
Dzięki za miłe słowa, faktycznie w 17min zmieścić wszystkiego nie sposób - i tak branżowcy uważają nas za samobójców emitujących do netu materiały dłuższe niż 2min ;) Co co silnika, mogliśmy to zgrabniej ująć, jednakoż kontekst wynikał z premier NWN2 vs W1 - ta pierwsza rok wcześniej. Tak czy inaczej - zapraszam do pozostałej jazdy po przeszłości, jest m.in. o Defender of the Crown - pod gamestory.tv.
 
zepPlayMakersTV said:
Witajcie :)
Dzięki za miłe słowa, faktycznie w 17min zmieścić wszystkiego nie sposób - i tak branżowcy uważają nas za samobójców emitujących do netu materiały dłuższe niż 2min ;) Co co silnika, mogliśmy to zgrabniej ująć, jednakoż kontekst wynikał z premier NWN2 vs W1 - ta pierwsza rok wcześniej. Tak czy inaczej - zapraszam do pozostałej jazdy po przeszłości, jest m.in. o Defender of the Crown - pod gamestory.tv.

Dobra robota
 
zepPlayMakersTV said:
Witajcie :)
Dzięki za miłe słowa, faktycznie w 17min zmieścić wszystkiego nie sposób - i tak branżowcy uważają nas za samobójców emitujących do netu materiały dłuższe niż 2min ;) Co co silnika, mogliśmy to zgrabniej ująć, jednakoż kontekst wynikał z premier NWN2 vs W1 - ta pierwsza rok wcześniej. Tak czy inaczej - zapraszam do pozostałej jazdy po przeszłości, jest m.in. o Defender of the Crown - pod gamestory.tv.

Rozumem, że źle ujęliście, o jaki silnik Wam chodzi... na forum Wiesia są sami maniach (w tym ja) więc jak zobaczymy jakąś niezgodność, musimy się przyczepić ;)
Ale materiał zrobiony bardzo fajnie, poprzeplatany z wywiadami, plakatami i danymi. Fajnie zrobione. Dobra robota
Wielkie graty za materiał :>
 
Top Bottom