Oczekiwania zwiazane z kolejnym patchem

+
Już wkrótce kolejny patch, w związku z tym chciałbym się podzielić swoimi oczekiwaniami do do niego. Napisze to, choć znajac życie to i tak niezależnie od tego kto i co napisze to skonczy się na wprowadzeniu po prostu nowego ultrapowercreepu który wywróci grę do góry nogami zamiast teoche poprawić jej stan. A poza tym niech się coś dzieje na tym forum bo widzę ludzie tu piszą tak rzadko że aż żal patrzeć czasami :/
Oto więc moje oczekiwania:

1. Ozłocrnie tych brązowych kart które mają większa wartosc dla archetypu i robią większe punkty niz złote, bo taka sytuacja jest co najmniej dziwna - mam na myśli zwlaszcza fledera, upadłego rycerza i starożytnego mglaka

2. Rework smilasa i jego interakcji z zaczepkami - wszystko w spamie elfów jest do akceptacji ale ten i jego 5 zaczepek naraz to juz jest przesada

3. Jakieś wsparcie dla wampirów żeby krwawienia które nie zdążyły się uaktywnic przed końcem rundy jednak dały jakąś wartosc (coś na wzór obecnej królowej zimy w dzikim gonie)

4. Rework najbardziej toksycznych archetypów w grze - pułapek i spamu kart specjalnych poprzez znerfienie ich do niegrywalnosci. Choć sam grywalne pułapkami to jednak mam świadomość jak wkur.... zające one są. To musi być zmienione

5. Poprawienie korzyści płynących z lojalności dla w zasadzie wszystkich frakcji poza syndykatem - nie widzę na chwilę obecną ani jednego archetypu gdzie naprawdę warto by zrezygnować z sirocco lub kaganca na rzecz lojalności

6. Wprowadzenie ponownie brązowych, oraz dodatkowych złotych, uniwersalnych kart do niszczenia artefaktów

7. Henselt powinien dawać zapał zemscie raffarda - brak tej opcji zmusza graczy KP do grania zapałem z oblezeniem zamiast stockpile co wypatrza sens jej istnienia

8. Inicjatywa dla shirru - jakim cudem jej nie dostał tego nie pojmuje

9. Zniwelowanie na ile to możliwe binarnosci rozgrywki - coraz częściej zdarza się ze kiedy trafiamy na jeden archetyp to prawdopodobnie wygrywamy a kiedy na inny to przegrywamy. A nie chce żeby gwint to była gra w papier kamień nozyce

Pewnie znalazłoby się jeszcze dużo dużo więcej tego co warto zmienić ale póki co ograniczam się do powyższego.

Pozdrowionka
 
Jaki będzie patch? 2-3 mini zmiany w neutralach, łącznie max ze 25 zmian w reszcie kart ( w tym wiele bez znaczenia), byle sprawiać wrażenie, ze coś się dzieje ;) Co do sugestii wyżej... z większością się zgadzam. Widać granie wieloma frakcjami dało u ciebie dobry efekt i możesz nieco obiektywniej spojrzeć na sytuację.

1. O ile sam pomysł ma sens tak oczywiście to nie przejdzie. Prędzej zmienią same umiejki niż kolor.
2. Simlas jest obecnie totalnie przegięty. Gwarantowane punkty z zaczepki zrobiły z niego boga tej gry ;)
3. Myślę, ze propozycja warta rozważenia, w sumie jest Ukryty, który przyspiesza to krwawienie więc jest to coś pokrewnego ale pewnie przydałoby się więcej opcji.
4. No tutaj się nie zgodzę. Po pierwsze jestem przeciwnikiem ubijania czegokolwiek do stanu niegrywalności, po drugie nounity nie są gdzieś w topce najlepszych talii, raczej 2 garnitur.
5. Jak najbardziej jestem za zwiększeniem profitów do lojalności ale cóż obecnie to trochę jak wołanie na puszczy ;)
6. Raczej jestem przeciwny, za dużo było z tym kombinowania, żeby ponownie wracać do starych rozwiązań. Aktualnie myślę, że scenariusze są w dobrym miejscu i dodawanie kolejnych niszczarek by tylko pogorszyło tą równowagę.
7. Czy Zemsta Raffarda powinna mieć zapał? Moim zdaniem nie, zresztą w tym sezonie Stockpile chyba jest nawet częściej grany niż natchniony zapał, przynajmniej u mnie tak to wygląda.
8. Absolutnie nie, w ogóle nie widzę tej karty. Już pomijam fakt, że po wprowadzeniu inicjatywy wiele kart jest zapomnianych pomimo bufów np. pożoga.
9. Proste do powiedzenia, trudniejsze do zrobienia... ale ogólnie się zgadzam.
 
Last edited:
Mam pomysl jak zreworkować Simlasa jednocześnie nie zabijając tej karty. Niech zagrywa brązowe karty natury z talii. Może polecieć w 2 lekcje przyrody lub żniwa co daje solidne value ale nie może już grać zaczepek. Przy takiej zmianie nawet Vanadain jest zbalansowany.
Post automatically merged:

1. Ozłocrnie tych brązowych kart które mają większa wartosc dla archetypu i robią większe punkty niz złote, bo taka sytuacja jest co najmniej dziwna - mam na myśli zwlaszcza fledera, upadłego rycerza i starożytnego mglaka
Tylko zdajesz sobie sprawę że nerf upadłego rycerza praktycznie sprawi że swarm syndykatu będzie bardzo słaby. Jeżeli chodzi o fledera to ta karta jest OP tylko z łaknieniem. To właśnie dzięki flederowi archetyp wampirów odżył i może być teraz dobrą kontrą na swarm elfów (zwłaszcza lojalny Ukryty).

3. Jakieś wsparcie dla wampirów żeby krwawienia które nie zdążyły się uaktywnic przed końcem rundy jednak dały jakąś wartosc (coś na wzór obecnej królowej zimy w dzikim gonie)
Grając krwawieniem nakładasz bardzo dużo krwawienia (z lidera, nekurata, alpa, krwawej klątwy) pasujesz i liczysz że przeciwnik jest slaby z matmy. Czasami tak można kartę zyskać. Moim zdaniem wampiry są teraz w dobrym miejscu - wcześniej były słabe.
5. Poprawienie korzyści płynących z lojalności dla w zasadzie wszystkich frakcji poza syndykatem - nie widzę na chwilę obecną ani jednego archetypu gdzie naprawdę warto by zrezygnować z sirocco lub kaganca na rzecz lojalności
Tu się w pełni zgadzam. O ile taki Ukryty, Viraxas czy Auberon jest dobry na lojalności, o tyle NG czy Scoia'tael nie ma praktycznie żadnych korzyści z lojalności. Przede wszystkim więcej lojalnych jednostek dla zielonych, czarnych i niebieskich.
6. Wprowadzenie ponownie brązowych, oraz dodatkowych złotych, uniwersalnych kart do niszczenia artefaktów
Tutaj jest kwestia dyskusyjna. Brązowe karty są od 4 do 6 prowizji. Scenariusz kosztuje 14 - 15 prowizji. Niszczenie karty za 14 prowizji kartą za 4 jest trochę OP. Tak zawsze musisz Sirrocco poświęcić. Nie mówię żeby nie było więcej odpowiedzi na scenariusze, ale muszą mieć swoją cenę.
9. Zniwelowanie na ile to możliwe binarnosci rozgrywki - coraz częściej zdarza się ze kiedy trafiamy na jeden archetyp to prawdopodobnie wygrywamy a kiedy na inny to przegrywamy. A nie chce żeby gwint to była gra w papier kamień nozyce
Są takie przypadki że jak trafiasz na dany archetyp to w 80% przegrałeś. Nie ma w tym nic złego. Talia A kontruje talię B ale z talią C już ma mały problem.
 
Last edited:
Są takie przypadki że jak trafiasz na dany archetyp to w 80% przegrałeś. Nie ma w tym nic złego. Talia A kontruje talię B ale z talią C już ma mały problem.

Jest to złe i niepożądane bo gra ma polegać na zdrowej rywalizacji gdzie przede wszystkim decydują umiejętności operowania talią przez graczy a nie na binarności decków. Idąc tą drogą doszlibyśmy do tego, ze balans jest zbędny bo przecież to, że coś zwykle przegrywa na dany archetyp to nic złego.
 
Źle mnie zrozumiałeś, są takie mecze które są faworyzowane z góry. Np. grając deszczem na swarm potworów niszczysz mu tokeny z 1 czyli nie ma jak się rozstawić. Wiadomo przeciwnik może wybleedować cię w R2, bo deszcz można dość łatwo wybleedować, co nie zmienia faktu że zawsze jakaś talia ma albo słaby mecz albo dobry. Drugi przykład - jeżeli nie pozbędziesz się Ukrytego i grasz swarmem elfów to też przegrałeś, bo Ukryty na lojalności robi rzeźnię na jakikolwiek swarm.

Co do umiejętności operowania talią to musisz wiedzieć kiedy jest dobry pas, kiedy bleedować a kiedy pójść na długą R3. Jedno drugiego nie wyklucza. Możesz dobrze grać daną talią ale i tak przegrasz bo trafiłeś na kontrę.
 
Źle mnie zrozumiałeś, są takie mecze które są faworyzowane z góry.
Właśnie o tym mówię. Nawet jeśli rywal ma karty, których umiejętności są dla Twojej talii szczególnym zagrożeniem to powinieneś móc dzięki jakiejś alternatywnej strategii rywalizować z nim jak równy z równym. Mówimy o taliach metowych, które powinny być (i z reguły są) uniwersalne. Inna sprawa, ze zdaje sobie sprawę z tego jak ciężko rozwiązać tego typu problemy.
Możesz dobrze grać daną talią ale i tak przegrasz bo trafiłeś na kontrę.
I to jest właśnie problem. Takich sytuacji gdzie masz ograniczone szanse w starciu z innym deckiem powinno być jak najmniej w dobrze zbalansowanej karciance.
 
Top Bottom